پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
۱۹:۵۴ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۲۵۴۳
بازنشستگان و مستمری بگیران

نوبخت:پاداش تمام بازنشستگان پرداخت می‌شود/ نهایی شدن افزایش ۵۰ درصدی کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد

اخبار بازنشستگان,اخبار کار,اشتغال و تعاون,بازنشستگان و مستمری بگیران
معمارنژاد در مورد کسانی که زیر سن قانونی هستند، گفت: برای آنها هم باید از طریق ولی آنها در سامانه سجام ثبت‌نام شود و کد بورسی گرفته شود تا بتواند معامله واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی را انجام دهد.

رئیس سازمان برنامه گفت:از اول مهرتمام پاداش های ۹۸ پرداخت می‌شود واینکه برخی از دستگاه‌ها اعلام کردند که چون اموال مازاد نداریم نمیتوانیم پاداش بازنشستگان را پرداخت کنیم اشتباه است.

به گزارش مهر، محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفتگویی که بصورت لایو اینستاگرامی برگزار شد، گفت: استنباط بنده این است که علی رغم امکان تمهیداتی در قانون بودجه برای بازنشستگان، این موارد پوشش دهنده تمام خواسته‌ها نیست، چراکه در حال حاضر بازنشستگان تاکید دارند شرایط اقتصادی به گونه‌ای است که پرداختی‌ها به هیچ وجه پاسخگو نیست بنابراین این را ما هم قبول داریم ولی مهم راه حل است.

وی ادامه داد: راه حل از نظر دوستان ما این بود که باید بتوانیم از همه ظرفیت‌های قانونی در این رابطه استفاده کنیم بنابراین از آنها درخواست کردم که ظرفیت‌های قانونی را مرور کرده و اگر موردی هست که می‌توانیم با همین امکانات استفاده کنیم از آن نهایت بهره را ببریم.

نوبخت افزود: غیر از نظراتی که عزیزان در کانون‌های بازنشستگی اظهار می‌کنند در مجموعه فضای مجازی هم عزیزان دیگری در این باره اظهار نظر کردند به همین دلیل خواهش کردم عزیزان از تشکل‌های رسمی و غیر رسمی جمع شوند و ظرفیت‌ها را احصا کنند.

وی گفت: کارهایی که با همین ظرفیت قانونی می‌توانیم انجام دهیم این است که اولاً به صندوق‌ها اعلام کردیم که از اول فرودین حق اولاد و عائله مندی را محاسبه کنند و این ۵۰ درصد را برای حق اولاد و عئله مندی هم اعمال کنند.

پاداش تمام بازنشستگان پرداخت می‌شود

نوبخت ادامه داد: نکته دیگر، پاداش بازنشستگی بود که هر سال داده می‌شود در این خصوص گرچه سازمان برنامه از ابتدای سال به همه دستگاه‌ها ابلاغ کرد که اگر می‌توانید اموالی که دارید را بفروشید و پرداختی بازنشستگی را بپردازید اما برخی از دستگاه‌ها این امکان را نداشتند اما به عنوان یک خبر قطعی چه برای دستگاه‌هایی که امکان نقد کردن داشته باشند و چه آنهایی که نداشته باشند باید عرض کنم که دستگاه‌ها باید با نظارت سازمان برنامه به گونه‌ای عمل کنند که در نیمه اول سال تمام پاداش‌ها پرداخت شود.

نوبخت با بیان اینکه تا اول مهر همه پاداش‌های سال ۹۸ انجام می‌شود تاکید کرد: اینکه برخی از دستگاه‌ها اعلام کرند چون اموال مازاد نداریم نمی‌توانیم پاداش بازنشستگان را پرداخت کنیم اشتباه است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: موضوع دیگر این است که با این وجود دریافتی بازنشسته‌ها با شاغلین بازهم تفاوت دارد برای حل این مشکل اول باید بدانیم که تناسب یعنی چه؟ وضع مطلوب چیست؟ و باید چقدر بین شاغل و بازنشسته فاصله باشد که آن‌را منطقی بدانیم به همین جهت از تشکل‌های بازنشستگی خواهش کردم که اول این را مشخص کنند که وضع مطلوب چه وضعی است دوم مشخص شود که مقایسه چگونه باشد. آیا متوسط کل بازنشستگان را محاسبه کنیم یا هر طبقه به صورت جداگانه محاسبه شود.

افزایش ۵۰ درصدی حق عائله‌مندی و اولاد بازنشستگان کشوری/ اعمال افزایش عائله‌مندی در تیرماه

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از نهایی شدن افزایش ۵۰ درصدی کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد بازنشستگان و وظیفه بگیران مشترک این صندوق خبر داد.

اخبار بازنشستگان,اخبار کار,اشتغال و تعاون,بازنشستگان و مستمری بگیران

به گزارش ایسنا، دکتر اکبر افتخاری با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه ردیف اعتباری این موضوع از سال ۹۲ به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شده و متولی پرداخت این صندوق است، این کمک هزینه همه ساله براساس ضرایب مصوب هیات دولت افزایش یافته و برای سال جاری نیز در ابتدا ۱۵ درصد افزایش یافت.

وی تصریح کرد: از آنجایی که براساس تبصره چهار ماده ۱۰۹ قانون مدیریت خدمات کشوری که طبق آن مقرر شده «کمک هزینه عائله مندی و اولاد بازنشستگان و وظیفه بگیران معادل شاغلین افزایش می یابد» و امسال اعتبارات فصل دهم این قانون در مورد شاغلین با افزایش ۵۰ درصدی روبرو بوده، به تبع درباره بازنشستگان نیز مصداق داشت.

افتخاری اظهار کرد: برهمین اساس، طی هفته‌های اخیر این مساله در کمیته ویژه همسان سازی حقوق و مزایای بازنشستگان کشوری که با حضور نمایندگان صندوق، تعدادی از روسای کانون‌های بازنشستگی و رئیس سازمان برنامه و بودجه به صورت هفتگی برگزار می شود، این موضوع مطرح و در نهایت با مساعدت سازمان برنامه و بودجه کشور، موافقت شد تا ۵۰ درصد افزایش ضریب کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد برای بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری نیز اجرایی شود.

وی با بیان اینکه اعتبار مشخصی از سوی سازمان برنامه و بودجه به این امر اختصاص یافته است، گفت: با تلاش صندوق بازنشستگی و ارائه مستندات قانونی لازم و موافقت سازمان برنامه و خزانه کل کشور قرار شده تا حق عائله مندی و اولاد با افزایش‌های قانونی که عنوان شد، از ابتدای فروردین ۹۹ محاسبه و در تیرماه به حساب افراد بازنشسته واریز شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، افتخاری یادآور شد: این کمک هزینه و افزایش های ۵۰ درصدی ناشی از این تصمیم صرفا برای بازنشستگان و وظیفه بگیرانی است که براساس ضوابط اجرایی بودجه سنواتی، اعتبار بودجه‌ای آنها به این صندوق محول شده و تاکنون توسط این صندوق پرداخت می شده است؛ بنابراین، دستگاه‌هایی که اعتبار اختصاصی دارند کماکان پرداخت عائله مندی و حق اولاد آنها به عهده دستگاه ذیربط خواهد بود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: این صندوق در قالب کمیته ویژه حقوق بازنشستگان کشوری و در نشستهای متعددی که با حضور تعدادی از روسای کانونهای بازنشستگی و نمایندگان سازمان برنامه و بودجه به صورت هفتگی برگزار می شود، متناسب سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان و بهبود حقوق این افراد را در دستور کار قرار داده که درحال حاضر بحث افزایش عائله مندی و حق اولاد مطابق با افزایش شاغلان به نتیجه رسیده است.

  • 17
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
رضا بهرام,زندگینامه رضا بهرام,رضا هلاورجانی بیوگرافی رضا بهرام از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

نام هنری: رضا بهرام

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۷۰

محل تولد: یزد

شغل: خواننده

سبک: پاپ

ادامه
شهریار مقانلو,عکس های شهریار مقانلو,شهریار مقانلو بازیکن فوتبال بیوگرافی شهریار مقانلو، اقای گل لیگ ازادگان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ماه ۱۳۷۳

محل تولد: زنجان

ملیت: ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۷ سانتی متر

ادامه
رضا صادقی,همسر رضا صادقی,آهنگ های رضا صادقی بیوگرافی رضا صادقی محبوب ترین خواننده مشکی پوش (+ تصاویر خانوادگی)

نام مستعار: پادشاه مشکی

تولد: ۲۵ مرداد ماه ۱۳۵۸

ملیت: ایرانی

سبک( ها): موسیقی پاپ ایرانی

ساز( ها): گیتار، پیانو، کیبورد

ادامه
صادق محرمی,صادق محرمی و خانواده اش,بیوگرافی صادق محرمی بیوگرافی صادق محرمی (+جدیدترین تصاویر)

زادروز: ۱۱ اسفند ۱۳۷۴

زادگاه: هشتپر، ایران

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۴ متر

پست: دفاع راست

ادامه
فرزاد فرزین,تصاویر فرزاد فرزین,مصاحبه با فرزاد فرزین بیوگرافی فرزاد فرزین خواننده و بازیگر محبوب (+ جدیدترین تصاویر)

تاریخ تولد: ۳ تیر ۱۳۶۰ 

ملیت: ایرانی

سبک ها: پاپ، راک، الکترونیک، جاز

حرفه ها: خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده، ترانه سرا، بازیگر

سازها: گیتار، پیانو، کیبورد

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
ویژه سرپوش