پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
۱۴:۱۸ - ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۰۹۹۱
فیلم و سینمای جهان

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان
آیا کسی هست که خندیدن از ته دل را دوست نداشته باشد؟ دلیلی وجود دارد که فیلم‌های کمدی بزرگ در همه زمان‌ها مدرن و اصیل جلوه می‌کنند. خندیدن زمان نمی‌شناسد و فیلم‌هایی که شما را به‌شدت می‌خندانند، در گذر زمان از اثربخشی‌شان کاسته نمی‌شود.

 آیا کسی هست که خندیدن از ته دل را دوست نداشته باشد؟ دلیلی وجود دارد که فیلم‌های کمدی بزرگ در همه زمان‌ها مدرن و اصیل جلوه می‌کنند. خندیدن زمان نمی‌شناسد و فیلم‌هایی که شما را به‌شدت می‌خندانند، در گذر زمان از اثربخشی‌شان کاسته نمی‌شود. به این دلیل است که وقتی افراد در کنار دوستان‌شان جمع می‌شوند تا لحظات شادی را تجربه کنند، معمولاً به سراغ تماشای آثار کمدی خوب می‌روند.

با این وجود برای ساخت یک فیلم کمدی واقعاً خوب، لازم است چندین چیز در کنار یکدیگر قرار داده شود. فیلم مطمئناً بامزه خواهد بود، اما نیاز است بازیگران خوب و با احساس هم داشته باشد و همچنین یک طرح داستانی قوی تا همه این‌ها را گرد هم آورد. فیلم‌های فهرست‌شده در این مطلب براساس سیستم امتیازدهی IMDB بهترین فیلم‌های کمدی ساخته‌شده تا به امروز هستند؛ چه ما کاملاً با آن موافق باشیم چه نه. به جهت صلاحیت بخشیدن، ما فیلم‌هایی را انتخاب کرده‌ایم که در درجه اول یک کمدی هستند و به‌عنوان مثال فیلم ماجراجویی یا اکشن با جنبه‌های کمدی را در نظر نگرفته‌ایم.

۱۰. قاپ‌زنی

عنوان اصلی: Snatch

محصول: ۲۰۰۰

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

در این‌جا درباره گروهی از بازیگران پربار صحبت می‌کنیم؛ بنیسیو دل تورو، جیسون استاتهام و وینی جونز در بین کسانی هستند که مسیر «قاپ‌زنی» را هدایت می‌کنند. «قاپ‌زنی» یک فیلم کمدی درباره دنیای جنایتکاران لندن است. این فیلم دو طرح داستانی عجیب‌وغریب را با هم ترکیب می‌کند که یکی از آن‌ها درباره گرفتن یک الماس مسروقه است و دیگری درباره یک هوادار بوکس که توسط یک گانگستر مورد تهدید قرار گرفته است.

«قاپ‌زنی» یک روایت کمدی سنتی نیست، اما موقعیت‌هایی را به نمایش می‌گذارد که بسیار دیوانه‌وار می‌شوند، به‌طوری که شما نمی‌توانید جلوی خنده‌تان را بگیرید. همچنین ما نیز نمی‌توانیم در این‌جا از ذکر نام برد پیت خودداری کنیم؛ او در این فیلم در نقش یک بوکسور کولی ظاهر شده است که آن‌قدر تند صحبت می‌کند که برای فهمیدن حرف‌های او بهتر است از زیرنویس استفاده کنید. این جالب‌ترین چرخش در فعالیت حرفه‌ای اوست.

۹ . املی

عنوان اصلی: Amélie

محصول: ۲۰۰۱ 

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

«املی» یکی از معروف‌ترین فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان تمام ادوار تاریخ سینماست. این فیلم کمدی‌- رمانتیک فرانسوی، به افتخارات متعددی دست یافته است که از بین آن‌ها می‌توان به برنده شدن جایزه بهترین فیلم در جوایز فیلم اروپا و دو جایزه بفتا اشاره کرد. فیلم همچنین در پنج بخش نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

«املی» روایت‌گر داستان یک پیش‌خدمت خجالتی است که با تنهایی دست‌وپنجه نرم می‌کند، اما اجازه نمی‌دهد که این گوشه‌گیری بر او غالب شود، او به دنبال راه‌هایی است که زندگی اطرافیان خود را در مسیری مثبت تغییر دهد. اودره توتو اجرای بی‌نظیری ارائه می‌کند که منجر به موفقیت کلی کار می‌شود. این فیلم شاید از آن دست کمدی‌هایی نباشد که شما را به قهقهه زدن وادار کند، اما ترکیب کاملی از شوخ‌طبعی و دلربایی ارائه می‌دهد.

۸ . دکتر استرنجلاو 

عنوان اصلی: Dr. Strangelove

محصول: ۱۹۶۴

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

این فیلم که تحت عنوان «چگونه یاد گرفتم دست از نگرانی بردارم و بمب را دوست داشته باشم» How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb نیز معروف شده، یک کمدی سیاه طعنه‌آمیز سیاسی است که بسیار محترم شمرده می‌شود. فیلم یک نگاه طنزآمیز از ترس به مخاطبان خود می‌بخشد؛ ترسی که مردم در طول دوران جنگ سرد بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی احساس می‌کردند.

گرچه استنلی کوبریک بیشتر به خاطر فیلم‌هایش در ژانر وحشت و علمی- تخیلی شناخته می‌شود، اما او کارگردان این فیلم کمدی هم بوده است و اثر بی‌نظیری از خود به یادگار گذاشته است. در شرایط فعلی هم می‌بینیم که کمدی‌های سیاسی در صورت پرداخت درست، موفقیت‌های بزرگی را به دست می‌آورند. «دکتر استرنجلاو» به‌خوبی این کار را انجام داد، بنابراین در بین فیلم‌های اولین گروهی قرار گرفت که برای نگه‌داری در فهرست ملی ثبت فیلم انتخاب شده بودند.

۷ . ۳ احمق

عنوان اصلی: ۳ Idiots

محصول: ۲۰۰۹

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

کمدی‌هایی که درباره دوران بلوغ ساخته می‌شوند، دستاورد‌های مهمی در صنعت فیلم محسوب می‌گردند و «۳ احمق» نیز یکی از بهترین نمونه‌های آن است. این فیلم بر زندگی سه دانشجوی مهندسی هندی تمرکز دارد و از طریق داستان‌های موازی در دو دوره زمانی متفاوت روایت می‌شود. فیلم در سراسر مسیر خود به فشار‌های سیستم آموزشی هند می‌پردازد و از آن بهره می‌برد.

بر روی کاغذ، این فرض اولیه شبیه چیزی نیست که شما در لیستی مانند این مورد پیدا کنید. با این حال، خنده‌ها فراتر از حد انتظار اتفاق می‌افتاد و در پس‌پرده «۳ احمق» مفاهیم زیادی وجود دارد. این فیلم، بدل به پرفروش‌ترین فیلم هندی در این عرصه شد و تاثیر شگرفی بر فرهنگ این کشور گذاشت.

۶ . روشنایی‌های شهر

عنوان اصلی: City Lights

محصول: ۱۹۳۱ 

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

و حالا به اعماق گذشته می‌رویم. «روشنایی‌های شهر» فیلمی است که در سال ۱۹۳۱ با درخشش چارلی‌چاپلین افسانه‌ای ساخته شد. اگر می‌خواهید دریابید که دقیقاً چرا او به‌عنوان نماد کمدی در نظر گرفته می‌شود، این فیلم فوق‌العاده گزینه خوبی برای شما خواهد بود. چاپلین در این فیلم نه‌تنها ایفاگر نقش اصلی است، بلکه نویسندگی، تهیه‌کنندگی، کارگردانی و حتی تدوین فیلم را نیز خود به انجام رسانده است.

«روشنایی‌های شهر» یک فیلم صامت است و برای جلو بردن داستانش، بیشتر بر کمدی فیزیکی تکیه می‌کند و قاطعانه موفق هم می‌شود. داستان درباره کاراکتر چاپلین است که دل در گرو زنی می‌بندد و در عین حال با یک میلیونر دائم‌الخمر هم دوست می‌شود. هرج و مرج در حال رخ دادن است و همه آن‌ها خنده‌دارند.

۵ . عصر جدید 

عنوان اصلی: Modern Times

محصول: ۱۹۳۶

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

وقتی چارلی چاپلین را نماد این صنعت می‌نامیدیم، هرگز شوخی نمی‌کردیم. «عصر جدید» فیلم دیگری است که او به‌عنوان بازیگر اصلی، کارگردان، تدوین‌گر، نویسنده و حتی آهنگ‌ساز حضور داشته است. زمانی که فردی به بامزگی چاپلین همه امور یک تصویر متحرک را خود بر عهده می‌گیرد، نتیجه کار باید هم بامزه باشد.

در فیلم «عصر جدید»، کاراکتر مشهور چاپلین تلاش می‌کند در یک دنیای مدرن و صنعتی‌شده زندگی کند. این اثر از نظر فرهنگی بسیار مهم بود، زیرا به‌طرز عمیقی درباره زندگی در طول دوران رکود بزرگ سخن می‌گفت. «عصر جدید» فیلم دیگری از چاپلین است که توسط فهرست ملی ثبت فیلم نگه‌داری می‌شود.

۴ . دیکتاتور بزرگ

عنوان اصلی: The Great Dictator

محصول: ۱۹۴۰ 

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

بله، یک‌بار دیگر هم چارلی‌چاپلین و برای این فیلم هم او مسئولیت‌های متعددی را به انجام رسانده است. با این حال، «دیکتاتور بزرگ» برای چاپلین یک اولین تاریخی به همراه داشت؛ پس از سال‌ها ساختن فیلم‌های صامت افسانه‌ای، این اولین حضور واقعی او در عرصه فیلم‌های ناطق بود و منجر به بهترین موفقیت تجاری در طول فعالیت حرفه‌ای او گردید.

«دیکتاتور بزرگ» به‌عنوان یکی از بزرگترین فیلم‌های طنز و هجوآمیز تاریخ شناخته می‌شود. چاپلین در این فیلم هم نقش یک آرایشگر یهودی ستم‌دیده را بازی می‌کند و هم یک دیکتاتور بی‌رحم در نزدیکی اتمام جنگ جهانی اول. فیلم همچنین مفتخر به این شد که توسط فهرست ملی ثبت فیلم نگه‌داری شود و در پنج بخش نیز نامزد دریافت جایزه اسکار گردید.

۳ . دست‌نیافتنی‌ها

عنوان اصلی: The Intouchables

محصول: ۲۰۱۱ 

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

«دست‌نیافتنی‌ها» که در سال ۲۰۱۱ اکران شد، جدیدترین فیلم این لیست محسوب می‌شود؛ یک فیلم کمدی فرانسوی دیگر که رتبه بالایی را به دست می‌آورد. فیلم داستان یک مرد از طبقه متمول را روایت می‌کند که در جریان یک تصادف پاراگلایدر زخمی شده است. او در نهایت مردی را استخدام می‌کند تا از او مراقبت کند و شخصیت‌های متضاد این دو نفر باعث شکل‌گیری لحظات بامزه‌ای می‌شود.

فرانسوا کلوزه و عمر سی شیمی خیلی خوبی دارند که باعث می‌شود اثر فوق‌العاده‌ای حاصل شود و در صورتی که کار به دستان افراد دیگری سپرده می‌شد، مطمئناً به این خوبی پیش نمی‌رفت. «دست‌نیافتنی‌ها» به موفقیت فوق‌العاده‌ای در گیشه دست پیدا کرد و به انگلیسی نیز بازسازی گردید که نام آن «قسمت بالایی» ۲۰۱۷ The Upside است و برایان کرانستون و کوین هارت در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

۲ . زندگی زیباست

عنوان اصلی: Life Is Beautiful

محصول: ۱۹۹۷ 

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

یک فیلم غیرانگلیسی‌زبان دیگر که همه چیز را به شکلی درست در کنار هم قرار می‌دهد تا بهترین کمدی ممکن را خلق کند. این فیلم ایتالیایی برای یک بار دیگر نشان می‌دهد که شما می‌توانید یک داستان خنده‌دار تعریف کنید، حتی اگر شرایط خواستار آن نیست. داستان درباره یک کتاب‌دار یهودی ستم‌دیده و پسرش است.

در واقع این وضعیت شوم و وخیم بود که به کمدی اجازه داد به‌درستی بدرخشد. کتاب‌دار برای این‌که از پسرش در برابر وحشت دنیای اطراف محافظت کند، قوه تخیل خود را به کار می‌گیرد و برای سرگرمی بیشتر آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم می‌کند که شما به هیچ وجه انتظارش را در چنین فیلمی نمی‌کشیدید. «زندگی زیباست» جایزه گرند پریکس فستیوال کن ۱۹۹۸ را برنده شد و با تحسین بسیاری از منتقدان مواجه گردید.

۱ . کلاس بی‌نظم

عنوان اصلی: The Chaos Class

محصول: ۱۹۷۵ 

فیلم کمدی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

در وب‌سایت IMDB، فیلم «کلاس بی‌نظیم» امتیاز ۹.۴ را به دست آورده است و فیلمی که به رتبه دوم این لیست ما دست یافته، در این وب‌سایت دارای امتیاز ۸.۶ است و بدین ترتیب یک شکاف عمیق در این فهرست ایجاد شده است. این فیلم ترکیه‌ای با نام اصلی «Hababam Sinifi» بر اساس رمانی است که بر روی گروهی از دانش‌آموزان تنبل متمرکز شده است. آن‌ها در یک خوابگاه اشتراکی زندگی می‌کنند و به دلیل شوخی‌هایی که هریک از آن‌ها به کار می‌برند، پیوند عمیقی شکل می‌گیرد. با ورود یک مدیر جدید، همه چیز به سطح تازه‌ای منتقل می‌شود و هرج و مرج پیش می‌آید.

جالب است بدانید که «کلاس بی‌نظم» در صدر لیست فیلم‌های کمدی فوق‌العاده در وب‌سایت IMDB قرار دارد. «کلاس بی‌نظم» فیلمی نیست که به طور گسترده محبوبیت زیادی به دست آورده باشد، و یا این‌که جوایز متعددی را کسب کرده باشد. اما در ۷۵ درصد بررسی‌های این وب‌سایت نمره کامل ۱۰.۰ را اخذ کرده است.

*غزاله سلیمی

namava.ir
  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پور,عکس های کامران قاسم پور بیوگرافی کامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۶ اذر ۱۳۷۵

زادگاه:جویبار

ملیت:ایرانی

پیشه:کشتی گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی امیر حسین زارع و افتخارات او در رقابت ها (+ تصاویر)

زاده:آمل، مازندران

زادگاه:۲۷ دیماه سال ۱۳۷۹

ملیت:ایرانی

پیشه:ورزشکار

ورزش:کشتی

ادامه
علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفی بیوگرافی علی اکبر یوسفی کشتی‌گیر فرنگی‌کار کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۷۵

زادگاه:بابل

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

ورزش:کشتی فرنگی

ادامه
هادی چوپان,بیوگرافی هادی چوپان,عکس هادی چوپان بیوگرافی هادی چوپان بدنساز و قهرمان مستر المپیا (+ تصاویر)

زاده:۴ مهر ۱۳۶۶

زادگاه:اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس

ملیت:ایرانی

شغل:ورزشکار بدن سازی

قد:۱٫۶۹ متر( ۵ فوت ۶ ۱⁄۲ اینچ)

ادامه
مایکل فارادی,زندگینامه مایکل فارادی,کشفیات مایکل فارادی زندگینامه مایکل فارادی شیمیدان و فیزیکدان تجربی انگلیسی (+ تصاویر)

زاده:۲۲ سپتامبر ۱۷۹۱

زادگاه:جنوب لندن، انگلستان

ملیت:انگلیسی

پیشه:شیمی دان و فیزیک دان تجربی

دین:مسیحی

ادامه
فعالیت های یانگ هویی یان,عکس های یانگ هویی یان,یانگ هویی یان بیوگرافی یانگ هویی یان بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی (+ تصاویر)

زاده:۱۹۸۱

زادگاه:گوانگ دانگ شاند بیجیائو

ملیت:چینی

پیشه:کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
مسعود خداوردی,سه برادر خداوردی شب عروسی,میثم خداوردی بیوگرافی سه برادر خداوردی گروه موسیقی فان (+ تصاویر)

اعضای گروه:مسعود خداوردی( ۱۳ مرداد ۱۳۵۷، سرخه سمنان)- میثم خداوردی( ۱۶ مرداد ۱۳۶۰، سرخه سمنان)- علیرضا خداوردی( ۱۰ آذر ۱۳۶۲، سرخه سمنان)

ملیت:ایرانی

سمت:خواننده

سال های فعالیت:۱۳۹۱- اکنون

معروف شدن با:آهنگ شما خونتون مورچه داره ؟

ادامه
وحید شمسایی,بیوگرافی وحید شمسایی,عکس های جدید وحید شمسایی بیوگرافی وحید شمسایی مربی فوتسال کشور (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:فوتسال

متولد:۳۰ آذر ۱۳۵۵

قد:۱۸۰ متر

نام مستعار:آقای گل

پست:مهاجم

ادامه
بیوگرافی تونی کروس,بهترین عکس های تونی کروس,زندگینامه تونی کروس بیوگرافی تونی کروس هافبک میانی فوتبال آلمان (+ تصاویر)

زاده:۴ ژانویه ۱۹۹۰

زادگاه:گریفس والد، آلمان

پست:بازیکن پست هافبک میانی فوتبال

ملیت:آلمانی

وضعیت تأهل:متاهل

ادامه
دیالوگ های هری پاتر به زبان انگلیسی,دیالوگ های مورد علاقه بازیگران هری پاتر,دیالوگ های ماندگار هری پاتر

بهترین دیالوگ های هری پاتر مجموعه فیلم هری پاتر یکی از فیلم های مشهور و محبوبی است که تا به حال موفق به دریافت جوایز بسیاری شده است. دیالوگ های هری پاتر در مجموع، سری فیلم های هری پاتر متشکل از هشت نسخه میباشد که طبق کتاب هایی با همین نام، تمامی این فیلم ها ساخته شده است. به این ترتیب این فیلم ها شامل دیالوگ های ناب و ماندگار بسیاری می باشند که در ادامه با ان ها اشنا میشوید: - دامبلدور:هری، رنج کشیدن نشون میده تو هنوز یک انسانی! درد بخشی از انسان بودنه. هری فریاد زد:پس من نمی خوام انسان باشم. Harry, suffering like this proves you are still a man! This pain is part of being human THEN I don’t want to be human - شادی رو میشه تو تاریک ترین لحظات پیدا کرد، فقط اگه یه نفر یادش باشه که چراغو روشن کنه Happiness can be found even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light - وقتی به مرگ و تاریکی نگاه می کنیم، ناشناخته هاست که ما را می ترساند، نه چیز دیگر. It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more انواع دیالوگ های هری پاتر - اگه واقعا میخوای یه نفرو بشناسی ببین با زیردستاش چطوری رفتار می کنه نه با همسطح هاش! If you want to know what a man’s like, take a good look at how he treats his inferiors, not his equals - مهم نیست هر کسی چه جوری به دنیا بیاد، اما مهمه که چه جوری بزرگ بشه. It matters not what someone is born, but what they grow to be - همه ما درونمان نور و تاریک است. آنچه مهم است بخشی است که انتخاب می کنیم براساس آن عمل کنیم. این همان واقعی است که ما هستیم. We’ve all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. - دلت به حال مرده ها نسوزه. نگرانِ زنده ها باش مخصوصا اونایی که بی عشق زندگی می کنن Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love - درسته دربرابر دشمنان ایستادن شجاعت زیادی می خواد، اما برای ایستادن دربرابر دوستانت باید از این هم شجاع تر باشی. It takes a great deal of bravery to stand up to our enemies, but just as much to stand up to our friends - همه ما در درونمان روشنی و تاریکی داریم. آنچه مهم است این است که کدام را انتخاب می کنیم. We’ve all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. - شهرت رفیقه نیمه راهه هری! آدمای مشهور به خاطر کاراشونه که مشهور میشن. یادت باشه! Fame is a fickle friend, Harry. Celebrity is as celebrity does. Remember that - ما با انتخاب های مان، خود واقعی مان را فراتر از توانایی های مان نشان می دهیم. It is our choices, Harry, that show what we truly are, far more than our abilities - تفاوت های عادت و زبان هیچ است، اگر اهداف ما یکسان باشند و قلب ما به روی هم باز باشد. Differences of habit and language are nothing at all if our aims are identical and our hearts are open to each other - ذهن یک چیز پیچیده و چند لایه است پاتر … یا حداقل، اکثر ذهنها اینجوری هستند. The mind is a complex and many- layered thing, Potter… or at least, most minds are - در یه ذهن خوب سازمان یافته، مرگ چیزی نیست جز ماجراجویی بزرگ بعدی. To the well- organized mind, death is but the next great adventure - وقتی به مرگ و تاریکی نگاه می کنیم، ناشناخته هاست که ما را می ترساند، نه چیز دیگر. It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more نمونه دیالوگ های هری پاتر گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش