شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۱۱۶

بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقانتصاویر شقایق دهقان
یکی از بازیگران و نویسندگان ایرانی، شقایق دهقان می باشد. او در مجموعه های تلویزیونی نود شبیِ مهران مدیری، فعالیت بسیاری داشت. او در سال ۱۳۹۰ با بازی در مجموعهٔ تلویزیونی ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت در شخصیت خانم شیرزاد به شهرت رسید. در این مطلب از سرپوش بیوگرافی شقایق دهقان را می خوانیم.

چکیده ای از بیوگرافی شقایق دهقان

نام:شقایق دهقان

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

بیوگرافی شقایق دهقان

شقایق دهقان، زاده ی ۴ اسفند ۱۳۵۷ در گیسن آلمان می باشد وی سه ماه بعد از تولدش هم زمان با اینکه تحصیلات پدرش تمام شد به همراه خانواده به ایران برگشتند. خانواده آن ها در شهرستان ساری به مدت تقریباً ۶ سال زندگی کردند و بعد از آن ساکن تهران شدند. شقایق دهقان دارای دو خواهر و یک برادر میباشد و خودش به عنوان دومین فرزند خانواده محسوب میشود. خواهر کوچکتر شقایق دهقان، بنفشه نام دارد که اهل ورزش است و به صورت حرفه ای پیگیر بسکتبال است اما شقایق برخلاف او طرفدار ورزش نیست.

عکس های شقایق دهقان,شقایق دهقان,عکس جدید شقایق دهقانعکسهای شقایق دهقان

تحصیلات شقایق دهقان

مدرک دیپلم شقایق دهقان، ریاضی است و با این که در رشته ادبیات نمایشی و رشته نمایش دانشگاه آزاد، سه مرتبه قبول شده است اما تاکنون بخاطر مشغله کاری اش به دانشگاه نرفته و ادامه تحصیل نداده است.

ماجرای ازدواج شقایق دهقان با مهراب قاسمخانی

شقایق دهقان در سریال پاورچین با مهراب قاسم خانی اشنا شد و سرانجام پس از این سریال در سال ۱۳۸۳ با هم ازدواج کردند و صاحب یک پسر شدند که نام نویان را برای آن انتخاب کردند. مهراب قاسم خانی قبل از ازدواج با شقایق دهقان، ازدواج ناموفق دیگری داشت که تمره ی آن ازدواج، دختری به نام نیروانا بود که هم اکنون با آن ها زندگی می کند و با شقایق دهقان، رابطه ی خوبی دارد. جالب است بدانید که عروس های خانواده قاسم خانی، شقایق دهقان و بهاره رهنما بودند ولی مدتی قبل، بهاره رهنما از پیمان قاسم خانی طلاق گرفت و مجددا ازدواج کرد.

مهراب قاسم خانی و شقایق دهقان,عکس فرزندان شقایق دهقان,شقایق دهقان و همسرش تصاویر خانوادگی شقایق دهقان

شقایق دهقان برای نخستین بار در سال ۱۳۹۷ همراه با همسرش مهراب قاسم خانی در فیلم ناگهان درخت ساختهٔ صفی یزدانیان، بازیگری را تجربه کرد و این زوج هنرمند در کسوت بازیگر برای اولین بار در کنار هم قرار گرفتند. سرانجام شقایق دهقان از مهراب قاسم خانی جدا شد.

زندگینامه شقایق دهقان,طلاق شقایق دهقان,تاریخ تولد شقایق دهقان شقایق دهقان در کنار همسر سابقش

ارتباط شقایق دهقان با فرزند همسرش نیروانا قاسم خانی

شقایق دهقان و نیروانا با هم‌دیگر، رابطه ی بسیار دوستانه ای دارند و همیشه از یکدیگر با علاقه و خوبی یاد کرده اند. نیروانا از نظر شقایق دهقان، دختر آرام و فهمیده و مهربان می باشد.

شروع فعالیت هنری شقایق دهقان

شقایق دهقان از سن ۱ سالگی، کار هنری را شروع کرد. به این صورت که در آن زمان در یکی از کلاس های عروسک گردانی فرهنگ سرای امیرکبیر برای گذراندن اوقات فراغتش ثبت نام کرد و هم زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان در سال ۱۳۷۶ از طرف معلمش به گروه تئاتر عروسکی معرفی شد که این تئاتر برای جشنواره عروسکی آماده می شدند. سپس یکی از همکارهایش، او را به خانم گلچهره سجادیه معرفی کرد و از این طریق، اجرای یک نمایش جدی را با همکاری با گروه او تجربه کرد. در همین زمان، مشغول به انجام کار نوشتن برای برنامه کودک بود.

,بیوگرافی شقایق دهقان,تحصیلات شقایق دهقان,تصاویر شقایق دهقان تصاویر اینستاگرامی شقایق دهقان

سپس یکی از کارگردانان گروه کودک و تلویزیون به شقایق دهقان، پبشنهاد بازی در سریالش را داد و به این ترتیب، او در گروه کودک تلویزیون، مشغول به فعالیت شد و طبق گفته ی خودش، تبدیل به عضو جدایی ناپدیر خانواده تلویزیونی ها گردید. او به ایفای نقش در دو فیلم به نامهای زیر نور ماه و فیلم سیندرلا پرداخته است.

شقایق دهقان، بیشتر در سریال های نود شبیِ مهران مدیری فعالیت داشته است. وی در سال ۱۳۹۰ با بازی در مجموعهٔ تلویزیونی ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت در نقش« خانم شیرزاد» به شهرت رسید. او در برنامه خندوانه، از سال ۱۳۹۴ استند آپ کمدی، اجرا میکرد و سپس بهمراه مهراب قاسمخانی در سال ۱۳۹۶ بعنوان داوران بخش استند آپ کمدی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا انتخاب شدند.

تعصب شدید شقایق دهقان روی دست پختش

شقایق دهقان درخصوص دست پختش میگوید:دست پخت من خوب است، من خیلی از غذاهایم را دلی می پزم و اصلاً میزان دقیقی برای مصرف ادویه و این جور مسائل ندارم مثلا قرمه سبزی های من در بین فامیل، معروف است. یكی از خصوصیات من اینست که روی دست پختم، تعصب شدیدی دارم تا جاییكه محراب، حق ایراد گرفتن از آنرا ندارد.

عکسهای جدید شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,زندگینامه شقایق دهقان شقایق دهقان در کنار پسرش

نقش مورد علاقه شقایق دهقان

شقایق دهقان درخصوص نقش مورد علاقه اش چنین میگوید:من تاکنون تمام نقش هایم را دوست داشته ام اما بیشتر از همه، نقش فریبا در سریال دزد و پلیس را دوست دارم. اصولا علاقه ی بسیاری به سریال دزد و پلیس دارم؛ چون همه چیزش به جا و اندازه بود.

حسرت شقایق دهقان از آخرین عکسی که نگرفت

چند سالی است که پدر شقایق دهقان، مرده است و وی حسرت بزرگی درخصوص این اتفاق دارد:

پدرم یک بار در حال ساخت ساختمانی بود که به من گفت:از من و کارگرها عکس می گیری ؟ من در جواب به او گفتم:نه بابا من فرصت عکس گرفتن ندارم.

تنبلی کردم و نرفتم برای عکس گرفتن از او دوربینم را بیاورم، نمی دانستم آخرین باریست که او را میبینم و هر لحظه که باید این اتفاق می افتم، غصه می خورم.

کشف ححاب شقایق دهقان

در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ ایران، شقایق دهقان در استوری صفحه اینستاگرامش عکس بی حجابی از خود منتشر کرد و نوشت که« سهواً حجابم افتاد، سهواً دوباره سرم نکردم، یکی هم داشت سهواً عکس می گرفت، سهواً هم یکی دستش خورد و استوریش کرد. بابت همه این سهواًها و برای رفع همه این سوتفاهم ها، از صمیم قلبم از این طریق و از همه طریق های دیگر که بفرمایید، از مردم، از مسئولین، از تمام گسانی که جریحه دار شدند، صراحتاً از هیچ کسی عذرخواهی نخواهم کرد.»

عکس شقایق دهقان,زندگینامه شقایق دهقان,طلاق شقایق دهقانعکس از شقایق دهقان

آثار شقایق دهقان

>> آثار سینمایی شقایق دهقان:

زیر نور ماه ۱۳۷۹سیندرلا ۱۳۸۰
گنجینه جواهر پشته س ۱۳۹۰آتیش بازی١٣٩٢
شرف خانواده فاضل ١٣٩٣گذر موقت ۱۳۹۴
اکسیدان ۱۳۹۵ناگهان درخت ۱۳۹۷
فصل ماهی سفید ۱۳۹۷نارگیل ۱۳۹۸
انفرادی ۱۳۹۸

>> شبکه خانگی:

فضانوردان ۱۳۸۵گنج مظفر ۱۳۸۶
بمب خنده ۱۳۸۷شام ایرانی ۱۳۹۰
گاراژ ۸۸۸ – ۱۳۹۶شبهای مافیا ۱۳۹۹

شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان,زندگینامه شقایق دهقانشقایق دهقان بازیگر ساختمان پزشکان

>> سریال های تلویزیونی شقایق دهقان:

بیست ۱۳۷۷مثل زندگی ۱۳۷۹دختران ۱۳۷۹ به عنوان بازیگر مهمان
پاورچین ۱۳۸۱کوچه اقاقیا ۱۳۸۲شب های برره ۱۳۸۴
باغ مظفر ۱۳۸۵مرد هزار چهره ۱۳۸۷شب می گذرد ۱۳۸۷
مسافران ۱۳۸۸زن بابا ۱۳۸۹ساختمان پزشکان۱۳۹۰
دزد و پلیس ۱۳۹۱مسیر انحرافی۱۳۹۱پژمان ۱۳۹۲
مهرآباد ۱۳۹۲سر به راه ۱۳۹۳یادداشت های یک زن خانه دار ۱۳۹۳
دورهمی ۱۳۹۴یادداشت های یک زن خانه دار ۱۳۹۵نون خ ۲ سال ۱۳۹۸

>> نویسندگی شقایق دهقان:

کمربندها را ببندیم (یکی از نویسندگان)نقطه چین (مهران مدیری)
دورهمی (مهران مدیری)شب‌های برره (یکی از نویسندگان در چندین قسمت)

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 18
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش