چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۱۵

بیوگرافی فاطمه برمکی؛ قهرمان کوراش جهان

فاطمه برمکیفاطمه برمکی
فاطمه برمکی جزء تیم ملی کوارش زنان ایران است که توانست در سال ۱۴۰۰ مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان هند و پیکارهای قهرمانی آسیای تاجیکستان را از آن خود کند. 

چکیده ای از بیوگرافی فاطمه برمکی:

نام کامل: فاطمه برمکی کرد کلانی

تاریخ تولد: -

محل تولد: جویبار

حرفه: کوارش حرفه ای

وزن: مثبت ۸۷ کیلوگرم

دلیل شهرت: کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان هند و پیکارهای قهرمانی آسیای تاجیکستان

بیوگرافی فاطمه برمکیبیوگرافی فاطمه برمکی

بیوگرافی فاطمه برمکی:

فاطمه برمکی کرد کلانی در جویبار به دنیا آمد. وی توانست در وزن مثبت ۸۷ کیلوگرم به عنوان نماینده تیم ایران مدال طلای مسابقات جهانی هند و پیکارهای آسیای تاجیکستان را از آن خود کند و در نهایت به عنوان بهترین کوراش کار زن جهان در سال ۲۰۲۲ انتخاب شد. 

فاطمه برمکی کوراشدرباره قهرمانی کوراش جهان؛ فاطمه برمکی

مصاحبه با فاطمه برمکی:

در گفت و گویی که با ایشان انجام شد عنوان کردند:

بسیار خوشحال هستم و احساس غرور می کنم، در ابتدا رسیدن به این جایگاه برایم غیرقابل باور بود اما زمانی که جدی تر به این موضوع نگاه کردن فهمیدم این اتفاق می تواند نتیجه تمام زحماتی که کشیدم را جبران کند. حالا با خودم می گویم چرا که نه؟

زمانی که ۱۵ ساله بود به نهایت تلاش می کردم، شبانه روز در اردو و مسابقه بودم این بهترین پاداشی بود که می توانستم در این سال ها برای خودم داشته باشم. 

وی اشاره کرد با اینکه ورزشکاران همیشه با مشکلات زیادی مواجه هستند مسئولین ورزش کشور هم در همه دوره ها نسبت به ورزشکاران توجه بیشتری داشته اند و امیدوارم این عناوین مقداری شرایط را تغییر دهد. با علم بر اینکه می گویم تک تک ورزشکاران تنها به دلیل آن عشقی که به حرفه خود دارند تلاش خواهند کرد و ادامه مسیر را طی می کنند. 

تصاویر فاطمه برمکیمدال طلای فاطمه برمکی در مسابقات جهانی کوراش

فاطمه برمکی در مورد واکنش اطرافیانش نسبت انتخابش به عنوان برترین کوراش‌کار زن جهان تاکید کرد:

ورزش زنان به دنبال محدودیت هایی که در رابطه با پخش مسابقات دارد کمتر در میان مردم شناخته شده است، اما برایم جالب است که بعد از رسانه ای شدن این خبر بازخوردهای خوبی دریافت کردم و پیام های تبریک زیادی به سمت من روانه شد. 

ایشان در خصوص مسابقات پیش روی تیم ملی هم عنوان کرد:

سال شلوغی را در پیش رو داریم که در ابتدا مسابقات قهرمانی آسیا و سپس  مسابقات جهانی را شامل می شوند. بعد از ان فکر می کنم درصورت برگزاری، مسابقات داخل سالن هم داشته باشیم. هدف درخشش در تک تک این رویدادهاست که امیدوارم این روند انشاالله تدام داشته باشد.

عکس های فاطمه برمکیمصاحبه با فاطمه برمکی

این قهرمان اضافه کرد:

امیدوار هستم از لحاظ مالی روزهای خوبی در انتظار ورزشکاران باشد، من هیچ درآمدی از راه این رشته به عنوان یک ورزشکار ندارم و نه حقوقی دارم، نه پاداش چشمگیری البته گمان می کنم کل ورزش در ایران همین باشد و فقط از نظر مالی می‌توان به فوتبال نگاه متفاوتی داشت.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش