چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۱۵۸

المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدمتصاویر المیرا شریفی
المیرا شریفی مقدم به عنوان گوینده و مجری به فعالیت در رادیو  و شبکهٔ خبر صدا و سیما مشغول به فعالیت است. در این مطلب از سرپوش زندگینامه المیرا شریفی مقدم آورده شده است با ما همراه باشید.

چکیده ای از بیوگرافی المیرا شریفی

نام:المیرا شریفی مقدم

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

بیوگرافی المیرا شریفی

المیرا شریفی مقدم در سال ۱۳۶۰ در تبریز دیده به جهان گشود. مادر المیرا در دبیرستان دخترانه به عنوان ناظم فعالیت میکرد. المیرا شریفی مقدم دارای یک برادر می باشد. پدر او در سن ۱۲ سالگی کشته شد و قاتل او بعد از گذشت چندین سال، هنوز پیدا نشده است.

المیرا شریفی مقدم گوینده خبر,همسر المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفیتصاویر المیرا شریفی در کنار مادر و همسرش

تحصیلات المیرا شریفی

المیرا شریفی مقدم در دانشگاه ازاد در مقطع کارشناسی ارشد میکروبیولوژی، فارغ التحصیل شده است. او از طریق ازمون در سال ۱۳۷۹ وارد شبکه خبر شد و گویندگی را از زمان کودکی دوست داشت و همیشه ادای آقای محمدرضا حیاتی را در می آورد.

ازدواج و همسر المیرا شریفی

المیرا شریفی مقدم، متاهل شده است و همسر او گزارشگر ورزشی شبکه خبر به نام داود عابدی می باشد. این زوج، صاحب دو پسر به نامهای امیر ابوالفضل متولد ۲۴ فروردین ۱۳۸۹ و امیر ارسلان متولد ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ هستند. خانم شریفی مقدم به خاطر تولد این دو فرزند، به مدت یکسال و نیم در زمینه ی گویندگی فعالیت نداشته است.

داوود عابدی همسر خانم شریفی مقدم در آبان ۱۴۰۱ در شبکه خبر و در یک پست اینستاگرامی از صداوسیما خداحافظی کرده است.

عکس المیرا شریفی,بیوگرافی المیرا شریفی مقدم,فرزندان المیرا شریفی مقدمتصاویر خانوادگی المیرا شریفی

آشنایی تا ازدواج شریفی مقدم و عابدی

داود عابدی درخصوص همسرش می گوید:المیرابه خاطر من برای فعالیت در شبکه خبر، تمام تلاشش را کرد.

المیرا شریفی مقدم در ادامه ی اظهارات همسرش میگوید:« بله من آقای عابدی را از دوران بچگی در تلویزیون می دیدم و از هوادارانش بودم.» اینک داوود عابدی، قصه اصلی را ایچنین بیان می کند:« من از زمان قبل، با عموی همسرم آشنایی داشتم. وی یک بار به من گفت که برادرزاده ی من به شبکه خبر آمده و هوایش را داشته باش. تصور من این بود که برادرزاده اش آقاست و الکی به او گفتم که هوایش را دارم ولی زمانیکه به تحریریه رفتم و خانم شریفی مقدم، خودش را معرفی کرد؛ تازه متوجه شدم که منظور دوستم ایشان بود و از همانجا به فکر ازدواج با خانم شریفی افتادم و مراقبت های ویژه آغاز شد. سرانجام با یکدیگر در سال ۸۲ ازدواج کردیم.

تحصیلات المیرا شریفی مقدم,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم,ازدواج المیرا شریفی مقدمالمیرا شریفی درکنار همسر و فرزندانش

ماجرای قتل پدر المیرا شریفی

در سال ۱۳۷۲ پدر المیرا شریفی مقدم توسط یک کیف قاپ در هنگام نزاع و یا دزدی به قتل رسید و هیچ وقت نتوانستند قاتل را شناسایی کنند و پرونده قتل پدر المیرا شریفی مقدم بسته شد.

نخستین اجرای المیرا شریفی

المیرا شریفی مقدم در فروردین ماه سال ۱۳۸۰ برای اولین بار در اخبار جوان اجرا داشت. وی پس از گذشت دو ماه به عنوان گوینده خبر پزشکی تخصصی شبکه خبر انتخاب شد و سپس گوینده مرکزی شبکه خبر گردید.

ماجرای قتل پدر المیرا شریفی,المیرا شریفی مقدم,اینستاگرام المیرا شریفی مقدمعکس های المیرا شریفی بهمراه همسرش

شبکه های اجتماعی

المیرا شریفی مقدم، فعالیت بسیاری در شبکه های اجتماعی دارد و برخی از مطالبی را که در رسانه های کشور، منتشر کرده؛ بازتاب داشته است مثلا در سال ۱۳۷۲ دربارهٔ قتل پدرش روایتی منتشر کرد.

تصاویر المیرا شریفی مقم,بیوگرافی المیرا شریفی,عکس های اینستاگرام المیرا شریفیعکس از المیرا شریفی و خانواده اش

اشکهای المیرا شریفی برای کشته شدگان حادثه منا

زمانی که خبر آمار نهایی کشته شدگان ایرانی حادثه منا توسط المیرا شریفی مقدم اعلام میشد؛ بغض، گلوی را گرفت و نتوانست خبر را بخواند.

المیرا شریفی و همسرش داوود عابدی,همسر المیرا شریفی مقدمالمیرا شریفی و همسرش داوود عابدی

بغض المیرا شریفی مقدم که برکت داشت

 بغض المیرا شریفی مقدم، برکت بسیاری داشت:« طبق گزارشی از دزفول، یک دختربچه ۳ ساله بسیار زیبا، تومور بدخیمی در سرش درآورده بود که باعث کج شدن صورت او شده بود. این گزارش را به من دادند تا پخش کنم. من هم بخاطر حساسیتم نسبت به بچه ها گفتم که تصویر را نمی بینم؛ چون اگر آن را نگاه کنم، دیگر قادر به خوانندن آن خبر نیستم. از این رو بلافاصله پس از خواندن خبر برگشتم که تصویر بچه یک لحظه بزرگ فیکس شد. میخواستم این جمله را بگویم که دعا می کنیم تا هیچ مادری غم و درد فرزندش را نبیند ولی یک دفعه بغض کردم. نصف ایران از شانس من، این خبر و بغضم را دیدند. همینطور پیام به شبکه می آمد. گریه ی من به یک ولوله تبدیل شد. ستاد اجرای فرمان امام، تماس گرفت و گفت که هزینه ی درمان این بچه را تقبل میکند. شبکه خبر هم در فواصل زمانی مختلف، بغض مرا پخش کرد و مجددا شب بعد، ارتباط برقرار کردیم.

عکس المیرا شریفی گوینده ی ایرانی,بیوگرافی المیرا شریفی گوینده ی ایرانیالمیرا شریفی گوینده ی ایرانی

پس از انتقال این بچه از دزفول به اصفهان، تومورش را تخلیه کردند. چند جراح پلاستیک، درخصوص انجام جراحی رایگان این دختر با ما تماس گرفتند. سرانجام چند عمل جمجمه بر روی این دختر انجام شد تا صورتش به حالت عادی برگشت. با این که ناچارا چشمش را تخلیه کردند ولی حال این دختر بعد از گذشت یکسال بطور کامل، متحول شد. او اصلاً در گزارش قبل، حرف نمی زد درحالیکه این دفعه، علاوه بر حرف زدن ، شعر میخواند و دست تکان میداد. شاید گویندگی برای هیچ کس، سودی نداشته باشد ولی مردم بحدی در حق من و این بچه دعا کردند که منفعت بزرگی برای من از گویندگی خبر داشت. هنوز جویای احوال این دختر بچه هستم و آرزویم اینست که یک روز ببینمش اما فعلاً به تهران نیامده است.»

المیرا شریفی مقدم گوینده خبر,زندگینامه المیرا شریفی مقدمالمیرا شریفی مجری تلویزیون

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 19
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش