یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۹۰۰۶۴

بیوگرافی آندرتیکر کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکا (+ تصاویر)

آندرتیکر,بیوگرافی آندرتیکر,آندرتیکر کشتی گیر آمریکاییعکسهای آندرتیکر 
در کشور آمریکا از معروفترین و پرافتخارترین کشتی گیران حرفه ای که وارد رینگ می شود، می توان به آندرتیکر اشاره کرد. او با کمپانی دبلیو دبلیو ای به مدت بیست و چهار سال همکاری کرده است و در کارنامه ی خود دارای سابقه هفت قهرمانی جهانی می باشد.

چکیده ای از بیوگرافی آندرتیکر

نام:مارک ویلیام کالاوی

زادروز:۲۴ مارس ۱۹۶۵

زادگاه:هیوستون، تگزاس – ایالات متحده آمریکا

پیشه:کشتی گیر

سال های فعالیت:۱۹۸۴ تاکنون

قد:۲٫۰۸ متر

لقب:مرد مرده، مجازاتگر، سلطان درد

بیوگرافی آندرتیکر

آندرتیکر با نام کامل مارک ویلیام کالاوی، متولد سال ۱۹۶۵ در هوستون تگزاس، امریکا می باشد. فرانک کالوی نام پدر آندرتیکر بود که در سال ۲۰۰۳ درگذشت. مادر آندرتیکر، مارک کاترین نام داشت. وی دارای چهار برادر بزرگ تر از خود به نام های پاول، مایکل، دیوید و تیموتی بود. او به درگیری و جنجال از همان بچگی علاقه مند بود.

ازدواج آندرتیکر

آندرتیکر برای نخستین بار با شخصی به نام جوی لاین در بدو ورود به کشتی کج یعنی در تاریخ فوریه ۱۹۸۹ ازدواج کرد که نتیجه ی این ازدواج ۲ فرزند پسر به نام های گانر متولد سال ۱۹۹۳ و کوین زاده ی سال ۹۶ بود. این زوج پس از گذشت ده سال از زندگی مشترک، در سال ۱۹۹۹ از هم طلاق گرفتند و آندرتیکر پس از یک سال از ازدواج اولش، مجددا ازدواج کرد.

بیوگرافی آندرتیکر کشتی کج,آندرتیکرآندرتیکر کشتی گیر حرفه ای آمریکا

نام همسر دوم آندرتیکر که از خویشاوندانش به شمار می رفت؛ سارا فرانک بود. این زوج، ۲ فرزند به دنیا آوردند که اولین آن ها که در سال ۲۰۰۲ دیده به جهان گشود؛ دختری به نام چیسی بود. دومین فرزند این زوج، پسری به نام گراسیه بود که در تاریخ می ۲۰۰۵ متولد شد. عاقبت آندرتیکر از سارا جدا شد. آندرتیکر، پس از گذشت چند سال از دومین طلاقش، با میشل مک کول ازدواج کرد و فرزندی به نام کایا را به دنیا آوردند.

فعالیت های آندرتیکر

>> از سال ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۹:

آندرتیکر از سال ۱۹۸۴ دوران حرفه ای خود را در WCCW شروع کرد و موفق به کسب چندین عنوان قهرمانی شد. سپس او با NWA از سال ۱۹۹۰ قرارداد بست.

>> از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۳:

آندرتیکر در WWF در سال ۱۹۹۰ در سوروایور سریس، کار خود را شروع کرد. او پاول بیرر را پس از مدّتی، بعنوان مربّی همراه خود انتخاب کرد. جیمی اسنوکا توسط آندرتیکر در رسلمنیا ۷ شکست خورد.

هالک هوگان، هیچ رقیبی تا سال ۱۹۹۰ نداشت و در WWF به عنوان برترین کشتی گیر شناخته شد تا اینکه آندرتیکر در فینال سال ۱۹۹۰، خود را پس از یک سال کشتی گرفتن به فینال این سال در WWF رساند که مدت زمان این بازی حدود چهارده دقیقه و سی ثانیه بود و هالک هوگان در پایان آن از آندرتیکر شکست خورد. آندرتیکر پس از پایان بازی، موفق به گرفتن کمربند WWE شد و بیرون رفت و ۴ دقیقه زمان برد تا هوگان به هوش بیاید.

در سال ۱۹۹۲ آندر تیکر موفق شد هم تیمی و متّحدش به نام جیک رابرتز را در رستلمنیا ۸، شکست دهد. او همچنین با مبارزه در مقابل برزکر به پیروزی رسید. اولین مسابقهٔ کسکت مچ( تابوت) در سوروایور سریس ۱۹۹۲ بین آندرتیکر و کامالا انجام شد و در نتیجه، آندرتیکر به پیروزی رسید. آندرتیکر در رسلمنیا ۹ و سامراسلم ۱۹۹۳ در سال ۱۹۹۳ بر علیه جاینت گونزالس مسابقاتی را انجام داد و پیروز میدان شد.

فعالیت های آندرتیکر,همسر آندرتیکر,ازدواج آندرتیکرآندرتیکر و همسر اولش جوی لاین

>> از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶:

آندرتیکر در رویال رامبل ۹۴برای این که عنوان قهرمانی را دریافت کند، باید با یوکوزانا قهرمان کشتی آن زمان ، مبارزه میکرد. با برگزاری این مسابقه به صورت کسکت مچ، یوکوزانا با کمک چند کشتی دیگر، موفق به شکست وی شد. آندرتیکر، پس از آسیب دیدن از ناحیهٔ پشت، ناچارا بمدت چند ماه استراحت کرد. آندرتیکر بدلی پس از برگزاری مسابقات رسلمنیا ۱۰، توسط شخصی به نام تد دیبیاسی به مردم معرّفی شد و از این رو آندرتیکر واقعی زمانی به رینگ بازگشت که دوران استراحت خود را گذرانده بود و آندرتیکر بدلی را در سامراسلم ۱۹۹۴، قهرمانانه شکست داد.

فعالیت های آندرتیکر,همسر آندرتیکر,ازدواج آندرتیکرآندرتیکر و همسر دومش سارا فرانک

آندرتیکر با مبارزه در مقابل دیزل( کوین نش) در رسلمنیا ۱۲ به پیروزی رسید و در رستلمنیا، رکورد پیروزی هایش را به ۵ رسانید. بویلر روم بین میک فولی در سامراسلم ۱۹۹۶ با آندرتیکر مبارزه کرد. پاول بیرر با تغییر موضع خود، به آندرتیکر با استفاده از یک جام فلزی حمله کرد و در نتیجه میک فولی، پیروز میدان شد. آندرتیکر، مبارزه ای را تحت عنوان بورید الایو به منظور گرفتن انتقام، ترتیب داد و برنده در پایان این مبارزه، باید حریفش را زنده دفن میکرد. با این که آندرتیکر در مقابل میک فولی پیروز شد ولی با دخالت چند مبارز مواجه شد. آن ها اقدام به دفن آندرتیکر در یک گور نمودند. آندرتیکر در سوروایور سریس ۱۹۹۶ با میک فولی مجددا مبارزه کرد. آندرتیکر در این یور هاوس به مبارزه علیه اکزکیوشنر پرداخت و درنتیجه پیروزی را کسب کرد.

>> از سال ۱۹۹۷ تا سال ۱۹۹۹:

آندرتیکر در سال ۱۹۹۷ به مبارزه با سایچو ساید در رسلمنیا ۱۳ پرداخت و پس از کسب موفقیت، در رسلمنیا رکورد پیروزی هایش را به ۶ رسانید. او در سال ۱۹۹۸ در رسلمنیا ۱۴ دربرابر کین مبارزه کرد و پیروز شد که به عنوان زیباترین مسابقات سال شناخته شد. مدیر برنامه های کین که در آن زمان ، پل بیرر نام داشت؛ تقاضا داشت که بین این دو در انفورگیون، بازی دیگری انجام شود و آتشی در دور رینگ روشن بماند. در نتیجه با برگزاری این مسابقه، آندرتیکر برنده شد.

آندرتیکر در کینگ آف د رینگ در تاریخ ۲۸ ژوئن ۱۹۹۸ با منکایند( میک فولی) مبارزه کرد. آندرتیکر در این مسابقه ی هل این اسل، با انداختن منکایند از بالای قفس بر روی میز گزارشگرها، او را کتک زد. آندرتیکر در سال ۱۹۹۹ برای سومین بار به عنوان قهرمان دبلیو دبلیو اف انتخاب شد. او در یک مسابقه هل این اسل در رسلمنیا ۱۵ توانست بیگ باس من را شکست دهد. او با راک در کینگ آف د رینگ سال ۱۹۹۹ مسابقه ای را برگزار کرد که تریپل اچ در آن دخالت کرد و آندرتیکر در مقابل آن به پیروزی رسید.

>> از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳:

آندرتیکر با یک موتورسیکلت و چهره ی جدید آمریکن بداس در سال ۲۰۰۰ به رینگ وارد شد. او در رسلمنیا ۱۶( رسلمنیا ۲۰۰۰) بخاطر مصدومیتش حاضر نشد. در سال ۲۰۰۱ او با تریپل اچ در رسلمنیای ۱۷ مبارزه کرد و تریپل اچ را شکست داد. او همچنین در یک مسابقه بودن دیسکوالیفای توانست ریک فلیر را در رسلمنیا ۱۸ سال ۲۰۰۲ شکست دهد.

فعالیت های آندرتیکر,همسر آندرتیکر,ازدواج آندرتیکرآندرتیکر درکنار همسر سومش میشل مک کوین

آندرتیکر توانست با کمک وینس مکمن در سال ۲۰۰۲ هالک هوگان را شکست دهد و کمربند قهرمانی UNDISPUTED را به خود اختصاص دهد. آندرتیکر در یک مسابقه هندیکپ مچ( مسابقه نابرابر) در رسلمنیا ۱۹ سال ۲۰۰۳ توانست گروه ای- ترین شو را شکست دهد.

>> از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۰۷:

در سال ۲۰۰۴ آندرتیکر در رسلمنیا ۲۰، با شکل قدیمی خود یعنی مرد مرده با کین برای بار دوم در پی پرویو رسلمنیا مبارزه کرد و پیروز شد.

زندگینامه آندرتیکر,تصاویر آندرتیکر,عکس جدید از آندرتیکرتصاویر آندرتیکر 

آندرتیکر بعد از درگیری با رندی اورتون در سال ۲۰۰۵، با وجود دخالت های پدر رندی اورتون( باب اورتون) توانست وی را در رسلمنیا ۲۱ حتی به نفع پسرش شکست دهد ولی رندی اورتون با دخالت پدرش در پی پرویو سامراسلم توانست آندرتیکر را شکست دهد. رندی در یک مسابقه بهمراه پدرش در پی پرویو نومرسی توانست آندرتیکر را درون تابوت بیاندازند و آن را بسوزانند. آندرتیکر پس از این ماجرا تا چند وقت در مسابقات حاضر نشد.

آندرتیکر در سال ۲۰۰۶ در یک مسابقه کسکت مچ در رسلمنیا ۲۲ توانست مارک هنری را درون تابوت بیاندازد و در این مسابقه پیروز شود. آندرتیکر با گریت کالی هندی در همان سال، مسابقه هایی را برگزار کرد که در بیشترشان پیروز شد. او در سال ۲۰۰۷ به عنوان برنده ی رویال رامبل انتخاب شد و برای این که در رسلمنیا کمربند قهرمانی سنگین وزن را به دست آورد؛ از باتیستا درخواست مبارزه کرد.

بیوگرافی آندرتیکر کشتی کج,آندرتیکر,قد آندرتیکرعکس از آندرتیکر 

>> از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱:

آندرتیکر به عنوان پیروز مسابقه ی المنیشن چمبر در پی پرویو نووی اوت انتخاب شد و در رسلمنیا ۲۴ با ادج مبارزه کرد و کمربند سنگین وزن مسابقه را از آن خود کرد و در رسلمنیا رکورد خود را به ۱۶- ۰ رساند. او توانست در سال ۲۰۰۹ شاون مایکلز را در رسلمینیا ۲۵ شکست دهد و مجددا در سال ۲۰۱۰ با شاون مایکلز در رسلمنیا ۲۶ مسابقه داد و به پیروزی رسید.

آندرتیکر,زندگینامه آندرتیکر,بیوگرافی آندرتیکرآندرتیکر کشتی گیر معروف

>> از سال ۲۰۱۲:

آندرتیکر، یک شب بعد از رویال رامبل ۲۰۱۲ در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۲ پس از گذشت ۱۰ ماه دوری از مسابقات بازگشت و برای بار سوم ، موفق به شکست تریپل اچ را در رسلمنیا شد و رکورد ۲۰ – ۰ را دریافت کرد.

فعالیت های آندرتیکر,افتخارات ورزشی آندرتیکر,آندرتیکرآندرتیکر برنده ی مسابقات رسلمنیا

رکورد رسلمنیا

۲۹ رسلمنیا از سال ۱۹۹۱ تابه امروز برگزار شده که آندرتیکر فقط در ۲۱ رسلمنیا حضور داشته است. آندرتیکر برای نخستین بار در سال ۱۹۹۱در رسلمنیا ۷ شرکت کرد و برای آخرین بار در سال ۲۰۱۳ در رسلمنیا ۲۹ حاضر شد. او در رسلمنیاهای ۱۰ و ۱۶ شرکت نکرده است. آندرتیکر، پیروز تمامی مسابقات رسلمنیا می باشد.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 23
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش