سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۲۲:۵۳ - ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۲۱۹۹
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: پایمان را روی پدال گاز گذاشتیم/ الهامی: حرکت آخر استقلالی‌ها تحقیر ما بود

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: تفاوت تیم ما و هوادار فاصله‌ای نبود که در نتیجه بدست آمد، چون ما متوقف نشدیم و پای‌مان را روی پدال گاز گذاشتیم و ادامه دادیم.

به گزارش تسنیم، ریکاردو ساپینتو پس از برتری ۶ بر یک تیمش مقابل هوادار در هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال، گفت: هر دو تیم و همچنین تیم داوری فوق‌العاده بودند. فکر می‌کنم ارزش تیم هوادار بالاتر از این نتیجه‌ای بود که رقم خورد.

وی افزود: بازیکنان هوادار در نیمه اول بسیار خوب کار کردند. موقعیت‌های زیادی ایجاد نکردند ولی تلاش زیادی می‌کردند و دنبال ایده‌های بازی بودند. هوادار دنبال ارائه فوتبال خوب بود ولی ما در همه دقایق بهتر بودیم و موقعیت‌های زیادی داشتیم. پس از گل سوم، بازیکنان هوادار اعتماد به نفس‌شان را کمی از دست داده بودند. پس از گلی که زدند شانس داشتند اما گل چهارم باعث شد که انگیزه‌شان را از دست بدهند. گل‌های زیادی زدیم ولی این نتیجه به خاطر جدی بودن و جنگیدن ما بود و به حریف احترام گذاشتیم. تفاوت هر دو تیم فاصله‌ای نبود که در نتیجه بدست آمد، چون ما متوقف نشدیم و پای‌مان را روی پدال گاز گذاشتیم و ادامه دادیم. این رفتار تیم ما بود که هرگز متوقف نشد.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد:  بازی ما همان ذهنیتی بود که می‌خواستیم. خیلی به تیمم و هواداران‌مان افتخار می‌کنم. هواداران فوق‌العاده بوده و در این بازی بیشتر از دیدارهای قبل به ورزشگاه آمده بودند. این رؤیا را دارم که ورزشگاه را پر از تماشاگر ببینم ولی این شرایط فعلا ممکن نیست.

ساپینتو در واکنش به اظهارات ساکت الهامی، سرمربی هوادار که گفت دادن پنالتی به سید حسین حسینی تحقیر تیمش بوده است، گفت: این رفتاری نبود که حسینی بخواهد انجام دهد. حسینی بازیکن حرفه‌ای و کاپیتان فوق‌العاده است. او رفتاری انجام نداد که علیه کسی باشد. این تصمیم احساسی و هیجانی بود. در پایان بازی اولین نفری بودم که به سمت سرمربی حریف رفتم تا به ایشان بگویم چه اتفاقی افتاد که چنین تصمیمی گرفته شد. من به همه احترام می‌گذارم و موضوعی بود که اتفاق افتاد ولی با نیت بدی نبود. این امتیاز را داشتم که به سرمربی حریف توضیح دهم و بگویم ماجرا چه چیزی بود.

سرمربی پرتغالی استقلال در خصوص اینکه زمانی که استقلال نتیجه نمی‌گرفت جریانی علیه او موضع می‌گرفت ولی امروز او نزد هواداران فرد محبوبی است، گفت: از ماه‌های گذشته‌ای که گفتید و از زمانی که من آمدم خیلی وقت گذشته است. نه همه رسانه‌ها ولی خیلی از رسانه‌ها می‌گفتند که من را بیرون می‌‌گذارند. در خیلی از ماه‌ها و حتی دو، سه هفته پیش این صحبت‌ها بود ولی روی تیمم تمرکز کرده بودم و برایم چنین موضوعاتی مهم نبود.

ساپینتو درباره اینکه مهدی قایدی دوست داشت پنالتی بزند ولی اجازه این کار به او داده نشد، یادآور شد: خیر، روی پنالتی که محمد محبی زد تصمیم من بود که او بزند اما روی پنالتی دوم تصمیم روی قایدی بود. روی شرایط تصمیم می‌گیریم نه بازیکنان. اگر بازیکنی که معمولاً پنالتی می‌زند و در زمین نباشد تصمیم می‌گیرم چه بازیکن دیگری بزند. قایدی این فرصت را داشت که پنالتی بزند ولی تصمیم گرفت توپ را به حسینی بدهد. حسینی در تمرینات خیلی گل می‌زند. من همه بازیکنان و دروازه‌بان‌ها تمرینات را می‌بینم. شاید در جام جهانی نیاز باشد دروازه‌بان‌ها پنالتی بزنند.

سرمربی استقلال در پاسخ به این پرسش که فکر نمی‌کند نتیجه امروز برای دربی باعث شود که غرور سراغ بازیکنان تیمش بیاید، گفت: تیمم ذهنیت قوی دارد ولی دربی همیشه دربی است. در پرتغال تیم‌هایی که در کورس قهرمانی نیستند، دربی برای‌شان همیشه بازی ویژه‌ای است. اگر حتی یک تیم خوب نباشد برای این بازی همه می‌آیند که صد در صد باشند. پرسپولیس تیم فوق‌العاده‌ای است و بازیکنان خوبی دارد، ما هم همینطور و بازی بسیار خوبی خواهد بود. امروز باید از پیروزی فوق‌العاده‌مان لذت ببریم و از فردا خودمان را برای دربی آماده کنیم.

وی در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه امشب بهترین شب او بود و چه پیامی برای هواداران برای دربی هفته آینده دارد، گفت: خیلی ماه‌هاست که با تیمم شب‌های فوق‌العاده داشتم. امشب بهترین شب نبود و یکی از بهترین شب‌ها بود. برای دربی هم دنبال گرفتن سه امتیاز هستیم. هیچ تیمی نباید برای اینکه قهرمان شود نباید مساوی بگیرد. پرسپولیس مثل ما باید دنبال پیروزی باشد. سپاهان در حال حاضر یک بر صفر از حریفش پیش است، بنابراین کار تا آخر ادامه دارد.

***

الهامی: بدترین نتیجه دوران مربیگری‌ام بود/ منچستر هم ۷ گل خورده بود

سرمربی تیم فوتبال هوادار با اشاره به شکست تیمش برابر استقلال گفت: این بدترین نتیجه ممکن در دوران مربیگری من است.

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال

ساکت الهامی پس از شکست ۶ بر یک تیمش مقابل استقلال در نشست خبری گفت: روز بد ما بود و استقلال در هر دو نیمه از ما بهتر کار و از موقعیت‌هایش استفاده کرد. وقتی در نیمه دوم گلی که دریافت کردیم، در عرض چند دقیقه گل‌های دوم و سوم را به ثمر رساندند و شیرازه تیم ما از بین رفت. بازیکنان ما جوان بودند و نتوانستیم به بازی برگردیم. این بدترین نتیجه ممکن در دوران مربیگری من است. این طبیعت فوتبال است و از این شکست ناامید هستیم.

وی ادامه داد: در همین چند ماه گذشته لیورپول ۷ گل به منچستر زد. این طبیعت فوتبال است و استقلال از ما بهتر بود و از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کرد. همانطور که در ۲ سال گذشته ما استقلال را در تیم‌هایی که بودم برده بودیم، امروز باختیم. فوتبال ادامه دارد و به تیم خوب استقلال تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم فوتبال هوادار در واکنش به این موضوع که در نیمه دوم که مختص مربیان است، تیمش ۶ گل دریافت کرد، عنوان کرد: قطعاً ساپینتو بهتر از من عمل کرد و تصمیم گرفت. من گل اول استقلال را اصلاً ندیدم. از اول فصل درباره داوری صحبت نکردم، اما زمانی که بازی یک بر صفر بود می‌توانست برای ما پنالتی بگیرد. شاید همین تصمیم شرایط بازی را عوض می‌کرد، درست یک دقیقه بعد از آن ما گل دوم را دریافت کردیم.

الهامی درباره این موضوع که ساپینتو پس از بازی با او صحبت کرد و به نوعی دلداری‌اش داد، گفت: ساپینتو از مربیان خوبی است که به فوتبال ما آمده و تیمش باکیفیت بازی می‌کند. طبیعی است که در کورس قهرمانی است و می‌خواستند هر طور شده به نتیجه برسند، اما ما نتوانستیم بعد از گل اول به بازی برگردیم. بیشتر از اینکه به خاطر تاکتیک استقلال شکست بخوریم، به اشتباهات خودمان باختیم.

وی در خصوص اینکه بعد از بازی یکی دو بازیکن با ناراحتی به رختکن رفتند و یکی دو بازیکن هوادار هم لباس‌شان را با بازیکنان استقلال تعویض کردند، گفت: این شرایط طبیعی است، قطعاً تمام بازیکنان ناراحت هستند و من به آنها دلداری دادم. گل‌گهر هم در زمین خودش از پرسپولیس ۵ گل خورد یا ما خودمان در ۱۶ دقیقه با تراکتور به استقلال ۳ گل زدیم. طبیعت فوتبال است، تیم ما انگیزه‌های لازم را نداشت و اشتباهاتی داشتیم و بیشتر از همه من مقصر هستم. روزی بود که استقلال هرچه توپ آورد وارد گل شد. دنیا به آخر نرسیده است. تنها چیزی که دل ما را به درد آورد کار آخرشان است که باعث تحقیر ما شد که زیبنده فوتبال ما نیست. (پنالتی زدن حسینی دروازه‌بان استقلال به هوادار). ما باید این تحقیر را بپذیریم و از آن درس بگیریم.

سرمربی هوادار در واکنش به اینکه سعید مهری جمله‌ای گفته که باعث ناراحتی‌اش شده است، خاطرنشان کرد: نه سعید مهری چیزی نگفت، در فوتبال می‌توانید هر چند تا گل بزنید ولی تحقیر کردن تیم حریف کار خوبی نیست مخصوصاً که در جایگاهی که خودتان هم باور نمی‌کردید این اتفاق بیفتد. خیلی ناامید و ناراحت هستم. شاید سخت‌ترین شب فوتبالی من است.  اما کار آنها قشنگ نبود که بخواهند ما را تحقیر کنند. پنالتی زدن توسط دروازه‌بان تحقیر کردن تیم حریف است. من همان کسی هستم که سال گذشته استقلال را حذف کردم و قهرمان شدم و سال قبل از آن هم در ۱۶ دقیقه ۳ گل به آنها زدیم، ولی هیچ وقت آنها را تحقیر نکردیم. احترام گذاشتن به تیم مقابل اولین اصل است. باید تحقیر می‌شدیم و هیچ گله‌ای نداریم، اما من اگر بودم این کار را نمی‌کردم. باید از این تحقیر درس بگیریم و باید از همین الان شروع کنیم تا خودمان را احیا کنیم.

 • 12
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۵ تیر
  جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۸ تیر
  کوپا آمریکا
  پاناما - آمریکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  اروگوئه - بولیوی
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - فرانسه
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش