۰۸:۳۳ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۴۲۶۷
لیگ برتر و جام حذفی

درباره قرعه پرسپولیس درلیگ نوزدهم؛ ورود از تنگنــای قیف/عالیشاه:تیمی که برای قهرمانی می‌جنگد قرعه برایش مهم نیست

قرعه پرسپولیس درلیگ نوزدهم,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

رقابت‌های لیگ برتر دوره نوزدهم سه‌شنبه شب در مشهد قرعه‌کشی شد و تیم‌ها حریفان خود را شناختند. البته با توجه به اینکه زمانی برای شروع مسابقات لیگ برتر اعلام نشده مسابقات هیچ تاریخی ندارد و اصلاً مشخص نیست بازی‌ها در چه روزهایی، چه ساعاتی و به فاصله چند روز از هم برگزار خواهد شد که این هم از عجایب فوتبال ایران است.

*پرسپولیس فصل قبل با حضور در جم و بازی مقابل پارس جنوبی لیگ را تمام کرد و حالا با همین تیم فصل را آغاز خواهد کرد با این تفاوت که این مسابقه در تهران برگزار می‌شود و دیگر خبری از مهدی تارتار و برانکو روی نیمکت‌ها نیست و کمالوند و کالدرون جای آنها را گرفته‌اند. هفته اول و بازی افتتاحیه لیگ ۱۹ جنگ K‌ها خواهد بود.

*پرسپولیس در ورزشگاه آزادی فصل را آغاز خواهد کرد و در همین ورزشگاه آزادی فصل را تمام می‌کند. بازی هفته سی‌ام با سایپا در این ورزشگاه خواهد بود و اگر چهارمین قهرمانی متوالی در راه باشد برخلاف فصل قبل جشن پیش چشم هواداران برگزار می‌شود.

*بدون شک پرسپولیس شروع دشواری در فصل تازه با سرمربی و کادر فنی جدید خواهد داشت چرا که در شش هفته ابتدایی باید با چهار تیم مدعی تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و شهر خودرو بازی کند.

*همان قدر که شروع پرسپولیس دشوار خواهد بود پایان کار برای پرسپولیس روی کاغذ راحت‌تر به نظر می‌رسد. در واقع پرسپولیس در نیم فصل دوم و از هفته بیست و یکم به بعد دیگر مواجهه مستقیمی با مدعیان نخواهد داشت. البته این را در شرایطی تصور می‌کنیم که مدعیان خارج از فهرست دایره قدرت فصل قبل نباشند.

*پرسپولیس قبل از شروع فصل با تیم‌های سایپا، پیکان، نفت مسجد سلیمان، نساجی و فولاد بازی تدارکاتی داشته و دارد (امروز و فردا) که با هیچ‌کدام از این تیم‌ها در ۶ هفته ابتدایی بازی نخواهد کرد. این یعنی که شناخت نسبی بازی‌های تدارکاتی دو تیم از هم، در بازی‌های رسمی‌شان کمکی به آنها نمی‌کند.

*تقابل کالدرون و دنیزلی در هفته دوم یک اتفاق ویژه برای پرسپولیسی‌ها خواهد بود. برانکو در چهار فصل گذشته هرگز به تراکتورسازی نباخت و بیشتر برنده بود اما باید دید کالدرون از اولین آزمون بزرگ چگونه بیرون خواهد آمد.

*برخلاف فصل گذشته که پرسپولیس سه بار در تابستان به خوزستان رفت در این فصل پرسپولیس تا هفته هشتم به جنوب نخواهد رفت و بدین ترتیب تابستان را بدون حضور در استان‌های جنوبی طی خواهد کرد. این یعنی که کالدرون و تیمش نباید نگران گرما و شرجی و مبارزه با آن باشند. بازی هفته هشتم در بوشهر برگزار می‌شود که با توجه به دو هفته تعطیلی لیگ شاید اواخر مهرماه باشد.

*با توجه به اینکه استقلال در دربی هفته چهارم میزبان خواهد بود چنانچه سازمان لیگ روی اجرای قانون مصر باشد اولین قرعه ۹۰ به ۱۰ در این دربی برگزار خواهد شد. یعنی اینکه هواداران پرسپولیس برای اولین بار در اقلیت دربی قرار می‌گیرند که تجربه عجیبی برای کالدرون و تیمش خواهد بود.

*پرسپولیس در نیم فصل اول ۵ بار خارج از تهران و یک بار در تهران و خارج از ورزشگاه آزادی بازی خواهد کرد. پرسپولیس در نیم فصل اول باید به تبریز، مشهد، بوشهر، اهواز و اصفهان سفر کند. در نیم فصل دوم کار دشوارتر است و سرخ‌ها باید ۷ بار از تهران خارج شوند و سه مسابقه از ۵ هفته ابتدایی نیم فصل دوم را در خارج از خانه برگزار خواهند کرد. بازی در تهران و خارج از ورزشگاه آزادی باز هم یک مسابقه خواهد بود.

حال با توجه به قرعه کشی انجام شده برنامه بازی‌های پرسپولیس در نیم فصل اول بدین‌گونه خواهد بود و طبیعتاً ترتیب حریفان در نیم فصل دوم نیز همین‌گونه خواهد بود و تنها جای میزبان و میهمان عوض می‌شود:

هفته اول:

پرسپولیس     پارس جم

هفته دوم:

 تراکتورسازی     پرسپولیس

هفته سوم:

پرسپولیس     صنعت نفت آبادان

هفته چهارم:

 استقلال     پرسپولیس

هفته پنجم:

 پرسپولیس     سپاهان

هفته ششم:

 شهر خودرو     پرسپولیس

هفته هفتم:

 پرسپولیس      پیکان

هفته هشتم:

 شاهین بوشهر      پرسپولیس

هفته نهم:

پرسپولیس      ماشین سازی

هفته دهم:

 فولاد      پرسپولیس

هفته یازدهم:

 پرسپولیس      نفت مسجدسلیمان

هفته دوازدهم:

 پرسپولیس      نساجی

هفته سیزدهم:

ذوب آهن      پرسپولیس

هفته چهاردهم:

 پرسپولیس      گل گهر سیرجان

هفته پانزدهم:

 سایپا      پرسپولیس

امید عالیشاه:تیمی که برای قهرمانی می‌جنگد قرعه برایش مهم نیست

امید عالیشاه : «قرعه بسیار سختی به پرسپولیس خورده ولی تیمی که می‌خواهد برای قهرمانی بجنگد، چیزهایی مثل قرعه‌کشی نباید برایش مهم باشد. نکته مثبت این قرعه هم این است که اگر در ۶، ۵ بازی اول بتوانیم نتیجه بگیریم و به مقدار لازم امتیاز جمع کنیم، در ادامه بازی‌های نسبتاً راحت‌تری داریم و می‌توانیم به موفقیت امیدوار باشیم. در هر صورت، باید با همه تیم‌ها بازی کنیم اما چون ابتدای فصل یک مقدار طول می‌کشد تا تیم‌ها جا بیفتند، اگر بازی‌های راحت‌تری در قرعه به ما می‌افتاد، بهتر بود.» هواداران پرسپولیس در فضای مجازی به این موضوع اشاره می‌کردند که اگر پرسپولیس بتواند در ۶ هفته اول امتیاز بگیرد، می‌تواند برای چهارمین بار پیاپی قهرمان شود. عالیشاه هم با آنها هم عقیده است: «واقعاً هم همین است. اگر ما در ۶ هفته اول بتوانیم امتیازهای لازم را بگیریم، بازی‌ها رو به سبک‌تر شدن می‌رود و امیدوارم این اتفاق بیفتد.»

پرسپولیس باید در هفته چهارم در دربی تهران به مصاف استقلال برود. ‌هافبک قرمزها در این خصوص چنین نظر داد: «دربی حساسیت و ویژگی‌های خاص خودش را دارد اما من فکر می‌کنم فعلاً باید به هفته اول فکر کنیم، نه هفته چهارم و دربی.»

او درباره اینکه به عنوان یک بازیکن باسابقه پرسپولیس انتظارش از هواداران چیست، گفت: «به هر حال، ما کادر فنی جدیدی داریم و شرایط جدیدی را هم تجربه می‌کنیم. این موضوع می‌طلبد که هواداران صبوری و حمایت بیشتری داشته باشند. این رمز موفقیت پرسپولیس در سال‌های گذشته بوده و باید به همین روند ادامه دهیم. من برای لیگ نوزدهم با پرسپولیس قرارداد داشتم، یک فصل دیگر نیز قراردادم را تمدید کردم. خوشحالم که می‌توانم ۲ سال دیگر در خدمت پرسپولیس باشم و امیدوارم که هر موقع به زمین می‌روم، بتوانم مؤثر باشم.»

پست اصلی عالیشاه ‌هافبک چپ است ولی از زمان آمدن گابریل کالدرون، سرمربی آرژانتینی از او در پست‌های مختلفی مثل‌ هافبک راست و پشت مهاجمین هم استفاده کرده است. عالیشاه درخصوص این تغییر پست‌ها می‌گوید: «در بازی‌های تدارکاتی اخیر من در پست‌ هافبک دفاعی هم بازی کرده‌ام. به هر حال، این نظر آقای کالدرون بوده و من هم تلاش می‌کنم تا در هر پستی که بازی می‌کنم، برای تیم مفید باشم. البته باید ببینیم که کالدرون برای بازی‌های رسمی چه نظری دارد و از من در چه پستی استفاده می‌کند.» در پست‌ هافبک چپ پرسپولیس ترافیک سنگینی وجود دارد و عالیشاه باید با بازیکنان ملی‌پوشی مانند وحید امیری و مهدی ترابی رقابت کند. او درباره اینکه این موضوع کار را سخت می‌کند یا رقابت لذتبخشی است، گفت: «تیمی که نام بزرگی دارد و هواداران فهیم و خوبی هم دارد، باید بازیکنان خوبی هم داشته باشد. برای همین همه باید کنار هم تلاش کنیم تا پرسپولیس به موفقیت برسد.»

در حال حاضر سیدجلال حسینی کاپیتان اول و حسین ماهینی کاپیتان دوم پرسپولیس هستند ولی با توجه به مصدومیت این ۲ بازیکن، عالیشاه که کاپیتان سوم سرخپوشان است، در بازی‌های تدارکاتی بازوبند را به بازو بست. او درباره وظیفه کاپیتانی و مسئولیتی که با خود می‌آورد، توضیح داد: «همان طور که گفتید، کاپیتان اول ما سید است و اگر او نباشد، بقیه بازیکنان به ترتیب بازوبند را می‌بندند اما این مسائل چندان مهم نیست و هدف اصلی همه ما نتیجه گرفتن پرسپولیس است. بستن بازوبند کاپیتانی مسئولیت را بیشتر و شرایط خاصی برای بازیکن ایجاد می‌کند.»

عالیشاه در لیگ هجدهم بخصوص در نیم فصل اول که بیشتر در ترکیب اصلی بازی می‌کرد، یکی از بازیکنان مؤثر تیمش بود و با ۵ پاس گل، یکی از پاسورهای خوب لیگ به شمار می‌رفت. او در این باره می‌گوید: «تلاشم را می‌کنم که در این فصل هم بتوانم برای تیمم مؤثر باشم و همین روند را با دادن پاس گل‌های بیشتر ادامه دهم.»

newspaper.iran-va​rzeshi.‎​com
  • 13
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • جمعه ۱۵ آذر
    هفته ۱۵ سری آ ایتالیا
    اینتر - آاس‌رم
    ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید