دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۳۸

بیوگرافی رضا شیری خواننده ی محبوب ایرانی (+ تصاویر خانوادگی)

رضا شیری,زندگینامه رضا شیری,بیوگرافی رضا شیریرضا شیری خواننده ایرانی
یکی از خواننده های بسیار محبوب و پرطرفدار که کارنامه کاری بسیار درخشانی دارد و همیشه مورد علاقه هواداران خود بوده است، رضا شیری است. وی بقدری روحیه ی مردمی دارد که سبب جذب مخاطبان موسیقی و علاقه مندان سبک های دیگر نیز شده است.

چکیده ای از بیوگرافی رضا شیری

نام:رضا شیری

زاده:۲۲ تیر ۱۳۶۲

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

تحصیلات:دیپلم معماری

بیوگرافی رضا شیری

رضا شیری در ۲۲ تیرماه سال ۱۳۶۲ در تهران متولد شد. وی خواننده سبک پایا ایرانی است و مدرک فوق دیپلم معماری دارد. او در خانواده مذهبی به دنیا آمده و اصالتا اردبیلی می باشد. در واقع وی خواندن را با قرائت قرآن شروع کرد و بتدریج به عرصه موسیقی رسید.

اهنگ های رضا شیری,رضا شیری,علت ناشنوایی خواهران رضا شیریعکسهای رضا شیری در اینستاگرام

رضا شیری تک پسر خانواده است و خانواده اش از موفق ترین خانواده های ایرانیست که هم خودشان و هم فرزندانشان در عرصه های مختلف موفقیت های چشمگیری را کسب کرده اند. اسم پدر او، مرتضی شیری است که در رشته ورزشی بوکس مدال قهرمانی را در دو دوره کسب کرده است و پس از انقلاب اسلامی یکی از نخستین ورزشکاران میباشد که در المپیک حضور پیدا کرده است. علاوه‌براین مرتضی شیری دارنده طلای آسیا هم می باشد. به جز یکی از خواهران رضا شیری که مقیم هلند است، خواهران دیگر بهمراه مادرش در ترکیه زندگی می کنند.

اولین کنسرت رضا شیری,ازدواج رضا شیری,رضا شیریرضا شیری در کنار مادرش

مادر رضا شیری مثل اکثر خانم های ایرانی، به خانه داری و تربیت فرزندان مشغول بوده است. این خانواده علاوه بر رضا، ۳ فرزند دختر به نام های ندا که فرزند اول و بزرگ تر از رضا شیری، فاطمه و مونا دارند. هر سه خواهر رضا شیری ناشنوا هستند. پدر آن ها پس از این که در تهران فعالیت ورزشی اش را به پایان رساند، در شهر مشهد یک کارخانه بستنی سازی تأسیس کرد که متأسفانه طولی نکشید که این کارخانه ورشکست شد.

رضا شیری,فعالیت های رضا شیری,عکس رضا شیریتصاویر رضا شیری

رضا شیری به علت مشکل مالی که در خانواده اش به وجود آمد، در مشهد به کار دستفروشی مشغول بود که پس از مدتی روبروی حرم یک مغازه کله پزی تأسیس کرد تا از این راه بتواند امرار معاش کند. خواهران رضا شیری پس از ازدواج صاحب فرزندان سالمی شدند. فاطمه شیری خواهر کوچک رضا میباشد که در رشته گرافیک درس خوانده و از نقاشان حرفه ای کشور به شمار میرود. خواهر سوم رضا شیری نیز مدال قهرمانی در رشته پرتاب وزنه در آسیا دارد، البته قهرمان دوم المپیک تکواندوی ناشنوایان را هم دارد.

زندگی نامه رضا شیری,رضا شیری,آهنگهای رضا شیریرضا شیری خواننده محبوب

علت ناشنوایی خواهران رضا شیری

طبق گفته های رضا شیری این موضوع یک مشکل ارثی بود که در خانواده پدری اش، ژن دختر از بدو تولد ناشنوا به دنیا می آمدند که به یاری خدا این مشکل حل شد.

ازدواج رضا شیری

سال ها پیش، رضا شیری با همسرش ازدواج کرد  و ثمره ی این ازدواج، یک پسر و یک دختر به نام های محمدرضا و پریا می باشد. محمدرضا یک ارایشگر حرفه ایست.

رابطه رضا شیری با مرتضی پاشایی,آهنگ رضا شیری,رضا شیریرضا شیری و فرزندانش

رضا شیری و کلیپ مزاحم تلفنی

رضا شیری مدتی مزاحم تلفنی داشت و او برای احترام به این مزاحم تلفتی شروع به خواندن کرد و حتی وی را به کنسرتش دعوت کرد که این کلیپ مزاحم تلفنی او نزدیک به ۲ میلیون بازديد داشته است.

رضا شیری,رضا شیری کنسرت,رضا شیری در ایرانرضا شیری خواننده آهنگ منو ببخش

فعالیت های رضا شیری

رضا شیری صدای بسیار دل نشینی در دوران کودکی داشته و در خانه و دورهمی های فامیلی به خوانندگی می پرداخته است. همچنین ، وی در دوران مدرسه و همینطور هیئت های مذهبی محله اش، نوحه خوانی و مداحی می کرده است . او صدای قرآن قاریان معروف را شب ها گوش می داد و به خواب می رفت و در نهایت از سال ۱۳۷۷ در سن ۱۵ سالگی نفر اول قرائت قرآن در کشور شد. او موسیقی را از اوایل دهه ۸۰ شروع کرد و به صورت ویدیو نخستین آهنگ هایش را در شبکه های ماهواره ای مانند پی ام سی منتشر کرد که همین کار باعث شد تا ممنوع الکار شود.

بیوگرافی رضا شیری,رضا شیری,زندگینامه رضا شیریعکسهای رضا شیری

نخستین آهنگ حرفه ای رضا شیری زمانی بود که او با مسعود جهانی آهنگ ساز برجسته کشور همکاری کرد و از این جهت این آهنگ در استودیوی شخصی رضا شیری ضبط و پخش شد. این همکاری سبب صمیمیت و دوستی بین رضا شیری و مسعود جهانی شد. رضا شیری در مورد مسعود جهانی می گوید که رابطه ی گرم و صمیمی با او دارد و دلخوری هایی در گذشته داشتند ولی اینک رابطه خوبی با هم دارند.

زندگی نامه رضا شیری,رضا شیری کنسرت,رضا شیریتصاویر اینستاگرامی رضا شیری

رضا شیری با شنیدن آهنگ های سیاوش قمیشی از سال ۱۳۸۲ – ۸۱ به سمت موسیقی رفت و سپس با الگو برداری از صدای شادمهر عقیلی آهنگ خواند، در نهایت از طریق یکی از دوستانش در سال ۱۳۸۴ به یک استودیوی موسیقی معرفی شد که با هزینه ۸ میلیون تومانی یک آلبوم جمع کرد ولی به نتیجه ای نرسید.

رضا شیری با سعید مدرس( آهنگساز) در سال ۱۳۸۵ آشنا شد و توانست سبک کاری اش را پیدا کند تا این که با انتشار قطعه منو ببخش در همین سال فعالیتش حرفه ای شد. او مدتی بعد دچار ممنوع الکاری طولانی مدت شد ولی مجدداً با آهنگسازی مسعود جهانی به عرصه موسیقی بازگشت.

رضا شیری,رضا شیری در ایران,اهنگ های رضا شیریتفریحات رضا شیری

اولین کنسرت رضا شیری

رضا شیری در سن سی و چهار سالگی نخستین کنسرت خود را در سالن برج میلاد در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ برگزار کرد. از افراد مشهوری که در این کنسرت حاضر بودند می توان به محسن مسلمان فوتبالیست و مسعود صادقلو اشاره کرد.

رابطه رضا شیری با مرتضی پاشایی

مرحوم مرتضی پاشایی یکی از دوستان صمیمی رضا شیری بود که یک ماه پیش از فوتش در استودیوی رضا با هم آهنگ خواندند و درباره ی آینده حرف زدند. با این حال برخی می گویند خیلی ها از نام مرتضی پاشایی به منفعت مالی رسیدند و معروف شدند. رضا شیری یکی از دوستان بسیار نزدیک مرتضی پاشایی بود و آهنگ مشترکی که باهم خواندند کـه تا به حال پخش نشده اسـت.

ارادت رضا شیری به امام حسین (ع)

 رضا شیری در مورد ارادت به  امام حسین (ع) میگوید:” نوکری امام حسین (ع) یکی از افتخارات من است. فعالیت و موفقیت من از دستگاه امام حسین (ع) شروع شد و هنوز هم در محرم در هیئت مذهبی محلمه مان نوحه می خوانم“.

آهنگ رضا شیری,رضا شیری,عکس رضا شیریعکس از رضا شیری

دفاع رضا شیری از امیر تتلو

رضا شیری در یکی از مصاحبه هایش از امیر مقصود لو صحبت می کند و می گوید که به اعتقادها و ایدئولوژی های مقصود لو احترم می گذارد. همچنین دیگران بخاطر عقایدی که دارد نباید به وی توهین کنند و فحش بدهند.

مهاجرت رضا شیری

رضا شیری خواننده مطرح موسیقی پاپ ایران مهاجرت خود را از ایران دریک پیام ویدیویی کوتاه تائید کرد هر چند دراین باره بـه مقصد خود اشاره ای نداشت. او در صفحه اینستاگرام خود اینگونه نوشته:

مـن نه از مردم ایران بدى دیدم.

نه از دولت نه از هیچ جاى زندگیم ناراضى بودم.

شرایط زندگی ام خوب بود.

مـن نیامدم که از مردمم بد بگویم.

نیامدم كشورم را بكوبم امدم که فقط زندگى كنم.

این حق هر انسانیست مـن میخواهم فقط میخواهم شاد باشم.

برای شادى كشورم و مردمش تلاش كنم.

وزارت ارشاد مجوز من را داد و اجازه داد كار كنم.

ولى دیر، مـن دلم میخواهد لذت ببرم از زندگیم.

هیچ كس هم اجازه ندارد كه من را

در مقابل مردم و كشورم قرار دهد.

مـن همین حالا مجازم این ماجراى ممنوع الكاریم

برای  چند سال پیش بود و الانم مجاز بودم.

اولین کنسرت رضا شیری,رابطه رضا شیری با مرتضی پاشایی,رضا شیریتصاویر رضا شیری خوننده آهنگ خودتو برسون

تک آهنگ های رضا شیری

به درد گریه می خورمکاش میموند
بزن زیر گریهمنو ببخش
دلتنگ دیدارمخودتو برسون
فراموشم کن بروعاشقی یعنی همین
شنیدم حرفاتوته قصه ما تلخه
چرا غم ها میارنمجنون بی چون و چرا
فقط عشق فقط عشقنمی فهمه حالم بده
دلهره

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش