دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
۱۵:۲۶ - ۱۳ آبان ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۸۰۳۴۱۴
بازی ها

۵ دلیل که PES 2018 از فیفا ۱۸ بازی بهتری است + تصاویر

بازی PES 2018,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی

دیجیاتو/ چندسالی می شود که سری فیفا لقب بهترین و محبوب ترین بازی شبیه ساز فوتبالی و حتی ورزشی را در اختیار خود دارد. از شبیه سازی فوتبال واقعی در زمین مسابقه گرفته تا توانایی ناشر بازی یعنی الکترونیک آرتز در خرید حق امتیاز استفاده از نام واقعی تیم ها، همگی از دلایلی هستند که فیفا را در زمینه فروش و نمره منتقدین، یک یا چند پله بالاتر از رقیب خود یعنی سری PES قرار داده اند.

 

البته، در سال های اخیر و با شروع نسل هشتم بازی های ویدیویی، کونامی تجدید نظر بزرگی را برای زنده کردن یکی از مهم ترین عناوین خود یعنی PES انجام داده و به نظر می رسد که این سری بازی، در حال طی کردن مسیر درستی به سمت موفقیت است.

 

مدت کمی از عرضه بازی PES 2018 گذشته و این بازی تا کنون با واکنش بسیار مثبتی از سوی هواداران فوتبال و منتقدان بازی های ویدیویی، روبرو شده است. به گفته بسیاری، PES 2018 در بعضی از المان های اصلی خود، حرف های زیادی برای گفتن داشته و حتی عملکرد بهتری در مقابل رقیب خود یعنی FIFA 18 دارد.

 

در این مقاله، از عواملی خواهیم گفت که باعث می شوند تا PES 2018، در مجموع تجربه بهتری از فیفا ۱۸ باشد.

 

۱. جزییات بصری فوق العاده

 

بازی PES 2018,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی جزییات ورزشگاه نیوکمپ در PES 2018، خارق العاده است.

کافی هست تا در همان ابتدا، یک بازی دوستانه را در ورزشگاهی مانند نیوکمپ در PES 2018 آغاز کنید.همه چیز در ابتدای کار فوق العاده به نظر می رسد. صحنه هایی که از تونل ورزشگاه و ورود بازیکنان به زمین مسابقه به نمایش در می آید، همگی با جزییات فوق العاده ای طراحی شده اند.

 

برای مثال، به هنگام نمایش پیش بازی در نیوکمپ، تصاویری را از محیط اطراف ورزشگاه و شهر بارسلونا مشاهده خواهیم کرد که با دقت بسیار بالایی در بازی شبیه سازی شده اند.

 

چند سالی می شود که سری NBA 2K، کار های زیادی را در این زمینه انجام داده و استانداردهای مشخصی را برای این قسمت از بازی های ورزشی تعریف کرده است و کونامی نیز، امسال نشان داده که قرار است تا PES نیز، حرف های جدید زیادی برای گفتن در این زمینه داشته باشد.

 

از سوی دیگر، شبیه سازی چهره بازیکنان در PES 2018، با دقت بالایی انجام شده و بازیکنان دارای عنصر «حس» در صورت های خود هستند. از شبیه سازی دقیق مدل موی بازیکنان معروف گرفته تا نحوه حرکت آن ها و انیمیشن های بازی، همگی نشان از قدرت بالای موتور گرافیکی بازی یعنی فاکس انجین دارند.

 

البته فیفا ۱۸نیز در زمینه های ذکر شده، کیفیت قابل قبولی را ارائه می کند ولی نمی توان منکر این موضوع شد که سیستم اسکن حرکات بازیکنان در آخرین نسخه فیفا، به اندازه انیمیشن های روان و جذاب PES 2018، خوب در نیامده و در نهایت، PES 2018، حرف های بیشتری در این زمینه برای گفتن دارد.

 

۲. نسخه پی سی بهتر

 

بازی PES 2018,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی هر سه نسخه بازی عالی به نظر می رسند.

یکی از نکات منفی در مورد بازی های شبیه ساز فوتبالی در سال های اخیر، عدم توجه به نسخه پی سی بازی بوده است. جدا از بهینه نبودن بازی ها در اکثر موارد و باگ های گاه و بی گاهی که به لذت بردن شما از یک مسابقه قوتبال ضربه می زنند، سرورهای این نسخه از بازی در بخش آنلاین هم مشکلاتی بیشتری نسبت به نمونه های کنسولی خود داشتند.

 

سری PES تا سال گذشته، کار را حتی خراب تر کرده بود و نسخه پی سی این بازی، بر اساس پورتی از نسخه نسل قبلی بازی عرضه می شد. حال و با رشد صنعت بازی های پی سی، کونامی نیز این پلتفرم را جدی گرفته است.

 

نسخه پی سی PES 2018، از همه لحاظ، زیباترین بازی فوتبالی امسال به شمار می آید. از گرافیک فوق العاده بازی گرفته تا بهبود شرایط اتصال به سرورها و امکاناتی که کونامی برای ادیت این نسخه در اختیار ماد سازان و علاقه مندان به بازی قرار داده است، همگی باعث می شوند که در صورت دسترسی شما به یک پی سی خوب، PES 2018، انتخاب اول شما برای تجربه یک بازی شبیه سازی فوتبالی باشد.

 

۳. قابل ویرایش وسیع تر

 

بازی PES 2018,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی می توانید هر کاری که می خواهید با بازیکنان بازی بکنید!

سری PES همیشه به داشتن بخش ویرایش قدرتمند معروف بوده و این نکته مثبت، در PES 2018 نیز به قوت قبلی خود باقی است. امکاناتی که بازی برای ویرایش تیم ها و بازیکنان در اختیار کاربرانش قرار می دهد، باعث می شود که مشکل نبود لایسنس اصلی بعضی از تیم ها و لیگ ها در بازی، با عرضه یک پچ از سمت کاربران، با سرعت و در همان روز های اول انتشار بازی، به طور کامل حل شود.

 

شما قابلیت اضافه کردن لیگ های دیگری را نیز به بازی داشته و بسیاری از این پچ ها، لیگ هایی مانند، بوندسلیگا و حتی در مواردی، لیگ برتر ایران را به بازی اضافه می کنند.  همچنین امکان ویرایش چهره ها نیز، حسابی به کار افرادی خواهد آمد که علاقه به ساخت بازیکنان قدیمی در  بازی یا طراحی تیم جدیدی دارند.

 

برگ برنده کونامی در رابطه با این موضوع، زمانی رو می شود که متوجه می شوید این قابلیت ویرایش، جدا از نسخه پی سی، در کنسول ها نیز به طور کامل در دسترس بوده و سازندگان بازی، دست کاربران را برای ساخت پچ های غیررسمی در نسخه های کنسولی نیز باز گذاشته اند. جدا از این ها، نصب این پچ ها، در بسیاری موارد، لطمه ای به بخش چند نفره بازی نزده و این بخش را مختل نخواهد کرد.

 

همانطور که می دانید، قابلیت ویرایش در سری فیفا، با این حد از امکانات، در این سری بازی وجود ندارد و در اکثر موارد، شما باید تنها به آن چیزی که سازندگان بازی برای شما دیکته کرده اند، راضی شوید.

 

۴. حالت های جذاب برای بازی

 

بازی PES 2018,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی بخش مستر لیگ، از جزییات بیشتری نسبت به نسخه های قبلی بهره می برد.

اول از همه، بهتر است بدانید که بخش مسترلیگ PES 2018، پیشرفت های قابل توجه و مثبتی نسبت به نسخه قبلی خود داشته است. جدا از اضافه شدن مسابقات پیش فصل، سیستم نقل و انتقالات در این بخش نیز بهبود بسیاری نسبت به گذشته داشته و به واقعیت نزدیک تر شده است.

 

شما می توانید بازیکن مورد علاقه از تیم خود را انتخاب کنید و تمرین دادن تمامی بازیکنان، از افراد حاضر در تیم اصلی تا بازیکنان آکادمی نیز در اختیار شما قرار دارد. این تمرینات دارای گزینه های متنوع و مختلفی بوده که بنابر انتخاب شما، بازیکنان در موارد مشخصی بهتر خواهند کرد.

 

همچنین مدیریت تیم نیز در این بخش از بازی حضور دارد و در صورت نتیجه نگرفتن، گزینه هایی نظیر از دست دادن جو رختکن و حتی اخراج، شما را به راحتی تهدید خواهد کرد.

 

انیمیشن های نمایش رختکن تیم قبل از بازی های بزرگ مانند دربی یا دیدارهای سنتی مانند منچستر یونایتد در مقابل لیورپول، همگی با سطح بالایی کار شده اند و جزییات بهتری نسبت به انیمیشن هایی که در طول خرید دو مرحله در بخش مربیگری فیفا ۱۸ به نمایش در می آیند، دارد.

 

جدا از مسترلیگ، مد های آنلاین بازی به پختگی قابل توجه ای نسبت به گذشته رسیده اند. بخش My Club، از جمله قسمت هایی بازی است که قطعاً زمان زیادی را صرف آن خواهید کرد.

 

یکی از نکات مثبت این بخش در مقابل سری فیفا، وابسته نبودن موفقیت شما به پول واقعی و پرداخت درون برنامه ای است و در صورتی که علاقه به خرج دوباره برای بازی نداشته باشید، امکان موفقیت شما و حضور در رده های بالای بخش آنلاین، به خوبی امکان پذیر خواهد بود.

 

بازی PES 2018,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی بخش My Club، برای مدت طولانی شما را سرگرم خواهد کرد.

همچنین قسمت Random Selection Match به بازی برگشته است. در این قسمت، با توجه به پارامترهایی که توسط شما شما مشخص می شود، بازیکنانی توسط بازی انتخاب شده و شما به صورت آنلاین و آفلاین، قادر به انجام این بخش خواهید بود. بخش دونفره بازی نیز دچار تحول های زیادی شده تا بازی کردن با دوستانتان، بسیار مفرح تر از قبل باشد.

 

در مجموع، اگر بخش مربیگری سری فیفا بعد از سال ها بدون تغییر ماندن، برای شما خسته کننده شده یا دل خوشی از بخش داستانی این بازی تحت نام The Journey ندارید، PES 2018 با مود های متنوع خود در بخش های آفلاین و آنلاین، به خوبی شما را برای مدت طولانی سرگرم خواهد کرد.

 

۵. یک تجربه لذت بخش

 

بازی PES 2018,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,بازی گل کردن ضربات آزاد در PES 2018 لذت خاصی دارد.

راستش را بخواهید، بهتر است خودمان را گول نزنیم، بسیاری از پیچدگی هایی که در سری FIFA حضور دارند، هیچ وقت به کار کاربران این بازی نیامده و در طول یک سال، بدون استفاده می مانند.

 

PES 2018 بدون شک در زمین مسابقه، حرف اول را می زند وجدا از برتری نسبتی نسبت به فیفا ۱۸، یکی از بهترین تجربه های شبیه ساز فوتبال در زمین مسابقه در طول سالیان اخیر را برای کاربران خود فراهم می کند.

 

سرعتی بودن بازی ها، انیمیشن های طبیعی بازیکنان، توانایی در پیاده سازی تاکتیک های متفاوت تیمی و معقول بودن سختی یادگیری مکانیک های نظیر دریبل زدن در بازی، باعث می شود تا در طول تجربه یک مسابقه، با هیجان بیشتری نسبت فیفا ۱۸ روبرو شوید.

 

سیستم زدن کرنر، ضربات کاشته و پنالتی در بازی بازی نیز، مکانیک جذابی داشته و یادگیری درست زدن این ضربات، به کاری لذت بخش برای شما تبدیل خواهد شد.

 

در این مقاله، به مواردی که باعث می شوند تا PES 2018، بازی بهتری از رقیب خود یعنی فیفا ۱۸ محسوب شود، اشاره کردیم. با وجود برتری مشخص هر کدام از این بازی ها در مواردی خاص، انتخاب بهترین گزینه میان این دو عنوان، به طور کامل به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.

 

مشخص است که این بازی در سال های اخیر، مانند گذشته، با فاصله کمتری نسبت به یکدیگر در حال رقابت کردن هستند و همین موضوع، باعث می شود در طول عرضه نسخه های جدید، هر کدام از دو سری مجبور به انجام اصلاحات و پیشرفت های بیشتر نسبت به گذشته باشند، موضوعی که در نهایت به نفع گیمرها و به خصوص علاقه مندان به ورزش فوتبال تمام خواهد شد.

 

 

 

  • 217
  • 73
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
ویژه سرپوش