دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۱۲

بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریوعکسهای لئوناردو دی کاپریو 
لئوناردو دی کاپریو که طرف دار محیط زیست آمریکایی است بعنوان بازیگر و تهیه کنندهٔ فیلم مشغول به فعالیت است. وی بیشتر نقش هایی را اجرا می کند که نامتعارف و به خصوص در فیلم های زندگی نامه ای است.

چکیده ای از بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو

نام: لئوناردو ویلهلم دی کاپریو

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو دی کاپریو در تاریخ ۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ در شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا دیده به جهان گشود. پدرش که جورج دی کاپریو نام دارد، تهیه کننده فیلم های طنز و نویسنده کتاب های کمیک و بازیگر است. اسم مادرش، ایرملین ایندربرکن است و هلنا ایندربرکن، مادربزرگ او می باشد. برادر ناتنی لئوناردو دی کاپریو، Adam Farrar نام دارد. اصلیت اجداد لئوناردو دی کاپریو از ایتالیا و آلمان بودند و در واقع می توان گفت که دی کاپریو آلمانیست.

مادر لئوناردو بخاطر نام لئوناردو دا وینچی و نقاشی هایی که او در ایتالیا از خود برجای گذاشت، برای پسرش نام این هنرمند را انتخاب کرد. وقتی که لئوناردو دی کاپریو به سن یک سالگی رسید والدینش از هم جدا شدند، به همین خاطر لئوناردو در محلهٔ فقیرنشینی اکو پارک موسوم به زاغه های هالیوود با مادرش زندگی کرد. پدر او اهل الیف و باواریا و یک دورگه آلمانی- ایتالیایی است؛ هلن ایندربرکن، که مادر بزرگ مادری دی کاپریو بود، در یلنا اسمیرنوا روسیه به دنیا آمده است. البته طبق گفته ی لئوناردو دی کاپریو بخاطر مادربزرگ مادرش، یک نیمه روسی می باشد.

لئوناردو دی کاپریو,لئوناردو دی کاپریو و همسرش,فیلم های لئوناردو دی کاپریوافتخارات لئوناردو دی کاپریو

روابط عاشقانه لئوناردو دی کاپریو

در سال ۱۹۹۴ نخستین رابطه عاشقانه لئوناردو دی کاپریو در سن ۲۰ سالگی با خانمی به نام بریجیت هال بازیگر مشهور شروع شد سپس با ژیزل بوندشن مدل برزیلی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ بمدت ۵ سال در رابطه بود. لئوناردو دی کاپریو با بار رافائلی، مدل و بازیگر اسرائیلی از سال ۲۰۱۰ در ارتباط بود و پس از گذشت دو سال با مدل ها مشهوری همچون بلیک لایولی و ارین هیثرتون دوست بود. سپس او با تونی گارن مدل آلمانی از سال ۲۰۱۴ بمدت چند ماه زندگی کرد و بعد از آن عکس هایی از او با نینا آگدل در سال ۲۰۱۶ روی کشتی تفریحی منتشر شد. او با کامیلا مورونه در سال ۲۰۱۸، چندین سال رابطه عاطفی برقرار کرد، درواقع طولانی ترین رابطه لئوناردو، همین رابطه بود. رابطه هایش پیش از این بزودی تمام میشدند، به همین خاطر لقب مشهورترین مجرد هالیوود به او داده شده بود.

بیوگرافی کامل لئوناردو دی کاپریو,عکس های لئوناردو دی کاپریو,زندگی نامه لئوناردو دی‌کاپریودوستی های سابق لئوناردو دی کاپریو 

نحوه ی بازیگرشدن لئوناردو دی کاپریو

استعداد شگرف لئوناردو دی کاپریو از زمان کودکی در اجرای نمایش بود. او با ترغیب کردن خانواده اش قصد داشت تا استعدادش را پروش دهند. خانواده دی کاپریو که متوجه شدند لئوناردو به بازیگری علاقه وافری دارد، با یک مامور استعداد یابی تماس گرفتند تا به انها برای انجام اینکار یاری کند. پس از این کـه این استعدادیاب اجرای لئوناردو دی کاپریو را دید، گفت کـه او بازیگر بسیار خوبی میشود مشروط بر آنکه اسم لئوناردو را حذف کنند و اسم لنی ویلیامز را برای او انتخاب کنند. ولی لئوناردو دی کاپریو و خانواده اش نپذیرفتند که نامش را تغییر دهند. از این رو لئوناردو دی کاپریو را با نام اصلی اش روانه ی دنیای بازیگری کردند.

لئوناردو دی کاپریو,لئوناردو دی کاپریو و همسرش,فیلم های لئوناردو دی کاپریولئوناردو دی کاپریو و همسرش کاملیا مورونه

در سال ۱۹۸۹ او برای نخستین بار نقش کوتاهی را در سن ۱۵ سالگی اجرا کرد ولی در سال ۱۹۹۲ یعنی در سن ۱۸ سالگی توانست برای تست فیلم زندگی این پسر از بین ۴۰۰ نفری که شرکت کرده بودند توسط رابرت دنیرو انتخاب شد و به این ترتیب فعالیت جدی او شروع شد.

فیلم های لئوناردو دی کاپریو,لئوناردو دی‌کاپریو,لئوناردو دی کاپریو و دوست دخترشلئوناردو دی کاپریو بازیگر هالیوودی

لئوناردو دی کاپریو در سال ۱۹۹۳ با ورود در تلویزیون توانست در چند مجموعه دسته چندم تلویزیون بازی کند ولی با ایفای نقش در یک نقش یک معلول ذهنی در فیلم” چـه چیز گیلبرت گریپ را می خورد؟ ” توانست مشهور شود و همچنین توانست کاندید دریافت اسکار نقش مکمل مرد در ۱۹ سالگی شود.

عکس های لئوناردو دی کاپریو,زندگی نامه لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریوعکس از لئوناردو دی کاپریو 

لئوناردو دی کاپریو تاکنون موفق شده شهرت بسياري را به دلیل نقش آفرینی در فیلم های معروف و موفق هالیوود کسب کند که از این فیلم ها می توان به فیلم دار و دسته های نیویورکی، تایتانیک، تلقین، جزیره شاتر و گرگ وال استریت اشاره کرد. وی تابحال توانسته ۶ بار نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شود و در سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار در فیلم بازگشته توانست جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کند. در سپتامبر ۲۰۱۴ لئوناردو دی کاپریو به عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی انتخاب شود.

زندگی نامه لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریوعکس پرتره لئوناردو دی کاپریو 

علایق لئوناردو دی کاپریو

افرادی نظیر رابرت دنیرو، جک نیکلسون و مریل استریپ از بازیگران موردعلاقه لئوناردو دی کاپریو به شمار می روند. غذای مورد علاقه او، پاستا نام دارد و شهر مورد علاقه اش، نیویورک بود. کشور آلمان از نظر لئوناردو دی کاپریو برای گذراندن تعطیلات، بهترین محل محسوب میشود. بخاطر سبز بودن رنگ طبیعت و خزه ها، لئوناردو دی کاپریو به رنگ سبز علاقه دارد.او موسیقی رپ را دوست دارد. فورد موستانگ مدل ۱۹۶۹ از خودرو مورد علاقه اش به شمار می رود.

لئوناردو دی کاپریو به کتاب هم پیرمرد و دریا نوشته ارنست همینگوی علاقه بسیاری دارد. آهنگی که گروه موسیقی راک K3 برای لئوناردو دی کاپریو ساختند به نام مـن عاشق لئوناردو دی کاپریو هستم، بود. بهترین فیلم های لئوناردو دی کاپریو از نظر خودش فیلمهایی نظیر بازگشت و تایتانیک و جزیره شاتر می باشد. وی به فرهنگ و سینمای روسیه علاقه ی زیادی دارد و فیلم های آندری تارکوفسکی و سرگی پاراجانوف را در میان کارگردانان روس، بیشتر از بقیه دوست دارد.

لئوناردو دی کاپریو و دوست دخترش,بیوگرافی کامل لئوناردو دی کاپریو,عکس های لئوناردو دی کاپریوعکس دوران نوجوانی لئوناردو دی کاپریو 

ولادیمیر پوتین از طرفداران لئوناردو دی کاپریو

با این که ولادیمیر پوتین طرف دار غرب نیست ولیکن یک بازیگر هالیوودی را دوست دارد که همیشه فیلم هایش را می بیند. این بازیگر هالیوودی، لئوناردو دی کاپریو نام دارد.

لئوناردو دی کاپریو یکی از فعالان محیط زیست

لئوناردو دی کاپریو از سال ۱۹۹۸ تاکنون برای حفظ محیط زیست بطور پیوسته تلاش کرده است و در بنیاد تأسیس شده با نام خودش، فعالیت می کند. یکی از فعالان محیط زیست ، لئوناردو دی کاپریو میباشد ، او در مصاحبه ها به ندرت حاضر میشود و تنها حضورش در رسانه برای صحبت در مورد حقوق بشر و محیط زیست می باشد. دی کاپریو برای منابع طبیعی به خصوص حفظ و نگه داری گوریل ها فعالیت های وسیعی انجام داده است. در سال ۲۰۰۶ لئوناردو دی کاپریو فیلمی برای محیط زیست ساخت و این فیلم را به فستیوال کن برد.

زندگی نامه لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریوتصاویری از لئوناردو دی کاپریو 

در اکتبر ۲۰۱۴ لئوناردو دی کاپریو به مبلغ ۲ میلیون دلار به منظور ایجاد و گسترش مناطق حفاظت شده دریایی و همچنین متوقف کردن صید غیرقانونی در دریاها و ۵ اقیانوس زمین کمک کرد، ولی در مجموع او بیش از ۳ میلیون دلار در این زمینه کمک مالی کرده است.

لئوناردو دی‌کاپریو,لئوناردو دی کاپریو و دوست دخترش,بیوگرافی کامل لئوناردو دی کاپریوتصویر پرتره لئوناردو دی کاپریو 

برخی از افتخارات هنری لئوناردو دی کاپریو

> نامزد اسکار بازیگر نقش اول مرد برای فیلم الماس خونین، ۲۰۰۶

> نامزد اسکار بازیگر نقش اول مرد برای فیلم هوانورد، ۲۰۰۵

> نامزد اسکار بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم گیلبرت گریپ چه می خورد، ۲۰۰۴

> برنده جایزه بهترین بازیگر خرس نقره ای جشنواره برلین برای فیلم رومئو و ژولیت، ۱۹۹۷

بیوگرافی کامل لئوناردو دی کاپریو,عکس های لئوناردو دی کاپریو,زندگی نامه لئوناردو دی‌کاپریولئوناردو دی کاپریو بازیگر فیلم تایتانیک

برخی از فیلم های لئوناردو دی کاپریو

پیچک سمی، ۱۹۹۲زندگی بچه، ۱۹۹۳گیلبرت گریپ چه می خورد، ۱۹۹۳
مهمانی شلیک با پا، ۱۹۹۴خورشیدگرفتگی کامل، ۱۹۹۵خاطرات بسکتبال، ۱۹۹۵
سریع و مرده، ۱۹۹۵اتاق ماروین، ۱۹۹۶رومئو و ژولیت، ۱۹۹۶
تایتانیک، ۱۹۹۷مردی در نقاب آهنی، ۱۹۹۸شهرت، ۱۹۹۸
ساحل، ۲۰۰۰اگر می توانی منو بگیر، ۲۰۰۲دار و دسته های نیویورکی، ۲۰۰۲
مردگان، ۲۰۰۴هوانورد، ۲۰۰۴الماس خونین، ۲۰۰۶
جاده انقلابی، ۲۰۰۸مجموعه دروغ ها، ۲۰۰۸تلقین ۲۰۱۰
شاتر آیلند ۲۰۱۰جی. ادگار ۲۰۱۱جنگوی آزاد شده ۲۰۱۲
گرگ وال استریت ۲۰۱۳گتسبی بزرگ ۲۰۱۳بازگشته ۲۰۱۵
روزی روزگاری در هالیوود ۲۰۱۹

لئوناردو دی کاپریو و همسرش,فیلم های لئوناردو دی کاپریو,لئوناردو دی‌کاپریولئوناردو دی کاپریو نامزد اسکار بازیگر نقش اول مرد فیلم هوانورد

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 9
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش