پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۱۴۰

بیوگرافی و عکس های اعضای گروه معروف پازل بند

اهنگ پازل بند,گروه پازل بند,فول آلبوم پازل بندگروه پازل بند
یکی از گروه های پرطرفدار موسیقی ایرانی؛ پازل بند است که با ریتم موسیقی اند بلوز فعالیت می کنند، پازل بند فعالیت خود را با علی رهبری، آرین بهاری و مهران عباسی آغاز کرد اما در ادامه مهران عباسی از آنها جدا شد و این دو نفر فعالیت گروه را باهم ادامه دادند.

چکیده ای از بیوگرافی پازل بند:

نام اعضای گروه: علی رهبری و آرین بهاری

شروع فعالیت: شهریور ۱۳۹۰ تا اکنون

سبک موسیقی: R&B، موسیقی تلفیقی

سازهای اصلی: پیانو - درامز - گیتار – کاخن

نام های دیگر:  پازل - پازل بند - پازل باند

اعضا: علی رهبری، خواننده-آهنگساز

آرین بهاری ، خواننده-تنظیم کنند

بیوگرافی پازل بند:

پازل بند گروه موسیقی ایرانی است که با ریتم بلو اند فعالیت خود را از شهریور ۱۳۹۰ آغاز کرد. این گروه موسیقی در ابتدا با هدف؛ ساخت و تنظیم موزیک برای خوانندگان بزرگ ایجاد شد و همکاری هایی در این زمینه با خوانندگانی نظیر؛ حمید هیراد، ماکان بند، محسن یگانه، مرتضی پاشایی، میثم ابراهیمی، فرزاد فرزین و... صوروت گرفت. پازل بند فعالیت خود را به سه عضو آغاز کرد؛ علی رهبری، آرین بهاری و مهران عباسی اما در ادامه مهران عباسی از گروه خارج شد و دو نفر باقی مانده هدایت گروه را بر عهده گرفتند.

پازل بند سعی داشت سبکی نو در موسیقی پاپ ایرانی ایجاد کند و در سال ۱۳۹۵ توانست آلبوم اول و دوم خود را منتشر سازد.

اینستاگرام پازل بند,بیوگرافی گروه پازل بند,پازل بنداعضای گروه پازل بند

بیوگرافی اعضای گروه پازل بند:

بیوگرافی علی رهبری:

علی رهبری به عنوان یکی از اعضای گروه پازل شناخته می شود که در سال ۱۳۶۲ در امیرآباد شمالی تهران به دنیا آمد. فعالیت جدی او در زمینه موسیقی از سال ۱۳۷۵ به بعد شکل گرفت که وی ابتدا موسیقی را به شکل آکادمیک از استادانی نظیر لقای حقی، علی فخاریان آموخت و سپس به علت علاقه شدید به پیانو برای یادگیری آن تحت آموزش استادانی نظیر مرادیان، ناصحی و امیر حسین بروشکی فعالیت کرد. علی رهبری تجربه چند تنظیم ارکسترال جهت کنسرت و اجراهای مختلف را داشت به همین دلیل برای یادگیری سازهای الکترونیک و نرم افزارهای موسیقی تمایل پیدا کرد.

بیوگرافی اعضای پازل بند,علی رهبری پازل بند,پازل بند علی رهبری و آرین بهاری علی رهبری از اعضای پازل بند

جدیت و حساسیت علی رهبری در کارهایش زبانزد همه ی اطرافیانش است، هدف اصلی علی رهبری از طی کردن این مسیر رسیدن به خوانندگی بود و تمام این مراحل را در واقع نوعی پرورش این نعمت در وجود خود می داند، به همین دلیل بعد از اجراهای زنده و کنسرت هایی در پردیس و فرهنگسراهای مختلفی اعم از:شفق، بهمن، اندیشه، خاوران و... صورت داد برای اخذ مجوز استودیو اقدام کرد تا ساخت و تنظیم کارهای خود در استودیوی شخصیشان (نوبل رکورد) آغاز کند.

صدای گرم و دلنشین علی رهبری و تشویق اطرافیان، سبب شد اولین آلبوم خود را جمع آوری کند. حاصل این همه تلاش استودیو پازل بند واقع در محدوده سعادت آباد تهران است که ایشان به همراه آرین بهاری در آنجا مشغول به کار هستند.

گروه پازل بند,فول آلبوم پازل بند,اینستاگرام پازل بندعکس کودکی علی رهبری

فعالیت های علی رهبری:

همانطور که اشاره شد علی رهبری خوانند و آهنگساز گروه پازل است که دارای تحصیلات آکادمیک در این زمینه می باشد، در حال حاضر تمامی ملودی و اشعار را در این گروه مورد بررسی قرار می دهد و خوانندگی را هم بر عهده دارد.

فعالیت هایی که علی رهبری پیش از پیوستن به پازل بند انجام داده است عبارتند از؛ سرپرستی ارکستر خوانندگانی همچون مازیار عصری، حمید حامی، مهران احراری، مدیریت استودیو نوبل، تنظیمِ قطعات معروفی همچون: علی عبدالمالکی به نام دلم و...

فول آلبوم پازل بند,اینستاگرام پازل بند,بیوگرافی گروه پازل بندفعالیت علی رهبری در زمینه بازیگری

ازدواج علی رهبری:

وی مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است.

پازل بند جدید,بیوگرافی اعضای پازل بند,علی رهبری پازل بندعکس اینستاگرامی علی رهبری

بیوگرافی آرین بهاری:

آرین بهاری به عنوان تنظیم کننده گروه پازل فعالیت می کند و در ۲۹ مرداد ۱۳۷۰ به دنیا آمده است. وی فعالیت موسیقیایی خود را از سال ۱۳۸۸ آغاز کرد. آرین بهاری نیز مانند بسیاری از خوانندگان کشورمان فعالیت خود را به شکل زیرزمینی و بدون مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد آغاز کرد و تا زمانی که گروه پازل را همراه با مهران عباسی و علی رهبری تشکیل دهد این موضوع ادامه داشت.

پازل بند جدید,بیوگرافی اعضای پازل بند,علی رهبریآرین بهاری از اعضای پازل بند

آرین بهاری اکنون به عنوان تنظیم کننده گروه پازل شناخته می شود و علاوه بر این دارای تنظیم های و ریمیکس های بسیاری خارج از حیطه گروه خود می باشد. تنظیم های خوب او سبب شد که پازل معروف شود به طوری که یکی از دلایل اصلی موفقیت این گروه را می توان تنظیم های آرین بهاری دانست. یکی از فعالیت های او که سبب محبوبیت بیشتر پازل بند می شود پخش ملودی و ریمیکس های خود از قطعات این گروه در کنسرت های پازل بند است.

بیوگرافی اعضای پازل بند,علی رهبری پازل بند,پازل بند علی رهبری و آرین بهاریآرین بهاری تنظیم کننده پازل بند

ازدواج آرین بهاری:

آرین بهاری در آذر ماه ۱۴۰۰ ازدواج کرد، همسر او خانم پردیس فاطمی است که به عنوان چهره شناخته شده اینستاگرام محسوب می شود. پردیس فاطمی در سال ۱۳۷۴ در تهران به دنیا آمد و مدل و بلاگر اینستاگرامی است.

گروه پازل بند,فول آلبوم پازل بند,اینستاگرام پازل بندآرین بهاری و همسرش پردیس فاطمی

آلبوم و تک اهنگ های پازل بند:

پازل بند در سال ۱۳۹۵ با فاصله زمانی کمی، دو آلبوم از خود منتشر کردند به نام های عیدانه و قایق کاغذی مورد توجه قرار گرفتند. این آلبوم ها به تنظیم آرین بهاری و آهنگسازی و خوانندگی علی رهبری منتشر شدند.

اولین قطعه اهنگ این گروه به نام اولین باره در سال ۱۳۹۲ منتشر شد، همچنین آهنگ هایی مانند دلارام، به سرم زده، دلداده، معشوقه از جمله کارهای مشهور این گروه می باشد.

اهنگ پازل بند,گروه پازل بند,فول آلبوم پازل بند اعضای گروه موفق پازل بند

همکاری پازل بند با خوانندگان مشهور:

پازل بند با خوانندگان زیادی همکاری داشته و تا به حال تنظیم های زیادی برای خوانندگانی نظیر؛ حمید هیراد، ماکان بند، محسن یگانه، مرتضی پاشایی، میثم ابراهیمی، فرزاد فرزین، رضا صادقی و... انجام داده است.

در همین مدت اخیر این گروه از طریق همکاری با حمید هیراد در آهنگ های «بی تاب»، «دلارام» و «معشوقه» (به عنوان خواننده و تنظیم کننده) و همینطور در آهنگ های «یار» و «شب که شد» (به عنوان تنظیم کننده) فعالیت کردند همچنین تنظیم ریمیکس آهنگ «دلگیری» برای ماکان را هم صورت دادند، همین همکاری سبب محبوبیت بسیاری در بین مردم ایران و موسیقی پاپ شد.

همخوانی با حمید هیراد:

شرکت حمایت کننده پازل بند یعنی؛ مؤسسه ی فرهنگی ـ هنری آوازی نو زمینه آشنای آنها را با گروه های دیگر فراهم کرد، به همین دلیل در بین آهنگ های محبوب پازل بند مانند «بی تاب»، «معشوقه»، «دلارام»، «دلداده» و «هستی» اسم حمید هیراد هم به چشم می خورد، همچنین در کنسرتی که در ۶ مرداد ۱۳۹۶ برگزار شد، حمید هیراد با پازل بند هم خوانی کرد.

کنسرت گروه پازل:

در سال ۱۳۹۶ با وجود وضغیت بدی که سالن ایرانیان داشت این گروه در جشنواره موسیقی فجر کنسرت خود را برگزار کرد. پازل بند با استفاده از روش های زیبایی صحنه و تجهیزات باکیفیت در کنسرت های خود همچنین با نظارت علی رهبری و محمدحسن اردستانی از موسسه آوازی نو به اجرای کنسرت خود پرداختند.

اینستاگرام پازل بند,بیوگرافی گروه پازل بند,پازل بندکنسرت های پازل بند

آلبوم گروه پازل بند:

عیدانهدوسش دارم
هم نفسنمی مونه
قلب عاشقاشتباهی
قایق کاغذیکم کم
اصلاً دلم خواستقایق کاغذی
گریه چیه؟قرار نیست
جاده بابک باباییدست عاشق
چرا رفتیخستم
چی سرت اومد؟وابسته
حقم اینه-

تک آهنگ پازل بند:

اولین باره هادی زینتی (۱۳۹۲ )از خودت برام بگو (۱۳۹۳)
آخرش رسید (۱۳۹۳)گریه چیه؟ (۱۳۹۳)
فرشته (۱۳۹۳)خاطره ی بچگی (۱۳۹۳)
یه صدا (۱۳۹۳)لحظه به لحظه (۱۳۹۳)
بارونای نم نم (۱۳۹۴ )نارنجی (۱۳۹۴ )
چشم چشم (۱۳۹۴ )می خندم (۱۳۹۴ )
چی میشه؟ (۱۳۹۴ )دریا (۱۳۹۴ )
یکی تو قلبمه (۱۳۹۵)کم کم (۱۳۹۵)
جاده (ریمیکس) (۱۳۹۵)یادم نرفته مهرزاد (۱۳۹۵)
نگم برات (۱۳۹۵)دنیامیا (۱۳۹۵)
خدا به همرات (۱۳۹۵)به سرم زده (۱۳۹۵)
بی تاب (با حمید هیراد) (۱۳۹۵)به شرطی که (۱۳۹۶ )
دلارام (با حمید هیراد) (۱۳۹۶ )معشوقه (با حمید هیراد) (۱۳۹۶ )
کار دادی دستم (۱۳۹۶ )دلداده حمید هیراد (۱۳۹۶ )
هستی حمید هیراد (۱۳۹۶ )-

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 13
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش