چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۴۵

بیوگرافی رونی کلمن، اسطوره عضله سازی جهان

رونی کلمن,بیوگرافی رونی کلمن,زندگینامه ی رونی کلمنرونی کلمن یکی از قهرمانان ورزش بدنسازی محسوب می شود
رونی کلمن یکی از حجیم ترین بدنسازان و بعد از آرنولد برترین بدنساز قرن است. رونی کلمن با هشت بار قهرمانی در مسابقات مسترالمپیا یکی از پرافتخارترین قهرمانان این مسابقات است.

چکیده ای از زندگینامه ی رونی کلمن

نام: رونی دین کلمن

لقب: یوزپلنگ تگزاس

تاریخ تولد: ۱۳. می ۱۹۶۴

محل تولد: مونرو، ایالت لوییزیانا

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه گرملینگ تگزاس

با ارزش‌ترین قهرمانی: مستر المپیا IFBB سال ۲۰۰۵-۱۹۹۸

قد: ۱۸۰ سانتیمتر

بیوگرافی رونی کلمن

ورزش بدنسازی یکی از پرطرفدارترین ورزش ها در بین جوانان به شمار میرود، که روز به روز جوانان بیشتری به سمت این ورزش جذب میشوند، رونی کلمن یکی از قهرمانان بی چون و چرای این ورزش محسوب می شود.

رونی کلمن که نام کامل این قهرمان رونی دین کلمن میباشد، در ۱۳. می سال ۱۹۶۴ در مونرو لوییزیانا بدنیا آمد. رونی کلمن بدست یک مادر تنها و در کنار یک برادر کوچکتر و دو خواهر بزرگ شد. به عنوان یک بچه ورزش دوست، در بازی فوتبال در دوران دبیرستان به درجات والایی دست یافت. بدن حجیم و طبیعیش به وی کمک میکرد تا در صورت نیاز بتواند در بین بقیه هم سن و سال هایش زورش را به کار بگیرد. رونی کلمن به داشتن پیکری باابهت مشهور بود.

رونی کلمن عکس,رونی کلمن,تصاویری از رونی کلمنرونی کلمن بخاطر تمرینات سنگین دو بار تحت عمل جراحی ستون فقرات قرار گرفت

رونی کلمن سن و سالی نداشت که به همراه خانواده راهی تگزاس شدند و در آن جا به زندگی ادامه دادند. در سال ۱۹۸۲ از دبیرستان سیرکا فارغ التحصیل شد و توانست در همان سال وارد دانشگاه گرملینگ استیت شده و در رشته حسابداری ادامه تحصیل دهد. پس از فارغ التحصیلی رونی بعنوان افسر پلیس در آرلینگتون تگزاس به خدمت در آمد. افسر همکار او گوستاو آرلوتو به رونی کلمن پیشنهاد کرد تا در باشگاه مترفلکس برایان دابسون تمرین کند.

رونی کلمن در سال ۱۹۹۰ با قهرمانی در رده ی سنگین وزن مسابقات آماتوری مستر تگزاس نشان داد که آینده خوبی را در پیش دارد. رونی کلمن با قهرمانی در رده ی آماتورهای جهان در سال ۱۹۹۱ توانست کارت حرفه ای و جواز حضور در مسابقات حرفه ای را کسب کند. کلمن مسیحی است و پس از بازنشستکی بخاطر تمرینات سنگین دو بار تحت عمل جراحی ستون فقرات و مهره های گردن قرار گرفت.

رونی کلمن معتقد سرسختی بود که می گفت با توجه به اینکه به خدا ایمان دارم از هیچ چیز دیگر جز خدا ترسی ندارم. عزیز ترین شخص تو زندگی رونی کلمن مادرش بود. بزرگ ترين موفقیت زندگیش را فارغ التحصیل در رشته حسابداری از دانشگاه گرامبلینگ استیلت می داند. رونی کلمن می گوید در زندگی خویش تا بحال اشتباهی نکرده ام که از انجام دادنش پشیمان باشم. انگیزه کلمن برای ادامه ورزش خود در پرورش اندام را ایمان به خدا می داند و در این باره می گوید: زمانی که کودکی بیش نبودم مادرم هر روز یکشنبه مرا با خود به کلیسا می برد و همین مسئله به صورت بخش بزرگی از زندگی هفتگی ام درآمده است. من جمله خصوصیت های که رونی در بین مردم محبوب میکرد صداقت و درستکاری این مرد بزرگ بود.

اولین مسابقه پرورش اندام رونی کلمن

رونی کلمن میگوید تنها كسی كه روی من تأثير گذاشت برایان داوسون بود كه درباره پرورش اندام به عنوان یك حرفه با من صحبت كرد. برایان به من گفت كه عضویتم در باشگاه متروفلكس رایگان است به شرط اینكه درمسابقات مستر تگزاس شركت كنم. او معتقد بود كه من استعداد صعود به سطح حرفه ای را دارم و در واقع این پیش بینی او هم به واقعیت پیوست.

سن رونی کلمن,عکس رونی کلمن,رونی کلمنقهرمانی رونی کلمن در رده ی سنگین وزن مسابقات آماتوری مستر تگزاس

پس از چندماه هدایت تحت نظر مالک باشگاه برایان دابسون، رونی کلمن آماده برای شروع رقابت هایش در حرفه بدنسازی شد. رونی کلمن در ۱۹۹۰ بعنوان یک مبتدی ناشناخته نشان داده شد. اما کار سخت رونی و عزمی که جزم کرده بود، تنها یک معنا داشت. رونی کلمن سرانجام توانست، با شکست دادن مربی اش و خیلی از ورزشکاران دیگر در آن فصل، جایزه را از آن خود کند.

رونی کلمن و مسترالمپیا

رقابت های مستر المپیا یکی از مشهورترین رقابت های فعالان رشته بدنسازی به شمار میرود.

اولین ایرانی که توانست در رقابت های مستری المپیا شرکت کند، مرحوم بیت الله عباسپور بود که در سال ۲۰۱۲ میلادی به این رقابت ها راه یافت و مقام هفدهمی را از آن خود کرد. ولی عجل مهلتش نداد و به واسطه بیماری طولانی درگذشت. رونی کلمن از سال ۱۹۹۸ میلادی تا سال ۲۰۰۵، ۸ عنوان قهرمانی مستر المپیا را از آن خود کرد و خاطرات دوران یتس بریتانیایی و لی هنی آمریکایی که رکورد دار مستر المپیا بودند را زنده کرد.

رونی کلمن,زندگینامه ی رونی کلمن,سن رونی کلمنرونی کلمن بیشترین تعداد قهرمانی را در مسابقات مستر المپیا کسب کرد

نکات تمرینی بدنسازی از زبان رونی کلمن

- عضلات کول را نادیده نگیرید: بیانات رونی کلمن درباره ی کول ها اینست که کول‌ها جزء عضلات مظلومی است که بسیاری از بدنسازان آن را نادیده می‌گیرند، البته این کارشان علت دارد. دست یافتن و درگیر کردنِ عضلات کول کار سختی بوده و فقط با شراگ نمی‌توانید به این هدف دست یابید. این عضله دست نیافتنی در زیر سنگری فرضی از چند عضله دیگر قرار گرفته است؛ یعنی برای دستیابی به این عضله باید از سد چند عضله دیگر عبور کنید. همین است که کار را برای بدنسازان دشوار می کند.

- از زوایا غافل نشوید: رونی کلمن می گوید اینکه گروهی از عضلات شما رشد نمی‌کند به علت کم کاری شما در حین تمرین است. یکی از این زوایای فراموش شده، عضله دلتوئید جانبی است که ممکن است به یکی از معضلات بزرگ در حین تمرین بدل شود.حرکات بالا آوردنِ جانبیِ دمبل روی نیمکت شیب‌دار و پرس سینه با دمبل نشسته بهترین گزینه‌های رونی کلمن برای تمرین روی دلتوئید جانبی است. پیشنهاد می‌شود که این حرکات را در ۴ ست با ۱۰ تا ۱۲ تکرار انجام دهید.

- قوانین پرس با دمبل را جدی بگیرید: رونی کلمن بهترین حجم‌گیریِ سینه‌اش را مدیون پرس با دمبل‌های سنگین در حالت‌های مختلف بود: صاف، شیب‌دار مثبت، منفی، سوپرست و جاینت ست. در عضلات سینه‌ای قسمت چپ و راست باید هرکدام به صورت مجزا، ولی کاملاً یکسان تمرین داده شود؛ این دقیقاً همان نقطه ای است که پرس با دمبل اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند، هیچ کدام از عضلات سینه نمی‌تواند به کمک عضله دیگر سینه بیاید.

سفر رونی کلمن به کشور ایران

در ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ رونی کلمن که برای حضور در یک سمینار آموزشی به ایران دعوت شده بود، وارد تهران شد. رونی کلمن روز بعد در قطعه شهدای بهشت زهرای تهران حضور یافت و از یادمان شهدا بازدید کرد. وی در این بازدید بر سر مزار مصطفی مازح که در رابطه با ترور سلمان رشدی کشته شده بود حضور یافت. بعد از حضور در بهشت زهرا تمامی دوره ها و کلاس های آموزشی که قرار بود به وسیله رونی کلمن برگزار شود لغو گردید. علت خاصی برای لغو برنامه های او اعلام نشد. هنگامی که کلمن می خواست برگردد از هفده هزار دلار دستمزدش فقط پنج هزار تا برداشت و گفت من برنامه ای اجرا نکردم، حق من همین قدر است.

تمرینات رونی کلمن,عکس های رونی کلمن,رونی کلمنسفر رونی کلمن به ایران برای حضور در یک سمینار آموزشی

عمل جراحی رونی کلمن:

 رونی کلمن توان حرکتی خویش را از دست داده است و این دوران ناچار به استفاده از ویلچر شده است. رونی کلمن هزینه های زيادي را برای انجام عمل جراحی پرداخت نموده است . ولی با این حال مجدداً همان وضعیت گذشته را پیدا نموده است و نمی تواند راه برود.

کلمن در مورد این اتفاق گفت:من فکر می کنم که عمل جراحی ان طور که باید پیش نرفت و همه چیز منجر به این واقعیت گردید که ديگر نمی توانم روی پاهایم بایستم. باید درک کنید که برای من راحت نیست، هر عملی بسیار سخت است و هزینه آن نیز بسیار بالا است. من حدود دو میلیون دلار صرف فقط سه عمل قبل نموده ام و پس از تمامی اینها، توان تحمل ندارم، ولی با پشتیبانی شما تسلیم نخواهم شد و به مبارزه ادامه خواهم داد.

وی از ناحیه ران راست خویش احساس درد کرد به همین خاطر برای یک معاینه معمولی مراجعه کرد، ولی در پایان با یک عمل جراحی تازه مواجه شد.

کلمن اعلام کرد آماده یک عمل جراحی ديگر می شود و به همین خاطر فعلاً از ویلچر استفاده می کند. وی از کلیه مردم و همراهان خود خواست تا برای وی دعا کنند.

رونی کلمن عکس,رونی کلمن,تصاویری از رونی کلمنرونی کلمن بعد از عمل جراحی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 23
  • 8
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش