سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۸۱

بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهیژیلا شاهی
ژیلا شاهی یکی از بازیگران جوان و نوظهور ایرانی است که توانست نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و بهترین بازیگر نقش اول زن از سیزدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران شود. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی این بازیگر بیشتر اشاره می شود. 

چکیده ای از بیوگرافی ژیلا شاهی:

نام کامل: ژیلا شاهی

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,تصاویر ژیلا شاهیبیوگرافی ژیلا شاهی

بیوگرافی ژیلا شاهی:

ژیلا شاهی در ۲۲ اسفند ۱۳۶۴ در اردبیل به دنیا آمد. وی اصالتا تورک زبان است و پدرش از کامیون داران محترم و مادرش جزء عاشقان شعر و شاعری بود. ایشان خانه دار بودند و از ورود دختر خود به عرصه بازیگری راضی نبود. 

زمانی که ۱۴ ساله بود برای اولین بار همراه با پدرش فیلمی دیدند که بسیار ژیلا را تحت تاثیر قرار داد، به همین جهت زمانی که فیلم تمام شد گفت بابا می دانم می خواهم چه کاره شود. از همان زمانی که با پدرش درباره علاقه اش صحبت کرد تا روزی که زنده بود مهم ترین پشتیبان و همراهش در این مسیر پدرش بوده است. 

سال ۱۳۸۰ زمانی که ۱۶ ساله بود از طریق کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان بازیگری را آغاز کرد  تا زمانی که به صورت حرفه ای وارد عرصه تئاتر شود این موضوع ادامه داشت. او به مدت ۸ سال به صورت مستمر در تئاتر اردبیل کار می کرد تا اینکه برای مهاجرت تصمیم گرفت. 

وی در رشته تاریخ لیسانس خودر ا دریافت کرد و با فیلم قصر شیرین و پوست شیر به شهرت دست پیدا کرد. وی در سال ۱۳۸۸ زمانی که ۲۶ ساله بود برای ادامه فعالیت خود در رشته بازیگری به تهران آمد و به کلاس های استاد سمندریان وارد شد و از همانجا به پروژه های مختلفی معرفی می شد. 

ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,ژیلا شاهی در فیلم پوست شیرژیلا شاهی در فیلم پوست شیر

ورود ژیلا شاهی به سینما:

در سال ۱۳۹۰ زمانی که ۲۶ ساله بود در فیلم سینمایی روییدن در باد با بازیگرانی مانند گوهر خیراندیش و امید زندگانی بازی کرد و تجربه بازی در سینما را به دست آورد.

او از سال ۱۳۹۱ با بازی در فیلم خاکستر و برف مسیر را ادامه داد تا اینکه در سال ۱۳۹۶ در بیش از ۹ فیلم دیگر هم تجربه های بسیار موفقی به دست آورد. 

ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,مادر ژیلا شاهیژیلا شاهی و مادرش

ژیلا شاهی در قاب تلویزیون:

سریال همه چیز آنجاست در سال ۱۳۹۲ سبب ورود او به قاب تلویزیون شد سپس در سریال سرزمین مادری بازی کرد و این سریال توقیف شد. 

شهرت ژیلا شاهی:

در سال ۱۳۹۶ با بازی در سریال شکوه یک زندگی به تلویزیون برگشت تا اینکه در سال ۱۳۹۷ با بازی در قصر شیرین در کنار حامد بهداد در نقش نجمه مورد توجه قرار گرفت. 

در جشنواره فیلم فجر توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کند که در نهایت این جایزه به خانم فرشته صدرعرفایی رسید. 

ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,جدیدترین تصاویر ژیلا شاهینقش آفرینی های ژیلا شاهی

براساس مصاحبه ای که با وی انجام شد اعلام می کند: 

حامد بهداد یکی از بازیگران بخشنده، باهوش و باسواد  است که در دوماه باز در قصر شیرین و زندگی در کنار ایشان بازیگری را یاد گرفتم، خیلی از افراد نمی دانند که در پشت این چهره چه شخصیتی خیری وجود دارد. 

او اعلام می کند جایزه اصل هرچیزی نیست، هیچ کسی از دریافت جایزه و توجه بدش نمی آید اما گرفتن آن هیچ موقع اینقدر مرا خوشال نمی کند که فکر کنم به همه چیز رسیده ام. از نگرفتن آن ناراحت نمی شوم هنوز در ابتدای مسیر هستم همین که کارم موردتوجه است و اسمم را درکنار بازیگران دیگر می بینم خوشحال می شوم. 

ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,افتخارات ژیلا شاهیافتخارات ژیلا شاهی

نحوه قبول نقش و کار کمدی:

برای نقش، فیلمنامه، کارگردان و گروهی که با آنها کار می کنم اهمیت دارد. بازی در فیلم کمدی که گروه حرفه ای و نقش خوب داشته باشم خیلی خوب است و من از آن استقبال می کنم. برای من مهم این است که کار درست را انجام دهم. 

ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,ژیلا شاهی در جشنواره های بین المللیژیلا شاهی در جشنواره های بین المللی

جایزه بین المللی:

ژیلا شاهی در سال ۱۳۹۹ توانست جایزه بهترین بازیگر زن را در نهمین دوره جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا برای بازی در فیلم قصر شیرین دریافت کند. 

علایق شخصی ژیلا شاهی:

علاقه به کتاب:

علاقه زیادی به مطالعه رمان دارم حتی رمان های تاریخی را بیشتر دوست دارم زیرا من را به دوره دیگر در زندگی ام می اندازد که تابه حال آن را تجربه نکرده ام. 

ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های شخصی ژیلا شاهیعکس های شخصی ژیلا شاهی

فیلم های سینمایی ژیلا شاهی: 

موقعیت مهدی۱۴۰۰
شیطان وجود ندارد۱۳۹۸
زغال۱۳۹۸
قصر شیرین۱۳۹۷
روزهای نارنجی۱۳۹۶
لرد۱۳۹۵
پرسه در حوالی من۱۳۹۵
فصل فراموشی فریبا۱۳۹۲
خاکستر و برف۱۳۹۱
دلتنگی‌ های عاشقانه۱۳۹۱
روئیدن در باد۱۳۹۰

ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,ژیلا شاهی بازیگر ژیلا شاهی بازیگر سینما و تلویزیون

فیلم کوتاه:

اویان۱۳۸۹
بچه مرز۱۳۹۰
کات۱۳۹۴
باغ بی‌ برگی۱۳۹۴
نارگل۱۳۹۵
رودی از فصل‌های من گذشت۱۳۹۵
آرداک۱۳۹۵
جایی برای آرامش۱۳۹۶

ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,جدیدترین عکس ژیلا شاهیدرباره زندگی ژیلا شاهی

مجموعه های تلویزیونی ژیلا شاهی:

سرزمین مادری۱۳۹۲
همه‌چیز آنجاست۱۳۹۳
شکوه یک زندگی۱۳۹۶
پوست شیر۱۴۰۱

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش