چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
۲۱:۰۴ - ۲۷ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۱۶۲۱
اشتغال و تعاون

محدودیت‌های کرونایی جدید به دستگاه‌ها ابلاغ شد

ابلاغ محدودیت‌های کرونایی جدید به دستگاه‌ها,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
رئیس سازمان اداری و استخدامی محدودیت‌های جدید کرونایی که از شنبه آینده اعمال می‌شود را به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.

به گزارش فارس، مصوبات طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا و نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی از سوی جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شد.

در این ابلاغیه آمده است: در اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرهای کشور » مصوب چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، نحوه فعالیت دستگاههای اجرایی و ادارات مرکز و استان ها و شهرستان ها در هر یک از شرایط سه گانه هشدار به شرح زیر ابلاغ می گردد ۱- تعاریف:

الف- خدمات ضروری به آن دسته از خدمات دستگاههای اجرایی اطلاق می شود که مستقیما در زندگی روزمره شهروندان و یا انجام فعالیت ها با ارائه خدمات دستگاههای اجرایی دیگر تاثیر گذار بوده و ارائه آنها قابل تعطیل نیست. از قبیل خدمات مرتبط با مشاغل گروه یک در بخش دولتی، خدمات آب، برق، گاز، خدمات درمانی و سلامت، تامین کالاهای ضروری، امور بانکی، خدمات پستی، خدمات ارتباطی، حمل و نقل عمومی، خدمات شهری، نظارت بر بازار و نظائر آنها.

تبصره - فهرست خدمات ضروری هر یک از دستگاههای اجرایی توسط بالاترین مقام دستگاه تعیین و ابلاغ و یک نسخه از آن به سازمان اداری و استخدامی کشور و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه خواهد شد. 

ب- خدمات عادی به آن دسته از خدمات دستگاههای اجرایی اطلاق می شود که عدم ارائه موقت آنها تاثیر جدی در زندگی عموم شهروندان نداشته و می توان ارائه آنها را به زمان دیگری در آینده نزدیک موکول کرد.

ج- شرایط هشدار: یکی از وضعیت های «زرد»، «نارنجی» و «قرمز» از نظر میزان فراگیری و شیوع ویروس کو وید (۱۹) می باشد که براساس ضوابط مصوب ستاد ملی مدیریت کرونا و به صورت هفتگی توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای هر یک از شهرها اعلام می گردد.

۲- کلیه دستگاه های اجرایی در همه سطوح تقسیمات کشوری موظفند ترتیبی اتخاذ نمایند که در وضعیت های سه گانه شرایط هشدار، در ارائه خدمات ضروری آنها به شهروندان و سایر ادارات خلل و وقفه ای ایجاد نگردد و شهروندان در استفاده از خدمات ضروری با مشکل و یا عدم امکان دسترسی مواجه نشوند.

۳- دستگاه های اجرایی موظفند با استفاده از سامانه ها و امکانات ایجاد شده دولت الکترونیک ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و غیر حضوری را در دستور کار خود قرار دهند و زمینه دسترسی شهروندان به کلیه خدمات خود را از طریق سامانه های الکترونیکی فراهم کنند، در این رابطه لازم است ضمن سرعت بخشیدن به تکمیل و بهره برداری از طرح ها و برنامه های پیش بینی شده برای توسعه دولت الکترونیک هر دستگاه، زمینه و امکان دسترسی شهروندان به سامانه های ارائه خدمات را به صورت فراگیر و در اسرع وقت فراهم نمایند.

۴- به منظور کاهش ترددهای شهروندان و کارکنان دولت در شرایط هشدار، وضعیت حضور کارکنان و فعالیت ادارات در هر یک از وضعیت های اعلامی از سوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا در ادارات شهرها به شرح زیر خواهد بود؛

۱- وضعیت «زرد»:

۱/۱- کارکنان ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰٪(صد در صد ظرفیت در محل کار حاضر خواهند شد.

۱/۲- در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور ۲/۳ (دو سوم) کارکنان انجام خواهد شد

٢- وضعیت «نارنجی»:

۲/۱- ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاههای مرتبط با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول در سطح ملی با استان) نسبت به کاهش حضور تا ۱/۳ (یک سوم) کارکنان خود اقدام نمایند.

۲/۲- در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور ۵۰٪ (پنجاه درصد کارکنان انجام خواهد شد.

٣- وضعیت «قرمز»:

۳/۱- دستگاه های ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول در سطح ملی با استان) نسبت به کاهش حضور تا ۵۰ (پنجاه درصد) کارکنان خود اقدام نمایند، مشروط بر آنکه خللی در ارائه خدمات ضروری بوجود نیاید.

۳/۳- در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور حداکثر ۱/۳ (یک سوم) کارکنان انجام خواهد شد.

۳/۴- کلیه مراکز آموزشی آموزشگاهها، مدارس، دانشگاهها و ...) بطور کامل تعطیل و صرف کارکنانی که برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تاسیسات و سامانه های الکترونیکی ضروری باشند، حضور خواهند یافت.

- مدیران و مسئولان ادارات در سطح شهرها موظفند تا پایان هفته جاری ضمن ایجاد آمادگی برای ارائه خدمات

۵- ضروری و انجام ماموریت های اصلی، برنامه ریزی لازم برای نوبت بندی کارکنان خود را برای هر یک از وضعیت های سه گانه هشدار انجام و با اعلام شرایط هشدار و تعیین وضعیت شهر از سوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا، نسبت به کاهش و تنظیم حضور کارکنان متناسب با وضعیت اعلام شده اقدام نمایند. قرارگاه عملیاتی اسناد ملی مدیریت کرونا در سطح ملی و استانداری ها و فرمانداری ها مسئولیت نظارت بر این موضوع در سطح شهرها را برعهده خواهند داشت.

۶- آن دسته از دستگاههای اجرایی که زیرساخت های لازم برای انجام وظایف کارکنان از منزل ادورکاری را ایجاد کرده اند، می توانند از خدمات دورکاری کارکنان خود استفاده نمایند. بدیهی است که دور کاری به معنی انجام وظایف کارکنان از طریق زیرساخت های ایجاد شده و از راه دور می باشد و در این رابطه، کلیه دستگاههای اجرایی موظفند با فید فوریت و اولویت نسبت به ایجاد و تکمیل زیرساخت های مورد نیاز برای انجام وظایف کارکنان به صورت دورکاری برنامه ریزی و اقدام نمایند به نحوی که عدم حضور کارکنان در وضعیت های هشدار در محل کار به انجام وظایف و مأموریت های اصلی دستگاه و ارائه خدمات به شهروندان لطمه ای وارد نکند.

۷- در کلیه وضعیت های سه گانه شرایط هشدار، ماموریت های اداری غیر ضرور لغو می گردند و دستگاههای اجرایی موظفند از اعزام کارکنان خود به ماموریت های اداری غیر ضرور خودداری کنند. ماموریت های ضروری و اجتناب ناپذیر در وضعیت های «زرد» و «نارنجی» صرفا با تایید بالاترین مقام مجاز در سطح استان و مأموریت های ضروری در سطح ملی صرفا با تایید مقام مجاز در سطح ملی قابل انجام است.

۸- برگزاری جلسات اداری با رعایت پروتکل ها و الزامات ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله شرایط محل جلسه و فضای مورد نیاز برای هر یک از شرکت کنندگان و با رعایت محدودیت های زیر قابل انجام است؛

۸/۱- تعداد شرکت کنندگان جلسات در وضعیت «زرد» حداکثر ۳۰ نفر.

۸/۳- تعداد شرکت کنندگان جلسات در وضعیت «نارنجی» حداکثر ۲۰ نفره

۸/۴- تعداد شرکت کنندگان جلسات در وضعیت قرمز» حداکثر ۱۵ نفر

۹- دستگاه های اجرایی در نوبت بندی کارکنان براساس بند (۴) این بخشنامه لازم است به موارد زیر توجه کنند

۹/۱- حفاظت از اماکن و ساختمان های اداری و نگهداری تاسیسات برای جلوگیری از حوادث احتمالی در اولویت خواهد بود.

۹/۲- زیرساخت ها و سامانه های ارائه دهنده خدمات الکترونیکی نباید با هیچگونه اختلال و تعطیلی روبرو گردند و لازم است کارکنان مسئول این سامانه ها به تعداد مورد نیاز در محل کار حضور داشته باشند.

۹/۳- محدودیت های حضور کارکنان موضوع ماده (۴) این بخشنامه صرفا در مورد کارکنان شاغل در ادارات شهرها و متناسب با وضعیت هشدار اعلام شده قابل اعمال خواهد بود و کارکنان ارائه دهنده خدمات در مراکز روستایی مانند خانه های بهداشت روستایی، مراکز خدمات جهاد کشاورزی، محیط بانی ها و نظائر آنها و نیز مراکز و تاسیست واقع در بیرون شهرها مانند تصفیه خانه های آب و فاضلاب، راهداری ها، ایستگاه های تنظیم فشار گاز و برق و نظائر آنها وظایف خود را کما فی السابق انجام خواهند داد.

۱۰- با تخلفات مدیران دستگاههای اجرایی در سطوح مختلف که ضوابط و تکالیف ابلاغی موضوع این بخشنامه را رعایت ننمایند براساس بند (۱) مصوبات سی و سومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا (موضوع بخشنامه شماره ۲۹۰۸۳۳ مورخ۱۳۹۹/۶/۵ سازمان اداری و استخدامی کشور) برخورد خواهد شد.

ابلاغ محدودیت‌های کرونایی جدید به دستگاه‌ها,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون

  • 15
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
ویژه سرپوش