جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
۱۲:۱۷ - ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۶۳۰
فیلم و سینمای جهان

اگر شما هم به ترسناکی‌های کلبه‌های متروک علاقه‌مندید، این ۱۰ فیلم را از دست ندهید!

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

بهار از راه رسیده و احتمالا دوست دارید با دوستانتان به دل جنگل بزنید و به دور از هیاهوی شهر در کلبه‌های چوبی آرام وقت بگذرانید. البته به همان اندازه که درست کردن آتش و کباب در این کلبه‌ها لذت‌بخش است ممکن است لحظات دلهره‌آوری را هم برایتان به همراه بیاورد. در هر صورت شما کیلومترها با شهر و آبادی فاصله دارید. ما تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دادیم و فهرستی از کلبه‌های متروک و مخوف ۱۰ فیلم ترسناک که باید از اقامت در آن‌ها اجتناب کنید را تهیه کردیم. در هر صورت فیلم‌های ترسناک هرچه هم نداشتند حداقل به مخاطبانشان یاد دادند قبل از رزرو اقامتگاه‌های دنج جنگلی به اندازه‌ی کافی تحقیق کنند.

البته هنوز هم معتقدیم اقامت در دل جنگل می‌تواند به یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های زندگی شما تبدیل شود اما پیشنهاد می‌کنیم از گزینه‌های این فهرست دوری کنید که احتمال بازگشتتان از تعطیلات تقریبا نزدیک به صفر است.

۱۰- پنجره‌ی مخفی (Secret Window)

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

    سال انتشار: ۲۰۰۴

    کارگردان: دیوید کپ

    بازیگران: جانی دپ، جان تورتورو، ماریا بلو، تیموتی هاتون

    امتیاز IMDb فیلم: ۶.۵ از ۱۰

    امتیاز راتن تومیتوز فیلم: ۴۶ از ۱۰۰

«پنجره‌ی مخفی» از رمانی به همین نام نوشته‌ی استیون کینگ افسانه‌ای اقتباس شده و تلاش‌های عجیب نویسنده‌ی پارانوییدی برای حل معضلات زندگی زناشویی‌اش را دنبال می‌کند. مورت رینی (جانی دپ) به خیانت همسرش پی می‌برد و تصمیم می‌گیرد به کلبه‌ای در شمال نیویورک نقل مکان کند و روی نویسندگی‌اش متمرکز شد. تا این که با مرد عجیبی به نام جان شوتر مواجه می‌شود که ادعا می‌کند مورت یکی از داستان‌های کوتاه او را سرقت کرده اما نویسنده تقریبا مطمئن است که او چند سال قبل این داستان را نوشته و منتشر کرده. اوضاع وقتی پیچیده‌تر می‌شود که مورت جنازه‌ی سگش را پیدا می‌کند و باید برای نجات جانش هم که شده ثابت کند او صاحب واقعی داستان است.

البته که ما نماینده‌ی نویسندگان سراسر جهان نیستیم اما اگر روزی تصمیم گرفتید در یک جای آرام و بی سر و صدا مشغول نوشتن تازه‌ترین کتابتان شوید، پیشنهاد می‌کنیم به جای کلبه‌ی دور افتاده در هتل اقامت کنید و البته امیدوار باشید به سرنوشت جک تورنس فیلم ترسناک «درخشش» دچار نشوید!

۹- کلبه‌ی تب‌دار (Cabin Fever)

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

    سال انتشار: ۲۰۰۲

    کارگردان: الی راث

    بازیگران: رایدر استرانگ، جردن لاد، جیمز دبلو، سرینا وینسنت، الی راث

    امتیاز IMDb فیلم: ۵.۶ از ۱۰

    امتیاز راتن تومیتوز فیلم: ۶۲ از ۱۰۰

اگر از طرفداران پر و پا قرص الی راث هستید پس باید به جایی بازگردید که برای نخستین بار کارش را شروع کرد. «کلبه‌ی تب‌دار» اولین کارگردانی راث است و نشان می‌دهد از همان ابتدا می‌دانسته چطور باید مخاطبان را به شکل قانع‌کننده‌ای وحشت‌زده کند. طرح داستانی کاملا ساده است و احتمالا در این فهرست بارها با آن روبه‌رو شوید؛ گروهی از دوستان برای گذراندن تعطیلات بهاری به کلبه‌ای در دل جنگل سفر می‌کنند اما عمر خوشی‌هایشان کوتاه است و خیلی زود درگیر اتفاقات شومی می‌شوند.

آن‌ها پس مواجهه با یک راهب عجیب و وحشتناک که احتمالا به نوعی ویروس خطرناک مبتلا شده، تصمیم می‌گیرند او را بکشند و جنازه‌اش را به آتش بکشند اما خیلی زود یکی از اعضای گروه هم به ویروس مبتلا می‌شود و بقیه در حالی که هیچ ایده‌ای درباره‌ی چگونگی انتقال ویروس ندارند، او را قرنطینه می‌کنند تا یک راه حل اساسی پیدا کنند. «کلبه‌ی تب‌دار» یک حمام خون تمام عیار است اما حس شوخ طبعی راث، این فیلم را به تجربه‌ای هیجان‌انگیز و لذت‌بخش برای طرفداران ژانر اسلشر تبدیل می‌کند.

۸- میزری (Misery)

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

    سال انتشار: ۱۹۹۰

    کارگردان: راب رینر

    بازیگران: جیمز کان، کتی بیتس، لورن باکال، گراهام جارویس

    امتیاز IMDb فیلم: ۷.۸ از ۱۰

    امتیاز راتن تومیتوز فیلم: ۹۱ از ۱۰۰

بیایید دوباره به دنیای استیون کینگ بازگردیم و درباره‌ی «میزری» صحبت کنیم. طرح داستانی ساده اما مخوف است؛ نویسنده‌ای به نام پل شلدون به تازگی آخرین رمانش با محوریت شخصیتی به نام میزری را به پایان رسانده، در راه بازگشت به خانه از کلرادو به نیویورک از جاده منحرف می‌شود و تصادف می‌کند اما توسط زنی به نام آنی ویلکس که ادعا می‌کند یکی از طرفداران پر و پا قرص او است، نجات پیدا می‌کند. ویلکس از شلدون پرستاری می‌کند تا سلامتی‌اش را به دست آورد اما وقتی دست نوشته‌های او را می‌خواند و متوجه می‌شود قصد دارد مجموعه داستان پرطرفدارش را به پایان برساند و سراغ پروژه‌های دیگری برود، حسابی عصبانی می‌شود. کم‌کم متوجه می‌شویم در حقیقت ویلکس، شلدون را ربوده و در کلبه‌ای متروک زندانی کرده است و تقریبا هیچ کسی از سرنوشت نویسنده اطلاعی ندارد.

البته این فیلم ترسناک در نهایت به یک پایان نسبتا خوش ختم می‌شود اما در مجموع «میزری» علیرغم همه‌ی جذابیت‌های سینمایی‌اش به‌مثابه یک هشدار برای عدم رانندگی در برف و کولاک عمل می‌کند!

۷- در کلبه را بزن (Knock at the Cabin)

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

    سال انتشار: ۲۰۲۳

    کارگردان: ام. نایت شیامالان

    بازیگران: دیو باتیستا، روپرت گرینت، نیکی آموکا-برد، بن آلدریج، جاناتان گروف

    امتیاز IMDb فیلم: ۶.۱ از ۱۰

    امتیاز راتن تومیتوز فیلم: ۶۷ از ۱۰۰

فیلم ترسناک «در کلبه را بزن» باعث می‌شود پیش از سفر به روستاهای خوش آب و هوای پنسیلوانیا بیش‌تر فکر کنید و همه‌ی جوانب کار را در نظر بگیرید. داستان درباره‌ی خانواده‌ی سه نفره‌ای است که برای گذراندن تعطیلات به کلبه‌ای متروک در دل جنگل سفر می‌کنند اما طبق معمول عمر خوشی‌هایشان کوتاه است و توسط یک گروه متشکل از روانی‌ترین انسان‌های کره‌ی زمین گروگان گرفته می‌شوند و مجبورند یکی از میان خودشان را انتخاب و قربانی کنند تا از وقوع آخرالزمان جلوگیری کنند.

اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود و در خلال پخش زنده‌ی تلویزیونی مشخص می‌شود آخرالزمان واقعا در حال وقوع است و مشخص نیست آیا این کار احمقانه می‌تواند شانس دوباره‌ای را در اختیار بشریت قرار دهد یا نه. در هر صورت اگر تصمیم گرفتید شب را در یک کلبه‌ی متروک جنگلی به سبک فیلم ترسناک «در کلبه را بزن» به صبح برسانید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خواب از قفل بودن در اطمینان حاصل کنید!

۶- پیچ اشتباه (Wrong Turn)

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

    سال انتشار: ۲۰۰۳

    کارگردان: راب اشمیت

    بازیگران: جرمی سیستو، دزموند هرینگتون، الیزا دوشکوه

    امتیاز IMDb فیلم: ۶.۱ از ۱۰

    امتیاز راتن تومیتوز فیلم: ۴۰ از ۱۰۰

چه اتفاقی بدتر از پنچر شدن لاستیک اتومبیلتان در سفر جاده‌ای وجود دارد؟ احتمالا این که متوجه شوید شخص یا اشخاصی عمدا لاستیک را پنچر کردند تا از جاده منحرف شوید. این دقیقا همان موقعیتی است که جسی، کارلی، اسکات، ایوان و فرانسین فیلم ترسناک «پیچ اشتباه» در آن گرفتار می‌شوند. گروه در جستجوی پیدا کردن تلفن راهی یک کلبه‌ی متروک می‌شوند اما خیلی زود مشخص می‌شود صاحبان کلبه آدم‌خوارهایی هستند که قصد جان تک تک اعضای گروه را کردند.

با این اوصاف اگر خدایی نکرده در این موقعیت گرفتار شدید پیشنهاد می‌کنیم به جای رفتن به سمت کلبه‌ی متروکه، به سمت جاده‌ی اصلی حرکت کنید و از عابران احتمالی کمک بگیرد.

۵- به گورت تف می‌کنم (I Spit on Your Grave)

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

    سال انتشار: ۱۹۷۸

    کارگردان: مئیر زارکی

    بازیگران: کامیل کیتون، آران تابر، ریچارد پیس، آنتونی نیکلاس

    امتیاز IMDb فیلم: ۵.۶ از ۱۰

    امتیاز راتن تومیتوز فیلم: ۵۱ از ۱۰۰

در ابتدا باید بگوییم تماشای فیلم ترسناک «به گورت تف می‌کنم» به دلیل صحنه‌های خشونت‌بار برای همه مناسب نیست. ماجرا درباره‌ی زنی است که توسط چند مرد مورد تعرض وحشیانه قرار می‌گیرد و تصمیم به انتقام می‌گیرد. البته تماشای این انتقام علیرغم وحشیانه بودنش برای مخاطبان خوش‌آیند است. وجه تشابه فیلم با بقیه‌ی گزینه‌های فهرست اتفاق افتادن داستان در کلبه‌ای مخوف و متروک است.

۴- پروژه‌ی جادوگر بلر (The Blair Witch Project)

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

    سال انتشار: ۱۹۹۹

    کارگردان: دانیل مایریک، ادواردو سانچز

    بازیگران: هتر دوناهو، مایکل سی ویلیامز، جاشوا لنرد

    امتیاز IMDb فیلم: ۶.۵ از ۱۰

    امتیاز راتن تومیتوز فیلم: ۸۶ از ۱۰۰

شاید «پروژه‌ی جادوگر بلر» را نتوان در دسته‌ی فیلم‌هایی درباره‌ی کلبه‌های مخوف دسته‌بندی کرد اما استثنا در این مورد خاص مقصد مهم‌تر از مسیر است و از آن جایی که پایان فیلم که نقطه‌ی اوج آن است در یک کلبه‌ی وحشتناک به وقوع می‌پیوندد؛ بنابراین این اثر نمادین را هم در فهرستمان جا می‌دهیم.

«پروژه‌ی جادوگر بلر» یکی از شاخص‌ترین آثار سبک تصاویر پیدا شده است که به یک فیلم مستند شباهت زیادی دارد. ماجرا درباره‌ی سه مستندساز جوان است که برای ساخت فیلمی درباره‌ی جادوگر بلر به دل جنگل می‌زنند. این جادوگر در حقیقت راهبی است که هفت دانش‌آموز را به شکل وحشیانه‌ای به قتل رسانده اما ماجرا وحشتناک‌تر از چیزی که فکر می‌کردند پیش می‌رود و سه مستندساز ماجراجو هم به نوعی قربانی جادوگر بلر می‌شوند.

