پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۱۱۰۰۰۹

معرفی بهترین ریل ساچمه ای کابینت

معرفی بهترین ریل ساچمه ای کابینت

بهترین ریل ساچمه‌ای کابینت

در گذشته برای حرکت کشو، کمدها و کابینت‌ها از زهوار چوبی که متصل به کشو بود، استفاده می‌کردند. مشکل این سیستم ایجاد اصطکاک زیاد و سخت‌تر شدن باز و بسته کردن کشو بود. اما امروزه با توجه به اینکه ابزارآلات و یراق متنوعی برای کاربردهای گوناگون طراحی و تولید شده است، برای حرکت آسان‌تر کشوها از ابزاری به نام ریل کابینت استفاده می‌کنند که به مرور زمان کارکردشان ارتقا پیدا کرده است. ریل کمد و کابینت انواع مختلفی دارند که ما در این مقاله می‌خواهیم راجع به بهترین ریل ساچمه‌ای کابینت صحبت کنیم. پس برای کسب اطلاعاتی در این زمینه، لطفاً ما را تا انتهای مقاله همراهی بفرمایید.

ریل کشو ساچمه‌ای

یکی از متداول‌ترین انواع ریل‌ کابینت مورد استفاده در کشوکابینت، ریل ساچمه‌ای است که به دلیل داشتن ساچمه‌هایی در بدنه ریل، منجر به حرکت روان‌تر آن خواهد شد؛ در نتیجه کشو قادر است وزن سنگین‌تری را متحمل شود. این نوع ریل‌ها استحکام بسیار بالایی داشته و با توجه به تنوعی که در سایزبندی و قابلیت باز شدن دارند، توجه مشتریان زیادی را به خود جذب کرده‌اند. از طرفی به دلیل داشتن قیمت منصفانه و مناسب، طرفداران زیادی دارد. این نوع ریل‌ها با نام ریل تلسکوپی نیز شناخته می‌شوند که یکی از بهترین انواع ریل کابینت می‌باشند. ضمناً ریل‌های ساچمه‌ای در بدنه خود دارای ضامن‌هایی بوده که از خارج شدن کامل کشوی کابینت و کمد جلوگیری خواهد کرد و شما برای خارج کردن کشو کافی است که با دست، ضامن را فشار داده و کشو را خارج نمایید. ریل‌های ساچمه‌ای دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

ریل کشو ساچمه‌ای

انواع ریل ساچمه‌ای کابینت

همانطور که گفتیم، ریل‌ ساچمه‌ای در میان تولید کنندگان لوازم ریلی محبوبیت قابل قبولی داشته و همچنین شرکت‌های طراح و سازنده کابینت و کمد از این ریل‌ها برای محصولات خود به وفور استفاده می‌کنند؛ زیرا ضمن داشتن قیمت مناسب و دوام بالا, حرکت روانی نیز دارد. انواع ریل ساچمه‌ای عبارت‌اند از:

- ریل ساچمه‌ای ساده: این نوع ریل‌ها به دو گروه ریل ساچمه‌ای دو تکه و ریل ساچمه‌ای سه تکه تقسیم می‌گردند که معمولاً از ریل‌های دو تکه برای کشوهایی که عمق کمتری دارند مانند میز کار یا میز تلویزیون، بهره گرفته می‌شود. ریل‌های ساچمه‌ای ساده سه تکه که اتفاقاً پرطرفدارتر از مدل‌های دو تکه هستند، روی کشوهایی که ابعاد و عمق بیشتری دارند، نصب می‌شوند. در اکثر آشپزخانه‌های ایرانی ریل‌های سه تکه استفاده می‌شود. ضمناً جهت ساخت سایر تجهیزات ریلی مانند سطل‌های زباله توکار نیز از ریل ساچمه‌ای ساده سه تکه استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این نوع ریل‌ها، قیمت مناسب آن است.

- ریل ساچمه‌ای ترمزدار: این نوع ریل‌ها همانطور که از نامشان پیداست، در قسمت انتهایی خود دارای پمپ‌هایی هستند که قبل از بسته شدن کامل کشو، سرعت کشو را کم می‌کند و گزینه‌ای فوق العاده مناسب برای مکان‌هایی که نیاز به سکوت دارند مانند کتابخانه‌ها و مطب دکتر، می‌باشند. هنگام خرید این ریل‌ها باید عمق کشوی مورد نظر خود را اندازه گرفته و با توجه به آن، ریل مورد نظرتان را انتخاب کنید. نکته قابل توجه در رابطه با این ریل‌ها این است که حتماً پیش از انتخاب، به ابعاد ریل در حالت باز و بسته دقت کنید.

انواع ریل ساچمه‌ای کابینت

- ریل ساچمه‌ای آرام بند: این ریل‌های ساچمه‌ای هنگام نصب روی کشو بدون هیچگونه سر و صدایی هستند. با توجه به اینکه ریل آرام بند را با هر انرژی که ببندید، نهایتاً بدون شدت بسته خواهد شد؛ در نتیجه آسیبی به بدنه کابینت وارد نمی‌گردد. پس این نوع ریل‌های ساچمه‌ای گزینه فوق العاده مناسب برای خانواده‌های پرجمعیت است. برای خرید ریل ساچمه‌ای آرام بند نیز حتماً به عمق کشو توجه کرده و ابعاد آن را در حالت باز و بسته در نظر بگیرید.

-  ریل ساچمه‌ای تاچ یا لمسی: این ریل ساچمه‌ای نسبت به سه مدل قبلی، حرکتی بسیار روان‌تر داشته و ضمناً در صورت وجود ریل ساچمه‌ای تاچ یا لمسی روی کشوهای کابینت، دیگر احتیاجی به دستگیره نیست؛ زیرا شما به راحتی می‌توانید با لمس دستتان، کشو را خارج کرده و با انرژی فوق العاده کمی آن را ببندید. این ریل‌ها برای افرادی که کمردرد دارند بسیار توصیه می‌شود؛ زیرا برای دسترسی به وسایل موجود در پایین‌ترین کشوها هم هیچ احتیاجی به خم شدن ندارند. معمولاً از این نوع ریل‌ها در فضاهای مختلفی مانند دفاتر اداری و آشپزخانه‌ها برای کشوی کمد و کابینت استفاده خواهد شد. ضمناً ریل ساچمه‌ای لمسی به سیستم ترمزگیر و آرام بند نیز مجهز است. پس می‌توانیم بگوییم مزیت‌هایی که مدل‌های فوق دارند در این ریل جمع شده است. البته باید بدانید که قیمت ریل‌های ساچمه‌ای تاچ نسبت به سایر موارد بالاتر است و معمولاً در دکوراسیون‌هایی که سبک مدرن دارند، از آنها بهره گرفته می‌شود.

روش‌های نصب ریل ساچمه‌ای کابینت

روش‌های نصب ریل ساچمه‌ای کابینت

معمولاً ریل‌های کشوی کمد و کابینت را به سه روش زیر نصب می‌کنند که بد نیست در رابطه با آنها اطلاعاتی داشته باشید:

۱_روش جانبی: در این روش که جزو متداول‌ترین روش‌های نصب کشوی کابینت است، از دو طرف ریل‌ها را نصب کرده و این مسئله باعث می‌شود که کشو کمد یا کابینت، روان‌تر و مستحکم‌تر باشد. همچنین این مدل نصب، کمک می‌کند تا شلف تا انتها از جا بیرون آمده و قابلیت دسترسی بیشتری برای وسایل داخل آن به ما می‌دهد.

۲_روش مرکزی: این روش بیشتر مناسب افرادی است که قصد استفاده کردن از ریل کمتری برای کشوهای کابینت و کمد خود دارند.

۳_نصب زیرین: در این مدل از نصب، میزان تحمل وزن کشوی کمد و کابینت در حد متوسط بوده و ریل کشو در معرض دید قرار نمی‌گیرد؛ چرا که ریل‌ها را در کناره‌های کشو از قسمت زیر نصب خواهند کرد.

خرید بهترین ریل ساچمه ای کابینت

خرید بهترین ریل ساچمه ای کابینت

در صورتی که به فکر تعویض کشوی کمد یا کابینت خود هستید، باید برای انتخاب و خرید ریل کابینت حساسیت زیادی را به خرج دهید. برای خرید این محصولات اگر بتوانید از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید، به راحتی می‌توانید یک خرید مناسب را داشته باشید. اما در غیر این صورت می‌توانید به دو صورت حضوری و غیرحضوری این کار را انجام دهید. در روش حضوری، ریل کابینت را از نزدیک دیده و می‌توانید با اطمینان بیشتری خرید نمایید. روش بعدی خرید ریل کابینت از طریق اینترنت است که این روزها بسیار باب شده است و می‌توانید بدون اتلاف وقت در کوتاه‌ترین زمان ممکن، محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

بهترین برند ریل کابینت

بدیهیست که انواع ریل کابینت از نظر کیفیت دارای تفاوت‌هایی با یکدیگر هستند و این مسئله به برند و شرکت تولید کننده آنها بستگی دارد. لذا قبل از خرید ریل کابینت در ابتدا بهتر است راجع به کاربرد و محل استفاده دقیق آن، اطلاعات لازم را داشته باشید و پس از آن ریل مورد نظرتان را خریداری کنید. معمولا ریل‌های با کیفیت‌تر، قیمت گران‌تری دارند. اما شما می‌توانید با خرید این ریل‌ها تا سال‌های سال برای کشوی کمد یا کابینت خود از آن بهره بگیرید.

اگر از ریل‌های بی‌کیفیت و ارزان استفاده کنید، ظرف مدت کوتاهی ناچار به تعویض آن خواهید شد و قطعاً هزینه بیشتری را متحمل می‌گردید. لذا توصیه ما این است که پیش از خرید و سفارش کابینت و ریل آن، با افرادی که دارای تخصص و تجربه در این زمینه هستند، مشورت نموده تا محصولی با کیفیت و قابل استفاده را خریداری نمایید. عواملی مانند شناخت فضای در دسترس نیاز و میزان بودجه شما همگی در انتخاب بهترین ریل کابینت تاثیرگذار هستند. کمپانی کینگ اسلاید با تولید انواع و اقسام ریل کابینت و کشو، نظیر ریل مخفی ، ریل ساچمه‌ای، ریل بدنه‌دار، ریل غلطکی و... نیاز مشتریان را برای کاربردهای مختلف برآورده کرده است.

می‌توانید برای خرید ریل کابینت کینگ اسلاید با مراجعه به فروشگاه تاپ یراق به آدرس topyaragh.com و بررسی محصولات و همچنین مشاوره با متخصصان تاپ یراق، بهترین محصول مورد نظر خود را تهیه نمایید.

 خرید ریل کابینت

سخن پایانی

اگر بخواهیم در یک دسته‌بندی، ریل‌های غلطکی را اولین مدل ریل کشو در بازار قرار دهیم، قطعاً دومین مدل ریل ساچمه‌ای است که پس از ریل‌های غلتکی روانه بازار شد و مورد استقبال بسیار خوبی هم قرار گرفت؛ زیرا مزایای زیادی از جمله استحکام، قیمت خوب، حرکت روان و متنوع بودن را دارد که این مسئله باعث شده متناسب با احتیاج انواع و اقسام سلیقه‌ها بوده و پاسخگوی مناسبی برای نیاز مشتریان است. ریل‌های ساچمه‌ای توانایی تحمل وزن‌های سنگین را دارند و دارای انواع مختلفی هستند که معمولاً ریل‌های ساچمه‌ای تاچ یا لمسی نسبت به بقیه مدل‌ها محبوبیت بیشتری را پیدا کرده‌اند. در صورتی که به تازگی تغییر دکوراسیون دادید و قصد خرید یک ریل ساچمه‌ای با کیفیت را دارید، می‌توانید از انواع این ریل‌ها که ساخته شده توسط کمپانی‌های معتبر است، استفاده کنید. از توجه و همراهی شما بسیار متشکریم.

سوالات متداول

۱_یک ریل کشو ساچمه‌ای با کیفیت چه ویژگی دارد؟

ریلی که کاملاً روان باشد و برای باز و بسته کردن آن به فشار کمی نیاز داشته باشید و همچنین هنگام باز و بسته شدن گ، سر صدای زیادی را تولید نکند را می‌توان یک ریل با کیفیت نامید. همچنین تعمیر ریل‌های کشو باید به راحتی انجام شده و توانایی تحمل وزن‌های سنگین را داشته باشند.

۲_هنگام خرید بهترین ریل ساچمه‌ای کابینت به چه نکاتی دقت کنیم؟

در درجه اول باید نسبت به ابعاد کشوی مورد نظرتان اطلاعات دقیقی داشته باشید و این مسئله را در نظر بگیرید که این کشو قرار است چه وزنی را متحمل شود. همچنین مکان مورد نظر را نیز باید در نظر داشته باشید؛ به عنوان مثال برای فضاهایی مانند اتاق خواب، باید از ریل‌های آرام بند استفاده کنید.

۳_جنس ریل‌های ساچمه‌ای از چیست؟

معمولاً این نوع ریل‌ها را از فولاد آبکاری شده با کروم می‌سازند که بسیار مرغوب بوده و در مقابل زنگ زدگی، خوردگی و سایش دوام زیادی دارد.

۴_ابعاد ریل ساچمه‌ای سه تیکه چقدر است؟

ریل‌های ساچمه‌ای سه تکه از ابعاد ۲۵ سانت تا ۶۰ سانت در بازار وجود دارند. شما می‌توانید پیش از خرید با در نظر گرفتن ابعاد کشوی خود، گزینه مورد نظرتان را خریداری نمایید.

۵_قیمت ریل ساچمه‌ای کابینت چقدر است؟

قیمت این محصول بستگی به شرکت سازنده و ابعاد ریل دارد. بدیهیست هر چقدر کمپانی سازنده این محصول با کیفیت‌تر و محبوب‌تر باشد و همچنین ریل مربوطه ابعاد بزرگتری داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر است.

اما توصیه ما استفاده از ریل ساچمه ای کینگ اسلاید است که بسیار با کیفیت می باشد و تا سال ها می توانید از این ریل ها استفاده کنید.

  • 15
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ویژه سرپوش