سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۴۴

بیوگرافی توماج صالحی و علت دستگیری او (+ تصاویر)

توماج صالحی,بیوگرافی توماج صالحی,توماج صالحی کیستعکسهایی از توماج صالحی
یکی از خوانندگان رپ اعتراضی در ایران به نام توماج صالحی می باشد. او بیشتر، ترانه های رپ درخصوص مشکلات جامعه ایران و اعتراض به سیاست های نظام جمهوری اسلامی میخواند. برخی از ترانه های اعتراضی منتشر شده ی او نظیر« ترکمنچای»،« سوراخ موش»،« نرمال» و« بازمانده» میباشد که تاکنون چندین مرتبه بخاطر آن ها بازداشت شده است. در این مطلب از سرپوش با بیوگرافی توماج صالحی بیشتر آشنا خواهید شد.

چکیده ای از بیوگرافی توماج صالحی

نام:توماج صالحی

زاده:۱۲ آذر ۱۳۶۹

زادگاه:چهارمحال بختیاری

ملیت:ایرانی

سمت:خواننده رپر

مدرک:لیسانس رشته مکانیک جامدات

بیوگرافی توماج صالحی

توماج صالحی در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۶۹ در چهارمحال بختیاری دیده به جهان گشود.

زندگینامه توماج صالحی,توماج صالحی,بیوگرافی توماج صالحیتصاویر توماج صالحی

تحصبلات توماج صالحی

توماج صالحی در رشته مکانیک جامدات در مقطع لیسانس، فارغ التحصیل شده است.

ترانه ای توماج صالحی,عکس های اینستاگرم توماج صالحی,تصاویر توماج صالحیتفریحات توماج صالحی

شروع فعالیت موسیقی توماج صالحی

از سال ۱۳۸۶ توماج صالحی در سبک ژانر اعتراضی، اجتماعی و سیاسی و در عرصه موسیقی رپ، مشغول به فعالیت شد اما فعالیت حرفه ای مربوط به سال ۱۳۹۴ می باشد. او در محافل مختلف خصوصی در طول سالهای اخیر شرکت میکرد. توماج صالحی، توجه رسانه های داخل و خارج از ایران را به خاطر ترانه های منتشر شده اش در شبکه های اجتماعی به خود جذب کرده است و طبق گفته ی خودش مشغول به فعالیت در کارگاه فلزکاری است.

توماج صالحی کیست,علت درگیری توماج صالحی,عکس های توماج صالحیعکس های اینستاگرامی توماج صالحی

توماج صالحی درخصوص مشکلات جامعه و انتقادی و اعتراضی، ترانه ها و آهنگهایی را سروده است.

علت درگیری توماج صالحی,ماجرای دستگیری توماج صالحی,عکس توماج صالحی,توماج صالحی خواننده ی رپ کشور

ماجرای دستگیری های توماج صالحی

>> سال ۱۴۰۰:

۱۲ نفر از نیروهای امنیتی در تاریخ ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰، توماج صالحی را در خانه اش در اصفهان بازداشت و به زندان دستگرد منتقل کردند. وی پس از گذشت مدتی از زندان، آزاد شد.

توماج صالحی کیست,علت درگیری توماج صالحی,عکس های توماج صالحیعکس از توماج صالحی

>> اتهام توماج صالحی:

طبق گفته ی وکیل توماج صالحی، او در شاهین شهر، زندگی میکرد کهدر  ساعت ۹ شب ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ بازداشت شد و در دادسرای همین شهر، پرونده ای برایش تشکیل دادند. وکیلش درخصوص این که توماج، ممنوع الملاقات است؛ گفت که او با خانواده اش در تماس نبوده و به پدرش به صورت غیررسمی گفته اند که فرزندش بخاطر تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری، دستگیر شده است.

تصاویر اینستاگرام توماج صالحی,توماج صالحی,بیوگرافی توماج صالحیتصاویر توماج صالحی در اینستاگرام

توماج صالحی در ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ با تودیع قرار کفالت، از زندان ازاد شد و طبق بیاناتی در ۳ بهمن ۱۴۰۰ توسط دادگاه انقلاب شاهین شهر به ۶ ماه زندان و جزای نقدی محکوم شد که به مدت یکسال، اجرای چنین حکمی را به تأخیر انداختند.

عکس های توماج صالحی,توماج صالحی کجا زندگی می کند,تحصبلات توماج صالحیتصویر توماج صالحی از فعالین فضای مجازی

>> توماج صالحی در اعتراضات سراسری ۱۴۰۱:

توماج صالحی که به صورت مخفیانه زندگی و فعالیت می کرد؛ در پی اعتراضات سراسری برای کشته شدن مهسا امینی در تاریخ ۸ آبان ماه ۱۴۰۱ در استان چهارمحال و بختیاری دستگیر شد. اکنون هیچ اطلاعاتی از وضعیت او و محل نگهداری اش دردسترس نیست.

دایی توماج صالحی به نام" اقبال اقبالی"، اطلاعیه ای را به این شرح، منتشر کرد: توماج در گِردبیشه بختیاری بود که موارد مشکوکی را از ساعت چهار و نیم بامداد در اقامت‌گاه مخفی اش مشاهده کرد و پس از اعلام آن به ما، ارتباطش قطع شد و همسایه ها خبر دادند که او و تعدادی از دوستانش را دستگیر کرده اند. گِردبیشه نام روستایی در استان چهارمحال و بختیاری ایران می باشد که از توابع بخش گندمان شهرستان بروجن به شمار می رود.

توئیتر برخی از کاربران اینست که با وجود زمان بازداشتش در تاریکی، عکسی که از او منتشرشده هنگام روز را نشان می دهد. همچنین طبق گفته ی برخی از کاربران دیگر، این عکس با توجه به برخی از نشانه ها ساختگی است. اظهارات دیگری درمورد عکس منتشرشده از بازداشت توماج وجود دارد که میگویند این عکس، مربوط به زمان حال نیست بلکه مربوط به یکی از کلیپ های سروده های سال گذشته او  است.

خبر بازداشت توماج صالحی توسط دادستان اصفهان به نام سید محمد موسویان تائید شد و ادعای این دادستان، چنین بود که توماج صالحی نقش کلیدی در ایجاد اغتشاشات و دعوت و تشویق به اغتشاش و آشوب های اخیر در شهرستان شاهین شهر  داشته است.

توماج صالحی که مخفیانه زندگی میکرد؛ پیام های بسیاری را در جریان اعتراضات سراسری برای حمایت از مردم منتشر کرده است. به اینصورت که نوشته ی او در خطاب به مقامات امنیتی شاهین شهر ، این چنین بود: اگر معترضان بازداشتی این شهر را تا نیمه شب، آزاد کنند؛ خودش را در روز بعد به نیروهای امنیتی تحویل می دهد.

بیوگرافی توماج صالحی,ترانه ای توماج صالحی,عکس های اینستاگرم توماج صالحیتوماج صالحی خواننده ی سبک ژانر اجتماعی و سیاسی

توماج صالحی در اینستاگرام

توماج صالحی که خیلی شناخته شده نبود، از زمانی که بازداشت شد؛ در بین مردم، شهرت پیدا کرد و هم اکنون، پیج های فیک زیادی با نام او در اینستاگرام، فعالیت می کنند درحالیکه از زمان بازداشت این خواننده، پیج اصلی اش از دسترس خارج شده است.

توماج صالحی کجا زندگی می کند,تحصبلات توماج صالحی,ماجرای دستگیری های توماج صالحیفعالیت های هنری توماج صالحی 

توماج صالحی آزاد شد

به گزارش شرق، وکیل توماج صالحی، خواننده بازداشتی در جریان اعتراضات ایران خبر از پذیرش درخواست فرجام‌خواهی و نقض حکم او در دیوان عالی کشور و متعاقبا آزادی این خواننده با قرار وثیقه داد.

امیر رئیسیان با اشاره به آخرین وضعیت پرونده توماج صالحی اظهار کرد: «در پی فرجام خواهی صورت گرفته در پرونده توماج صالحی، این پرونده در شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت، نظر به طرح ایرادات متعدد به دادنامه اولیه، برخی از این ایرادات مورد پذیرش دیوانعالی کشور قرار گرفت و پس از نقض حکم، این پرونده به شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان مسترد شد.»

او ادامه داد: «همچنین دیوانعالی کشور توماج صالحی را همچون دیگر افرادی که مشمول بخشنامه عفو اعلامی قرار گرفتند دانست و اعلام کرد که او نیز می‌تواند از عفو اعلامی استفاده کند.»

این وکیل دادگستری در خاتمه با بیان اینکه «توماج صالحی امروز به قید وثیقه از زندان آزاد شد»، گفت: «اگرچه توماج صالحی شامل بخشنامه عفو اعلامی است و باید بدون وثیقه پرونده مختومه می شد، اما با توجه به اینکه ایراداتی که از سوی شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور وارد دانسته شده باید رفع شود، شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان، تشخیص داد که فعلا قرار تامین توماج صالحی را به وثیقه تبدیل کند و در نتیجه، او امروز از زندان اصفهان آزاد شد.»

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
چرا گرفتندش مگر چکار کرده
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش