یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۸۶

بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریسامیرحسین اسفندیار والیبالیست
یکی از بازیکنان حرفه ای والیبال کشورمان امیرحسین اسفندیار است که به عنوان قدرت زن تیم ملی ایران و نولیکو مازک در لیگ برتر والیبال مردان بلژیک شناخته می شود. وی اصالتا شمالی است و در مسابقات زیر ۲۱ سال مردان جهان در سال ۲۰۱۹ در کشور بحرین، کاپیتانی را برعهده داشت.

چکیده بیوگرافی امیرحسین اسفندیار:

نام کامل: امیرحسین اسفندیار

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

امیرحسین اسفندیار و همسرش,ازدواج امیرحسین اسفندیار,سوابق ورزشی امیرحسین اسفندیاربیوگرافی امیرحسین اسفندیار

بیوگرافی امیرحسین اسفندیار:

امیرحسین اسفندیار در ۴ بهمن ۱۳۷۷ و در آمل به دنیا آمد؛ وی یکی از بازیکنان حرفه ای والیبال ایران است که در پست قدرتی زن برای تیم ملی والیبال مردان ایران و نولیکو مازک در لیگ برتر والیبال مردان بلژیک بازی می کند.

امیرحسین اسفندیار به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران نیز فعالیت کرده است که توانسته در همین زمینه با تیم خودش در مسابقاتی که مربوط به زیر ۲۱ سال مردان جهان در سال ۲۰۱۹ در بحرین بود؛ مقام قهرمانی را کسب کند.

امیرحسین اسفندیار,عکس های اینستاگرامی امیرحسین اسفندیار,بیوگرافی امیرحسین اسفندیارامیرحسین اسفندیار در پاریس

این بازیکن ایرانی به عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات قهرمانی زیر ۲۱ سال مردان جهان در سال ۲۰۱۹ شناخته شد، در ادامه او به عضویت باشگاه نولیکو مازک بلژیک در آمد و اکنون نیز در همین باشگاه مشغول به کار است.

زمانی که کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال بود، عملکردش مورد توجه قرار گرفت و همین عامل سبب دعوت او به تیم ملی شد. اسفندیار در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ و قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۹ عضو تیم ملی بود.

اسفندیار که اصالتا اهل شمال ایران است افتخارات زیادی را با شروع فعالیتش کسب کرد که یکی از آنها کسب عنوان امتیاز آورترین بازیکن بود.

امیرحسین اسفندیار,عکس های اینستاگرامی امیرحسین اسفندیار,بیوگرافی امیرحسین اسفندیارامیرحسین اسفندیار در کنار هم تیمی هایش

زندگی شخصی امیرحسین اسفندیار:

امیرحسین اسفندیار این روزها محبوبیت زیادی کسب کرده است به طوری که او را با عنوان سوپرمن جدید والیبال ایران رلا در لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۲ می شناسند. تولد ایشان به تاریخ میلادی معادل؛ ۲۴ ژانویه ۱۹۹۹ و در آمل است. قد بلند این بازیکن او را برای این رشته ورزشی فرد مناسب و مستعدی تبدیل کرده است، به طوری که قد او ۲ متر ۹ سانتی متر و وزنش ۱۱۰ کیلوگرم است. همانطور که اشاره شد اسفندیار در باشگاه بلژیک نولیکو مازک در پست قدرتی زن فعالیت دارد و شماره انتخابی اش ۱۲ است.

عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریسامیرحسین اسفندیار در کنار اعضای خانواده اش

سوابق ورزشی امیرحسین اسفندیار:

امیرحسین اسفندیار فعالیت حرفه ای خود را در زمینه والیبال با ارتعاشات صنعتی در سال ۲۰۱۸ شروع کرد، بعد از آن طی قراردادی که با باشگاه کاله آمل بست به این تیم پیوست. درخشش او در بازی های این تیم سبب شد از طرف تیم پیکان دعوت به همکاری شود. این والیبالیست خوب و حرفه ای کشورمات در تیم ملی والیبال ایران نیز مشغول به کار است و بازی حرفه ای در لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۲ مورد توجه بسیاری از تیم های جهانی قرار گرفت.

در کارنامه ورزشی این بازیکن تجربه بازی در رده های مختلف تیم ملی والیبال وجود دارد، این تجربه ها عبارتند از عضویت در تیم ملی والیبال زیر ۲۰ سال و زیر ۲۱ سال و تیم ملی جوانان.

امیرحسین اسفندیار و همسرش,ازدواج امیرحسین اسفندیار,سوابق ورزشی امیرحسین اسفندیارامیرحسین اسفندیار والبالیست حرفه ای ایران

اسفندیار والیبال را از یازده سالگی آغاز کرد و در ۱۴ سالگی به اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان دعوت شد که زیر نظر مصطفی مظلومی مربی والیبال معروف ایرانی در شهر خود فعالیتش را از سر گرفت. اسفندیار شاگرد بهروز عطایی در تیم ملی جوانان و نوجوانان نیز بود که موجب تاثیر عالی در فرآیند پیشرفت ورزشی این بازیکن شد. طبق گفته خود این بازیکن؛ مسئولان امید زیادی به او نداشتند، زیرا اضافه در آن زمان اضافه وزن زیادی داشت اما بهروز عطایی، که اکنون سرمربی تیم ملی والیبال ایران می باشد؛ همواره به او امید و دلگرمی می داد.

امیرحسین اسفندیار و همسرش,ازدواج امیرحسین اسفندیار,سوابق ورزشی امیرحسین اسفندیارعکس های اینستاگرامی امیرحسین اسفندیار

دعوت به تیم ملی:

همانطور که اشاره شد امیرحسین اسفندیار از جمله بازیکنان تیم ملی والیبال ایران است که از طرف کولاکوویچ این تیم دعوت شد. در سال ۲۰۱۹ توانست عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات قهرمانی زیر ۲۱ سال مردان جهان را به دست بیاورد. در دورانی که کولاکوویچ فعالیت داشت عملکر خوبی را از اسفندیار شاهد بودند که همین موضوع سبب جلب توجه بسیاری قرار گرفت و در نهایت به تیم ملی دعوت شد. در سال ۲۰۱۹ وی در جام جهانی و همچنین مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۹ عضو تیم ملی بود.

بنابراین در سابقه این والیبالیست جوان شاهد قهرمانی با تیم ملی جوانان والیبال و زیر ۲۱ سال هستیم و از سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ نیز عضو تیم ملی جوانان بود.

عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریسامیرحسین اسفندیار در روز تولدش

ازدواج امیرحسین اسفندیار:

امیرحسین اسفندیار اکنون مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است.

امیرحسین اسفندیار,عکس های اینستاگرامی امیرحسین اسفندیار,بیوگرافی امیرحسین اسفندیارامیرحسین اسفندیار در سفر خارجی

بازی در لیگ ملت های والیبال سال ۲۰۲۲:

در بازی های که اخیرا بین ایران و تیم لهستان شکل گرفت؛ امیرحسین اسفندیار به عنوان امتیازآورترین بازیکن ایران شناخته شد که پس از بازی در مقابل این تیم و کسب پیروزی ارزشمندش عنوان کرد: برای اولین بار در این کشور و مقابل تماشاگران لهستانی بازی کردم، حس خوبی بود.

از امیرحسین اسفندیار به عنوان یک ستاره جوان و خوش آتیه والیبال کشورمان یاد می شود، همچنین لقب سوپرمن جدید تیم ملی والیبال ایران به وی تعلق گرفته است. عملکرد قوی این بازیکن در دریافت های کم نقص، آبشارهای قدرتی و اسپک های امتیازآور سبب شد تاثیر مستقیمی در پیروزی های تیم ملی والبیال ایران و همچنین لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۲ داشته باشد.

ازدواج امیرحسین اسفندیار,سوابق ورزشی امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیارامیرحسین اسفندیار در کنار هم تیمی هایش

تاگوی ورزشی امیرحسین اسفندیار:

این بازیکن با داشتن ۲۰۹ سانتی متر قد و ۱۱۰ کیلوگرم وزن به عنوان یکی از بهترین بازیکنان ایرانی شناخته می شود و الگوی ورزشی خود را در سال های گذشته فرهاد نظری افشار، عضو سابق تیم ملی والیبال ایران معرفی کرده است، بعد از آن هم بارتوش کورک را الگوی خود می دانست که تا چندسال پیش هم ادامه داشت؛ این بازیکن عضو تیم ملی لهستان است که در بازی اخیر مقابل ایران امتیازآورترین بازیکن این تیم شد.

عکس های اینستاگرامی امیرحسین اسفندیار,بیوگرافی امیرحسین اسفندیار,بازیکنان حرفه ای والیبال ایرانامیرحسین اسفندیار در برد ورود به مرحله نیمه نهایی

تیم‌ های باشگاهی و افتخارات ملی امیرحسین اسفندیار:

امیرحسین اسفندیار در تیم هایی از قبیل: ارتعاشات صنعتی، کاله آمل، پیکان در ایران و گرین یارد ماسیک در بلژیک فعالیت حرفه ای داشته است و سابقه درخشانی از خود نشان داده است. از جمله دیگر افتخارات این بازیکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- کسب عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات قهرمانی زیر ۲۱ سال مردان جهان

- قهرمانی آسیا در سال

- نایب قهرمانی جوانان آسیا در سال ۲۰۱۶

- قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۷،

- قهرمانی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹

- قهرمانی مردان آسیا در سال ۲۰۱۹

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش