شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۷۹

آشنایی با کلاب هاوس و امکانات این برنامه

آیکون کلاب هاوس اندروید,کلاب هاوس برای ایفون,نصب کلاب هاوسبرنامه کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی چت صوتی به‌شمار می‌رود
یکی از شبکه های اجتماعی جدید که با استفاده از آن می توان امکان مکالمه صوتی را برای افرادی همچون افراد سلبریتی، دوستان یا افراد غریبه فراهم کرد، کلاب هاوس نام دارد. در صورت پذیرش مکالمه ای صوتی میتوانید از نظرات و دیدگاه دیگر افراد برخوردار شوید.

کلاب هاوس

کلاب هاوس به یک شبکه اجتماعی چت صوتی گفته میشود که برای این که در آن عضو شوید باید از طرف کاربری که در این برنامه، پیش از شما ثبت نام کرده اند ، یک دعوت نامه دریافت کنید. برنامه کلاب هاوس بدین دلیل محبوب شد، که افرادی همچون مارک زاکربرگ، ایلان ماسک، دریک و کوین هارت در این برنامه حضور یافتند که بعد از حضور این افراد در روم های کلاب هاوس، طرفدارانشان را هم به این شبکه ی اجتماعی صوت محور هدایت کردند.

تاریخچه کلاب هاوس

پل دیویسون و روهان ست در آوریل سال ۲۰۲۰ کلاب هاوس را از Alpha Exploration Co راه اندازی کردند و این زمان مصادف با شیوع کرونا بود که افراد بیشتری به صورت دورکار یا در قرنطینه کار میکردند. این شبکه در ماه مه یعنی یک ماه بعد موفق شد با ۱۰ میلیون دلار سرمایه اولیه، سهام ۲ میلیون دلاری را از شرکت اندریسن هورویتس بخرد و به این ترتیب به محبوبیت بسیاری برسد و طبق اطلاعات موجود در شبکه اجتماعی، برنامه کلاب هاوس در دسامبر سال ۲۰۲۰، به تعداد ۶۰۰ هزار کاربر ثبت شده داشت که برای کاربران سیستم عامل ios صرفا از طریق دعوتنامه دردسترس بود.

کلاب هاوس برای گروه‌های چند نفره تا بیش از ۵۰۰۰ تن، امکان ارتباط شنیداری را آسان میکند. طبق قوانین کلاب هاوس، هر گونه ضبط، اشتراک گذاری، رونویسی و تکثیر این گفت وگوها ممنوع است و تنها از طریق دستورالعمل هایی که ارائه شده، انجام میشود. این شرکت در ژانویه سال ۲۰۲۱، اعلام کرد که قصد توسعه ی سریع نسخه اندروید را دارد. به همین منظور یک توسعه دهنده نرم‌افزار اندروید را در فوریه ۲۰۲۱ استخدام کرد. در ماه می ۲۰۲۱ نسخه بتا برنامه اندروید کلاب هاوس راه اندازی شد که ابتدا در آمريکا برای کاربران دردسترس بود و بعدا بطور جهانی دردسترس عموم قرار گرفت.

کلاب هاوس در نهایت در ۲۱ می ۲۰۲۱، در سرتاسر جهان دردسترس کاربران اندروید قرار گرفت. بیش از ۵ میلیون بار، نسخه اندروید کلاب هاوس در گوگل پلی دانلود شده است. این اپ در ۲۱ ژانویه ۲۰۲۱، ۱ میلیارد دلار ارزش پیدا کرد. در آخرین مرحله سرمایه گذاری از آوریل ۲۰۲۱، کلاب هاوس نزدیک به ۴ میلیارد دلار ارزش پیدا کرد. بعضی از کمپانی ها در حال طراحی برنامه هایی مشابه کلاب هاوس هستند تا با این برنامه رقابت کنند که از این کمپانی ها می توان به فیسبوک ، دیسکورد، توئیتر، اسپاتیفای و اسلک اشاره کرد. محدودیت لیست انتظار و دعوتنامه در تاریخ ۲۰ جولای ۲۰۲۱ برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس به صورت رسمی و جهانی لغو شد و تمامی افراد بدون نیاز به دعوتنامه بعد از وارد کردن شماره تلفن می توانند از کلاب هاوس استفاده کنند.

آیکون کلاب هاوس اندروید,کلاب هاوس برای ایفون,نصب کلاب هاوسکلاب هاوس در آوریل سال ۲۰۲۰ توسط پل دیویسون و روهان ست راه‌اندازی شد

قوانین و مقررات اپلیکیشن کلاب هاوس

اگر فردی در کلاب هاوس، خراب کار شناخته شود این برنامه امکانات و حساب کاربری اش را میگیرد و فرد دعوت کننده ی او هم جریمه می شود که این از قوانین کلاب هاوس محسوب میشود. یکی دیگر از قوانین کلاب هاوس اینست که اگر صدای شخصی را در صورت تمایل ضبط کنید به شما بابت انجام این کار اخطار می دهد. از نظر امینت برنامه کلاب هاوس نگران نباشید به این علت که این برنامه از شما صرفا مجوز دسترسی به میکروفون را درخواست می کند و به اطلاعات گوشی شما هیچ دسترسی ندارد.

نصب کلاب هاوس

نخستین قدم برای نصب هر شبکه ی اجتماعی، ثبت نام آن برنامه می باشد. پیش نیازهای ثبت نام کلاب هاوس برخلاف سایر سرویس های کنونی، صرفا شماره تلفن و تنظیم نام کاربری نیست؛ بلکه برای فعالیت در این سرویس باید از طرف کاربران کنونی کلاب هاوس دارای دعوت نامه باشید. اکنون اپلیکیشن کلاب هاوس در پلتفرم های اندروید و iOS قابل اجراست.

ویژگی های کلاب هاوس

بسیاری از کلوپ ها و اتاق های مجازی با مکالمه در موضوعات مختلف در برنامه کلاب هاوس وجود دارد که از آنها می توان به برنامه های گفت و گو، شبکه، موسیقی، دوست یابی، اجراها و بحث های سیاسی اشاره کرد. بعد از دسترسی به این شبکه اجتماعی، صفحه ای پر از اتاق با موضوعات گفت وگوی مختلف از ورزش گرفته تا فن آوری، کسب و کار، شخصی سازی برند، کلاس زبان های مختلف و … را میبینید؛ بنابراین درصورت تمایل به هر کدام از موضوعات، می توانید آن ها را دنبال کنید. درصورت دنبال کردن مباحث و افراد بیشتر، احتمالا برای اتاقی که با خواسته هایتان مناسب است، پیشنهاداتی خواهید داشت. افراد مشهوری نظیر کوین هار، تدریک و تیفانی هدیش در کلاب هاوس، مکالمات مجازی را برگزار می کنند. کلاب هاوس برای ایجاد بازدارندگی، هیچ سیاست مشخصی نسبت به انتشار شایعه و اخبار دروغ ندارد.

کاربران صرفاً میتوانند به صورت زنده در کلاب هاوس با هم حرف بزنند و این گفت وگوهایشان ضبط نمی شود؛ به این ترتیب در این جا همه چیز برخلاف پادکست، در لحظه اتفاق می افتد. گفتگوی صوتی کاربران یکی از قابلیت های کلاب هاوس می باشد. شما میتوانید یک اتاق را به دلخواه خود انتخاب کنید و در آن حضور پیدا کنید و در بحث ها به گفتگوی شرکت کنندگان گوش دهید؛ یا می توانید در بحثها، درخواست مشارکت بدهید. پس از آن مدیر اتاق به شما اجازه می دهد که صحبت کنید و میکروفنتان برای بقیه ی افراد باز می شود. هیچ تصویر یا ویدئویی در این شبکه ردوبدل نمی شود. همچنین از دیگر ویؤگی های کلاب هاوس می توان به عدم امکان ذخیره ی گفت وگوی انجام شده، عدم امکان برقراری ارتباط مستقیم و عدم وجود محدودیت زمانی برای برگزاری جلسات گفت و گو اشاره کرد.

اطلاعات موردنیاز برای ثبت نام در کلاب هاوس

شماره تلفن و نام برای پروفایل از مشخصات موردنیاز برای ثبت نام در کلاب هاوس محسوب میشود. درصورت عدم داشتن دعوت نامه میتوانید حتی قبل از شروع به استفاده از سرویس، نام کاربریتان را رزرو کنید. وقتی کسی شما را در این برنامه دعوت می کند یک لینک برای شماره تلفن شما پیامک می کند تا با استفاده از آن ثبت نام کنید. همچنین در صورت اتصال اکانت توییترتان به Clubhouse، بعد از آن عکس شما در این برنامه از روی عکس پروفایل توییترتان بطور خودکار ذخیره می شود.

تاریخچه کلاب هاوس,کلاب هاوس,اپلیکیشن کلاب هاوسکلاب هاوس ارتباط شنیداری برای گروه‌های چند نفره تا بیش از ۵۰۰۰ تن را تسهیل می‌سازد

امکانات کلاب هاوس و نحوه کار با کلاب هاوس اندروید و آیفون

روش کار با تمامی برنامه ها حتی کلاب هاوس سخت نیست و میتوانید فنون کارکردن با آنرا به سرعت یاد بگیرید.

>> تالار ورودی (Hallway):

نام صفحه خوراک( Feed) در کلاب هاوس، تالار می باشد. یک سری اتاق گفتگو در همان صفحه اول کلاب هاوس وجود دارد که طبق سلیقه شما به نمایش درآمده اند؛ ولی دکمه اکسپلور در زیر این اتاق های گفتگو وجود دارد. البته در کلاب هاوس به قسمت اکسپلور، Hallway نام دارد. شما پس از ورود به اتاق های مختلف، میتوانید به سراغ قسمت Hallway بروید. بدون این که اتاقی که در آن هستید را ترک کنید با لمس دکمه All Rooms میتوانید از سایر فعالیت هایی که در این شبکه اجتماعی انجام شده، مطلع شوید.

اگر بازهم نتوانستید اتاق های گفتگوی دلخواهتان را در قسمت Hallway ببینید، میتوانید با استفاده از آیکون ذره بین اقدام کنید. البته در اندروید و iOS، مکان قرارگیری این دکمه متفاوت است، درحالیکه تنها یک آیکون ذره بین در منوی Clubhouse وجود دارد که می توانید به راحتی آن را تشخیص دهید. بعد از این که این گزینه را انتخاب کردید، میتوانید نام سوژه دلخواهتان را جستجو کنید و هم یکسری از اتاق های گفتگوی دیگری که کلاب هاوس به شما نشان می دهد را ببینید. بعد از انتخاب هر اتاق گفتگو اجازه ی دنبال کردن آن را دارید. به عنوان مثال میتوانید برای پیوستن به اعضای اتاق کلاب هاوس تکنولایف، نام Technolife ir را جست و جو کنید.

>> منو (Menu):

در بالای صفحه تالار ورودی کلاب هاوس، منوی اصلی قرار گرفته است. در این قسمت بعد از این که روی ایکون اول کلیک کردید می توانید نام کاربران یا کلمه ای کلیدی را سرچ کنید. برای ارسال دعوتنامه به دوستانتان بر روی ایکون پاکت نامه کلیک کنید. ایکون تقویم در قسمت بعدی قرار گرفته که رویدادهای پیش رو ، را به شما نشان می دهد. ایکون اعلان ها در بخش بعدی میباشد که اعلان ها را نشان میدهد و ایکون پروفایل شما، آخرین آیکون میباشد که در این قسمت میتوانید عکس پروفایل و بیوی خود را وارد کنید.

>> اتاق ها (Rooms):

اتاق های گفتگو را میتوانید در قسمت اتاق ها از کلاب هاوس ببینید و اطلاعاتی را دریافت کنید که شامل نام اتاق، تعداد اعضای گروه و …. می باشد. این اتاق ها به دو صورت عمومی و خصوصی هستند تا همه در حالت عمومی بتوانند در آن عضو شوند.

>> آموزش استفاده از روم های کلاب هاوس:

با انتخاب هرکدام از اتاق های موردنظرتان، می توانید بعنوان یک شنونده به آن اتاق وارد شوید؛ روم های کلاب هاوس متشکل از دو بخش« Speakers» و« Audience» میباشد که افرادیکه روی Stage روم قرار گرفته اند و در صورت تمایل در هر زمانی صحبت می کنند در بخش Speaker هستند. بخش Audience نیز دربرگیرنده ی افرادیست که صرفا به عنوان شنونده هستند.

تاریخچه کلاب هاوس,کلاب هاوس,اپلیکیشن کلاب هاوسکلاب هاوس از شما فقط دسترسی به میکروفون را می‌خواهد و به اطلاعات گوشی شما دسترسی ندارد

>> ایجاد کلوپ در کلاب هاوس:

کاربران بر اساس علاقه مندی خود میتوانند کلوب راه اندازی کنند یا در گروه هایی عضو شوند که فرمی را به منظور ایجاد آن باید پر کنند و برای دریافت جواب، منتظر بمانند. البته فعالیت روم ها در کلوپ ها به صورت عمومی یا خصوصی می باشد. سه مکالمه یا همایش صوتی تکراری به منظور ایجاد کلوب لازم است که فرم درخواستش را باید پس از آن پر کنید. فراموش نکنید که در کلوپ های کلاب هاوس، چهار نوع عضویت به شرح زیر وجود دارد؛

- موسس یا Founder کلاب هاوس:

موسس، توانایی ایجاد قوانین مربوط به کلوپ را دارد.

- مدیر یا Admin کلاب هاوس:

موسس یا مدیران دیگر موظفند که مدیر را انتخاب کنند. از وظایف مدیر میتوان به حذف و اضافه اعضا و ایجاد روم های عمومی و خصوصی اشاره کرد.

- اعضا یا Members کلاب هاوس:

اعضا درواقع به عضوهای تاییدشده کلوپ می گویند. اعضا می توانند برای کلوپ، اقدام به ایجاد روم های خصوصی کنند. البته اعضا مجوز شرکت در روم های عمومی و خصوصی و انتخاب اعضای سایر کلوپ ها به منظور عضوگیری را دارند.

- دنبال کننده یا Follower کلاب هاوس:

دنبال کننده، عضو رسمی کلوپ محسوب نمیشود. فالوور مجوز دنبال کردن فعالیت ها عمومی کلوپ را دارد درحالیکه مجوز ایجاد روم برای کلوپ را ندارد.

چگونه در کلاب هاوس دیده شویم؟

نوشتن توضیحات از اصلی ترین موارد مورد توجه برای پروفایلتان می باشد. در این قسمت سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که فکر می کنید مردم، شما را به واسطه آن کلمه پیدا می کنند. این کلمات در جست وجوهای کلاب هاوس قابل مشاهده است و به این ترتیب افراد میتوانند خیلی راحت، از این طریق شما را پیدا کنند. یکی از مزایای نوشتن توضیحات مناسب اینست که دنبال کننده را جذب می کند. همچنین هنگامی که در اتاق های مختلف، صحبت میکنید و یا در اتاقی حضور دارید، افراد مختلف میتوانند بعد از مراجعه به پروفایلتان اطلاعات بیشتری را درباره ی شما کسب کنند. در این قسمت سعی کنید از موضوعاتی که به آنها علاقه مندید حرف بزنید تا کاربران دیگر بتوانند شما را براحتی دنبال کنند.

چطور تعداد کاربران روم را در کلاب هاوس افزایش دهیم؟

اگر تمایل به داشتن اتاق پرشنونده ای دارید، باید در اولین قدم، دنبال کنندگانتان را به روم موردبحث دعوت کنید که در کلاب هاوس به چنین فرآیندی Ping میگویند. اگر افرادی را به رومتان دعوت کنید که دنبال کنندگان زیادی داشته باشند، میتواند روی مشهور شدن رومتان در لیست اتاق های افراد دیگر تأثیر بسزایی بگذارد. درخواست کردن از کاربران حاضر در روم نیز همانند سایر شبکه های اجتماعی، از راه‌های رایج به شمار می رود؛ شما میتوانید از اعضای حاضر بخواهید که با دنبال کردن شما از روم های بعدیتان اطلاع پیدا کنند یا بعد از دنبال کردن کلابتان، از حضار روم های بعدی آن کلاب باشند.

ثبت نام در کلاب هاوس,نحوه کار با کلاب هاوس,افزایش تعداد کاربران روم در کلاب هاوسمشخصات لازمه‌ی ثبت‌نام در کلاب هاوس یک شماره‌تلفن و یک نام برای پروفایل است

مصرف اینترنت کلاب هاوس

در کلاب هاوس، مقدار مصرف اینترنت طبق سرعت شبکه مشخص می شود ولی مقدار مصرفی آن بطور میانگین، ۹۰ کیلوبایت بر ثانیه می باشد. درصورت ضعیف بودن سرعت اینترنت شما، یک هشدار به شما نشان داده می شود و می گوید که در حال استفاده از اپلیکیشن ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوید. ولی میانگین مصرف اینترنت در نرم‌افزار کلاب هاوس با اینترنت پر سرعت به ازای یک ساعت، حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ مگابایت میباشد که این مقدار بسیار منصفانه است.

چند نفر می توانند در یک Room (اتاق) گفت و گو کنند؟

ابتدا محدودیت گفت و گو در هر روم کلاب هاوس، حضور ۵ هزار نفر بود ولی با گذشت زمان، امروزه این محدودیت برداشته شده و تعداد اعضای یک روم به بی نهایت رسیده است و هر کاربر می تواند در تعداد بی نهایت اتاق، عضو شود.

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 18
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پور,عکس های کامران قاسم پور بیوگرافی کامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۶ اذر ۱۳۷۵

زادگاه:جویبار

ملیت:ایرانی

پیشه:کشتی گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی امیر حسین زارع و افتخارات او در رقابت ها (+ تصاویر)

زاده:آمل، مازندران

زادگاه:۲۷ دیماه سال ۱۳۷۹

ملیت:ایرانی

پیشه:ورزشکار

ورزش:کشتی

ادامه
علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفی بیوگرافی علی اکبر یوسفی کشتی‌گیر فرنگی‌کار کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۷۵

زادگاه:بابل

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

ورزش:کشتی فرنگی

ادامه
هادی چوپان,بیوگرافی هادی چوپان,عکس هادی چوپان بیوگرافی هادی چوپان بدنساز و قهرمان مستر المپیا (+ تصاویر)

زاده:۴ مهر ۱۳۶۶

زادگاه:اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس

ملیت:ایرانی

شغل:ورزشکار بدن سازی

قد:۱٫۶۹ متر( ۵ فوت ۶ ۱⁄۲ اینچ)

ادامه
حضرت یعقوب ع,زندگینامه یعقوب,نام همسر حضرت یعقوب بیوگرافی حضرت یعقوب (ع) و سرانجام زندگی او

لقب:اسرائیل

زادگاه:فلسطین

دین:یکتاپرست

خویشاوندان مهم:اسحاق، یوسف

آرامگاه: الخلیل

ادامه
مایکل فارادی,زندگینامه مایکل فارادی,کشفیات مایکل فارادی زندگینامه مایکل فارادی شیمیدان و فیزیکدان تجربی انگلیسی (+ تصاویر)

زاده:۲۲ سپتامبر ۱۷۹۱

زادگاه:جنوب لندن، انگلستان

ملیت:انگلیسی

پیشه:شیمی دان و فیزیک دان تجربی

دین:مسیحی

ادامه
فعالیت های یانگ هویی یان,عکس های یانگ هویی یان,یانگ هویی یان بیوگرافی یانگ هویی یان بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی (+ تصاویر)

زاده:۱۹۸۱

زادگاه:گوانگ دانگ شاند بیجیائو

ملیت:چینی

پیشه:کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
مسعود خداوردی,سه برادر خداوردی شب عروسی,میثم خداوردی بیوگرافی سه برادر خداوردی گروه موسیقی فان (+ تصاویر)

اعضای گروه:مسعود خداوردی( ۱۳ مرداد ۱۳۵۷، سرخه سمنان)- میثم خداوردی( ۱۶ مرداد ۱۳۶۰، سرخه سمنان)- علیرضا خداوردی( ۱۰ آذر ۱۳۶۲، سرخه سمنان)

ملیت:ایرانی

سمت:خواننده

سال های فعالیت:۱۳۹۱- اکنون

معروف شدن با:آهنگ شما خونتون مورچه داره ؟

ادامه
وحید شمسایی,بیوگرافی وحید شمسایی,عکس های جدید وحید شمسایی بیوگرافی وحید شمسایی مربی فوتسال کشور (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:فوتسال

متولد:۳۰ آذر ۱۳۵۵

قد:۱۸۰ متر

نام مستعار:آقای گل

پست:مهاجم

ادامه
ویژه سرپوش