سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۰۵۸

بیوگرافی گلاره ناظمی؛ یکی از بهترین داوران زن فوتسال

گلاره ناظمی,بیوگرافی گلاره ناظمی,داوری گلاره ناظمی در المپیکعکس گلاره ناظمی
گلاره ناظمی بازیکن و همچنین داور فوتسال بانوان و آقایان است. ناظمی توانست در سال ۲۰۱۴ به سمت داوری بین‌المللی منصوب شود. وی کار خود را با قضاوت لیگ برتر فوتسال بانوان شروع کرد. در سال ۲۰۲۱ برای اولین بار یک داور زن ایرانی رقابت‌های جام جهانی مردان را سوت خواهد زد.

چکیده بیوگرافی گلاره ناظمی:

نام کامل: گلاره ناظمی دیلمی

تاریخ تولد: یکم اسفند ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

محل زندگی: تهران

اصالت: دیلم گیلان

زمینه فعالیت: داور فوتسال

بیوگرافی گلاره ناظمی:

گلاره ناظمی متولد سال ۱۳۶۲ در تهران است که توانسته لقب یکی از بهترین داوران زن فوتسال را به خود اختصاص دهد، همچنین در رقابت های مردان هم قضاوت کرده است. از سن ۱۷ سالگی بعد از اینکه سالیان زیادی در این زمینه فعالیت کرد وارد حوزه داوری شد و اعلام کرده است؛ داوری ماحصل صبوری و عشق وی بوده است.

سخت ترین قضاوت گلاره ناظمی,گلاره ناظمی داور فوتسال,کوپال ناظمیزندگی نامه گلاره ناظمی

کوپال نظامی مشوق گلاره نظامی:

گلاره فرزند اول خانواده اش است که در تهران به دنیا آمد و یک برادر کوچک تر از خودش به نام کوپال دارد که در سال ۱۳۶۳ به دنیا آمد. این خانواده اصالتا اهل دیلم گیلان هستند. برادر خانم نظامی هم در زمینه داوری فوتسال فعالیت دارد که مشوق اصلی ایشان برای ورود به عرصه داوری بوده است. ایشان در مصاحبه ای اعلام کرده است؛ من علاقه ای به داوری نداشتم و قصد داشتم فوتسال را ادامه دهم تا زمانی که در سال ۱۳۸۰، برادرم نامم را در کلاس های داوری ثبت کرد و بعد از این ماجرا من وارد عرصه داوری شدم.

ایشان اعلام کرده اند در ابتدا اصلا جدی نبودم و هدف ادامه دادن داوری به شکل حرفه ای را نداشتم و تنها هدفم شرکت در کلاس ها و گرفتن مدرک بود، اما با یاد گرفتن بیشتر این حرفه و تجربه سوت زدن در مسابقات؛ همه چیز تغییر پیدا کرد به خصوص که اساتیدم خیلی زیاد از من حمایت می کردند و اعلام کرده بودند که من بسیار مستعد هستم و با این سن کم خیلی حیف می شود اگر آن را رها کنم، به همین دلیل من را تشویق می کردند که در این رشته بمانم و قول داده بودند که خیلی موفق شوم.

البته ۲ سال زمان گرفت تا ایشان به عنوان داور معرفی شوند زیرا به هر کسی اجازه سوت زدن داده نمی شد.

گلاره ناظمی داور فوتسال,کوپال ناظمی,زندگی نامه گلاره ناظمیکوپال ناظمی برادر گلاره ناظمی

گلاره ناظمی؛ داوری فوتبال یا فوتسال؟

ایشان اعلام کرده اند؛ در سال اول داوری تحت نظارت انجمن فوتبال بانوان قرار داشتیم سپس زیر نظر فدراسیون بودیم در همان دوران باید انتخاب می کردیم که زمینه فعالیت فوتبال باشد یا فوتسال. در ابتدا من فوتبال را انتخاب کردم اما در نهایت به سمت فوتسال کشیده شدم.

آرزوی گلاره ناظمی:

آرزوی ایشان هم مانند هر داور دیگری سوت زدن در المپیک و مسابقات جام جهانی است، این موضوع برای المپیک از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا فوتسال به تازگی به المپیک اضافه شده و برای ایشان جذابیت زیادی دارد. ایشان اعلام کرده است دوست دارد زمانی که داوری را هم کنار گذاشت؛ دانسته و داشته هایش را در اختیار جوانانی قرار دهد که زمانی در موقعیت او بوده اند.

داوری گلاره ناظمی در المپیک,گلاره ناظمی و برادرش کوپال,سخت ترین قضاوت گلاره ناظمیگلاره ناظمی در چین

تجربه اولین قضاوت گلاره ناظمی:

از سال ۲۰۱۴ گلاره ناظمی به عنوان داور انتخاب شد و سپس قضاوت را شروع کرد. خانم ناظمی در توصیف تجربه اولین قضاوت خود اینگونه عنوان می کند؛ با آغاز رقابت به جای قضاوت کردن، محو بازی شده بودم، اما به خودم آمدم و گفتم نباید درگیر تماشای بازی شود، و این تجربه بسیار برایم مفید واقع شد.

از قضاوت در ایران تا بازی های آسیایی:

گلاره ناظمی قضاوت خود را از لیگ برتر فوتسال آغاز که در ۲۸ سالگی و سال ۲۰۰۱، با شروع بازی های آسیای جنوب شرقی، اولین تجربه بین المللی خود را به دست آورد.

از سال ۱۳۹۳ به بعد نام گلاره نظامی در لیست داوران بین المللی ایران به شکل ثابت قرار گرفت.

گلاره ناظمی,بیوگرافی گلاره ناظمی,داوری گلاره ناظمیداوری گلاره ناظمی در بازی های جهانی

داوری در المپیک تا جام جهانی:

در مهرماه ۱۳۹۷ قضاوت فینال فوتسال المپیک جوانان بین تیم های ژاپن و پرتغال را بالاتر از سایر داوران مشهور برعهده گلاره ناظمی گذاشتند.

در مهرماه ۱۴۰۰ اوج کار خانم ناظمی رقم خورد و در لیتوانی، جام جهانی فوتسال «مردان» با عنوان وقت نگهدار بازی نقش آفرینی کرد. ایشان در طی مصاحبه ای که انجام شد عنوان کردند؛ در مسابقات جام جهانی استرس داشتم، من در مسابقات جام جهانی هستم که همه دنیا در حال تماشای آن هستند و استرس داشتم. ۲۰ سال سابقه قضاوت و داوری دارم اما انگار همه یک طرف قرار داشتند و فینال هم یک طرف بود، بنابراین استرس داشتم و تلاش می کردم وظیفه ام را به بهترین نحو ممکن انجام دهم و بهترین خودم شوم.

در رقابت‌های فوتسال جام باشگاه‌های جهان مردان که در تایلند برگزار شد؛ خانم ناظمی به عنوان داور اول مسابقات بین تیم های بارسلونا برابر شنزن چین، نماینده تایلند در برابر تیم بوکاجونیورز آرژانتین، شنزن چین در برابر منگوس برزیل بودند و دیدار پایانی را قضاوت کردند.

و از افتخاراتی که ایشان برای زنان ایرانی به همراه آورد مربوط به رقابت‌های جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱ لیتوانی است که در تیر ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و فیفا اعلام کرده است گلاره ناظمی به عنوان داور حضور یابد. این موقعیت برای نخستین بار است که برای یک داور زن ایرانی ایجاد شده است.

گلاره ناظمی,گلاره ناظمی داور فوتسال,کوپال ناظمیگلاره ناظمی و داوری بازی های جام ملت ها

اهداف داوری:

گلاره ناظمی عنوان می کند: به همه اهدافم در داوری دست پیدا کرده ام و میدان های مختلفی را دیده ام، مهمترین اتفاقی که برای من در پروژه داوری صورت گرفت این بود که تمام دنیا داوری یک خانم ایرانی را تماشا کردند. من دیگر بدهکار خودم نیستم و امیدوار هستم تا زمانی که در منسب داوری قرار دارم؛ نماینده خوبی برای ایران باشم، در صورتی هم که نبودم امیدوارم برای جوان ترها راهنمایی خوبی باشم.

سخت ترین قضاوت گلاره ناظمی:

به گفته گلاره ناظمی سخت ترین قضاوت ایشان مربوط به مسابقات جام باشگاه های فوتبال جهان بخش مردان که در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد مربوط می شود، در این مسابقات یک طرف بازی تیم بزرگی مثل بارسلونا بازی می کرد. همچنین در ادامه عنوان کرده اند؛ در مسابقات بخش مردان، بحث روانی کار را سخت تر می کند، اما این موضوع بهترین تجربه قضاوت من بود.

گلاره ناظمی,داوری گلاره ناظمی در المپیک,گلاره ناظمی و برادرشگلاره ناظمی در داوری بازی های فوتسال

ازدواج گلاره ناظمی:

ایشان هنوز ازدواج نکرده اند و مجرد هستند.

گلاره ناظمی داور فوتسال,کوپال ناظمی,زندگی نامه گلاره ناظمیعکس های گلاره ناظمی

تجربیات داوری گلاره ناظمی:

• داوری لیگ برتر فوتسال بانوان

• داوری در سال ۲۰۰۱ برای بازی‌های جنوب شرقی آسیا

• قضاوت در مهر ۱۳۹۷ برای بازی فینال فوتسال دختران در المپیک جوانان

• داوری در سال ۲۰۱۷ برای فوتسال زنان در بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی

• داوری بازی‌های فوتسال دانشجویان مردان

• داوری بازی های بازی‌های فوتسال جام باشگاه‌های جهان مردان که در تایلند و سال ۲۰۱۹ صورت گرفت.

• در سال ۲۰۱۹ و در پرتغال قضاوت در اولین دوره جام ملتهای فوتسال زنان اروپا را برعهده داشت.

•​​​​​​​ در سال ۲۰۱۸ بین ۱۰ داور برتر (زنان و مردان) فوتسال دنیا انتخاب شدند.

•​​​​​​​ در سال ۲۰۲۱ در لیتوانی قضاوت بازی مصر و گواتمالا در جام جهانی فوتسال مردان را برعهده داشت.

زندگی نامه گلاره ناظمی,داوری گلاره ناظمی در جام جهانی,ازدواج گلاره ناظمیگلاره ناظمی در کنار رضا رشیدپور

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 13
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش