جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
۱۳:۴۰ - ۲۴ آذر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۹۲۴۲۴
کتاب، شعر و ادب

بهترین کتاب های جیبی نشر ماهی

کتاب جیبی چه مزیتی نسبت به کتاب‌ های سنگین و پرحجم دارد؟ تمامی کتابخانه‌های موجود در سطح شهر، قفسه‌ای از کتاب‌های خود را به معرفی و فروش کتاب های جیبی اختصاص داده‌اند. همین به تنهایی می‌تواند اثبات کند که کتاب های جیبی از سوی دوست داران کتاب بسیار مورد توجه و استقبال هستند. در این مقاله می‌خواهیم بهترین کتاب های جیبی نشر ماهی را معرفی کرده و سپس از مزیت‌ها و ویژگی‌های این کتاب‌ها بگوییم.

اخبار فرهنگی, کتاب و ادبیات,بهترین کتاب های جیبی نشر ماهیمعرفی بهترین کتاب های جیبی انتشارات ماهی

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که بخواهید کتاب مورد علاقه‌تان را در مترو، اتوبوس و زمانی که به سمت محل کار یا دانشگاه در حرکت هستید مطالعه کنید اما به دلیل وزن سنگین کتاب یا جاگیر بودن آن از به همراه برداشتن کتاب صرف نظر می‌کنید. از کودکی همواره به همه ما گفته‌اند که کتاب، دوست خوب شماست؛ در این صورت یک کتاب جیبی نه تنها یک دوست خوب، بلکه یک همراه همیشگی است! شما می‌توانید همه جا و تحت هر شرایطی کتاب های جیبی‌تان را با خود همراه داشته باشید چراکه آن‌ها وزن زیادی ندارند و در یک کیف دستی کوچک نیز جا می‌گیرند.

از آن گذشته تمام مزیت یک کتاب جیبی تنها وزن کم آن نیست. به دلیل گران تر شدن کاغذ، قیمت کتاب نیز رو به افزایش گذاشته است. همان‌طور که می‌دانید سرانه مطالعه در کشور چندان بالا نیست و گران شدن کتاب خود مزید بر علت است که همان دسته افراد علاقه‌مند به کتاب نیز دیر به در به سراغ کتابفروشی‌ها بروند. چاپ کتاب جیبی یک فرصت عالی را در اختیار دوست داران کتاب قرار داده است که کتاب‌های مورد علاقه خود را با قیمت پایین تری خریداری کنند. انتشارات ماهی تعداد زیادی کتاب جیبی دارد که می‌توانید لیستی از آن را در وبسایت نشرماهی مشاهده کنید.

لیستی از بهترین کتاب های جیبی انتشارات ماهی

کتاب های جیبی نشر ماهی یکی از دسته‌های پرطرفدار این سایت است. فکر کنید می‌خواهید شب‌ها قبل از خواب نیم ساعت مطالعه داشته باشید. قطعا بردن یک کتاب سنگین و قطور به تخت خواب برای مطالعه آخر شب، کار سختی است و ممکن است شما را پشیمان کند! اما اگر یک کتاب به اندازه یک دفترچه یادداشت و با وزن بسیار سبک داشته باشید آیا باز هم فکر می‌کنید در دست گرفتن آن دشوار است و موجب خستگی دست می‌شود؟! بهترین کتاب های جیبی موجود در انتشارات نشر ماهی که می‌توانید آن‌ها را سفارش دهید عبارتنداز:

در میان گمشدگان

– یک رمانک لمپن

– حمام ها و آدم ها

– کتاب مزرعه‌ حیوانات

– سمفونی پاستورال

– در ستایش ژان دارک

– کتاب موش ها و آدم ها

– شب های روشن

– راز

– در انتظار بوجانگلز

– بی قراری

– شنبه گلوریا

– ارباب‌ها

– طرز تهیه تنهایی در آشپزخانه عشق

– بنویس من زن عرب نیستم

– تمثیلات (فارسی-آلمانی)

– سیدارتها

– بیوه‌ها

– سفر به دور اتاقم

– سوفیا پتروونا

– قلب سگی

– بیروت ۷۵

– کتاب تفریحگاه خانوادگی

سکوت دریا

– و...

لیست فوق تنها بخشی از کتاب های جیبی موجود در سایت نشر ماهی است. عنوان دقیق‌تر دیگر کتاب‌ها را می‌توانید خودتان در سایت مشاهده کرده و در صورت تمایل سفارش دهید.

چرا کتاب جیبی بخریم؟

عده‌ای دوست دارند کتاب‌هایی که خریداری می‌کنند نما و جلوه خوبی در کتابخانه‌شان داشته باشد و به عبارتی فضایی از کتابخانه را اشغال کند. ممکن است شما هم تصور کنید یک کتاب جیبی که به اندازه یک دفترچه یادداشت است، نمایی در کتابخانه نخواهد داشت! اگر دوست دارید یک کتابخانه پر از کتاب‌های قطور و بزرگ داشته باشید، می‌توانید کتاب‌هایتان را در قطع‌های بزرگ‌تر خریداری کنید.

چرا کتاب جیبی بخریم،چرا کتاب جیبی بخریم،در اتوبوس و مترو و تاکسی کتاب بخوانیدبهترین کتاب های جیبی انتشارات ماهی

اما اگر بیشتر به کاربری کتاب‌ها فکر می‌کنید و می‌خواهید امکان استفاده از کتاب را در هر شرایط و موقعیتی داشته باشید، توصیه می‌کنیم یک بار خرید کتاب جیبی را امتحان کنید. در ادامه به دیگر مزیت‌های خرید کتاب جیبی خواهیم پرداخت.

در اتوبوس، مترو و تاکسی کتاب بخوانید

این روزها افراد علی الخصوص در شهرهای بزرگ و پر جمعیت برای رسیدن به محل کار، دانشگاه، مدرسه و... ساعت زیادی را در ترافیک یا در مترو و اتوبوس سپری می‌کنند. ممکن است شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که ترجیح می‌دهند این زمان تلف شده را چرت بزنند یا وقتشان را با گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی پر کنند. اما اگر جزو گروه حداقل‌ها هستید، گروهی که از هر فرصتی برای کتاب خواندن استفاده می‌کنند، بهتر است یک کتاب جیبی همراه داشته باشید.

حمل کردن کتاب‌های پر حجم و سنگین کیفتان را سنگین کرده و موجب خستگی کتف و شانه‎ها می‌شود. از آن گذشته در اتوبوس و مترو مخصوصا اگر جایی برای نشستن نداشته باشید دیگر امکان در دست گرفتن یک کتاب قطور و مطالعه آن وجود ندارد. در چنین شرایطی یک کتاب جیبی و فوق العاده سبک تنها گزینه پیش‌رو است.

کتابی که دوست دارید را با قیمت کمتری بخرید

اگر به کتابفروشی رفته باشید حتما دیده‌اید که نسخه جیبی یک کتاب از قطع‌های بزرگ‌تر آن ارزان‌تر است. چاپ کتاب جیبی با دو هدف بزرگ انجام شد:

کتابی که دوست دارید را با قیمت کمتری بخرید،در صورت جابه‌جایی و خانه تکانی کتاب‌هایتان را به راحتی جمع و جور کنید،هزینه کمتری برای پست کتاب‌هایتان پرداخت کنیدکتاب های جیبی انتشارات ماهی

– مصرف کاغذ کمتر و چاپ کتاب‌هایی کوچک‌تر

– کاهش قیمت کتاب و تشویق شمار بیشتری از افراد برای خرید کتاب

اگر قطع رقعی کتاب مورد علاقه‌تان قیمتی در حدود ۹۰ هزار تومان داشته باشد، برای خرید نسخه جیبی همان کتاب چیزی حدود ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان پرداخت خواهید کرد. ۴۰ الی ۵۰ درصد کاهش قیمت فوق العاده نیست؟!

هزینه کمتری برای پست کتاب‌هایتان پرداخت کنید

تصور کنید می‌خواهید کتاب‌های مورد نیازتان را از یک سایت اینترنتی مانند نشر ماهی سفارش دهید که این کتاب‌ها باید به شهر و آدرس شما پست شوند. هر چه وزن بسته مرسوله شما بیشتر باشد، باید بهای بیشتری را به اداره پست پرداخت کنید درحالی که می‌توانید تعداد زیادی کتاب‌ جیبی سفارش دهید و در هزینه‌های مربوط به اداره پست نیز صرفه جویی کنید.

در صورت جابه‌جایی و خانه تکانی کتاب‌هایتان را به راحتی جمع و جور کنید

افرادی که کتابخانه‌های بزرگی در خانه یا محل کار خود دارند، همیشه به وقت اسباب کشی یا خانه تکانی این چالش را دارند که این حجم زیاد از کتاب را چگونه جابه‌جا کرده یا مرتب کنند. اگرچه اینکه تا این اندازه اهل کتاب خواندن باشید که داشتن تعداد زیادی کتاب برایتان چالش باشد خود یک امتیاز بسیار ویژه محسوب می‌شود اما در این شرایط هم می‌توان برای سر و سامان دادن به کتابخانه‌تان فکری داشته باشید. سعی کنید تعداد بیشتری کتاب جیبی خریداری کنید. در این صورت دیگر کتابخانه سنگین و شلوغ نمی‌شود.

  • 16
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
خلاصه داستان زندگی حضرت یحیی,زندگینامه حضرت یحیی,ولادت یحیى زندگینامه حضرت یحیی (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

محل تولد:فلسطین

آرامگاه:مسجد جامع اموی

خویشاوندان مهم:زکریا، مریم

پیامبران هم عصر :زکریا، عیسی

پیروان:بنی اسراییل

ادامه
غیاث الدین جمشید کاشانی,زندگینامه غیاث الدین جمشید کاشانی,بیوگرافی غیاث الدین جمشید کاشانی زندگی نامه غیاث الدین جمشید کاشانی، ریاضی‌دان و اخترشناس

تولد:۷۹۰ قمری

محل تولد:کاشان، ایران

درگذشت:۱۹ رمضان ۸۳۲ قمری

محل درگذشت:سمرقند اکنون در ازبکستان

پیشه:ریاضیات، ستاره شناسی

ادامه
آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانی بیوگرافی المیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

متولد:۵ شهریور ۱۳۷۰ شیراز

محل زندگی:تهران

زمینه فعالیت:سینما و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک:فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت:۱۳۸۸ تاکنون

ادامه
کایل اسنایدر,بیوگرافی کایل اسنایدر,زندگینامه کایل اسنایدر بیوگرافی کایل اسنایدر و افتخارات این کشتی گیر(+ تصاویر)

نام خانوادگی: اسنایدر

متولد: ایالات متحده آمریکا

زاده:۲۰ نوامبر ۱۹۹۵

قد:۱۸۱

ملیت: آمریکایی

حرفه: ورزش کشتی ازاد

ادامه

ضرب المثل درباره صبر و تحمل مهم ترین بخش ادبیات فارسی، « ضرب المثل» می باشد. ضرب المثل های زیادی در زبان فارسی در مورد صبر کردن و طعم شیرین نتیجه ی حاصل از صبر وجود دارد که نشان میدهد صبر، یک فضیلت است. ضرب المثل درباره صبر از مهمترین صفات انسانهای مومن می توان به صبر، اشاره کرد.

...[ادامه]
ویژه سرپوش