۰۸:۵۵ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۴۲۷۵
لیگ برتر و جام حذفی

واکنش استراماچونی به قرعه استقلال

آندره آ استراماچونی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
در فوتبال چیزی به نام قرعه آسان نداریم. باید با جدیت مقابل همه رقبا بازی کنیم. شاید در ظاهر نام برخی تیم‌ها برای ما ساده‌تر به نظر بیاید اما همیشه تیم‌های کوچکتر هستند که برای تیم‌های بزرگتر دردسر درست می‌کنند مرد ایتالیایی بعد از برگزاری مراسم قرعه‌کشی با جواد زرینچه نیز صحبت‌هایی داشته و وقتی تحلیل‌های سرپرست استقلال را شنیده خود نیز به این نتیجه رسیده که روند برگزاری بازی‌ها برایش چندان دشوار نیست.

قرعه استقلال در لیگ نوزدهم چندان چالش‌برانگیز نخواهد بود. به جز بازی هفته چهارم با پرسپولیس که برای رقیب سنتی هم دردسرآفرین است، روند بازی‌ها به گونه‌ای است که استراماچونی می‌تواند به آینده امیدوار باشد. مرد ایتالیایی بعد از برگزاری مراسم قرعه‌کشی با جواد زرینچه نیز صحبت‌هایی داشته و وقتی تحلیل‌های سرپرست استقلال را شنیده خود نیز به این نتیجه رسیده که روند برگزاری بازی‌ها برایش چندان دشوار نیست و به نوعی از بازی‌های نسبتا آسان‌تر به بازی‌های سخت‌تر می‌رسد اما استرا تأکید کرده که هیچ قرعه‌ای در فوتبال آسان نیست بخصوص اینکه سطح تیم‌ها در فوتبال ایران تفاوت چندان آشکاری با یکدیگر ندارد.

استراماچونی در این باره گفته: «در فوتبال چیزی به نام قرعه آسان نداریم. باید با جدیت مقابل همه رقبا بازی کنیم. شاید در ظاهر نام برخی تیم‌ها برای ما ساده‌تر به نظر بیاید اما همیشه تیم‌های کوچکتر هستند که برای تیم‌های بزرگتر دردسر درست می‌کنند برای همین نباید تصور کنیم قرعه برای ما آسان است و از آن طرف هم نباید این قرعه را سخت بدانیم. باید بازی به بازی جلو برویم و برای بازی‌های داخل خانه و بیرون خانه برنامه‌ریزی متفاوتی داشته باشیم.»

لیگ به زودی شروع خواهد شد. با اینکه مهدی تاج همچنان اصرار دارد تا فراهم شدن مقدمات برگزاری و تجهیز ورزشگاه‌ها واستانداردسازی، لیگ نباید شروع شود اما آقای رئیس هم به خوبی می‌داند که هر چه سریع‌تر باید لیگ را آغاز کند. استقلال نیز به زودی با تیم جدیدی روی پرده نمایش خواهد آمد و پنجه در پنجه رقبا خواهد انداخت.

استقلال در هفته اول میهمان ماشین‌سازی است؛ دیداری که در تبریز برگزار می‌شود. در بازی تدارکاتی، استقلال این تیم را گلباران کرد اما یقینا فضای برگزاری این بازی با بازی‌های تدارکاتی کاملا متفاوت است و استقلال در نبرد هفته نخست بدون شک با تیم متفاوت‌تری مواجه خواهد شد بخصوص اینکه ماشین‌سازی میزبان هم هست. با این حال اگر به سابقه تقابل‌های دو تیم بنگریم استقلال باید برنده این پیکار باشد و حتی با ۳ امتیاز از تبریز به تهران برگردد اما یک تساوی هم برای استقلال نتیجه نامطلوبی نیست.

در هفته دوم، رویارویی با فولاد در خانه نیز شاید استقلال را قدری آزار دهد. بخصوص اینکه جواد نکونام روی نیمکت حریف می‌نشیند اما فولاد هرچه باشد، باز هم فولاد است. تیمی که همواره مقابل استقلال انتحاری بازی می‌کند و این استقلال است که باید در تجربه اولین میزبانی خود در فصل جدید با یک پیروزی امیدبخش ورزشگاه را ترک کند.

استقلال اگر فوتبالی هجومی را ارائه دهد تعداد تماشاگرانش در بازی‌های هفته‌های آتی فزونی خواهد گرفت.

در هفته سوم استقلال به اهواز خواهد رفت. یک تیم دیگر از خطه خوزستان مقابل آبی‌ها قرار می‌گیرد. حریف اما نام چندان پرآوازه‌ای در فوتبال ایران ندارد. نفت مسجدسلیمان تنها در صورت خلق یک شگفتی می‌تواند به پیروزی مقابل استقلال خوشبین باشد وگرنه همین تیم متحول شده نیز توان برتری مقابل نفت را دارد.

در هفته چهارم اما چالش بزرگی پیش روی آبی‌ها خواهد بود. استقلال با پرسپولیس مصاف می‌دهد و روشن نیست تیم استراماچونی تا آن بازی سر و شکل بهتری گرفته باشد یا خیر. برای استقلال لازمه موفقیت در این بازی شناخت از نقاط ضعف و قدرت است و استراماچونی تا قبل از این بازی باید ترکیب ایده‌آل را بیابد. شاید اگر این بازی در هفته‌های پایانی نیم فصل برگزار می‌شد برای استرا هم بهتر بود.

هفته پنجم هم جدالی است با یک تیم ریشه‌دار و قدیمی. استقلال با ذوب‌آهن بازی می‌کند. دیداری که برای دو تیم حائز اهمیت است. بخصوص منصوریان که روی نیمکت استقلال هم نشسته بود. منصوریان دوست دارد خودش را به استراماچونی نشان دهد یا حتی برای هواداران استقلال دلبری کند اما نتیجه این بازی هم می‌تواند به سود استقلال باشد. حتی در اصفهان و به میزبانی ذوب.

استقلال-گل گهر. این بازی استقلال در هفته ششم است. آیا باید برای آبی‌ها این بازی چالش‌آفرین باشد؟ استراماچونی حریف آسان‌تر از این می‌‌خواهد؟ البته او اعتقادی به حریف آسان ندارد.

سایپا حریف بعدی استقلال است، در هفته هفتم. سایپا با ابراهیم صادقی تیم مبهمی است اما بعید است آنها نیز اسیر هارمونی استقلال در آن روزها نشوند. احتمالاً تیم استراماچونی در این هفته‌ها به اوج هماهنگی خواهد رسید.

در هفته هشتم تقابل استقلال در خانه با پارس جم احتمالاً وضعیت این تیم در لیگ را سر و سامانی اساسی خواهد داد. این بازی هم با مدعیان درجه یک نیست. یعنی استقلال تا قبل از رسیدن به این بازی تنها ۲ بازی سخت و دشوار را سپری کرده و از مزیت هماهنگ شدن مقابل رقبای آسان‌تر بهره‌مند بود و قطعاً باید برنده از میدان نبرد با جمی‌ها خارج شود بخصوص اینکه میزبان هم هست.

تراکتور تیمی برخوردار از بهترین ستاره‌ها و با انگیزه‌های بسیار بالا است که در هفته نهم رخ در رخ استقلال قرار می‌گیرد. استقلال اینجا میهمان است اما اگر به   هماهنگی رسیده باشد و امتیازهای مطلوبی هم به دست آورده باشد که توقع هم همین است یک تساوی در تبریز راه چاره‌اش خواهد بود.

یک هفته بعد از این بازی میزبانی از صنعت نفت می‌تواند ۳ امتیاز برای استقلال به ارمغان بیاورد. همین که استقلال بعد از بازی با تراکتور تیم نامداری را مقابل خود نمی‌بیند قرعه مناسبی نصیبش شده است.

در هفته یازدهم نیز وضعیت همین است. آیا برای استقلال که مقابل نساجی قرار خواهد گرفت، باید روز دشواری را پیش‌بینی کرد؟ نه، هرگز!

شاید در همین هفته باشد که استقلال استراماچونی بعد از پشت سر گذاشتن دربی، سخت‌ترین بازی‌اش را تجربه خواهد کرد. هفته دوازدهم؛ نبرد با امیر قلعه‌نویی و سپاهان. البته اینکه استقلال در این بازی چه نتیجه‌ای بگیرد وابسته به روند بازی‌های رقبایش هم هست و باید دید سپاهان هم آیا از پس حریفانش برخواهد آمد یا خیر؟!

پدیده حریف بعدی استقلال است اما انتظارمان از استراماچونی را از یاد نمی‌بریم.

تیمی که هفته‌های آغازین مقابل تیم‌های آسان‌تر قرار گرفته در این نقطه باید به هماهنگی کافی رسیده باشد. بنابراین بازی با پدیده نیز حتی اگر پیروزی برای استقلال به همراه نیاورد، باید یک تساوی درپی داشته باشد. استقلال حتی اگر در این دو بازی هم آن نتیجه‌ای که در پی‌اش هست را نگیرد در دو هفته پایانی که به ترتیب مقابل پیکان و شاهین شهرداری بوشهر قرار می‌گیرد باز هم مجال افزایش امتیاز را فراهم خواهد کرد. البته توقع قهرمانی از استراماچونی در این شرایط که استقلال را با ۱۵ بازیکن جدا شده در اختیارش قرار داده‌اند بیجا است اما از استقلال دست کم ارائه فوتبالی هوشمندانه انتظار بیجایی نیست که استراماچونی نیز همین تاکتیک را مد نظر دارد.

newspaper.iran-va​rzeshi.‎​com
 • 21
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنجشنبه ۱۴ آذر
  هفته ۱۳ لیگ برتر ایران
  استقلال - شهر خودرو
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۳ لیگ برتر ایران
  تراکتور - شاهین شهرداری بوشهر
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • هفته ۱۳ لیگ برتر ایران
  نساجی - سپاهان
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ۱۳ لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - پرسپولیس
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • جمعه ۱۵ آذر
  هفته ۱۵ سری آ ایتالیا
  اینتر - آاس‌رم
  ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید