شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
۰۰:۰۵ - ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۸۳۸
لیگ برتر و جام حذفی

گل‌محمدی: تیمی که برده درباره داوری حرف نمی‌زند/ ربیعی: داور علت برد پرسپولیس بود

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره احتمال اشتباه داوری در بازی با مس رفسنجان گفت: تیمی که بازی را برده درباره داوری صحبت نمی‌کند اما در مجموع تیم داوری عملکرد خوبی داشتند و صحنه‌های حساسی را قضاوت کردند.

به گزارش فارس، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس در نشست خبری بعد از برد تیمش مقابل مس رفسنجان اظهار داشت: بازی در مجموع خوب بود.در نیمه اول خیلی خوب بودیم و به گل رسیدیم. بازی مالکانه ای داشتیم. در نیمه دوم باید گل دوم را می زدیم تا کار به هیجانات آخر بازی نکشد.

گل‌محمدی خاطرنشان کرد: ما در این بازی موقعیت‌سازی کردیم و بازیکنان باید بدانند که از این موقعیت‌ها زیاد به دست نمی‌آید. در ده دقیقه آخر طبیعی بود که تیم حریف با ریسک بالا بازی کند و به ما فشار بیاورد اما به نظرم در ۹۰ دقیقه بازی به حریف موقعیت ندادیم. بازیکنان برای این بازی با توجه به نتایج سایر رقبا تحت فشار بودند اما خوب و با تمرکز بازی کردند به جز چند دقیقه آخر.

سرمربی پرسپولیس گفت: بازیکنانم باید با ذهنیت خوب وارد زمین شوند و ذهن پیروزی خواه داشته باشند هر چند که مشکلات زیاد است و باشگاه باید به فکر حل این مشکلات باشد. امیدوارم که در شش بازی باقیمانده نتایج خوبی کسب کنیم چرا که برد در هر شش بازی آینده هدف اصلی ماست. بازی امروز هم بازی سختی بود و فکر می‌کنم حریف اولین باخت خود را در زمینه خانگی‌اش متحمل شد. ما موقعیت‌های خوبی داشتیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم بزنیم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص عملکرد محمد عمری افزود: پیشرفت و آینده این بازیکن بستگی به شخصیت و اخلاق حرفه‌ای دارد. عمری بازیکن است که برای آینده خود هدف دارد و باید تلاش بیشتری کند. او می‌تواند بهتر از این هم باشد به شرطی که زحمت بیشتری بکشد و زندگی حرفه‌ای خود را رعایت کند که البته او چنین شخصیتی هم دارد.

گل‌محمدی در خصوص عملکرد داور بازی هم خاطرنشان کرد: بازی پر برخوردی بود اما طبیعی است که تیمی که بازی را برنده شده زیاد در خصوص داوری حرف نمی‌زند. به نظرم تیم داوری در مجموعه عملکرد خوبی داشت هرچند که صحنه‌های حساسی در هر دو نیمه بازی شاهد بودیم اما تصمیم‌گیری تیم داوری خوب بود و من از آنها تشکر می‌کنم.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه چرا نام او در بین گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی قرار نداشت افزود: صحبت خاصی در این باره ندارم. این تشخیص فدراسیون بود که من در لیست نباشم و در این باره اظهار نظر هم نمی‌کنم.

***

ربیعی: داور علت برد پرسپولیس بود/ زورمان نمی‌رسد حق‌مان را بگیریم

محمد ربیعی در نشست خبری پس از بازی پرسپولیس، اظهار داشت: به هر دو تیم خسته نباشید و به پرسپولیس تبریک میگویم. روال بازی تا قبل از اخراج سلیمان‌زاده تحت کنترل کامل ما و روی پرسپولیس مسلط بودیم. حتی اجازه نمی‌دادیم تیم حریف به محوطه ما نزدیک شود. حضور نزدیک به دروازه حریف داشتیم و یک یا دو ارسال هم کردیم. بعد از اخراج و آن پنالتی حدود ۷۰ دقیقه با احتساب وقت‌های  اضافی ۱۰ نفره بازی کردیم اما در آن حالت نیز فرصت آنچنانی به تیم پرمهره پرسپولیس ندادیم.

وی افزود : در ۱۰ دقیقه آخر فشار هم آوردیم اما برنامه ما این بود که نمی‌توانستیم در حالت ۱۰ نفره پرفشار بازی کنیم زیرا در این صورت احتمال داشت گل دوم را بخوریم و جبرانش سخت‌تر بود. مجبور بودیم انرزی خد را به این دلیل که زمان زیادی باید ۱۰نفره بازی می‌کردیم حفظ کرده و بازی را کنترل کنیم.

سرمربی مس رفسنجان خاطرنشان کرد: باید کار را به ۱۵ دقیقه آخر می‌کشاندیم و در آن لحظات فشار می‌آوردیم. مقداری هم فرصت داشتیم و اگر دقت بیشتری می‌شد شاید می‌توانستیم بازی را نبازیم. به هرحال به بچه‌های خودمان خسته نباشید و خدا قوت می‌گویم زیرا روی برنامه‌ریزی و نظم درست بسیار با رشادت بازی کردند و کمترین حق ما در این مسابقه حتی با وجود ۱۰ نفره شدن مساوی و نباختن بود. به هر حال این اتفاق رخ داد و به تیم مقابل تبریک می‌گویم.

ربیعی عنوان کرد: یک نکته را هم بگویم. بارها گفته‌ام رامتین سلیمان‌زاده از نظر من یکی از بهترین مدافعان ایران است و مورد حمایت شدید من، تیم و هواداران مس است زیرا تاکنون بازی‌های بسیار خوبی کرد‌. فکر می‌کنم اخراج او هم ‌اشتباه داوری بود و حقش نبود پنالتی گرفته شود. دیگر بیشتر از این صحبت نمی‌کنم. رامتین کارش را خیلی درست انجام می‌دهد.

وی درخصوص اینکه تیمش بارها از اشتباهات داوری متضرر شده است، گفت: درمورد داوری فعلا هیچ حرفی نمی‌زنم. مگر پیش از این که گفتیم اتفاقی افتاد که الان بگوییم اتفاقی بیفتد. به همین دلیل وقت شما و دیگران را نمی‌گیرم. این مسائل هست و هیچ صحبتی درباره‌اش ندارم.

سرمربی مس رفسنجان درخصوص اینکه آیا تداوم اشتباهات داوری علیه این تیم به اتفاقات بازی با نساجی مربوط است، توضیح داد: بعید می‌دانم. فکر نمی‌کنم. درباره داوری صحبتی ندارم. ما یک شهرستان هستیم و بچه شهرستانی. توی سرمان می‌زنند دیگر. زورمان هم نمی‌رسد و نمی‌توانیم حق‌مان را بگیریم. حرفی ندارم. اگر درباره مسائل دیگر صحبتی است در خدمت هستم.

ربیعی درمورد درخواستش برای کمک از مسئولان شهرستان رفسنجان و اینکه آیا در صورت فراهم شدن امکانات موردنیاز فصل آینده نیز در مس می‌ماند، گفت: پیرو این صحبت یک موضوع را بگویم.  امروز جلوه و چهره زیبایی را در شهر رفسنجان دیدم. حضور صد در صدی هواداران. از مردم رفسنجان و طرفداران مس تشکر می‌کنم. بابت باخت هم با وجود اینکه حق‌مان نبود عذرخواهی می‌کنم. هواداران مس را خیلی دوست دارم و چه قدر به من لطف دارند. مخلص آن‌ها و مردم عزیز رفسنجان هستم.

وی تاکید کرد: عزیزان مسئول به این حضور حداکثری نگاه کنند و بدانند این تیم چنین جایگاهی بین مردم دارد . هرچه از مس رفسنجان حمایت کنند، از این مردم حمایت کرده‌اند و امیدوارم همیشه این سکوها پر و حال مردم رفسنجان خوب باشد‌. هرکسی هم بر این مسند است امیدوارم دل مردم را شاد کند.

سرمربی مس درمورد اینکه آیا تصور نمی‌کند باید بیشترین انتقاد را به مسئولان فعلی شرکت ملی مس داشته باشد زیرا نه تنها هیچ کمکی به این تیم نکرده‌اند و سبب ایجاد حاشیه شده‌اند، اظهار داشت: این‌ها صحبت‌های کلان و مربوط به حوزه مدیریتی است. در حوزه من نیست‌. همین مسائل را مسئولان شرکت‌ها با هم صحبت می‌کنند. یک سرمربی هستم که باید تیم خود را اداره کنم. خودتان هم می‌دانید چه قدر دغدغه‌های مشخص داریم. حالا که آیت فصل رو به اتمام است و کارمان را انجام می‌دهیم. از نمایش پسران تیم مس هم قطعا همه تا اینجای فصل لذت برده‌اند. اگر برنامه‌های بزرگ‌تر دارید برای آن‌ها به همان میزان در تمام ابعاد هزینه کنید و این هم نیاز به نگاه کلان دارد.

ربیعی افزود: اگر یک جاهایی می‌گویم شاید امسال آخرین سال من باشد، یکی از دلالیلش این است که شاید نمی‌توانم حق تیم خود را بگیرم. شاید اگر مربی تیم بزرگ‌تری باشم، کمتر حق تیم خورده شود. روز گذشته هم گفتم و قرار شد دیگر صحبت نکنیم. هر حرفی تا امروز در این ۴ سال زدم فقط برای تیم زدم. این تیم باید به سر منزل مقصود برسد.

وی ادامه داد: در این حالت کام مردم شهر شیرین می‌شود‌. با ربیعی یا بدون ربیعی یا هرشخص دیگری این تیم متعلق به مردم و شهر رفسنجان است. صندلی مربیگری و مدیریتی اش ارث هیچکس نیست. مدتی مسئولیت با من بوده است که باید آن را درست انجام بدهم. هرکس دیگری هم می‌آید باید مسئولیتش را درست انجام بدهد تا کام مردم شیرین شود.

سرمربی مس درمورد اینکه آیا پرسپولیس مستحق برد در بازی امشب نبود ،پاسخ داد: پرسپولیس تیمی خوب و یحیی گل‌محمدی یکی از بهترین مربیان ما است. این تیم ۵_۴ ملی‌پوش دارد. نفراتی هم دارد که در جام جهانی بوده‌اند اما اکنون در تیم ملی نیستند. مثل سروش رفیعی. ۵_۴ بازیکنش هم یا لژیونر بوده‌اند یا در نزدیکی لژیونر شدن هستند. بحثی نیست پرسپولیس تیم خوبی است اما اشتباه داور دلیل برد شد. شاید اگر آن اشتباه نمی‌شد، روند بازی تغییر می‌کرد‌. همین بازی را هم باید در ۶ دیدار باقی مانده انجام بدهیم. کارمان و وظیفه‌مان را باید درست انجام بدهیم‌. من دخالتی درمورد برد پرسپولیس نمی‌کنم. به خودنم اجازه نمی‌دهم در مورد تیم دیگری و اعضایش صحبت کنم. وظیفه دارم در مورد مس رفسنجان صحبت کنم و اگر حرفی می‌زنم باید لز حق تیم خودن دفاع کنم.یحیی گل‌محمدی دوست خوب من و عزیز ما است. بسیار هم او را در مربیگری قبول دارم.

ربیعی درمورد اینکه آیا صحبتی با خداداد افشاریان ندارد، توضیح داد: ما که حرف زدیم و قبلا هم صحبت کردیم. مگر یک بازی بوده است‌. در N بازی متضرر شده‌ایم. به هر حال امسال این اتفاق برای ما افتاده و اگر صحبت هایمان تاثیرگذار بود، تاثیرش را نشان می‌داد. بیشتر از این درباره‌اش صحبت نمی کنم  زیرا کلام من تاثیری ندارد. باشگاه می تواند از حقش دفاع کند. می‌تواند به فدراسیون و کمیته داوران برود. این را هم بگویم امیر عرب براقی را بسیار در داوری قبول دارم. چند تا مصاحبه کرده و گفته‌ام جزء داوران بسیار خوب، مسلط با توان بدنی بالا، نزدیک به صحنه‌ها و جوان ما است. آخر بازی هم به او گفتم به نظر من اشتباه کردی‌ اما آن تصمیم را کمک داور گرفت. دیگر حرفی نمی‌ماند. بخ جز آن صحنه در سایر صحنه‌ها داوری خوب بود. شانس ما بود که آن اشتباه شد.

وی درمورد استفاده از برخی نفرات تاکید کرد: به هر میزان از عزیزانی که ببینیم به یک بازی می‌خورند استفاده می‌کنیم. همه بچه‌ها عالی هستند. فرشید هم وقتی به بازی آمد خیلی خوب کار کرد. برنامه‌ریزی ما این بود محسن آذرباد و فرشید باقری امروز در این تایم‌ها بازی کنند‌. الان نباید این حرف را بزنم اما با اخراج رامتین برنامه کامل بازی از بین رفت. این بازی باید به ۲ بخش قبل و بعد از اخراج تقسیم شود.

سرمربی مس رفسنجان افزود: قبل از اخراج روند بازی مس را ببینید. بعد از آن هم جتی ببینید ولی یک یار کمتر جلوی پرسپولیس کار را سخت می‌کند‌.

ربیعی درمورد حضور هواداران، گفت: سومین سال حضور مس در لیگ برتر است‌‌. باید این حضور حداکثری را غنیمت شمرد‌. عزیزان ما هستند. به هر حال طبیعی است پرسپولیس و استقلال در شهرهای دیگر طرفدار دارند. یک روزی باید در رفسنجان با این رو به رو شوید که فضای استادیوم مثل شهرهای دیگر مثل قائمشهر، انزلی،صنعت نفت که بیشترش برای نساجی،ملوان و صنعت نفت است باشد‌. این هم دور نیست که بیشتر فضای ورزشگاه در رفسنجان برای مس باشد و در آینده نزدیک این اتفاق می‌افتد. الان شرایط بهتر شده و به مرور زمان بهتر هم می‌شود‌. بچه های رفسنجان که امشب آمدند و پرسپولیس را تشویق کردند روی چشم من جا دارند. آنها هم عزیز ما هستند. ان‌شاءالله کنار پرسپولیس تیم مس را هم دوست دارند.

وی درباره اینکه نمی‌توان از مسئولان رفسنجان ایراد گرفت زیرا در هیچ چیز کم نگذاشته‌اند اما مسئولان شرکت مس به این تیم بی‌توجه هستند، گفت: هرکس و مسئولی می‌تواند در شرکت مس و شهر کوچک‌ترین نقش در جهت حمایت از این باشگاه داشته باشد، پس از پایان سال برای مردم و باشگاه صنعت مس انجام بدهد. حالا ما می‌گوییم شما درست می‌گویید جمع بسته‌ایم اما پاسخ دهنده خوب برای سوال شما من نیستم بلکه هیات مدیره باشگاه و مدیرعامل هستند که بهتر درمورد موارد مدیریتی و کلان نظر می دهند. مس پنج باشگاه در شهرهای مختلف کشور دارد. قسمتی در استان کرمان و قسمتی خارج از استان. سیاست‌گذاری های این قضیه در راس صورت می‌گیرد. من مجری هدف‌گذاری‌هایی هستم که برای تیم فوتبال تعبیه شده است‌. همیشه در این ۴ سال از اهداف جلوتر بودم.

وی افزود: برای صعود برنامه ۳ ساله داشتید اما در یک سال صعود کردیم. سال اول قرار بود تیم بماند اما هشتم شدیم. سال بعد قرار بود بیت ۸ تیم باشد اما مس را ششم کردیم. سعی کرده‌ایم همیشه از هدف‌گذاری باشگاه جلوتر باشیم و این هم به عشق شنا و مردم بود. هیچکس برای من مهم نیست‌‌. مردم از عملکرد من و شاگردانم راضی باشند سایه‌شان ردی سر ما است.

 • 15
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بنجامین فرانکلین بنجامین فرانکلین سیاستمدار تاثیرگذار آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ ژانویه ۱۷۰۶

محل تولد: بوستون، ماساچوست، آمریکای بریتانیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: نویسنده، مخترع، دیپلمات، سیاستمدار و دولتمرد

حزب سیاسی: مستقل

درگذشت: ۱۷ آوریل ۱۷۹۰

ادامه
هانتر لابرادا هانتر لابرادا، بدنساز حرفه ای آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ مه ۱۹۹۲

محل تولد: تگزاس

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: ورزشکار بدنساز

قد: ۱۷۵

وزن: ۱۱۱ کیلوگرم

ادامه
باریش کیلیچ بیوگرافی باریش کیلیچ بازیگر جذاب ترکی (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ فوریه ۱۹۷۸

محل تولد: آرگووان مالاتیای ترکیه

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۲۲۰۴ میلادی

تحصیلات: لیسانس رشته اقتصاد از دانشگاه استانبول و مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان از دانشگاه یدی تپه

ادامه
ابوسعید سجزی ابوسعید سجزی دانشمند و ستاره شناس اصیل ایرانی

تاریخ تولد: ۳۴۰ هجری قمری

محل تولد: سیستان

محل زندگی: شیراز 

زمینه فعالیت: دانشمند در زمینه ستاره شناسی و ریاضی

دین: اسلام

آثار: حدود ۳۸ کتاب و رساله که حدود ۲۰ کتاب آن در مساهل ریاضی و بقیه درباره احکام نجوم

ادامه
محمدامین حزباوی بیوگرافی محمدامین حزباوی ستاره نوظهور فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۲

محل تولد: اهواز

حرفه: فوتبالیست

پست: دفاع وسط

باشگاه کنونی: السد قطر

قد: ۱ متر ۸۴ سانتی متر

ادامه
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
غلامرضا نیکخواه غلامرضا نیکخواه بازیگر پیشکسوت ایرانی

تاریخ تولد: ۱ فروردین ۱۳۲۷

محل تولد: بوشهر، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵، تئاتر مدرسه

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی و لیسانس رشته کارگردانی 

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۱۹ خرداد
  بسکتبال باشگاه های غرب آسیا
  الکویت کویت - شهرداری گرگان
  ۲۱:۱۵
 • شنبه ۲۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - کوبا
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - آرژانتین
  ۰۳:۳۰
 • فینال بسکتبال NBA
  میامی هیت - دنور ناگتس
  ۰۴:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  فرانسه - اسلوونی
  ۰۷:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - چین
  ۱۰:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - بلغارستان
  ۱۳:۴۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - ایتالیا
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - اینتر
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - کوبا
  ۰۰:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - آمریکا
  ۰۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - ایران
  ۰۷:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  صربستان - لهستان
  ۱۰:۱۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - فرانسه
  ۱۳:۴۰
 • بسکتبال باشگاه های غرب آسیا
  شهرداری گرگان - آستانه قزاقستان
  ۱۵:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آرژانتین - هلند
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آمریکا - برزیل
  ۲۲:۰۰
ویژه سرپوش