۳- کلبه‌ای در جنگل (The Cabin in the Woods)

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

    سال انتشار: ۲۰۱۲

    کارگردان: درو گودارد

    بازیگران: کریستن کانلی، کریس همسورث، جسی ویلیامز، آنا هاچیستون

    امتیاز IMDb فیلم: ۷ از ۱۰

    امتیاز راتن تومیتوز فیلم: ۹۲ از ۱۰۰

«کلبه‌ای در جنگل» گونه‌ای منحصربه‌فرد در زیر ژانر کمدی ترسناک است که خیلی زود به اثری کلاسیک تبدیل شد. در این فیلم که مملو از لحظات نفس‌گیر و البته خنده‌دار است، کلبه‌ی متروک نقش اساسی ایفا می‌کند. داستان درباره‌ی دختر و پسرهای جوانی است که تصمیم می‌گیرند برای گذراندن تعطیلات در کلبه‌ای جنگلی اقامت کنند اما خیلی زود مشخص می‌شود آن‌ها قربانی تکنسین‌های دولتی شدند که مجبورند برای راضی نگه داشتن موجودات هیولایی چند انسان را سلاخی و خونشان را به آن‌ها تقدیم کنند تا از خیر نابود کردن زمین بگذرند.

«کلبه‌ای در جنگل» فیلم بی‌نظیری است که به اندازه‌ی ترسناک بودنش، خنده‌دار است و صد البته میل به خون‌ریزی در طرفداران ژانر اسلشر را هم سیراب می‌کند. فیلم کاملا خودآگاه است و خیلی خودش را جدی نمی‌گیرد؛ بنابراین اگر از ترس به مرز سکته رسیدید، به خودتان یادآوری کنید همه چیز کاملا تحت کنترل است و تنها در حال تماشای فیلم هستید.

۲- جمعه سیزدهم (Friday the 13th)

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

    سال انتشار: ۱۹۸۰

    کارگردان: شان اس. کانینگهام

    بازیگران: بتسی پالمر، لوری بارترام، کوین بیکن

    امتیاز IMDb فیلم: ۶.۴ از ۱۰

    امتیاز راتن تومیتوز فیلم: ۶۳ از ۱۰۰

در حالی که «جمعه سیزدهم» نخستین فیلمی نبود که در دل یک کلبه‌ی ترسناک در دریاچه‌ی کریستال به وقوع می‌پیوست اما مطمئنا با نخستین قسمتش در سال ۱۹۸۰، تحول عظیمی در ژانر اسلشر به وجود آورد. ماجرا در یک اردوگاه جنگلی اتفاق می‌افتد و چند نفر از مسافران به طرز وحشیانه‌ای کشته می‌شوند. همه چیز یک معمای لاینحل به نظر می‌رسد تا این که آخرین قربانی موفق می‌شود از چنگال قاتل فرار کند و بالاخره او را می‌بیند؛ قاتل کسی نیست جر مادرِ جیسون ورهیز؛ پسری که چند سال قبل به دلی بی‌توجهی مشاوران کمپ در دریاچه غرق شده و حالا او برای گرفتن انتقام پسرش دست به این کشتار وحشیانه می‌زند.

البته شخصیت نمادین جیسون ورهیز در این فیلم ترسناک خیلی حضور ندارد و در قسمت‌های بعدی از او رونمایی می‌شود و حسابی خون به پا می‌کند اما به یاد داشته باشید همه چیز برای اولین بار از یک کلبه‌ی متروک در دل جنگل آغاز شد.

۱- مرده‌ی شریر (The Evil Dead)

فیلم ترسناک,کلبه های متروک

    سال انتشار: ۱۹۸۱

    کارگردان: سم ریمی

    بازیگران: بروس کمپبل، الن سندوایس، بتسی بیکر، ماگذا کونوپکا

    امتیاز IMDb فیلم: ۷.۴ از ۱۰

    امتیاز راتن تومیتوز فیلم: ۸۵ از ۱۰۰

درباره‌ی «مرده‌ی شریر» چه چیزی بگوییم که قبلا گفته نشده باشد؟ خشن و خنده‌دار است، در داستان تسخیر شیطانی هم وجود دارد و مهم‌تر از همه بروس کمپبل در این فیلم برای نخستین بار در نقش اَش به عنوان یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های تاریخ فیلم‌های ترسناک ظاهر شد. تنها توصیه‌ای که می‌توانیم بکنیم این است که اگر با دوستانتان در کلبه‌ای جنگلی به سبک و سیاق این فیلم ترسناک گیر افتادید، کتاب مردگان مصر و نوارهایی حاوی نفرین‌های باستانی را هر طور که شده از بین ببرید و اصلا به آن‌ها نزدیک نشوید. در غیر این صورت تعطیلات بسیار وحشتناکی را سپری خواهید کرد.

در این که «مرده‌ی شریر» به یک اثر کالت تبدیل شد هیچ شکی نیست اما از این که پادشاه بلامنازع زیر ژانر کلبه‌های متروک است هم اصلا نباید چشم‌پوشی کرد.

digikala.com
  • 18
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش