جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۹۱

بیوگرافی مسعود رایگان همسر رویا تیموریان (+ تصاویر خانوادگی)

مسعود رایگان,مسعود رایگان زاده,عکس های مسعود رایگانعکس از مسعود رایگان
مسعود رایگان هنرپیشه سینمای ایران و همسر رویا تیموریان می باشد. وی از دانشکده هنرهای دراماتیک، مدرک کارگردانی تئاتر دارد. او در کارنامه هنری خویش علاوه بر بازی در سینما و تلویزیون ایران، تجربه بازیگری در خارج از کشور مخصوصا کشورهای اروپایی و سوئد را دارد.

چکیده ای از بیوگرافی مسعود رایگان

نام:مسعود رایگان

محل تولد:خرم آباد

تاریخ تولد:۱ بهمن ۱۳۳۳

تحصیلات:تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر

همسر:رویا تیموریان

ملیت:ایرانی

بیوگرافی مسعود رایگان

مسعود رایگان بازیگر سینما و تلویزیون در ۱ بهمن ۱۳۳۳ در خرم آباد دیده به جهان گشود. او از دوران کودکی با پرده خوانی در کارهای پدرش، هنرپیشگی را شروع کرده است. وی در فیلمی از مرتضی جزایری در سال های ۱۳۵۱ و ۱۳۵۲ بازی کرد.

بیوگرافی مسعود رایگان بازیگر سریال داوران,مسعود رایگان,فیلمهای مسعود رایگانعکسهای پرتره مسعود رایگان

طبق گفته ی مسعود رایگان، پدرش آدم غریبی برای خودش بود، یعنی هم روضه خوان بود، هم کارگردان تئاتر، هم بازیگر، هم طراح صحنه، هم طراح گریم و هم حتی نویسنده بود، عاشق خاندان اهل بیت( ع) بود، یعنی تمام متن، شعر، موسیقی و ملودی که روی نوحه ها می گذاشت برای خودش بود و شعرهایی که به گویش لری- کرمانشاهی می سرود. از همین رو دارای طرفداران فراوانی بود، خیلی ها عاشق این بودند و به همین علت به پدرش در لرستان، کرمانشاهی خرم آبادی می گفتند.

ازدواج و همسر مسعود رایگان

در سال ۱۳۸۲ در صورتیکه مسعود رایگان ۴۹ ساله بود با رویا تیموریان بازیگر سینما و تلویزیون ازدواج کرد. رویا( دل آرا) تیموریان در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۳۸ در تهران متولد شده است. وی در سال ۱۳۶۶ از دانشگاه هنر، لیسانس بازیگری و کارگردانی دارد. پیش از این که رویا تیموریان با مسعود رایگان ازدواج کند، یک ازدواج ناموفق داشته که حاصل آن ازدواج، دو فرزند به نام های دنیا و درنا مدنی می باشد.

مسعود رایگان و رویا تیموریان,عکسهای مسعود رایگان,مسعود رایگانمسعود رایگان در کنار همسر و فرزندش

نحوه آشنایی مسعود رایگان با همسرش

رویا تیموریان درباره‌ی آشنایی خود با مسعود رایگان گفت:من با دخترانم چند سال تنهایی زندگی کردم و هنگامی که به کشور سوئد برای اجرای تئاتر رفته بودیم، یک شب مسعود رایگان به سالن نمایش برای تماشای اجرای ما آمد و پس از ۲۲ سال ما مجدداً یکدیگر را دیدیم. من و مسعود رایگان در یک دانشگاه با هم‌ درس خوانده ایم و ماجرای آشنایی و ازدواج ما پس از سفر به ایران شکل گرفت.

مسعود رایگان,مسعود رایگان بیوگرافی,زندگینامه مسعود رایگانتصاویر خانوادگی مسعود رایگان

فعالیت های مسعود رایگان

مسعود رایگان با چند برنامه تلویزیونی در سال های ۱۳۵۹ و ۱۳۶۰ همکاری کرد و سپس به سوئد رفت. او با مراکز اینترنشنال کالچر، فرهنگ ملل و تئاتر شهر ، تئاتر ملی، تئاتر اوروبرد، تئاتر القبر علاوه بر تحصیل در مدرسه فیلم سوئد مشارکت کرده است و برای شبکه ۲ تلویزیون سوئد، برنامه ای تحت عنوان دست های روشن کارگردانی کرد. وی در فیلم زندگی خطرناک از سوزان اوستن کارگردان برادران آمادتوس بازی کرد و همینطور در سوئد در چهار سریال نقش آفرینی کرده است.

تصاویر مسعود رایگان,مسعود رایگان,بیوگرافی مسعود رایگانمسعود رایگان درکنار رویا تیموریان

در سال ۱۳۸۰ مسعود رایگان به دعوت وحید موسائیان به کشور ایران آمد و در فیلم خاموشی دریا نقش آفرینی کرد. مسعود رایگان با بازی در فیلم خاموشی دریا مشهور شد ولی فیلم خیلی دور، خیلی نزدیک او را به شهرت رساند، به طوریکه برای بازی در این فیلم، جایزه جشن خانه سینما را از آن خود کرد. مسعود رایگان در بیست و سومین دوره جشنواره فیلم فجر، کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در این فیلم شده است. وی نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم برلین منفی ۷ شید.

مسعود رایگان و همسرش,رویا تیموریان و مسعود رایگان,مسعود رایگانتصاویری از مسعود رایگان

مهاجرت مسعود رایگان به سوئد

مدت همکاری مسعود رایگان با صدا و سیما تا سال ۱۳۶۰ بوده و پس از آن به کشور سوئد مهاجرت کرد. مسعود رایگان به خاطر  ادامه تحصیل به سوئد مهاجرت کرد و در کنار تحصیل در مدرسه فیلم سوئد با چند مرکز نمایش و بازیگری به مشارکت پرداخت.

مسعود رایگان,بیوگرافی مسعود رایگان بازیگر سریال داوران,مسعود رایگان زادهمسعود رایگان بازیگر فیلم گوشواره

اظهارات مسعود رایگان درباره ی بازیگری

مسعود رایگان درباره ی بازیگری چنین گفت:بازیگری یک حرفه قابل تفکیک و علمی به شمار می رود. این شغل از یک جهت ، با فیزیک و از سوی دیگر، با روح سر و کار دارد. ببینید! یک نقش بیجان نوشته می شود، درصورت درست بودن شخصیت پردازی، بازیگر میتواند با خلاقیت خود به آن جان بدهد و آن نقش را زنده و قابل لمس کند. مثال روشن برای این قضیه بازی خانم هانا هانتر در فیلم پیانو است. این خانم زیبا نیست، ولی بقدری شما او را زیبا می بینید که به تجسمی از الهه های یونان باستان تبدیل می شود. زمانی که بازی خانم هانتر را ببینید متوجه می شوید که دنیای بازیگری بی پایان است. تجربه های دیداری و شنیداری و همچنین مطالعه، حرف اول را برای هنر بازیگری و ریزه کاری های آن می زند.

عکس های مسعود رایگان,مسعود رایگان,زندگینامه مسعود رایگانعکس مسعود رایگان و همسرش

مسعود رایگان می گوید:تمامی هنر بازیگری باتوجه به بی اغراق بودن و باورپذیر بودن آن تعیین میشود، این مسئله به آموزه های من از دنیای بازیگری، برمیگردد حالا نمی دانم تا چه حدی در آن موفق هستم، ولی به نظرم مهم ترین دلیلش، مسئله تجربی دیداری- شنیداری و مطالعات است که چه قدر دیدیم، شنیدیم و خواندیم. دیدن یک فیلم یک تجربه دیداری و شنیداری محسوب میشود و فراموش نکنید که در مرحله نخست یک سرگرمی به شمار می رود. 

تصاویر مسعود رایگان,مسعود رایگان و رویا تیموریان,مسعود رایگانمسعود رایگان بازیگر فیلم سنتوری

برگشت مسعود رایگان به ایران

مسعود رایگان که در سوئد زندگی میکرد، بار دیگر به دعوت رضا میرکریمی به ایران برگشت و در نقش اول فیلم خیلی دور، خیلی نزدیک، به کارگردانی رضا میرکرمی به ایفای نقش پرداخت.

مسعود رایگان,عکسهای مسعود رایگان,مسعود رایگان بیوگرافیمسعود رایگان هنرپیشه مشهور

اظهارات مسعود رایگان درمورد تحصیل در سوئد

نظر مسعود رایگان در مورد تحصیل در سوئد اینست که سوئد سرزمینیست که« خواستن، توانستن است»، در این کشور، راه برای تحصیلات در هر سن و سالی و با هر شرایطی، برعکس خیلی از کشورهای اروپایی و غربی، همیشه باز است. آموختن در کشور سوئد، هیچ وقت تعطیل نمی شود. هنر در این کشور از جایگاه خاصی برخوردار است و در فرهنگ آن ها ریشه کرده است.

مسعود رایگان و همسرش,مسعود رایگان,بیوگرافی مسعود رایگانعکس های مسعود رایگان بازیگر سینمای ایران

جوایز و افتخارات مسعود رایگان

- مسعود رایگان در بیست و سومین دوره جشنواره فیلم فجر، کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در فیلم خیلی دور, خیلی نزدیک شده است.

- در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، مسعود رایگان برای فیلم برلین منفی ۷ نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

فیلم شناسی مسعود رایگان

>> فیلم های سینمایی مسعود رایگان:

خاموشی دریا (۱۳۸۱)کافه ستاره (۱۳۸۳)خیلی دور، خیلی نزدیک (۱۳۸۳)
گوشواره ۱۳۸۵)سنتوری (۱۳۸۵)دست های خالی (۱۳۸۵)
خون بازی (۱۳۸۵)پاپیتال (۱۳۸۵)مخمصه (۱۳۸۶)
زادبوم (۱۳۸۷)دوزخ، برزخ، بهشت (۱۳۸۷)زیر آب (۱۳۸۸)
پرسه در مه (۱۳۸۸)گل چهره (۱۳۸۹)جرم (۱۳۸۹)
بوسیدن روی ماه (۱۳۹۱)برگ ریزان (۱۳۹۲)برلین منفی ۷ (۱۳۹۲)
مزار شریف (۱۳۹۳)

   

رویا تیموریان و مسعود رایگان,فیلمهای مسعود رایگان,مسعود رایگانتفریحات مسعود رایگان

>> سریال های تلویزیونی مسعود رایگان:

پیدایش صهیونیسم (۱۳۶۳)مدار صفر درجه (۱۳۸۶)
شمس العماره (۱۳۸۸)خسته دلان (۱۳۸۸)
جستجوگران (۱۳۸۸)در مسیر زاینده رود (۱۳۸۹)
سقوط یک فرشته (۱۳۹۱)داوران (۱۳۹۲)

    

مسعود رایگان,زندگینامه مسعود رایگان,فیلمهای مسعود رایگانمسعود رایگان بازیگر سینمای کشور

>> شبکه نمایش خانگی مسعود رایگان:

عاشقانه ۱۳۹۵ (منوچهر هادی)هم گناه ۱۳۹۸ (مصطفی کیایی)
گیسو (عاشقانه۲) ۱۳۹۹(منوچهر هادی)

>> مستندهای مسعود رایگان:

من ناصر حجازی هستم…۱۳۹۴

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش