شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۱۰۳

بیوگرافی گیتی موسوی مربی مشهور پرورش اندام تبریزی (+ تصاویر)

گیتی موسوی,بیوگرافی گیتی موسوی,عکس گیتی موسویعکس از گیتی موسوی 
یکی از مربیان پرورش اندام در رشته بدنسازی و رزمی، گیتی موسوی می باشد. از کارهایی که باعث معروف شدن گیتی موسوی شد، این بود که در سال ۹۸ تریلی ۱۲ تنی را کشید و در سال ۹۹ رکورد حرکت اسکات را زد.

چکیده ای از بیوگرافی گیتی موسوی

نام:گیتی موسوی

زاده:بهمن ماه سال ۱۳۵۳

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

مدرک:لیسانس رشته ادبیات فارسی

قد:۱۷۰ سانتی متر

وضعیت تاهل:متاهل

بیوگرافی گیتی موسوی

گیتی موسوی در بهمن سال ۱۳۵۳ به دنیا آمد. اصلیت وی از تبریز می باشد. یکی از پهلوانان مشهور تبریز در بین مردم، پدر گیتی موسوی بود که با ماشین های سنگینی مثل تریلی رانندگی می کرد. عمویش هم مثل پدرش، پهلوان بود. درواقع تمامی اعضای خانواده اش ورزش‌کار هستند. برادرش در زمینه دوچرخه سواری فعالیت دارد و خواهرش به عنوان یک اسب سوار ماهر شناخته شده است. طبق گفته ی او، ژنتیک بسیار قوی دارد، درحقیقت پدر بزرگ و پدرش مانند وی پهلوان بودند؛ به همین خاطر وی به صورت ژنتیکی، قدرت را از پدر و پدربزرگش به ارث برد.

زندگینامه گیتی موسوی,بیوگرافی گیتی موسوی,عکس گیتی موسویرکورد گیتی موسوی در کشیدن تریلی

تحصیلات گیتی موسوی

گیتی موسوی در دانشگاه آزاد اسلامی در رشته ادبیات فارسی موفق به دریافت مدرک کارشناسی شده است. او نیز مدرکهای دیگری از کشور سنگاپور دارد که از آن ها می توان به مدرک مربی پرورش اندام و مدرک مربيگری درجه یک بدنسازی اشاره کرد.

ازدواج گیتی موسوی

در سال ۱۳۸۲ گیتی موسوی ازدواج کرد و حاصل این ازدواج، یک فرزند دختر بود که در سال ۱۳۸۳ به دنیا آمد و خانواده اش به او کمک بسیاری در ورزش میدهند.

عکس های اینستاگرام گیتی موسوی,سن گیتی موسوی,تحصیلات گیتی موسویتصاویری از گیتی موسوی 

افتخارات ملی گیتی موسوی

گیتی موسوی در ۱۱ فروردین ماه ۹۸ موفق به جابجایی یک دستگار تریلر ١٢تن و ٢٧٠ کیلویی به مسافت ۴۰ متر شد درحالیکه ۳۰ متر هم برای ثبت رکورد در گینس اکتفا میکرد. نخستین بانو ایرانی که در کشیدن تریلر، رکورد دارد گیتی موسوی می باشد. او در مصاحبه ای گفت:۱۰ روز پس از این که تریلر را کشیدم، خبرگزاری روسیه با من تماس گرفت و از من تقاضا کرد که جلو دوربین هایشان، این رکورد را مجدد بزنم که از نزدیک، شاهد چنین رویدادی باشند و آن را ضبط کنند. نمی دانم شاید باورشان نمیشد. من این درخواست را پذیرفتم و اتفاقا در آن جا تریلر را ۱۱۰ کیلو بیشتر، یعنی ۱۲ تن و ۳۸۰ کیلو کشیدم. رکورد جهانی کشیدن تریلی، قبل از من به نام یک خانم استرالیایی که ۱۱ تن و ۳۵۰ کیلوگرم را کشیده بود به ثبت رسیده بود ولی خوش بختانه من توانستم رکورد آن زن را بشکنم. یکی از مسئولان ورزشی در همان زمان به من گفت که چرا نخستین رکوردت این قدر زیاد بود. من در رشته دومیدانی در دوران دبیرستان به صورت حرفه ای فعالیت میکردم و حتی در سطح منطقه و کشور، مقام های زیادی را کسب کردم.

گیتی موسوی کیست,تاریخ تولد گیتی موسوی,بیوگرافی گیتی موسویعکس های گیتی موسوی

اظهارات گیتی موسوی درباره ی آسیب و فشار وزنه های سنگین چند تُنی به بدنش اینگونه بود: نه اصلاً این وزنه ها هیچ فشاری به من وارد نمیکرد. درواقع به اندازه ای بود که من یک وزنه دوکیلویی یا دوکیلو سیب زمینی را برداشتم. تنها مشکل من پس از کشیدن تریلی، مشکل تنفسم بود، چون من بیماری آسم داشتم. حساسیت من خیلی خفیفی بود ولی اشتباه کرده بودم که اسپری و حتی آب در آن روز با خود نبرده بودم. برای همین در زمان کشیدن تریلی، با مشکل کمبود تنفس مواجه میشدم، وگرنه هیچ جای بدنم و دستانم بعد از کشیدن تریلی درد نگرفت.

در دی ماه ۹۹ گیتی موسوی موفق شد در زمینه حرکات آمادگی جسمانی، رکورد دوم خود را به ثبت برساند. او بر روی پاهای خود، یک وزنه ی ۲۷۵ کیلوگرمی را قرار داد و آنرا به مدت ۱ دقیقه و ۱۷ ثانیه نگهداشت و میزان توانمندی بدنی خود را ثابت کرد. اسکات نشسته کنار دیوار، نام رکورد دوم گیتی موسوی بود و دلیل انتخاب این نام برای این رکورد این بود که باید صاف بنشینیم.

رکوردهای گیتی موسوی,گیتی موسوی,گیتی موسوی کیست,گیتی موسوی ورزشکارگیتی موسوی مربی پرورش اندام

مسئول ثبت رکوردها در آن زمان ، آقای رضایی بود که از تهران آمد و به گیتی موسوی گفت:بیشتر از ۳۰ ثانیه نیازی نیست که بنشینی و برای ثبت رکورد، تحمل وزنه ۱۰۰ کیلویی هم کفایت می کند ولی گیتی موسوی در جواب گفت نه، می خواهم وزنه ۲۷۵ کیلویی را تحمل کنم و بدین طریق ، اسکات نشسته کنار دیوار را با وزن ۲۷۵ کیلوگرم به مدت یک دقیقه و ۱۷ ثانیه و ۷۵ صدم ثانیه با موفقیت تحمل کرد.

گیتی موسوی می گوید: آدم در حالت عادی می گوید یک دقیقه نشستن است دیگر! ولی جالبتر این که وقتی صفحه ها را روی پاهای من می چیدند، این مدت را جزء زمان حساب نمی کردند. در ابتدا به من گفتند که روی پاهایت ۲۷۵ کیلوگرم، صفحه را می چینیم و پس از آن به محض این که ثابت شد، زمان سنج را می زنیم و رکورد را ثبت می کنیم. یعنی بعد از گذاشتن صفحه های ۲۰ کیلویی بر روی پاهایم، این صفحه ها از سرم بالاتر آمده بود، ولی آنها هنوز زمان سنج را نزده بودند. فقط حدود ۳ دقیقه چیدن صفحه ها و تحملشان در آن حالت، زمان برد. من نه باید خم می شدم و نه بالاتر یا پایین تر می آمدم، یعنی صرفاً باید ۹۰ درجه می نشستم. داور گفت حق حساب کردن مدت زمان چیدن صفحه ها را نداری. با خودم گفتم که ای کاش ۳۰۰ کیلو را تحمل می کردم. من اولین نفر در دنیا هستم که موفق به ثبت رکورد اسکات نشسته شدم.

عکس گیتی موسوی,رکوردهای گیتی موسوی,تاریخ تولد گیتی موسویتصویر گیتی موسوی 

گیتی موسوی ۱۱ تایر را در حاشیه این رکوردزنی در مدت یک دقیقه جابجا کرد.

سابقه فعالیت ورزشی گیتی موسوی

فعالیت بدنسازی گیتی موسوی به بیش از ۱۰ سال میرسد. او به این رشته از زمانی که کودک بود، علاقه داشت و تا به این لحظه ورزش را ادامه داده است او علاوه بر بدنسازی در رشته ورزشی کراس ترینینگ نیز فعالیت دارد و از تبحر خاصی در این رشته برخوردار است. او پس از این که به بدنسازی وارد شد، توانست در مسابقات کشوری و بین المللی به صورت حرفه ای شرکت کند و در باشگاه ورزشی در هرروز ، بمدت ۳ الی ۴ ساعت تمرین کند.

رکوردزنی گیتی موسوی به افتخار سردار سلیمانی

گیتی موسوی در مورد رکوردزنی خود این طور گفت:در زمان ثبت رکوردم، فقط به سردار سلیمانی فکر می کردم. من به افتخار سردار سلیمانی و سالگرد ایشان، رکوردم را به ثبت رساندم؛ بدین دلیل که تمامی ما امنیت خود را به ایشان مدیون هستیم اگر سردار سلیمانی با داعش در عراق و سوریه نمی جنگید، داعش به کشور ما نفوذ کرده بود. وقتی می بینم که دخترم بدون هیچ دغدغه ای در کلاسش حضور پیدا می کند، این را مدیون سردار سلیمانی می دانم. هر زمان ، یادش میکنم احساس آرامش در من ایجاد میشود.

تصاویر جدید گیتی موسوی,افتخارات ملی گیتی موسوی,مصاحبه با گیتی موسویگیتی موسوی ورزشکار

علاقه ی گیتی موسوی به ورزش

گیتی موسوی میزان علاقه ی خود به ورزش و بدنسازی را اینگونه بیان می کند:ناخن های من هیچ موقع بیش از یک سانت نمی شوند چون مانع ورزش کردن من می شود هیچ چیز به جز ورزش کردن از اطرافم باعث جلب توجه من نمیشود و هیچ موقع مواد آرایشی استفاده نمی کنم، به این علت که سمی هستند و موجب اسیب زدن به بدنم میشوند.

جابه جایی ماشین در خیابان توسط گیتی موسوی

گیتی موسوی درباره ی جابجا کردن ماشین ها در خیابان می گوید:من ماشین های زیادی را جابه جا کردم. اگر ماشینش کسی در چاله یا جوب افتاده بود، برایش آن را بلند می کردم. یا اگر یک نفر، ماشینش را بد پارک کرده باشد ، می روم و ماشینش را جابه جا می کنم تا در جلو یا عقب آن، یک ماشین دیگر هم بتواند پارک کند.

آرزوی جابجا کردن تراکتور برای تیم فوتبال تبریز

اظهارات گیتی موسوی در یک مصاحبه اینگونه بود:من برای روحیه دادن به تیم تراکتورسازی و طرفدارانش آرزو دارم که چندین تراکتور سنگین را پیش از مسابقه تیم فوتبال تراکتور بکشم چون احساس می کنم که مردم، احتیاج به شادی و برنامه های مفرح دارند.

توصیه ی گیتی موسوی به دختران

توصیه ی گیتی موسوی به دختران، انتخاب این رشته نیست. مقدمه ی حرف او این بود که قدرتمند بودن صرفا به معنی نداشتن روحیه لطیف نیست. گیتی موسوی می گوید:« توصیه ی من به دختران اینست که وارد این رشته ورزشی نشوند، چون آسیب زا و اعتیادآور می باشد. به طور مثال فرد شرکت کننده در مسابقات، پس از کسب مقام یا رکورد، خوشحال می شود و دوباره به رکوردزنی و رکوردشکنی گرایش پیدا می کند و مدام میخواهد در مسابقات شرکت کند. من با اینکه ورزشکار قدرتمندی هستم، ولی وقتی گوسفندی را قربانی می کردند، آن قدر دل نازکم که نمی توانم به آن نگاه کنم. پس بهتر است بدانید که گاهی وقت ها آدم های قوی هم، نسبت به سایر افراد، متواضع تر و دل نازک تر هستند. از این رو ذهن، فکر و دل با چشم آدم کاملاً فرق دارد.»

مصاحبه گیتی موسوی,زندگینامه گیتی موسوی,عکس گیتی موسویعکسهای اینستاگرامی گیتی موسوی 

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش