پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۱۹:۳۷ - ۱۹ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۱۸۳۰
لیگ برتر و جام حذفی

پیروانی: بیرانوند اشتباه کرد/ حضور خطیر در محل تمرین استقلال

گل‌محمدی: با قانون جدید ۵۰ بازیکن بی‌تیم شدند!/ تصور پرسپولیس بدون کریم سخت است

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
سرمربی پرسپولیس با اشاره به وضع قوانین جدید در جذب بازیکنان گفت: یک قوانینی وضع شده که باید با افراد حقوقی صحبت کنی تا ببینی این قوانین چه هستند زیرا خیلی از آن‌ها مبهم هستند. نیت این اتفاقات را نمی‌دانم.

به گزارش ایسنا، یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در حاشیه تمرین این تیم اظهار کرد: از ۶ روز پیش تمرینات خود را شروع کردیم و ۶ جلسه تمرین و ۲ جلسه وزنه داشتیم. فردا آخرین تمرین ما در تهران است و بعدش در اردویی ۸ روزه به ترکیه می‌رویم. البته باید امروز می‌رفتیم اما اردوی ۲ هفته‌ای ما به دلیل یکسری ناهماهنگی‌ها تبدیل به اردوی ۸ روزه شد. بازیکنان یک به یک به تیم اضافه شدند اما هنوز با رسیدن به شکل کلی تیم فاصله داریم. کارمان را با جدیت بیشتری در ترکیه انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: من یک توضیح کلی بدهم که ریشه کلی مشکلاتی که پیش آمد، چه بود. بحث مالی مشکل اصلی بود و هست. ما اگر به موقع پول بیرانوند را می‌دادیم، این اتفاقات پیش نمی‌آمد. تلاش باشگاه زیاد بود که این مشکلات برطرف شود. باشگاه دچار مشکلات زیادی است و درآمدزایی برای ما سخت است. امیدواریم روند خوبی داشته باشیم و تیم جمع شود. ۶ بازیکن از جمع ما شدند و جا دارد که برای زحماتی که در طول فصل کشیدند و قهرمانی آوردند، از آن‌ها تشکر کنم. به هر حال در ذات فوتبال این جدایی‌ها وجود دارد اما امیدوارم تیم زودتر شکل بگیرد و بتوانیم شکل تاکتیکی خود را زود به دست آوریم تا آماده مسابقات شویم. ۱۲ روز را از دست دادیم و با یک ماه پیش‌فصل را وقت داریم تا سراغ بازی‌های سخت برویم.

سرمربی پرسپولیس درباره دلیل کم شدن زمان اردوی ترکیه توضیح داد: بحث ناهنماهنگی در ترکیه بود و به خاطر آن اردوی ما جا به جا شد.

۵۰ بازیکن بی‌تیم شدند!

او درباره نقل و انتقالات عنوان کرد: با تمدید قرارداد سرلک، ۱۹ بازیکن ما پر شده است و امسال، سال عجیب و غریبی است زیرا ما ۳ بازیکن زیر ۲۵ سال داشتیم که امسال تبدیل به سهمیه بزرگسال ما شدند. از آن طرف سهمیه بزرگسالان یک سهمیه کم شد و این کار را برای ما سخت می‌کند و این باشگاه را دچار مشکلات عجیب و غریب کرد. یک قوانینی وضع شده که باید با افراد حقوقی صحبت کنی تا ببینی این قوانین چه هستند زیرا خیلی از آن‌ها مبهم هستند. نیت این اتفاقات را نمی‌دانم. الآن حساب کردیم با توجه به برداشتن سهمیه ۲۵ سال، حدود ۵۰ بازیکن از لیگ ریزش پیدا می‌کند و آن‌ها یا بی‌تیم می‌شوند یا به لیگ یک می‌روند. درک آن بسیار سخت است که آیا این باعث پیشرفت لیگ ما می‌شود یا خیر.

گل‌محمدی اضافه کرد: همه دوستانی که راجع این مسائل صحبت می‌کنند، به دنبال پیشرفت فوتبال هستند و قصدی برای تخریب وجود ندارد. باید به اصل موضوع اشاره شود که آیا این قوانین کارشناسی بوده یا خیر؟ آیا از مربیان مشورت گرفته‌اند یا خیر؟ از مسئولان فدراسیون تقاضا دارم که یک تجدید نظر داشته باشند زیرا کار را برای ما که در آسیا هستیم، سخت می‌کند. شما می‌بینید تیم‌های عربی چه هزینه‌هایی می‌کنند. از مدیران باشگاه می‌خواهم مطالبه‌گر باشند. مثلا من یک مهاجم شش دانگ نیاز دارم که رقم آن گران است اما باشگاه باید آن را جذب کند.

چه اشکالی دارد ما هم بازیکن چند میلیون دلاری بگیریم؟

او ادامه داد: باید سعی کنیم درآمدزایی باشگاه‌ها را زیاد کنیم. خصوصا باید در خصوص حق پخش کمک کنند و تصمیم خوبی بگیرند و درآمدزایی باشگاه‌ها را زیاد کنند تا در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. ما در آسیا صعود می‌کنیم اما به یک سد قوی برمی‌خوریم و سال بعد همان سناریو تکرار می‌شود. چه ایرادی دارد که فوتبال ما هم دنبال بازیکن چند میلیون دلاری برود؟ برای این که در آسیا حرف داشته باشیم، باید درآمدزایی باشگاه‌ها را زیاد کنیم. متاسفانه همیشه اصل را رها می‌کنند و فرع را می‌چسبند. باشگاه باید از دولتی بودن خارج شود و خصوصی شود. این مسیری است که باید برویم اما متاسفانه اقدامات عملی انجام نمی‌شود و کار را برای باشگاه، مربی و مدیر سخت می‌کند.

پرسپولیسی‌ها بیرانوند را می‌بخشند یا نه؟

او درباره دلخوری هواداران از بیرانوند هم گفت: من ریشه مشکلات را گفتم. اگر آن مشکلات نبود این اتفاقات نمی‌افتاد. باید آن‌ها را درست کنیم. آن اتفاقی که افتاد را تایید نمی‌کنم و اتفاق خوبی برای باشگاه نبود. در هر صورت باید مشکلات بازیکنان هم دید و ببینیم چه مشکلاتی دارند و در جهت رفع مشکلات آن قدم برداریم. اینکه ما می‌بخشیم یا نه مورد بحث نیست. علی یکی از ارکان قهرمانی ما در سال گذشته بود. علاوه بر آن سال‌های خوبی برای پرسپولیس و هواداران ساخت. قطعا علی هیچ‌وقت برای تیم ما فراموش نمی‌شود و یک مهره ارزشمند است. مطمئنا هواداران مشکلاتی که به وجود آمده را خوب درک می‌کنند. من همیشه گفتم که راه قهرمانی را هواداران با بخشش و حمایتشان به ما نشان داده‌اند. هدف ما یک هدف بزرگ است و آن هم رسیدن به موفقیت است.

دفاع سه نفره؟ منتفی است!

او درباره جذب مهاجم خارجی و وضعیت دفاعی تیمش گفت: تیم ما الآن ۱۹ بزرگسال داریم و جایی برای گرفتن بازیکن نداریم. باید یکی را از لیست در بیاوریم. وضعیت ما سخت شده است. این که سیستم سه دفاعه بازی کنیم، منتفی است و همچنین فرشاد فرجی را هم داریم. ما در چهار تورنمنت حضور داریم و حتی به بازیکنان جوان هم احتیاج داریم چه برسد به سه دفاع ملی‌پوش. هر کدام آماده‌تر باشند و در سیستمی که احتیاج داریم، بازی خواهیم کرد. هدف ما موفقیت است و باید در این راه به هم کمک کنیم. همه بازیکنان این فرصت را دارند که خودشان را نشان دهند.

پرسپولیس به کامیابی‌نیا مدیون است

سرمربی پرسپولیس درباره گلایه‌های کمال کامیابی‌نیا بابت نوع جدایی‌اش از جمع سرخ‌پوشان توضیح داد: من به کمال واقعا حق می‌دهم. اتفاقی که برایش افتاد در فوتبال حرفه‌ای رخ می‌دهد. او زحمات زیادی کشیده است. من فراموش نمی‌کنم که با مصدومیت‌های زیادی از کتف تا آشیل با درد برای ما بازی کرد. من از طرف خودم از او تشکر می‌کنم. ما یک طورهایی به این بازیکنان مدیون هستیم و برای او آرزوی موفقیت دارم. به خاطر این که در فصل نقل و انتقالات هستیم و وضعیت باشگاه سخت است، در این شرایط جدا شد. باشگاه مشاور فرهنگی و اجرایی دارد و باید پیگیر شوند و یک بازی خوب در یک مناسبت خوب برای کمال تدارک ببینند تا بتوانیم از شرمندگی او دربیاییم. هر چه گفته حق داشته است. من از او به خاطر سال‌های خوبی که برای پرسپولیس ساخته تشکر می‌کنم.

تصور پرسپولیس بدون کریم باقری...

گل‌محمدی درباره تاثیر نبود کریم باقری در پرسپولیس بیان کرد: قطعا درخواست را دارم که او همراه ما باشد. این درخواست همه بازیکنان است. دل ما برای او تنگ شده است. تصور پرسپولیس بدون کریم برای من سخت است. امیدوارم او هر چه زودتر برگردد و باشگاه پیگیر این موضوع باشد. کریم بازیکن و مربی بزرگی برای باشگاه بوده و حضورش قوت قلب برای ماست. امیدوارم این مشکلات حل شود.

آل‌کثیر از پرسپولیس جدا شد؟

او در پاسخ به این سوال که آیا آل‌کثیر به صورت قطعی از پرسپولیس جدا شده است؟ گفت: من پریشب صحبت‌های زیادی با او کردم چون مشکلاتی برای عقد قرارداد داشت. من از او خواستم که در تیم بماند. باز هم باید صحبت‌های بیشتر با مسئولان باشگاه داشته باشد.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال  ایسنا که اگر آل‌کثیر برگردد بازیکنی را از لیست تیم خارج می‌کند؟ گفت: او خیلی وقت است که در لیست ما بوده است. من اگر بدانم که می‌خواهد بماند، می‌توانم اتفاقاتی رقم بزنم که برگردد.

گل‌محمدی در پایان درباره وضعیت هنانوف هم بیان کرد: او در لیست خروجی ما نیست.

***

پیروانی: در پرسپولیس محکوم به قهرمانی هستیم/ بیرانوند اشتباه کرد

افشین پیروانی در حاشیه تمرین تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: اینجا پرسپولیس است و همه دوست دارند در کنار این نام بزرگ باشند. شرایط خوب پیش می‌رود و امیدواریم نتایج فصل قبل را تکرار کنیم و در این مدت نیز سعی کردیم بازیکنان مدنظرمان را به خدمت بگیریم.

وی ادامه داد: در این مدت سعی کردیم که اکثر بازیکنان خودمان را حفظ کرده و چند بازیکن جدید را هم به خدمت بگیریم. ما پرسپولیسی هستیم که فصل قبل سه قهرمانی کسب کرده و در این تیم همه محکوم به برد و قهرمانی هستیم.

وی اضافه کرد: ما باید در لیگ برتر، جام‌حذفی و باشگاه‌های آسیا به میدان برویم و به تیم امید و تیم ملی هم بازیکن بدهیم. شاید برخی از دوستان قوانین را به خوبی نمی‌دانند، وقتی می‌گوییم ۱+۶ سهمیه بازیکن خارجی است یعنی باید در ۶۰درصد بازی‌ها به میدان برود. اگر کمتر از این مقدار بازی کند یعنی یک سهمیه از بین می‌رود و این به ضرر فوتبال ملی ماست.

پیروانی گفت: در مورد سقف قرارداد حرف من این است وقتی می‌خواهید مقابل رقبای آسیایی که با آن همه هزینه و جذب بازیکنان اروپایی مطرح خودشان را آماده می‌کنند، بازی کنید، آیا بحث سقف قرارداد منطقی است؟ وقتی بازیکنی در راه پرسپولیس است اما به یکباره مسیر خود را تغییر می‌دهد و به باشگاهی دیگر می‌رود، آیا می‌توان قبول کرد سقف قرارداد رعایت شده است؟ همه تیم‌ها برای ما قابل احترام هستند اما تیم‌هایی که می‌توانند هزینه کنند، به راحتی این کار را می‌کنند و فراموش نکنید استقلال هم از این شرایط ضرر می‌کند. ما چون وارد بورس شده‌ایم، به اصطلاح نمی‌توانیم قوانین را دور بزنیم و تیم‌هایی مانند ما ضرر خواهند کرد.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در مورد شرایط علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان این تیم و ماجرای مذاکره‌اش با استقلال نیز گفت: او اشتباه کرد اما می‌خواست به حق خودش برسد. نفر اول تیم ملی است اما می‌خواهد اشتباه خودش را جبران کند و بدانید مبلغی بیشتر از سقف قرارداد نگرفته است. خود او قبول دارد اشتباه کرده و مطمئن هستم هواداران هم این را درک می‌کنند.

وی در خصوص اردوی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: ۲۲ تیرماه و به مدت ۸ روز اردو داریم و دو بازی دوستانه خواهیم داشت. یک بازی با شمس‌آذر قزوین داریم و قبل از لیگ هم یک بازی دوستانه دیگر خواهیم داشت.

پیروانی با اشاره به جدایی کمال کامیابی‌نیا و سیامک نعمتی از پرسپولیس اضافه کرد: متاسفانه بدعت بدی در فوتبال ایران است،. ما خوش استقبال اما بد بدرقه هستیم. باید به بازیکنان احترام گذاشت و از خدمات و تلاش‌های آنها تقدیر کرد. ما در کنار پرسپولیس بزرگ شدیم اما باید شرایط را هم درک کرد.

احضار دو مدیر پرسپولیس به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال افشین پیروانی و حسین خبیری از مدیران باشگاه پرسپولیس را به دلیل مصاحبه‌های غیرمسئولانه جهت ارایه توضیحات به کمیته اخلاق دعوت کرد.

توضیحات و جزئیات بیشتری از احضار این دو مدیر پرسپولیسی ارائه نشده است.

***

حضور خطیر در محل تمرین استقلال

علی خطیر سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال عصر امروز (دوشنبه) در کمپ مرحوم حجازی حاضر شد.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

او پس از حضور در کمپ مرحوم حجازی، ابتدا جلسه‌ای را با جواد نکونام سرمربی استقلال، اعضای کادر فنی و بازیکنان پیرامون وضعیت تیم برگزار کرد و پس از بازدید از امکانات و وضعیت این مجموعه، با اعضای تیم امید استقلال به گفت‌وگو پرداخت.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

 • 10
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲۳ خرداد
  مسابقات تولون کاپ(۲۱ سال)
  ایتالیا - اندونزی
  ۱۹:۴۵
 • فینال بسکتبال سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - آنادولو
  ۲۱:۰۰
 • فینال بسکتبال لیگ یونان
  المپیاکوس - پاناتینایکوس
  ۲۱:۴۵
 • فینال بسکتبال لیگ اسپانیا
  مورسیا - رئال مادرید
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  ایبار - رئال اویدو
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۲۴ خرداد
  دوستانه
  آمریکا - برزیل
  ۰۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • سوپرلیگ آرژانتین
  دپویتیوو ریسترا - ریورپلاته
  ۲۱:۳۰
 • فینال بسکتبال لیگ آ ایتالیا
  میلانو - بولونیا
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  اسپانیول - اسپورتینگ خیخون
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۲۵ خرداد
  جام ملت های اروپا
  آلمان - اسکاتلند
  ۲۲:۳۰
 • شنبه ۲۶ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش