چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۹۰

شایع‌ترین دلایل خیانت زن‌ به همسرش

خیانت زن,خیانت زن به شوهر,خیانت زن شوهرداردر اغلب موارد مردها درد و رنج ناشی از خیانت زن را درک نمی کنند
خیانت زن به همسرش از مسائلی است که اعتماد طرف مقابل را از بین می برد. در زمان مواجهه با خیانت همسر، شوک، آشفتگی، ترس، درد، بیماری افسردگی و سردرگمی طبیعی است. خیانت زن به مرد میتواند نشانه ای از وجود معضلات دیگر در زندگی باشد.

خیانت زن

خیانت زن به همسرش یکی از معضلاتی است که سبب از هم پاشیدن خانواده های متعددی در سالهای گذشته شده است. فهمیدن این مسئله که شریک زندگیتان غیرقابل اعتماد است، میتواند ضربه مهلکی به شما بزند. امکان دارد زندگیتان به یک بحران تبدیل شود و رو به نابودی رود.

خیانت و داشتن رابطه نامشروع یکی از نخستین اتهام هایی است که همسران موقع اختلاف، همدیگر را به آن متهم می کنند. در قانون هم شکایتی با عنوان روابط نامشروع به رسمیت شناخته شده و از طرف قضات مورد رسیدگی و صدور حکم قرار می گیرد. خیانت معمولاً زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آن طور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی گیرد و همسرش قدر وی را نمی داند.

خیانت یکی از بدترین معضلات اجتماعی است که خانواده های فراوانی این ایام درگیر آن هستند.

خیانت زن به مرد,خیانت زن,خیانت زن و مرد متاهلمعضلات دوران کودکی از علل بروز خیانت زن است

علل بروز انواع خیانت

مشکلات در روابط عاطفی و یا روابط زوجین امکان دارد از دلایل خیانت و روابط فرازناشویی باشد. در خیلی موارد خیانت تنها از سبک شخصیتی تنوع طلب در یکی از زوجین نشأت می گیرد و هیچ توجیهی ندارد. معضلات دوران کودکی و تربیتی و داشتن والدین خیانتکار نیز از علل دیگر بروز خیانت زن است.

دلایل خیانت زن

- انتقام جویی: گاهی بی وفایی یک زن از حس انتقام جویی او ناشی می شود. گاهی زنان برخلاف میل باطنی خود به شوهر خود خیانت می کنند تا به او بفهمانند حس مورد خیانت قرار گرفتن چقدر دردناک است و جالب اینکه در خیلی موارد این حربه پاسخ می دهد.

پژوهشگران در این زمینه می گوید:« مردها به اندازه زنان احساساتی نیستند، بدین ترتیب در اغلب موارد درد و رنج ناشی از خیانت زن را درک نمی کنند، مگر این که خودشان طعم آنرا چشیده باشند. زنان با این کار می خواهند شرایطی برابر با شوهر خود داشته باشند زیرا احساس می کنند آنچه تابحال به آن پایبند بوده اند دیگر ارزش و اعتباری ندارد!»

- مشکلات ذهنی و اختلال های روانی: خیانت زن در برخی از اختلالات روانی نظیر اختلال دو قطبی یکی از مشکلات رفتاری رایج و شایع محسوب می‌شود؛ چرا که این افراد دچار بیش فعالی جنسی هستند. به طوری که به خاطر داشتن حالات تکانشگری در بسیاری از موارد دست به رفتارهای جنسی پرخطر می‌زنند و ممکن است هم زمان با افراد متعددی ارتباط برقرار کنند.

- بازگشت به گذشته: یکی از علل خیانت زن، بازگشت به روابط قبلی است که راهی آسان برای یافتن کسی است که بتواند کمبودهای زندگی زنان را برای مدت کوتاهی جبران کند. البته این راه حل بسیار مقطعی است و نمی تواند تاثیر ماندگاری داشته باشد. آنچه زنان می خواهند شخص قبلی نیست بلکه احساساتی است که در رابطه قبلی تجربه کرده اند یا دیدی است که در آن زمان نسبت به خود داشته اند. بازگشت به روابط گذشته باعث می شود زنان احساس جوانی، سرزندگی و جذابیت کنند.

- خیانت زن به دلیل بی وفایی اش: گاهی بی وفایی زنان از احساس نادیده گرفته شدن یا بی تفاوتی همسر نسبت به مسائل و مشکلات ناشی می شود. بی وفایی به علل مختلفی اتفاق می افتد. به طور معمول افراد با این دلایل وارد ارتباطات دوستانه و یا خارج از رابطه متعهدانه خود می شوند ولی خیلی از این روابط را خیانت به حساب نمی آورند. بعد از مدتی به تعهد و اعتماد شریک عاطفی خویش پشت می کنند و مرز ها را می شکنند. 

- احساس ناامنی و خلأ عاطفی: زنان نیاز دارند که دوست داشته شوند و مورد تحسین قرار گیرند. کارشناسان خانواده در این زمینه می گویند: «خیانت زن به شوهرش معمولا زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آنطور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی گیرد و همسرش قدر او را نمی داند. معمولا زنان به سمت مردان دیگر جذب می شوند چون از زبان آنها تعریف ها و تحسین هایی می شنوند که از زبان شوهر خود نمی شنوند. زنان دوست دارند همیشه به چشم همسرشان خاص و فوق العاده باشند. این یک باور جدی است!»

خیانت زن,علل بروز انواع خیانت,خیانت زن شوهردارخیانت زن در برخی از اختلالات روانی از مشکلات رفتاری محسوب می‌شود

- مشکلات دوران خردسالی: افرادی که در کودکی بحران‌های خاصی را تجربه کرده‌اند، نظیر کسانی که در بچگی مورد سوءاستفاده جنسی قرارگرفته‌اند، بیش از دیگران در بزرگسالی احتمال بروز رفتارهای خیانت‌آمیز را دارند. البته این در صورتی است که فرد تحت درمان قرار نگرفته باشد و مسائل و مشکلات او حل نشده باقی مانده باشد. در اینصورت خیانت زن به شوهرش تشدید می شود.

- ترس از خیانت شوهر: بسیاری از زنان خیانت و بی وفایی را جزیی جدایی ناپذیر از مردان می دانند و به همین دلیل، همیشه دچار استرس و ترس هستند. حتی اگر شوهرشان واقعا به آنها خیانت نکند. گاهی بی وفایی و شروع یک رابطه مخفیانه، راهی است برای کاهش این اضطراب!

- خیانت زن به همسرش برای طلاق: متاسفانه برخی زنان که به دنبال طلاق گرفتن هستند و از ادامه زندگی بیزارند، خیانت را راهکار مطمئنی برای رضایت شوهر خود برای طلاق می دانند.

- خیانت زن به علت لجبازی با همسر: زن با این ادعا که شوهرم به من خیانت کرده است یا اینکه با من بد رفتاری می کند و نمی تواند نیازها و خواسته های من را برطرف کند خودش را قانع می کند که عمل کثیفش توجیه است.

- خیانت زن به همسرش به دلیل عصبانیت: خیانت گاهی در اثر کینه و خشم از شریک زندگی است. این نوع خیانت زن معمولا برای انتقام گرفتن از همسر گرفته می شود. این مورد در زنانی که خیانت دیده اند، بسیار دیده می شود.

- خیانت به سبب ارتباط و دوستی زن با زن های فاسد: ابتدا خانم محترم مدعی می شود که فساد دوستم هیچ ربطی به من ندارد ولی خبر ندارد که رفتار و اعمال دوست فاسد ناخودآگاه بر روی شخص تاثیر می گذارد و ……

- خیانت به دلیل زیاده خواهی و تنوع طلبی: متاسفانه از آنجایی که هوسرانی و تنوع طلبی فقط مختص مردها نیست، بعضی از خانمها این مرض را ذاتا دارا هستند و مانند مردهای این چنینی که دوست دارند همه را آزمایش کنند، تنوع طلب و هوسران هستند و بدون هیچ ایرادی در همسرشان تن به این ذلت می دهند. در نتیجه، یکی از دلایل خیانت زن به شوهرش تنوع طلبی است.

خیانت زن و مرد متاهل,خیانت زن,خیانت زن به همسریکی از دلایل خیانت زن به شوهرش تنوع طلبی است

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 18
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آرش کمانگیر,آرش کمانگیر عکس,بیوگرافی آرش کمانگیر زندگی نامه آرش کمانگیر یکی از اساطیر ایرانی

دین:اسلام

پیشه:پهلوان

ملیت:ایرانی

علت مرگ:بی جان شدن پس از پرتاب تیر

منصب:سردار

ادامه
علی یاسینی,تصاویر علی یاسینی,کنسرت علی یاسینی زندگینامه علی یاسینی خواننده و ترانه سرای ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵

زادگاه:تهران

پیشه:خواننده

ملیت:ایران

بیوگرافی علی یاسینی

علی یاسینی خواننده جوان و پرطرفدار ایرانی در تاریخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵ در تهران متولد شد. وی در یک خانواده چهار نفره بزرگ شده است و یک خواهر بزرگتر از خودش دارد.علی یاسینی فارغ التحصیل رشته معماری می باشد. قد علی یاسینی ۱۹۳ سانتیمتر است.

ادامه
امیر روستایی,امیر روستایی بازیکن پرسپولیس,شروع فوتبالی امیر روستایی بیوگرافی امیر روستایی بازیکن فوتبال + تصاویر

تاریخ تولد:۱۴ مرداد ۱۳۷۶

محل تولد:تهران

پست:مهاجم، وینگر

شغل:فوتبالیست

قد:۱۸۲ سانتی متر

ادامه
مجید اخشابی,بیو گرافی مجید اخشابی,زندگی نامه مجید اخشابی بیوگرافی مجید اخشابی خوانندهٔ موسیقی پاپ و سنتی کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ دی ۱۳۵۱

زادگاه:تهران

سبک:پاپ، سنتی

ساز:سنتور،  سه تار

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، آهنگساز، نوازنده، پژوهشگر، مدرس دانشگاه

ادامه
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
ویژه سرپوش