یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۹۰

شایع‌ترین دلایل خیانت زن‌ به همسرش

خیانت زن,خیانت زن به شوهر,خیانت زن شوهرداردر اغلب موارد مردها درد و رنج ناشی از خیانت زن را درک نمی کنند
خیانت زن به همسرش از مسائلی است که اعتماد طرف مقابل را از بین می برد. در زمان مواجهه با خیانت همسر، شوک، آشفتگی، ترس، درد، بیماری افسردگی و سردرگمی طبیعی است. خیانت زن به مرد میتواند نشانه ای از وجود معضلات دیگر در زندگی باشد.

خیانت زن

خیانت زن به همسرش یکی از معضلاتی است که سبب از هم پاشیدن خانواده های متعددی در سالهای گذشته شده است. فهمیدن این مسئله که شریک زندگیتان غیرقابل اعتماد است، میتواند ضربه مهلکی به شما بزند. امکان دارد زندگیتان به یک بحران تبدیل شود و رو به نابودی رود.

خیانت و داشتن رابطه نامشروع یکی از نخستین اتهام هایی است که همسران موقع اختلاف، همدیگر را به آن متهم می کنند. در قانون هم شکایتی با عنوان روابط نامشروع به رسمیت شناخته شده و از طرف قضات مورد رسیدگی و صدور حکم قرار می گیرد. خیانت معمولاً زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آن طور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی گیرد و همسرش قدر وی را نمی داند.

خیانت یکی از بدترین معضلات اجتماعی است که خانواده های فراوانی این ایام درگیر آن هستند.

خیانت زن به مرد,خیانت زن,خیانت زن و مرد متاهلمعضلات دوران کودکی از علل بروز خیانت زن است

علل بروز انواع خیانت

مشکلات در روابط عاطفی و یا روابط زوجین امکان دارد از دلایل خیانت و روابط فرازناشویی باشد. در خیلی موارد خیانت تنها از سبک شخصیتی تنوع طلب در یکی از زوجین نشأت می گیرد و هیچ توجیهی ندارد. معضلات دوران کودکی و تربیتی و داشتن والدین خیانتکار نیز از علل دیگر بروز خیانت زن است.

دلایل خیانت زن

- انتقام جویی: گاهی بی وفایی یک زن از حس انتقام جویی او ناشی می شود. گاهی زنان برخلاف میل باطنی خود به شوهر خود خیانت می کنند تا به او بفهمانند حس مورد خیانت قرار گرفتن چقدر دردناک است و جالب اینکه در خیلی موارد این حربه پاسخ می دهد.

پژوهشگران در این زمینه می گوید:« مردها به اندازه زنان احساساتی نیستند، بدین ترتیب در اغلب موارد درد و رنج ناشی از خیانت زن را درک نمی کنند، مگر این که خودشان طعم آنرا چشیده باشند. زنان با این کار می خواهند شرایطی برابر با شوهر خود داشته باشند زیرا احساس می کنند آنچه تابحال به آن پایبند بوده اند دیگر ارزش و اعتباری ندارد!»

- مشکلات ذهنی و اختلال های روانی: خیانت زن در برخی از اختلالات روانی نظیر اختلال دو قطبی یکی از مشکلات رفتاری رایج و شایع محسوب می‌شود؛ چرا که این افراد دچار بیش فعالی جنسی هستند. به طوری که به خاطر داشتن حالات تکانشگری در بسیاری از موارد دست به رفتارهای جنسی پرخطر می‌زنند و ممکن است هم زمان با افراد متعددی ارتباط برقرار کنند.

- بازگشت به گذشته: یکی از علل خیانت زن، بازگشت به روابط قبلی است که راهی آسان برای یافتن کسی است که بتواند کمبودهای زندگی زنان را برای مدت کوتاهی جبران کند. البته این راه حل بسیار مقطعی است و نمی تواند تاثیر ماندگاری داشته باشد. آنچه زنان می خواهند شخص قبلی نیست بلکه احساساتی است که در رابطه قبلی تجربه کرده اند یا دیدی است که در آن زمان نسبت به خود داشته اند. بازگشت به روابط گذشته باعث می شود زنان احساس جوانی، سرزندگی و جذابیت کنند.

- خیانت زن به دلیل بی وفایی اش: گاهی بی وفایی زنان از احساس نادیده گرفته شدن یا بی تفاوتی همسر نسبت به مسائل و مشکلات ناشی می شود. بی وفایی به علل مختلفی اتفاق می افتد. به طور معمول افراد با این دلایل وارد ارتباطات دوستانه و یا خارج از رابطه متعهدانه خود می شوند ولی خیلی از این روابط را خیانت به حساب نمی آورند. بعد از مدتی به تعهد و اعتماد شریک عاطفی خویش پشت می کنند و مرز ها را می شکنند. 

- احساس ناامنی و خلأ عاطفی: زنان نیاز دارند که دوست داشته شوند و مورد تحسین قرار گیرند. کارشناسان خانواده در این زمینه می گویند: «خیانت زن به شوهرش معمولا زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آنطور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی گیرد و همسرش قدر او را نمی داند. معمولا زنان به سمت مردان دیگر جذب می شوند چون از زبان آنها تعریف ها و تحسین هایی می شنوند که از زبان شوهر خود نمی شنوند. زنان دوست دارند همیشه به چشم همسرشان خاص و فوق العاده باشند. این یک باور جدی است!»

خیانت زن,علل بروز انواع خیانت,خیانت زن شوهردارخیانت زن در برخی از اختلالات روانی از مشکلات رفتاری محسوب می‌شود

- مشکلات دوران خردسالی: افرادی که در کودکی بحران‌های خاصی را تجربه کرده‌اند، نظیر کسانی که در بچگی مورد سوءاستفاده جنسی قرارگرفته‌اند، بیش از دیگران در بزرگسالی احتمال بروز رفتارهای خیانت‌آمیز را دارند. البته این در صورتی است که فرد تحت درمان قرار نگرفته باشد و مسائل و مشکلات او حل نشده باقی مانده باشد. در اینصورت خیانت زن به شوهرش تشدید می شود.

- ترس از خیانت شوهر: بسیاری از زنان خیانت و بی وفایی را جزیی جدایی ناپذیر از مردان می دانند و به همین دلیل، همیشه دچار استرس و ترس هستند. حتی اگر شوهرشان واقعا به آنها خیانت نکند. گاهی بی وفایی و شروع یک رابطه مخفیانه، راهی است برای کاهش این اضطراب!

- خیانت زن به همسرش برای طلاق: متاسفانه برخی زنان که به دنبال طلاق گرفتن هستند و از ادامه زندگی بیزارند، خیانت را راهکار مطمئنی برای رضایت شوهر خود برای طلاق می دانند.

- خیانت زن به علت لجبازی با همسر: زن با این ادعا که شوهرم به من خیانت کرده است یا اینکه با من بد رفتاری می کند و نمی تواند نیازها و خواسته های من را برطرف کند خودش را قانع می کند که عمل کثیفش توجیه است.

- خیانت زن به همسرش به دلیل عصبانیت: خیانت گاهی در اثر کینه و خشم از شریک زندگی است. این نوع خیانت زن معمولا برای انتقام گرفتن از همسر گرفته می شود. این مورد در زنانی که خیانت دیده اند، بسیار دیده می شود.

- خیانت به سبب ارتباط و دوستی زن با زن های فاسد: ابتدا خانم محترم مدعی می شود که فساد دوستم هیچ ربطی به من ندارد ولی خبر ندارد که رفتار و اعمال دوست فاسد ناخودآگاه بر روی شخص تاثیر می گذارد و ……

- خیانت به دلیل زیاده خواهی و تنوع طلبی: متاسفانه از آنجایی که هوسرانی و تنوع طلبی فقط مختص مردها نیست، بعضی از خانمها این مرض را ذاتا دارا هستند و مانند مردهای این چنینی که دوست دارند همه را آزمایش کنند، تنوع طلب و هوسران هستند و بدون هیچ ایرادی در همسرشان تن به این ذلت می دهند. در نتیجه، یکی از دلایل خیانت زن به شوهرش تنوع طلبی است.

خیانت زن و مرد متاهل,خیانت زن,خیانت زن به همسریکی از دلایل خیانت زن به شوهرش تنوع طلبی است

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 18
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش