۰۰:۵۸ - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۸۱۴۳
لیگ برتر و جام حذفی

خودشان جلوی پرسپولیس ناکام بودند، از ما انتظار معجزه داشتند

تارتار: تاوان قهرمان نشدن شما را من باید بدهم؟

مهدی تارتار,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
سرمربی پارس جنوبی جم به گلایه از افرادی پرداخت که در فضای مجازی طی روزهای گذشته به او اهانت کردند؛ تارتار می‌گوید بعد از ۳ فصل سخت می‌خواهد استراحت کند و بعد به بررسی پیشنهادهایش بپردازد.

به گزارش ورزش سه، مهدی تارتار چند روز پرفشار را سپری کرد؛ سرمربی موفق پارس جنوبی جم در طول ۳ فصل گذشته با وجود همه مشکلات موجود موفق شد نتایج خوبی را با این تیم به دست آورد. از این رو او به واسطه پرسپولیسی‌بودن و دیدار با این تیم در هفته پایانی لیگ برتر بیشتر مورد توجه قرار گرفت. چند روز قبل از مسابقه پارس جنوبی مقابل پرسپولیس عده‌ای در فضای مجازی شائبه تبانی را مطرح کردند و به همین خاطر تارتار مورد اهانت‌های زیادی قرار گرفت. حالا که پارس جنوبی مقابل پرسپولیس شکست خورده نیز این توهین‌ها به سرمربی پارس جنوبی ادامه دارد. مساله‌ای که باعث ناراحتی تارتار شده است.

 

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که پارس جنوبی روز گذشته عملکرد خوبی مقابل پرسپولیس داشت و شاید اگر بازیکنان این تیم خوش‌شانس بودند نتیجه بهتری نیز کسب می‌کردند. از طرف دیگر شاید انتظار داشتن از پارس جنوبی برای بردن پرسپولیس در هفته پایانی در حالی که سایر مدعیان خود نتوانستند سرخ‌ها را متوقف کنند، کمی ناجوانمردانه به نظر می‌رسد. موضوعی که تارتار نیز به آن اشاره می‌کند.

 

مهدی تارتار درباره حواشی روزهای گذشته، شرایط پارس جنوبی، آینده خودش و برخی مسائل دیگر صحبت‌هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:

 

لیاقت ما بالاتر از جایگاه کنونی است

۳ فصل سخت را در پارس جنوبی جم گذراندیم. در این ۳ سال لطف خداوند شامل حالمان شد و توانستیم سربلند مسابقات را به پایان ببریم. ما در سال اول به لیگ برتر صعود کردیم، سال دوم رتبه پنجم لیگ را به دست آوردیم و امسال که بازیکنان زیادی از جمع‌مان جدا شدند و مشکلات مالی بسیار زیادی داشتیم توانستیم طبق هدفگذاری‌مان در لیگ برتر بمانیم. البته قطعا لیاقت ما بالاتر از جایگاه کنونی مان در جدول رده بندی بود. ما بدشانسی‌های زیادی آوردیم. با این حال از همه اعضای باشگاه و تیم تشکر می‌کنم. فکر می‌کنم کل مجموعه پارس جنوبی با وجود مشکلات موجود کار بزرگی انجام داده است.

 

جلوی پرسپولیس بازیکنانم از جان مایه گذاشتند، بدشانس بودیم

ما روز گذشته مقابل پرسپولیس عملکرد خوبی داشتیم. روی یک اتفاق گل خوردیم. موقعیت‌هایی در این مسابقه داشتیم که استفاده نکردیم و به گواه کارشناسان فوتبال و آمار و ارقام عملکرد ما بهتر از تیمی بود که در پایان مسابقه جشن قهرمانی گرفت. بازیکنان ما همه تلاش‌شان را کردند و از جان مایه گذاشتند. از همه آنها تشکر می‌کنم. دوست داشتیم توانایی‌های فنی خودمان را نشان دهیم اما کمی بدشانس بودیم که توپ‌هایمان به گل نرفت و بازی را واگذار کردیم. 

 

پرسپولیس برای قهرمانی نیاز به کم‌کاری هیچ‌کس نداشت

من برخی صحبت‌ها را نمی‌توانستم قبل از بازی به زبان بیاورم تا روحیه بازیکنان بهم نریزد. پرسپولیس تیمی است که لیاقت قهرمانی داشت. تیمی که در رقابت مستقیم با ۵ مدعی قهرمانی بهترین نتایج و امتیازات را گرفت و فکر می‌کنم قاطعانه قهرمان لیگ برتر شد. واقعیت این است که پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ برتر نیاز به کم‌کاری و کمک هیچ‌کس و هیچ‌تیمی نداشت و همه از شرایط آنها باخبر هستند. پرسپولیس در طول فصل یک شکست را متحمل شد که آن هم با اشتباهات یک داور معروف بود و نمی‌شود به چنین تیمی با این آمار و ارقام احترام نگذاشت.

 

خودشان جلوی پرسپولیس نتیجه نگرفتند، از ما انتظار معجزه داشتند

واقعا برای کسانی که طی روزهای گذشته به بنده و سایر اعضای تیم پارس جنوبی ناسزا گفتند، متاسف هستم. بیشتر افرادی که اهانت کردند، از هواداران استقلال بودند اما هواداران برخی تیم‌های دیگر نیز جو بدی را ایجاد کردند. شما به نتایج استقلال و سپاهان و تراکتور و پدیده جلوی پرسپولیس نگاه کنید، هیچ کدام از این ۴ مدعی نتوانستند مقابل پرسپولیس نتایج خوبی بگیرند، آنوقت از ما انتظار داشتند. استقلال از دو دیدار رفت و برگشت فقط یک امتیاز از پرسپولیس گرفت. سپاهان هم دو مساوی به دست آورد. آنوقت انتظار داشتند ما معجزه کنیم. خواسته ها باید بجا باشد. وقتی خودشان جلوی پرسپولیس نتیجه نگرفتند، چطور از ما که مشکلات فراوانی در طول فصل داشتیم و همه از شرایط مان باخبر بودند، انتظار معجزه داشتند؟ 

 

تاوان قهرمان نشدن شما را من باید بدهم؟

اینطور ناسزا گفتن‌ها برای من اصلا قابل درک نیست. اصلا نمی‌دانم چرا افراد اینگونه در مواجهه با مسائل کاملا فوتبالی برخورد می‌کنند. من که نباید تاوان قهرمان نشدن استقلال و سپاهان و سایر مدعیان را بدهم. همانطور که قبلا هم گفته بودم، همه افرادی که توهین کردند را به خدا می‌سپارم و حلال‌شان نمی‌کنم، اما این رسمش نیست. متاسفانه ما این همه زحمت می‌کشیم اما برخی افراد با خواسته‌ها و انتظارات عجیب همه چیز را زیر سوال می‌برند.

 

قلعه‌نویی و منصوریان به نفع استقلال کار می‌کنند؟

شخصیت حقوقی و کار افراد با علایق آنها در شخصیت حقیقی شان متفاوت است. ما همه برای موفقیت خودمان و مجموعه‌مان تلاش می‌کنیم. چون می‌خواهیم سال بعد شرایط بهتری را تجربه کنیم و رقم قراردادهایمان را بهتر کنیم. همین کافی است برای اینکه علایق را در نظر نگیریم. اغلب آدم ها استقلالی یا پرسپولیسی هستند. آیا می‌شود گفت امیر قلعه‌نویی  یا علیرضا منصوریان به نفع استقلال کار می‌کنند؟ نمی‌شود که همیشه این حرف‌ها را بزنیم .

 

اعتصاب‌ها به ما لطمه زد

ما واقعا فصل سختی را پشت سر گذاشتیم. مشکلات زیادی را تجربه کردیم. در نیم فصل دوم اعتصاب‌ها و تمرین نکردن‌ها به تیم ما لطمه زد. در نیم فصل اول تیم خوبی داشتیم اما رفته رفته با زیاد شدن مشکلات ضربه خوردیم.

 

اگر خطیب نبود، تیم مان متلاشی می‌شد

باید از آقای خطیب سرپرست تیم مان تشکر ویژه‌ای داشتم. از مردم و همه مسئولان شهرستان جم می‌خواهم قدر حاج رحیم خطیب را بدانند. اگر این آدم بزرگ در طول ۳ فصل گذشته و به خصوص لیگ هجدهم نبود، خیلی اتفاقات بدی رخ می‌داد. ما خیلی مواقع به مشکل برمی خوردیم که حاج رحیم مردانگی می‌کرد و از جیب خودش هزینه می‌کرد. بازیکنان جوان ما هروقت مشکل مالی داشتند، آقای خطیب به عنوان برادر بزرگ‌تر یا پدر آنها کمک می کرد. او میلیون‌ها تومان از جیب خودش بدون هیچ منتی خرج کرده و من ایمان دارم اگر او کنارمان نبود، تیم ما خیلی زود متلاشی می‌شد. واقعا او بود که تیم را حفظ کرد. 

 

تشکر از رضاییان و ایوب چراغی

از آقای رضاییان به عنوان مدیرعامل باشگاه بابت ۳ سال اعتمادی که به بنده کرد، تشکر می‌کنم. خوشحالم که در خدمت ایشان و هواداران خوب پارس جنوبی بودیم. هوادارانی که همیشه در سختی‌ها کنارمان بودند. از ایوب چراغی مدیر پشتیبانی باشگاه باید تشکر ویژه‌ای داشته باشم. او نیز در طول فصل گذشته بارها از جیبش هزینه کرد. ما در خیلی از سفرها مشکل داشتیم اما او با مردانگی در کنار آقای خطیب مشکلات را حل می‌کرد و دلسوزی‌اش را نشان می‌داد. از همه اعضای تیم که در این یکسال با اتحاد کار را پیش بردند هم ممنونم. خبرنگاران هم در طول فصل گذشته همواره کنارمان بودند و حمایت کردند تا بتوانیم حرف‌هایمان را به گوش مردم و هواداران برسانیم و از آنها نیز تشکر می‌کنم.

 

بعد از چند روز استراحت، پیشنهادهایم را بررسی می‌کنم

بعد از ۳ سال مداوم در پارس جنوبی و سختی‌هایی که پشت سر گذاشتم، فعلا مشغول استراحت هستم. پیشنهادهایی به من شده است اما باید بررسی شود. بعد از چند روز استراحت این کار را خواهم کرد، اما می‌خواهم به باشگاهی بروم که ساختار داشته باشیم. در دو سال گذشته واقعا سختی کشیدیم و مشکلات زیادی داشتیم و امسال می‌خواهم به باشگاهی بروم که راحت‌تر به کارمان ادامه دهیم.

 

 

 • 12
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.0 stars from 15 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲۹ شهریور
  کشتی آزاد قهرمانی جهان
  ساعت: ۱۵:۱۵
 • نیمه نهایی والیبال قهرمانی آسیا
  کره جنوبی - ایران
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته چهارم لیگ برتر ایران
  تراکتور - گل گهر
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته چهارم لیگ برتر ایران
  شهر خودرو - فولاد
  ساعت: ۱۹:۰۰
 • هفته چهارم لیگ برتر ایران
  سپاهان - نفت‌ مسجدسلیمان
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • شنبه ۳۰ شهریور
  هفته ششم لیگ برتر انگلیس
  لسترسیتی - تاتنهام
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته پنجم بوندسلیگا
  بایرن مونیخ - کلن
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته چهارم سری آ ایتالیا
  یوونتوس - ورونا
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته پنجم لالیگا اسپانیا
  گرانادا - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۳۱ شهریور
  هفته چهارم لیگ برتر ایران
  استقلال - پرسپولیس
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ششم لیگ برتر انگلیس
  چلسی - لیورپول
  ساعت: ۱۹:۰۰
 • هفته ششم لیگ یک فرانسه
  لیون - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید