پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۹:۰۴ - ۱۱ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۸۱۷
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

فدراسیون فوتبال: دیدار سپاهان و الاتحاد به دلایل امنیتی لغو شد/ مدیر رسانه‌ای سابق تیم ملی: بازی ۳ بر صفر به نفع الاتحاد می‌شود

هدایت ممبینی,اولین واکنش فدراسیون فوتبال به لغو دیدار سپاهان و الاتحاد
دبیر کل فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص لغو دیدار سپاهان و الاتحاد ارائه کرد.

به گزارش فارس، هدایت ممبینی در مورد حضور در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار دو تیم نساجی و الهلال، اظهار داشت: امروز بازی حساسی است. هفته اول و دوم میزبان تیم های عربستانی بودیم. امیدوارم امشب نساجی بتواند با شایستگی از فوتبال کشور دفاع کند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد لغو دیدار سپاهان و الاتحاد، گفت: من اصفهان بودم. مسائلی در ورزشگاه بود. با نماینده AFC و نماینده امنیتی بازی صحبت داشتم. شرایطی که انتظار داشتند میسر نشد. مکاتباتی که با AFC داشتند باعث شد به خاطر برخی مسائل امنیتی بازی برگزار نشود.

وی در خصوص اینکه آیا روز تمرین در جریان این مسائل قرار نگرفته بودند و آیا این اتفاق یک تصمیم از پیش تعیین شده بود، عنوان کرد: نباید قضاوت کنیم. باید اجازه بدهیم ارکان قضایی AFC تصمیم بگیرند. شرایطی بود که مسئولین AFC نقطه نظراتی داشتند که ابلاغ شد. با گزارشاتی که دادند گفتند بازی نباید برگزار شود.

*انتظار جامعه فوتبال، نتیجه گرفتن امیدها بود

ممبینی در مورد حذف تیم ملی امید از مسابقات هانگژو با قبول شکست مقابل هنگ کنگ، گفت: انتظار ما و جامعه فوتبال این بود که نتیجه گرفته شود. نتیجه هم بخشی از فوتبال است. همه تلاش‌ها در این راه انجام شد. هنگ کنگ تیم مطرحی نبود اما باید قبول کنیم فوتبال همه کشورها در حال پیشرفت است. هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت. یکی از جذابیت های فوتبال همین است که گاهی تیم های ضعیف تر، تیم های قوی تر را می برند. در بخش تیم های پایه باید برنامه ریزی بهتری داشته باشیم. کشورهای دیگر سرمایه گذاری بیشتری می کنند. فدراسیون فوتبال برای ۱۸ تیم ملی هیچ کم و کسری نگذاشته است.

*تیم امید با بدشانسی و با یک گل حذف شد

وی افزود: ولی ضعف هایمان را می پذیریم. باید درآمدزایی و حق پخش را بتوانیم بگیریم و به فوتبال تزریق کنیم. اگر بخواهیم با همین سرعت خودمان وارد رقابت ها شویم قطعا مشکلاتی خواهیم داشت. این تیم امید پتانسیل بالایی داشت. به آینده تک تک این بازیکنان خیلی خوشبین هستم که بتوانند در تیم بزرگسالان بازی کنند. با بدشانسی و با یک گل حذف شد. در مقدماتی المپیک هم با تفاضل گل مساوی حذف شد.

*حتما در فدراسیون فوتبال ایرادات و نقاط ضعفی داشتیم

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه برنامه ریزی این فدراسیون چقدر در این شکست سهیم است، گفت: نمی توان گفت همه چیز صددرصد درست بود. حتما کارهایی ایراد داشت و نقاط ضعفی هم وجود دارد ولی در ۴-۳ ماه گذشته کادرفنی تیم امید هرچه از ما خواست، به هرشکلی شد انجام دادیم. این توان فدراسیون بود ولی بگر بخواهیم برنامه ریزی جدی تری داشته باشیم و کارهای مهمتری داشته باشیم، باید زمان بیشتری صرف کنیم. برنامه ریزی بودجه هم می خواهد تا بتوانیم در کورس قهرمانی در تمام رده ها بمانیم.

*چاره ای جز خروج ۳ بازیکن پرسپولیس از تیم امید نبود

وی در خصوص گلایه مناف هاشمی از مهدی تاج و کم شدن ۳ بازیکن از اردوی تیم ملی امید، اظهار داشت: تاج در کنار تیم بود، وقت گذاشت و از بودجه فدراسیون هزینه این تیم شد. شاید شایسته تر هم باشند ولی پرسپولیس هم بازی مهمی با الدحیل داشت. باید این ها را با هم می‌چیدیم. مسابقات هانگژو در فیفا دی نبود و در بدترین زمان بود. بازیکن باید در ۳ تورنمنت بازی می کرد که کار را سخت کرده بود. چاره دیگری نبود. هر تصمیمی می گرفتیم تبعاتی داشت. تصمیم ما جمعی بود. باید رشد و توسعه فوتبال باشگاهی و ملی و هم شرایط بازیکنان را در نظر می گرفتیم. این چیزی بود که در جلسات توافق شد.

*قرارداد با اسپانسر فدراسیون فوتبال محرمانه است

ممبینی در مورد اسپانسر فدراسیون فوتبال گفت: قرارداد بسته شد و رونمایی هروقت قسمت بازرگانی اعلام کند انجام می شود. باید قرارداد را ببینیم. نمی‌توانم جزئیات را بگویم چون محرمانه است ولی قرارداد بدی نیست.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه باشگاه‌ها قرادادهای اسپانسری بالای ۱۲۰ میلیارد می‌بندند و فدراسیون به عنوان مقام بالادستی باید بالاتر از این مبالغ قرارداد ببندد، گفت: بستگی به فضایی دارد که در اختیار آن اسپانسر قرار می گیرد. براساس قیمت هایی که کارشناسی می شود فضاها تعریف می‌شوند و اسپانسر رقم می دهد. پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا است و ممکن است جذابیتش برای یک اسپانسر بیشتر باشد. در فدراسیون فوتبال، فضاهای ما خیلی محدود است. روی لباس تیم ملی نمی توانیم تبلیغی داشته باشد یا تبلیغات محیطی ما که برای خیلی از اسپانسرها جذاب است در اختیار سازمان لیگ است. بخش بازاریابی فدراسیون فوتبال از این قرارداد راضی است. کارشناسی شده و رقم خوب بوده است. اگر دوستان تشخیص دادند که اعلام کنند مشکلی ندارد.

*حضور بانوان نوید خوبی برای فوتبال ما است

وی در خصوص اینکه حضور بانوان هوادار در ورزشگاه آزادی، عنوان کرد: از همه مسئولان که پیگیری کردند تماشاگران با وجود مشکلاتی که ورزشگاه آزادی داشت حضور پیدا کنند، تشکر می‌کنم. بانوان هم آمدند. دیروز در اصفهان هم بانوان وارد ورزشگاه شدند. این نوید خوبی برای فوتبال ما است.

ممبینی در خصوص اینکه آیا در لیگ هم این اتفاق ادامه خواهد داشت، گفت: ان‌شاالله، هم فدراسیون و هم مسئولین ذیربط پیگیر هستند. این اتفاق افتاده و آن را به فال نیک می گیریم. همه باید کمک کنند تا ضعف ها برطرف شوند و در سال های آینده مشکل خاصی نداشته باشیم.

*بسته شدن یا باز شدن پنجره باشگاه ها به ما ربطی ندارد

دبیر کل فدراسیون فوتبال در مورداینکه آیا داستان استقلال و شاهین بوشهر تمام شد، اظهار داشت: بسته شدن یا باز شدن پنجره به ما ربطی ندارد. الان هم ما باز نکردیم، فیفا باز کرد. وقتی بسته می شود دوستان می گویند فدراسیون بست. بحث بدهی باشگاه ها ارتباطی است که بین ارکان قضایی فیفا  و آنها وجود دارد. مستقیم در تماس هستند. اگر شکایتی شود ارکان قضایی فیفا تشخیص می دهند. زمانی داده می شود که اگر پرداخت نشود پنجره بسته می‌شود. وقتی پرداخت شود پنجره باز می شود.

***

مدیر رسانه‌ای سابق تیم ملی: بازی ۳ بر صفر به نفع الاتحاد می‌شود

محمد جماعت، مدیررسانه‌ای سابق تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به اتفاقات و حواشی دیدار سپاهان و الاتحاد عربستان در صفحه X (توییتر) نوشت: جوانب مربوط به دیدار الاتحاد و سپاهان دلالت بر این دارد که به احتمال قریب به یقین، نتیجه ۳ بر صفر به سود تیم عربستانی شده و طرف ایرانی نیز با جرایم سنگینی مواجه می شود. آنچه در فضای مجازی و عمومی گفته می شود تطابق چندانی با ماجرا ندارد …

هدایت ممبینی,اولین واکنش فدراسیون فوتبال به لغو دیدار سپاهان و الاتحاد

 • 12
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش