شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۷:۵۱ - ۱۳ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۹۴۳
سایر ورزشها

دو طلای کشتی فرنگی و یک نقره برای اسکیت در روز دوازدهم بازی‌های آسیایی

بازی های آسیایی 2022,روز دوازدهم بازی‌های آسیایی هانگژو
دوازدهمین روز از بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو با ثبت دو طلا و یک نقره دیگر در کارنامه کاروان ایران و صعود تیم واترپلو به نیمه‌نهایی همراه بود.

به گزارش تسنیم، روز  دوازدهم مسابقات بازی‌های آسیایی امروز پنجشنبه سیزدهم مهرماه برگزار شد و نمایندگان کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.

کاروان ایران در روز دوازدهم موفق به کسب ۲ طلا و یک نقره شد. محمدهادی ساروی و امین میرزازاده در کشتی فرنگی صاحب مدال طلا شدند. ترانه احمدی در رشته اسکیت فری‌استایل ایران موفق شد مدال نقره کسب کند تا برای نخستین بار اسکیت ایران در بازی‌های آسیایی صاحب مدال شود.

تیم واترپلو ایران نیز در یک چهارم نهایی به مصاف سنگاپور رفت و با برتری مقابل این تیم راهی نیمه‌نهایی شد. تیم کامپوند کشورمان نیز با شکست مقابل مالزی از صعود به نیمه‌نهایی بازماند و تیم شطرنج ایران با برتری مقابل مغولستان راهش را برای کسب مدال طلا هموار کرد.

بهمن عسگری و مبینا حیدری دو کاراته‌کا کشورمان با شکست مقابل حریفان خود از صعود به مراحل بالاتر بازماندند. علی لبیب نیز در خش استقامت دوچرخه‌سواری در عین شایستگی در رده چهارم ایستاد.

نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز دوازدهم مسابقات به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:

امین میرزازاده در یک هشتم نهایی وزن ۱۳۰ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی مقابل پانفوئک از تایلند با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم شد. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر آیبگشازادا کورایف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

امین میرزازاده در نیمه‌نهایی وزن ۱۳۰ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی مقابل علیمخان سجدیکوف از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و راهی فینال شد.

امین میرزازاده در فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی مقابل لینگ‌ژی مینگ از چین با نتیجه یک بر یک به پیروزی رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت.

محمدهادی ساروی در یک هشتم نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی مقابل رستم آساکاروف از ازبکستان با نتیجه ۶ بر۳ به برتری رسید و راهی یک چهارم شد.

بازی های آسیایی 2022,روز دوازدهم بازی‌های آسیایی هانگژو

وی مقابل اوزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان با نتیجه  ۳ بر یک به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. ساروی در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه ۸ بر صفر اسلام اومایف از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

وی در دیدار نهایی با نتیجه ۵ بر یک یی مینگ لی از چین را شکست داد و به مدال طلا رسید.

وزنه‌برداری:

* میرمصطفی جوادی در دسته ۹۶ کیلوگرم مردان با مهار وزنه ۱۶۱ کیلوگرم در یک ضرب و ۲۰۲ کیوگرم در دوضرب، در مجموع ۳۶۳ کیلوگرم نهم شد.

* امیر حقوقی دیگر نماینده ایران هم در یک ضرب ۱۶۴ و در دوضرب ۲۰۲ کیلوگرم را مهار کرد و در مجموع با ۳۶۶ کیلوگرم هشتم شد.

* الهه رزاقی در دسته ۷۶ کیلوگرم بانوان در یک ضرب ۹۳ و در دو ضرب ۱۱۳ کیلوگرم را مهار کرد و در مجموع با ۲۰۶ کیلوگرم در رده نهم ایستاد. رزاقی البته موفق شد رکورد مجموع بزرگسالان ایران در این دسته را به میزان چهار کیلوگرم افزایش دهد. رکورد قبلی با ۲۰۲ کیلوگرم در اختیار سیده الهام حسینی بود.

تیراندازی با کمان:

تیم کامپوند مردان ایران با ترکیب محمدصالح پالیزبان، میلاد رشیدی و آرمین پاکزاد در یک چهارم نهایی مسابقات تیراندازی با کمان به مصاف تیم مالزی رفت و با نتیجه ۲۲۷ بر ۲۲۱ شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

دوچرخه‌سواری:

امروز ۶۶ رکابزن از ۱۹ کشور رقابت خود را در بخش استقامت جاده به مسافت ۲۰۷ کیلومتر برگزار کردند که علی لبیب تنها نماینده کشورمان در این مسابقه با ۲۱ سال سن توانست به مقام چهارمی دست یابد.

شطرنج:

از دور هفتم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲، تیم ملی شطرنج ایران در ادامه نتایج درخشان خود توانست با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ تیم ملی مغولستان را از پیش‌رو بردارد و ضمن حفظ صدرنشینی خود در جدول مسابقات، یک گام دیگر به کسب مدال طلای رقابت‌ها نزدیک شود.

در این راند، پرهام مقصودلو مقابل سومیا بیلگون، بردیا دانشور مقابل گومبوسورن منخگال و پویا ایدنی مقابل سوگار گان‌اردن به تساوی رسیدند. سیدمحمدامین طباطبایی مقابل تسگمد باتشلوان، به پیروزی رسید. 

کاراته:

*مبینا حیدری در وزن ۶۸-  کیلوگرم رقابت‌های کاراته بازی‌های آسیایی و در دور نخست به مصاف حریف اندونزیایی رفت و با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد. کاراته‌کا اندونزی در دور بعد مقابل نماینده ژاپن به برتری رسید، اما با شکست مقابل نماینده قزاقستان در مرحله نیمه‌نهایی از صعود به دیدار پایانی باز ماند تا مبینا حیدری نیز شانس حضور در جدول شانس مجدد را از دست بدهد و از دور مسابقات حذف شود.

* در رقابت‌های وزن ۷۵- کیلوگرم کاراته، بهمن عسگری دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی جاکارتا در اولین دیدار به مصاف کوونچیک محمدیف از ازبکستان رفت و با مبارزه‌ای هوشمندانه موفق به برتری ۶ بر صفر مقابل حریف خود شد. بهمن عسگری در دومین مبارزه خود مقابل جائی یوون از کره جنوبی قرار گرفت و با نتیجه ۴ بر ۲  این مبارزه را به سود خود پایان داد.

عسگری در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف یوشی‌ساکایما دارنده مدال طلای آسیا در سال ۲۰۲۱ از ژاپن رفت و با نتیجه ۳ بر یک مغلوب حریف خود شد. با شکست کاراته‌کا ژاپنی مقابل حسن مساروه از اردن، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

جوجیتسو:

در رقابت‌های وزن ۶۲- کیلوگرم، مهران ستار در نخستین دیدار خود از سد کومکریت کادنین از تایلند گذشت تا در دور بعد به مصاف برنده دیدار نمایندگان مغولستان و عربستان برود.

وی در دور دوم به مصاف محمد عبدالمالک از عربستان رفت و در مقابل حریف خود شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

واترپلو:

واترپلوئیست‌های ایران در دور دوم مسابقات واترپلو بازی‌های آسیایی هانگژو مقابل سنگاپور پیروز شدند و به نیمه نهایی راه یافتند. مردان واترپلو ایران با ارائه یک بازی حساب شده برتری خود را به حریف تحمیل کردند و در نهایت این دیدار با نتیجه ۱۳ بر ۶ به سود ایران به پایان رسید.

سنگنوردی:

در رقابت‌های سنگنوردی در مرحله مقدماتی ماده بولدرینگ الناز رکابی در یک گروه ۲۳ نفری به مصاف حریفان خود رفت. در پایان مرحله مقدماتی و پس از صعود از چهار دیواره رکابی با مجموع ۶۵ امتیاز در جای ششم ایستاد.

بازی های آسیایی 2022,روز دوازدهم بازی‌های آسیایی هانگژو

 در بخش مقدماتی ماده لید، الناز رکابی در گروه ۲۳ نفره رقابت کرد. رکابی در ماده لید و در صعود از دیواره امتیاز ۴۵.۱ را گرفت و رکابی با احتساب امتیازات ماده بولدرینگ و لید ۱۱۰.۱ امتیاز گرفت در مجموع در جایگاه هفتم ایستاد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. در جدول مقدماتی ماده بولدرینگ و لید زنان،  آی موری از ژاپن با ۱۹۶ امتیاز، چیهیون سئو از کره با ۱۷۶ امتیاز و ژیلو لو از چین با ۱۷۵.۵ امتیاز اول تا سوم شدند. مرحله نیمه نهایی مسابقات سنگنوردی بولدرینگ و لید زنان فردا برگزار می شود.

قایقرانی:

 مرحله گروهی قایقرانی اسلالوم برگزار شد و نماینده ایران از صعود مستقیم به مرحله نیمه نهایی بازماند. رکسانا رازقیان در مرحله گروهی کایاک اسلالوم زمان ۱۱۴.۵۲ ثانیه را ثبت کرد و پنجم شد. چهار قایق اول مستقیم به نیمه نهایی صعود کردند و بقیه قایق‌ها راهی مرحله دوم شدند.

او برای صعود به نیمه نهایی با دو قایقران از تایلند و یک قایقران هندی رقابت کرد و زمان   ۱۱۹.۷۷ را ثبت کرد و به  نیمه نهایی راه پیدا کرد.

اسکیت:

* امیرمحمد سواری و رضا لسانی در بخش فری‌استایل توانستند به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند. در این بخش اسکیت باز تایوانی با ثبت زمان ۳.۸۸۵ ثانیه رکود جهان را شکست.

در دیدارهای یک چهارم نهایی امیرمحمد سواری با شکست مقابل نماینده چین‌تایپه از صعود به نیمه‌نهایی بازماند. رضا لسانی هم موفق شد از سد نماینده کره‌جنوبی بگذرد و راهی نیمه‌نهایی شود. رضا لسانی در دیدار نیمه‌نهایی مغلوب حریفی از چین‌تایپه شد. وی در دیدار نیمه‌نهایی مقابل دیگر نماینده چین‌تایپه شکست خورد و به عنوان چهارمی رسید.

* ترانه احمدی و رومینا سالک اصفهانی دو ملی‌پوش اسکیت فری‌استایل ایران در اجرای اول و دوم خود در مرحله مقدماتی با ۱۱ ورزشکار دیگر به رقابت پرداختند و در پایان با کسب جایگاه اول و دوم به جمع ۸ ورزشکار برتر این رشته در مرحله یک چهارم نهایی راه یابند.

رومینا سالک اصفهانی توانست در هر دو مسابقه رقابتی خود نتیجه بهتری نسبت به حریف ژاپنی‌اش کسب کند و راهی مرحله نیمه نهایی شود. همچنین ترانه احمدی نیز در دو مسابقه خود حریف چینی را پشت سر گذاشت و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. در نیمه‌نهایی رومینا سالک اصفهانی در هر دو مسابقه رقابتی خود مقابل حریفش شکست خورد و از صعود به فینال باز ماند. اما ترانه احمدی موفق شد با شکست حریف خود به فینال بازی‌های آسیایی هانگژو صعود کند.

 ترانه احمدی در فینال مقابل لیو چیائو از چین تایپه به رقابت پرداخت و در مسابقه اول و دوم خود مقابل این اسکیت‌‌باز شکست خورد و به مدال نقره این دوره از مسابقات رسید.  رومینا سالک اصفهانی نیز در مرحله رده‌بندی اسکیت فری‌استایل بازی‌های آسیایی هانگژو با تینگ یوئن به رقابت پرداخت و در حالی که مسابقه اول خود را شکست خورد، در مسابقه دوم به پیروزی رسید و پس از شکست در مسابقه سوم نتوانست به مدال برنز برسد.

بازی های آسیایی 2022,روز دوازدهم بازی‌های آسیایی هانگژو

  • 11
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • شنبه ۲۳ تیر
    بازی دوستانه باشگاهی
    آژاکس - رنجرز
    ۱۷:۳۰
  • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
    اسلوونی - مصر
    ۲۰:۰۰
  • بازی دوستانه باشگاهی
    بنفیکا - سلتاویگو
    ۲۱:۳۰
  • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
    لهستان - آلمان
    ۲۲:۰۰
  • یکشنبه ۲۴ تیر
    کوپا آمریکا
    کانادا - اروگوئه
    ۰۳:۳۰
  • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
    چین تایپه - کره جنوبی
    ۱۲:۳۰
  • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
    قطر - ژاپن
    ۱۴:۱۵
  • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
    هنگ کنگ - بحرین
    ۱۶:۰۰
  • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
    چین - کویت
    ۱۷:۴۵
  • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
    هند - عمان
    ۱۹:۳۰
  • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
    لهستان - اسلوونی
    ۲۰:۰۰
  • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
    آلمان - مصر
    ۲۲:۰۰
  • جام ملت های اروپا
    اسپانیا - انگلیس
    ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش