شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۵۶

زندگینامه پاپ فرانسیس،علاقه مندی ها و حواشی زندگی اش

پاپ فرانسیس,زندگینامه پاپ فرانسیس,بیوگرافی پاپ فرانسیسپاپ فرانسیس
رهبر کلیساهای جهان؛ پاپ فرانسیس که نام اصلی او خورخه ماریو برگولیو می باشد و از سال ۲۰۱۳ به جای بندیکت شانزدهم به عنوان پاپ انتخاب شد و لقب فرانسیس را برای خود برگزید. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی پاپ فرانسیس اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی پاپ فرانسیس:

نام کامل: خورخه ماریو برگولیو

تاریخ تولد: ۱۷ دسامبر ۱۹۳۶

محل تولد: بوئنوس آیرس، آرژانتین

منصب: پاپ فرانسیس

مذهب: کلیسای کاتولیک رومی

محل سکونت: واتیکان

پاپ فرانسیس,زندگینامه پاپ فرانسیس,تصاویر پاپ فرانسیسبیوگرافی پاپ فرانسیس

بیوگرافی پاپ فرانسیس:

خورخه ماریو برگولیو در ۱۷ دسامبر ۱۹۳۶ در بوئنوس آیرس آرژانتین به دنیا آمد. خانواده او از مهاجران ایتالیایی بودند و خورخه به عنوان فرزند اول آنها محسوب می شود. پدرش کارگر راه آهن و مادرش خانه دار بود، این خانواده علاوه بر خورخه دو دختر و دو پسر دیگر هم داشتند که در حال حاضر یکی از خواهران و یکی برادران خورخه زنده هستند. 

دوران هنرستان خود را به عنوان یک کاردانی فنی شیمی دیپلم گرفت و بعد از آن نگهبان یک کافه بار شد، تا زمانی که در یک آزمایشگاه موادغذایی شروع به کار کرد. زمانی که به ۲۱ سالگی رسید به ذات الریه شدیدی مبتلا شد به قدری که کیست بزرگی در ریه اش تشکیل و به اجبار یکی از ریه هایش را جراحی و برداشتند، او اکنون با یک ریه زندگی می کند. 

در سال ۱۹۵۸ زمانی که به ۲۲ سالگی رسید به انجمن مذهبی یسوعی پیوست که وابسته به کلیسای کاتولیک بود. در ادامه مدرک لیسانس خود را در رشته فلسفه از کالج ماکسیمو سن خوزه دریافت کرد. بعد از آن تدریس ادبیات و روانشناسی را در کالج اینماکولادا شروع کرد و تا ۳۱ سالگی یعنی سال ۱۹۶۷ این فعالیت را ادامه داد. 

سپس در سال ۱۹۶۷ زمانی که ۳۱ ساله بود در رشته الهیات مدرک فوق لیسانس خود را دریافت کرد. 

پاپ فرانسیس در مقام کشیشی:

دو سال بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس خود در سال ۱۹۶۹ از طرف سر اسقف رامون خوزه کاستلانو به مقام کشیشی دست پیدا کرد و به عنوان معلم وارد مدرسه علوم دینی شد. وی برای تکمیل کردن رساله دکتری خود به مدرسه سن یورگن در آلمان رفت تا زمانی که به عنوان رهبر مذهبی استان کوردوبا در آرژانتین منصوب شد.

پاپ فرانسیس,زندگینامه پاپ فرانسیس,عکس قدیمی از پاپ فرانسیستصاویر قدیمی پاپ فرانسیس اسقف اعظم

اسقف بوینس آیرس:

زمانی که خورخه به ۵۶ سالگی رسید یعنی در سال ۱۹۹۲ دستیار اسقف بوینس آیرس شد تا زمانی که در سال ۱۹۹۸ مقام سر اسقفی بوینس آیرس را برعهده گرفت، این دستیاری ادامه داشت. 

فعالیت های او در این زمینه سبب شد تا در ۲۱ فوریه ۲۰۰۱ عنوان کاردینال (شورای واتیکان) را از پاپ ژان بل دوم دریافت کند. 

پاپ فرانسیس,زندگینامه پاپ فرانسیس,عکس های پاپ فرانسیسزندگینامه پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس در مقام پاپ:

بعد از استعفای پاپ بندیکت شانزدهم در سال ۲۰۱۳؛ بعد از دو روز بحث و جدل میان کاردینال های کلیسای واتیکان سرانجام خورخه به عنوان ۲۱۶ مین پاپ جهان انتخاب شد. بعد از رسیدن خورخه ماریو برگولیو به مقام پاپ جهان؛ وی لقب فرانسیس را برای خود انتخاب کرد. 

اعتقادات پاپ فرانسیس:

پاپ فرانسیس اعتقاد دارد که نظری بینگ بنگ که می گوید آغاز هستی با انفجاری مهیب همراه بوده است؛ هیچ تضادی با دین ندارد و نباید خدا را جادوگری ببینیم که با عصای جادویی خود می تواند هر کاری را ممکن سازد. 

حاشیه های ۱۷ سالگی پاپ فرانسیس:

زمانی که سالگرد پاپ شدن فرانسیس برگزار می شد وی در یک مصاحبه برای اولین بار عنوان کرد که در ۱۷ سالگی خود دوست دختر داشته است که با او به کلاب می رفته و می رقصیده است. 

در اوایل دوران ۲۰ سالگی اش زمانی که دوره های آموزشی کشیشی را می گذرانده، به مدت یک هفته عاشق دختری می شود که در نهایت به گناه در جعبه اعتراف بخشیده شده است. باید اشاره کرد کشیش های مذهبی چه زن و چه مرد؛ طبق قوانین خودشان حق ازدواج ندارند. 

پاپ فرانسیس,زندگینامه پاپ فرانسیس,دوران جوانی پاپ فرانسیسحاشیه های ۱۷ سالگی پاپ فرانسیس

یک روز پاپ چگونه است؟

پاپ فرانسیس هر روز ساعت ۴:۳۰ دقیقه صبح از خواب بیدار می شود و بعد از دو ساعت نیایش ساعت ۷ صبح وارد کلیسای اصلی واتیکان می شود تا مراسم رسمی را انجام دهد. بعد از مراسم برای خوردن صبحانه به محل اقامت خود که در هتل اقلمان و در طبقه دوم قرار دارد، می رود. تا ساعت ۱ بعد از ظهر به امور کلیسا می پردازد، همچنین به مسائل اداری واتیکان و مراجعینی که قصد دیدار با او دارند رسیدگی می کند.

بعد از صرف ناهار خود حتما ۴۰ دقیقه می خوابد و بعد از آن سرکار می رود، تا زمانی که یک ساعت قبل از خواب را به نیایش بگذراند مشغول به کار است. او در ساعت ۸ شب شام می خورد و قبل از خواب از پلیس محل اقامت و ژاندارم های واتیکال و مسئولان هتل تشکر کرده و به آنها شب به خیر می گوید.

پاپ فرانسیس,زندگینامه پاپ فرانسیس,عکس پاپ فرانسیس روی سکهطرح عکس پاپ فرانسیس روی سکه

علاقه پاپ فرانسیس به فوتبال:

پاپ فرانسیس یکی از علاقه مندان دوآتیشه فوتبال محسوب می شود، وی هنوز هم به عنوان عضو رسمی طرفداران باشگاه سن لورنزوی آرژانتین شناخته می شود اما زمانی برای تماشای فوتبال ندارد. 

پاپ فرانسیس تلویزیون تماشا نمی کند:

پاپ فرانسیس اعلام کرده است که از سال ۱۹۹۰ به این طرف هیچگاه تلویزیون تماشا نکرده است، وی برای پیگیری کردن اختبار از روزنامه ایل مسیجرو استفاده می کند.

علایق پاپ فرانسیس:

او گوشت ماهی را به سایر گوشت ها ترجیح می دهد و عاشق کوکی های آرژانتینی با روکش شکلاتی است. او اصلا بدغذا نیست و هرغذایی که سرو شود را می خورد. 

او کتاب های داستایوفسکی و مانلی هاپکینز بسیار مطالعه کرده است و نقاش های این کتاب ها را تحسین می کند. 

باوجودی که موسیقی تانگو را دوست دارد اما موتزارت هم گوش می دهد، فیلم محبوبش لااسترادا است که در سال ۱۹۵۴ ساخته شد و بارها آن را تماشا کرده است. 

پاپ فرانسیس,زندگینامه پاپ فرانسیس,پاپ فرانسیس کیستعلاقه پاپ فرانسیس به موسیقی موتزارت

در مورد دگرباشان جنسی:

پاپ فرانسیس درباره سایر گرایش های جنسی می گوید: همجنس گرایی گرایش طبیعی است اما اعمال و روابط جنسی همجنس گرایان از جمله مصادیق گناه است. 

برزخ و توییتر:

خبرگذاری گاردین می گوید: براساس پیشنهاد واتیکان با فالو کردن صفحه پاپ فرانسیس در توییتر مدت زمانی که در برزخ می مانید را کوتاه تر می کنید. این جمله مورد تمسخر و طنز بسیاری از کاربران مسیحی و مسلمان فضای مجازی قرار گرفت. 

احترام به مسلمانان:

پاپ فرانسیس بعد از انتخاب شدن برای نزدیک شدن ادیان به همدیگر به ترکیه سفری داشت و مفتی اعظم مسلمانان ترکیه دیدار کرد و در کنار او از مساجد مشهور استانبول دیداد کرد. او برای مسلمانان نیز پیامی داشت که خواستار احترام متقابل و پایان انتقادات غیرموجه و موهن مسلمان و مسیجیان نسبت به یگدیگر بود. 

پاپ فرانسیس,زندگینامه پاپ فرانسیس,اعتقادات پاپ فرانسیس احترام پاپ فرانسیس به عقاید مسلمانان و دیدار با رئیس جمهور ترکیه

تسلط به چند زبان:

پاپ فرانسیس رهبر کلیساهای کاتولیک جهان به چند زبان زنده دنیا ازجمله؛ ایتالیایی ، اسپانیایی و آلمان تسلط دارد همچنین با زبان های انگلیسی ، فرانسه و پرتغالی هم آشنایی دارد. 

دیدار پاپ فرانسیس با رئیس جمهور ایران:

حسن روحانی رویس جمهور پیشین ایران ضمن سفری که در ۶ بهمن ۱۳۹۴ به ایتالیا داشت با پاپ فرانسیس و نخست‌وزیر واتیکان ملاقات و گفتوگویی داشت. او از پاپ درخواست کرد تا برایش دعا کند. در این دیدار پاپ احترام به مقدسات ادیان را لازمه کمک به صلح و معنویت در جامعه جهانی دانست. این دیدار بعد از ۱۶ سال اولین دیدار با رهبر کاتولیکهای جهان بود. 

پاپ فرانسیس,زندگینامه پاپ فرانسیس,دیدار پاپ فرانسیس با رئیس جمهور ایراندیدار پاپ فرانسیس با رئیس جمهور ایران

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش