سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۵۵

آشنایی با انواع راه های تشخیص شارژر اصلی و تقلبی

تشخیص شارژر اصلی و تقلبی,تشخیص شارژر اصلی و تقلبی شیائوم,تشخیص شارژر اصلی و تقلبی سامسونگبرای تشخیص شارژر اصلی از تقلبی راهکارهای بسیاری وجود دارد
امروزه به سختی می توانید کالای اصل را از کالای تقلبی تشخیص دهید و چنین مسأله ای به خصوص برای لوازم جانبی گوشی های سامسونگ، صدق میکند. یکی از دلایل باد کردن باتری گوشی یا تبلت این است که از شارژر تقلبی استفاده میکنید و این امر در برخی از مواقع باعث انفجار گوشی شما می شود؛ به همین خاطر توصیه میشود که صرفا از کابل شارژهای اصل استفاده کنید. در این مطلب از سرپوش با روشهای تشخیص شارژر اصلی از تقلبی آشنا می شوید.

تشخیص شارژر اصلی و تقلبی

شارژرها متشکل از دو قسمت کابل شارژر و آداپتور می باشند. آداپتور، وظیفه دارد که جریان و ولتاژ معمولی را به مقدار موردنیاز برای شارژ باطری گوشی، تبدیل کند. همچنین کابل شارژر، وظیفه ی انتقال بار الکتریکی تولید شده توسط آداپتور را به گوشی و باتری آن بر عهده دارد. گاهی اوقات به هر دلیلی نمی توانید از شارژر فابریک گوشی خود استفاده کنید. از این رو تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از شارژر تقلبی در چنین شرایطی بسیار مهم است.

اهمیت استفاده از شارژر اصلی و اورجینال

در ادامه با رایج ترین مشکلات مربوط به استفاده از شارژر تقلبی اشنا شوید:

> شارژر تقلبی به باتری موبایل، اسیب میزند.

> شارژر تقلبی، مدت زمان شارژر باطری را کند میکند.

> یکی از مشکلات شارژر تقلبی، خالی شدن زودهنگام شارژ باطری است.

> گاهی اوقات کابل ها بیش از حد گرم میشوند و همین امر باعث آتش سوزی می گردد.

> احتمال عدم قرارگیری درست کابل تقلبی درون آداپتور یا گوشی وجود دارد.

> شما قادر به همگام سازی گوشی هوشمندتان با رایانه خود نیستید و…

راهکارهای تشخیص شارژر اصلی و تقلبی

> لوگوی حک شده روی شارژر:

شما باید حتماً لوگوی برند و سایر نوشته های روی شارژر را مورد بررسی قرار دهید. معمولاً یکی از راه‌های تشیص شارژرهای تقلبی، غلط های املایی یا تفاوت های ریز و جزیی در شکل نوشتن و ظاهر لوگو میباشد که متفاوت از برند اصلی است.

> عملکرد نامطلوب شارژر:

عملکرد شارژرهای تقلبی، خوب نیست. به طور مثال ، با این که روی آنها شارژ سریع نوشته شده است ولی سرعت شارژ آنها نسبت به شارژرهای معمولی، کندتر است. از نشانه های یک شارژر تقلبی می توان به دیر شارژ شدن گوشی و عملکرد نامناسبش نسبت به توان اعلام شده روی آن اشاره کرد. البته این احتمال وجود دارد که عملکرد شارژرهای اصلی در اثر ضربه و یا نوسانات برق خراب شده ، مطلوب نباشد. با این حال درصورت سالم بودن یک شارژر از نظر فیزیکی، اگر عملکرد مطلوبی نداشت باید به اصلی بودن آن شک کرد.

تشخیص شارژر اصلی و تقلبی سامسونگ,تشخیص شارژر اصلی آیفون,تشخیص شارژر اصلی و تقلبیبرای تشخیص شارژر اصلی از تقلبی به لوگوی حک شده روی شارژر دقت کنید

> پلاستیک کیفیت پایینی دارد یا سرهم بندی شده است:

ساخت شارژرهای اصلی از مواد اولیه ی مرغوب می باشد؛ به این صورت که از چندین مرحله کنترل کیفیت، عبور می کنند. بنابراین اگر شارژری به شکل بدی ساخته شده، پلاستیک های کناری اش لبه دارد، دارای پلیسه یا تکه های اضافی است، همچنین لبه اضافی یا فضای خالی در محل های اتصال اجزا وجود دارد و درواقع ساخت بی کیفیتی دارد به احتمال زیاد، تقلبی است.

> وزن کم:

درصورت سبکتر بودن یک شارژر، نسبت به بقیه ی شارژرها احتمال دارد که این شارژر، تقلبی باشد؛ به این دلیل که اگر در ساخت یک شارژر، از مواد اولیه ی باکیفیت و استاندارد استفاده شود نباید وزن سبکی داشته باشد.

> داغ شدن بیش از حد شارژر:

تشخیص شارژر تقلبی از شارژر اصل، بعد از ۳- ۴ بار شارژ کردن گوشی با آن مشخص می شود. در نظر داشته باشید که شارژر تقلبی در زمان شارژ کردن، بیشتر از شارژر اصل، داغ می شود.

> تشخیص از طریق مشخصات شارژر:

نوشته های روی هر محصول، یکی از عمده ترین مواردیست که افراد به آن بی توجهی ندارند. شاید شما محصولی را خریده اید ولی هیچ موقع پشت آنرا نخوانده اید؛ به این دلیل که اکثر ما همیشه با اطمینان کامل از اصل بودن محصولمان، به جزئیات دیگر دقت نمی کنیم.

معمولا روی جزئیات محصولاتی که خریده اید؛ اطلاعات بسیار مهمی نوشته شده است که به شما در اصل یا تقلبی بودن آن محصول کمک میکند.

شما به آسانی می توانید این کار را انجام دهید؛ به این دلیل که صرفا باید چند مورد بسیار ساده روی نوشته های شارژر سامسونگ را در نظر بگیرید. یکی از راه‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ، کشور سازنده آن می باشد. ممکن است که شارژرهای سامسونگ اصل، ساخت چین یا ویتنام باشند. پس اگر عبارتmade in china یا VIETNAM روی آداپتورتان نوشته شده باشد، به معنی فیک بودن آن نیست؛ چون گوشی های سامسونگ در دو کشور چین و ویتنام به صورت مشارکتی تولید می شوند و بنابراین لوازم جانبی آن ها میتواند ساخت این دو کشور باشد.

وجود علامت A+ روی شارژر سامسونگ، از دیگر راه های تشخیص شارژر تقلبی از اصلی است. معمولاً محصولات اصل، دارای یک لوگو به نام UL داخل دایره ای توخالی هستند که این لوگو در سمت چپ شارژر یا پایینش می باشد. این علامت به یک سازمان ایمنی مربوط میشود که موظف است شارژرها را به صورت استاندارد، بررسی کند. پس باید روی مشخصات شارژر اصلی شما، این لوگو وجود داشته باشد.

> وجود تفاوت در دوشاخه شارژر اصل و تقلبی سامسونگ:

بررسی دوشاخه شارژر، از بهترین راه‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ محسوب میشود. از دیگر راه‌های تشخیص شارژر اصلی از تقلبی می توان به بررسی دقیق دو شاخه شارژر اشاره کرد. درصورت بررسی دقیق دوشاخه شارژر اصل سامسونگ، متوجه برامدگی هایی در دو قسمت پلاستیکی آن میشوید؛ به این معنی که قسمت فلزی را بخش پلاستیکی آن جدا و به نوعی نارسانا کرده است.

اهمیت استفاده از شارژر اصلی و اورجینال,روشهای تشخیص شارژر اصلی سامسونگبرای تشخیص شارژر اصلی از تقلبی به جزییات کانکتورهای شارژر دقت کنید

باید یک برآمدگی جزئی در این بخش وجود داشته باشد. معمولاً کارخانه تولیدکننده آن، چنین چیزی را برای دوام بیشتر دوشاخه شارژر، تعبیه میکند. این ویژگی ها در تمام شارژرهای اصل سامسونگ، قابل رویت است ولی اگر دو شاخه شارژر سامسونگی را خریدید که کاملاً صاف بود، به معنای تقلبی بودنش است. این روش بعنوان بهترین راهکار تشخیص شارژر اصلی سامسونگ محسوب میشود.

> رنگ مایل به زرد به جای سفید:

اگر رنگ شارژر گوشی، کمی به زردی متمایل بود و سفید نبود، باید بدانید که تقلبی است و از مواد مرغوبی در ساخت آن استفاده نشده است. با کمی دقت می توانید این تغيير رنگ را احساس کنید. رنگ شارژرهای اصلی، سفید است و به مرور زمان تغيير نمی کند.

> شارژ شدن طولانی مدت گوشی توسط شارژر تقلبی:

شارژرهای تقلبی به منظور انتقال جریان الکتریسیته، کیفیت لازم را ندارند. معمولاً این شارژرها با گذر زمان، ضعیف تر می شوند و قادر به ایجاد جریان الکتریسیته ثابت و ولتاژ مناسب برای گوشی نیستند ولی شارژر اصل سامسونگ به راحتی میتواند علاوه بر شارژ کردن گوشی، ولتاژ آنرا تامین کند. در نظر داشته باشید که شما به مدت زمان کوتاه تری برای شارژ کردن گوشی با استفاده از یک شارژر اصل نیاز دارید. پس اگر زمان شارژ گوشی تان بسیار طولانی‌تر از قبل شده، بدون شک شارژر جدیدتان تقلبی است.

> بخش کانکتور شارژر را بررسی کنید:

برای تشخیص شارژر تقلبی از اصل باید به جزییات کانکتورهای شارژر یا بخشی از کابل که درون گوشی قرار میگیرد؛ توجه کنید. دقت کنید که صرفا دو دندانه روی کانکتور شارژر اصلی سامسونگ وجود دارد که معمولاً از یکدیگر، فاصله کمی دارند ولی این داندانه ها با ظرافت کم تر یا تعداد بیشتری در شارژرهای فیک تولید می شوند. بهتر است بدانید که همین دندانه های کوچک در شارژ کردن گوشی شما نقش مهمی دارند و کوچک ترین ایراد در ساخت آنها باعث عدم قرارگیری درست کانکتور در جایگاهش میشود و همچنین باید مدت زمان بیشتری را برای شارژ شدن دستگاه، اختصاص دهید

تشخیص شارژر اصلی و تقلبی,از چه روشهایی می توان شارژر اصلی از تقلبی را تشخیص داد برای تشخیص شارژر اصلی از تقلبی به برامدگی های دوشاخه شارژر توجه کنید

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 17
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش