چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲
۲۲:۵۳ - ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۲۱۹۹
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: پایمان را روی پدال گاز گذاشتیم/ الهامی: حرکت آخر استقلالی‌ها تحقیر ما بود

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: تفاوت تیم ما و هوادار فاصله‌ای نبود که در نتیجه بدست آمد، چون ما متوقف نشدیم و پای‌مان را روی پدال گاز گذاشتیم و ادامه دادیم.

به گزارش تسنیم، ریکاردو ساپینتو پس از برتری ۶ بر یک تیمش مقابل هوادار در هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال، گفت: هر دو تیم و همچنین تیم داوری فوق‌العاده بودند. فکر می‌کنم ارزش تیم هوادار بالاتر از این نتیجه‌ای بود که رقم خورد.

وی افزود: بازیکنان هوادار در نیمه اول بسیار خوب کار کردند. موقعیت‌های زیادی ایجاد نکردند ولی تلاش زیادی می‌کردند و دنبال ایده‌های بازی بودند. هوادار دنبال ارائه فوتبال خوب بود ولی ما در همه دقایق بهتر بودیم و موقعیت‌های زیادی داشتیم. پس از گل سوم، بازیکنان هوادار اعتماد به نفس‌شان را کمی از دست داده بودند. پس از گلی که زدند شانس داشتند اما گل چهارم باعث شد که انگیزه‌شان را از دست بدهند. گل‌های زیادی زدیم ولی این نتیجه به خاطر جدی بودن و جنگیدن ما بود و به حریف احترام گذاشتیم. تفاوت هر دو تیم فاصله‌ای نبود که در نتیجه بدست آمد، چون ما متوقف نشدیم و پای‌مان را روی پدال گاز گذاشتیم و ادامه دادیم. این رفتار تیم ما بود که هرگز متوقف نشد.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد:  بازی ما همان ذهنیتی بود که می‌خواستیم. خیلی به تیمم و هواداران‌مان افتخار می‌کنم. هواداران فوق‌العاده بوده و در این بازی بیشتر از دیدارهای قبل به ورزشگاه آمده بودند. این رؤیا را دارم که ورزشگاه را پر از تماشاگر ببینم ولی این شرایط فعلا ممکن نیست.

ساپینتو در واکنش به اظهارات ساکت الهامی، سرمربی هوادار که گفت دادن پنالتی به سید حسین حسینی تحقیر تیمش بوده است، گفت: این رفتاری نبود که حسینی بخواهد انجام دهد. حسینی بازیکن حرفه‌ای و کاپیتان فوق‌العاده است. او رفتاری انجام نداد که علیه کسی باشد. این تصمیم احساسی و هیجانی بود. در پایان بازی اولین نفری بودم که به سمت سرمربی حریف رفتم تا به ایشان بگویم چه اتفاقی افتاد که چنین تصمیمی گرفته شد. من به همه احترام می‌گذارم و موضوعی بود که اتفاق افتاد ولی با نیت بدی نبود. این امتیاز را داشتم که به سرمربی حریف توضیح دهم و بگویم ماجرا چه چیزی بود.

سرمربی پرتغالی استقلال در خصوص اینکه زمانی که استقلال نتیجه نمی‌گرفت جریانی علیه او موضع می‌گرفت ولی امروز او نزد هواداران فرد محبوبی است، گفت: از ماه‌های گذشته‌ای که گفتید و از زمانی که من آمدم خیلی وقت گذشته است. نه همه رسانه‌ها ولی خیلی از رسانه‌ها می‌گفتند که من را بیرون می‌‌گذارند. در خیلی از ماه‌ها و حتی دو، سه هفته پیش این صحبت‌ها بود ولی روی تیمم تمرکز کرده بودم و برایم چنین موضوعاتی مهم نبود.

ساپینتو درباره اینکه مهدی قایدی دوست داشت پنالتی بزند ولی اجازه این کار به او داده نشد، یادآور شد: خیر، روی پنالتی که محمد محبی زد تصمیم من بود که او بزند اما روی پنالتی دوم تصمیم روی قایدی بود. روی شرایط تصمیم می‌گیریم نه بازیکنان. اگر بازیکنی که معمولاً پنالتی می‌زند و در زمین نباشد تصمیم می‌گیرم چه بازیکن دیگری بزند. قایدی این فرصت را داشت که پنالتی بزند ولی تصمیم گرفت توپ را به حسینی بدهد. حسینی در تمرینات خیلی گل می‌زند. من همه بازیکنان و دروازه‌بان‌ها تمرینات را می‌بینم. شاید در جام جهانی نیاز باشد دروازه‌بان‌ها پنالتی بزنند.

سرمربی استقلال در پاسخ به این پرسش که فکر نمی‌کند نتیجه امروز برای دربی باعث شود که غرور سراغ بازیکنان تیمش بیاید، گفت: تیمم ذهنیت قوی دارد ولی دربی همیشه دربی است. در پرتغال تیم‌هایی که در کورس قهرمانی نیستند، دربی برای‌شان همیشه بازی ویژه‌ای است. اگر حتی یک تیم خوب نباشد برای این بازی همه می‌آیند که صد در صد باشند. پرسپولیس تیم فوق‌العاده‌ای است و بازیکنان خوبی دارد، ما هم همینطور و بازی بسیار خوبی خواهد بود. امروز باید از پیروزی فوق‌العاده‌مان لذت ببریم و از فردا خودمان را برای دربی آماده کنیم.

وی در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه امشب بهترین شب او بود و چه پیامی برای هواداران برای دربی هفته آینده دارد، گفت: خیلی ماه‌هاست که با تیمم شب‌های فوق‌العاده داشتم. امشب بهترین شب نبود و یکی از بهترین شب‌ها بود. برای دربی هم دنبال گرفتن سه امتیاز هستیم. هیچ تیمی نباید برای اینکه قهرمان شود نباید مساوی بگیرد. پرسپولیس مثل ما باید دنبال پیروزی باشد. سپاهان در حال حاضر یک بر صفر از حریفش پیش است، بنابراین کار تا آخر ادامه دارد.

***

الهامی: بدترین نتیجه دوران مربیگری‌ام بود/ منچستر هم ۷ گل خورده بود

سرمربی تیم فوتبال هوادار با اشاره به شکست تیمش برابر استقلال گفت: این بدترین نتیجه ممکن در دوران مربیگری من است.

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال

ساکت الهامی پس از شکست ۶ بر یک تیمش مقابل استقلال در نشست خبری گفت: روز بد ما بود و استقلال در هر دو نیمه از ما بهتر کار و از موقعیت‌هایش استفاده کرد. وقتی در نیمه دوم گلی که دریافت کردیم، در عرض چند دقیقه گل‌های دوم و سوم را به ثمر رساندند و شیرازه تیم ما از بین رفت. بازیکنان ما جوان بودند و نتوانستیم به بازی برگردیم. این بدترین نتیجه ممکن در دوران مربیگری من است. این طبیعت فوتبال است و از این شکست ناامید هستیم.

وی ادامه داد: در همین چند ماه گذشته لیورپول ۷ گل به منچستر زد. این طبیعت فوتبال است و استقلال از ما بهتر بود و از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کرد. همانطور که در ۲ سال گذشته ما استقلال را در تیم‌هایی که بودم برده بودیم، امروز باختیم. فوتبال ادامه دارد و به تیم خوب استقلال تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم فوتبال هوادار در واکنش به این موضوع که در نیمه دوم که مختص مربیان است، تیمش ۶ گل دریافت کرد، عنوان کرد: قطعاً ساپینتو بهتر از من عمل کرد و تصمیم گرفت. من گل اول استقلال را اصلاً ندیدم. از اول فصل درباره داوری صحبت نکردم، اما زمانی که بازی یک بر صفر بود می‌توانست برای ما پنالتی بگیرد. شاید همین تصمیم شرایط بازی را عوض می‌کرد، درست یک دقیقه بعد از آن ما گل دوم را دریافت کردیم.

الهامی درباره این موضوع که ساپینتو پس از بازی با او صحبت کرد و به نوعی دلداری‌اش داد، گفت: ساپینتو از مربیان خوبی است که به فوتبال ما آمده و تیمش باکیفیت بازی می‌کند. طبیعی است که در کورس قهرمانی است و می‌خواستند هر طور شده به نتیجه برسند، اما ما نتوانستیم بعد از گل اول به بازی برگردیم. بیشتر از اینکه به خاطر تاکتیک استقلال شکست بخوریم، به اشتباهات خودمان باختیم.

وی در خصوص اینکه بعد از بازی یکی دو بازیکن با ناراحتی به رختکن رفتند و یکی دو بازیکن هوادار هم لباس‌شان را با بازیکنان استقلال تعویض کردند، گفت: این شرایط طبیعی است، قطعاً تمام بازیکنان ناراحت هستند و من به آنها دلداری دادم. گل‌گهر هم در زمین خودش از پرسپولیس ۵ گل خورد یا ما خودمان در ۱۶ دقیقه با تراکتور به استقلال ۳ گل زدیم. طبیعت فوتبال است، تیم ما انگیزه‌های لازم را نداشت و اشتباهاتی داشتیم و بیشتر از همه من مقصر هستم. روزی بود که استقلال هرچه توپ آورد وارد گل شد. دنیا به آخر نرسیده است. تنها چیزی که دل ما را به درد آورد کار آخرشان است که باعث تحقیر ما شد که زیبنده فوتبال ما نیست. (پنالتی زدن حسینی دروازه‌بان استقلال به هوادار). ما باید این تحقیر را بپذیریم و از آن درس بگیریم.

سرمربی هوادار در واکنش به اینکه سعید مهری جمله‌ای گفته که باعث ناراحتی‌اش شده است، خاطرنشان کرد: نه سعید مهری چیزی نگفت، در فوتبال می‌توانید هر چند تا گل بزنید ولی تحقیر کردن تیم حریف کار خوبی نیست مخصوصاً که در جایگاهی که خودتان هم باور نمی‌کردید این اتفاق بیفتد. خیلی ناامید و ناراحت هستم. شاید سخت‌ترین شب فوتبالی من است.  اما کار آنها قشنگ نبود که بخواهند ما را تحقیر کنند. پنالتی زدن توسط دروازه‌بان تحقیر کردن تیم حریف است. من همان کسی هستم که سال گذشته استقلال را حذف کردم و قهرمان شدم و سال قبل از آن هم در ۱۶ دقیقه ۳ گل به آنها زدیم، ولی هیچ وقت آنها را تحقیر نکردیم. احترام گذاشتن به تیم مقابل اولین اصل است. باید تحقیر می‌شدیم و هیچ گله‌ای نداریم، اما من اگر بودم این کار را نمی‌کردم. باید از این تحقیر درس بگیریم و باید از همین الان شروع کنیم تا خودمان را احیا کنیم.

 • 12
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۸ آذر
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ساکرامنتو کینگز - گلدن استیت واریرز
  ۰۶:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  کیچه هنگ کنگ - چونبوک موتورز
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پوهانگ استیلرز - هانوی اف سی
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اوراوا ردز - ووهان تری تاونز
  ۱۳:۳۰
 • لیگ آزادگان
  شهر راز شیراز - سایپا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر والیبال
  مس رفسنجان - هورسان رامسر
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  پاس گرگان - شهرداری ارومیه
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  ایفاسرام اردکان - پیکان تهران
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  شهرداری گنبد - طبیعت
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  گیتی پسند - شهداب یزد
  ۱۶:۲۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - لاین سیتی سیلرز
  ۱۷:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  گالاتاسرای - منچستریونایتد
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سویا - آیندهوون
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال سوسیداد - سالزبورگ
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بنفیکا - اینتر
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  براگا - یونیون برلین
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال مادرید - ناپولی
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آرسنال - لانس
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - کپنهاگن
  ۲۳:۳۰
 • پنج شنبه ۹ آذر
  لیگ برتر بسکتبال
  مس رفسنجان - لیموندیس فارس
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  فولاد هرمزگان - طبیعت
  ۱۶:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  ابها - الاهلی عربستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ اروپا
  لیورپول - لاسک
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  سروت - آاس رم
  ۲۳:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  استون ویلا - لژیا
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش