شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۳۰۰۴۷

بیوگرافی آریا برزگر بازیکن فوتبال ایران (+ تصاویر)

آریا برزگر,بازیهای لیگ برتر آریا برزگر,بازی های تیم ملی آریا برزگرعکس از آریا برزگر
آریا برزگر بازیکن فوتبال می باشد که در پست مهاجم فعالیت دارد. او همچنین سابقه فعالیت در تیمهای ملی فوتبال نوجوانان ایران و جوانان ایران را دارد.

چکیده ای از بیوگرافی آریا برزگر

نام:آریا برزگر

زاده:۱۸ مهر ۱۳۸۱   

زادگاه:شیراز

ملیت:ایرانی

پست:مهاجم

قد:۱٫۸۹ متر

بیوگرافی آریا برزگر

آریا برزگر در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۸۱ در شیراز دیده به جهان گشود. وی یکی از بازیکن های تیم ملی فوتبال جوانان ایران است که در بازی ها و مسابقات ملی عملکرد و درخشش خوبی از خود نشان داده و با یک گل و یک پاس گل توانسته، بهترین بازیکن زمین شود.

آریا برزگر فوتبالیست,آریا برزگر,آریا برزگر بازیکن فوتبالقرارداد آریا برزگر با تیم پرسپولیس

فعالیت های آریا برزگر

در مهرماه ۹۸ آریا برزگر با پیشنهاد مدیران پرسپولیس با این تیم قرارداد بست. او به مدت سه سال با این تیم مطرح و قهرمان سه دوره لیگ برتر همکاری کرد. وی با وحید امیری دیگر بازیکن پرسپولیس در محل باشگاه پرسپولیس احوالپرسی نموده و یک عکس یادگاری با او ثبت کرد. او پس از عملکرد خوبی که در ترکیب جوانان ایران و تیم باشگاهی اش داشت مورد توجه سرخابی ها قرار گرفت، در ابتدا با تیم پرسپولیس مذاکراتی کرد ولی ایرج عرب، مدیرعامل وقت این باشگاه در مورد اسکان و تهیه منزل او به توافق نرسید تا مذاکرات نیمه کاره بماند.

زندگی نامه آریا برزگر,آریا برزگر بازیکن تیم پرسپولیس,آریا برزگرآریا برزگر فوتبالیست

یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال جوانان ایران که در بازی ها و مسابقات ملی، درخشش خوبی از خود نشان داد و توانست بعنوان بهترین بازیکن زمین با یک گل و یک پاس گل، انتخاب شود، آریا برزگر نام داشت. وی برای مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی پس از معارفه به اردوی تیم ملی پیوست . او بیش از ۲۵ گل تاکنون در تیم جوانان به نتیجه رساند.

آریا برزگر از سری مسابقات فوتبال غرب آسیا در تورنمنت کافا با چهار گل موفق شد به مقام آقای گلی دست یابد. او سابقه بازی در تیمهای ملی فوتبال نوجوانان ایران و جوانان ایران را دارد  و در سال ۲۰۱۹ بهمراه تیم ملی فوتبال جوانان ایران، قهرمان فوتبال آسیای مرکزی زیر ۱۹ سال شد. این بازیکن، قراردادش را در شرایطی با تیم پرسپولیس به امضا رساند که شدیداً مورد توجه استقلال قرار داشت. باشگاه پرسپولیس در نهایت موفق شد رضایت وی را با جلب رضایت باشگاه خلیج فارس شیراز، برای حضور در باشگاه پرسپولیس دریافت کند.

آریا برزگر,تصاویر آریا برزگر,بیوگرافی آریا برزگرتصاویری از آریا برزگر

 در شرایطی که موضوع مذاکره پرسپولیس درحضور محمدحسن انصاریفرد با آریا برزگر داغ شده بود، باشگاه استقلال با انتشار توافقنامه ای مدعی شد که آریا برزگر را از باشگاه فوتبال خلیج فارس شیراز در اختیار گرفته است. این مسئله باعث نارضایتی هواداران پرسپولیس شد و آن ها نگران از دست دادن این استعداد جدید فوتبال ایران بودند. تیم فوتبال استقلال توافقنامه ای منتشر کرده بود، که آن ها باید طی دو قسط که اولی در آبان ماه و دیگری در اسفند بود مبلغ رضایت نامه این بازیکن را به باشگاه خلیج فارس شیراز پرداخت می کردند ولی این توافقنامه که توسط دو باشگاه استقلال و خلیج فارس شیراز با مهر و امضا منعقد شده بود فسخ شد و باشگاه پرسپولیس توانست با این بازیکن همکاری کند؛ موضوع از این قرار بود که باشگاه استقلال و پرسپولیس بدون این که به شرایطی سنی آریا برزگر توجهی کنند، تمایل به قرارداد حرفه ای با وی داشتند.

 باشگاه خلیج فارس نمی توانست بعنوان یک باشگاه آماتور، قرارداد حرفه ای با بازیکنانش را منعقد کند و به همین خاطر توافق صورت گرفته از درجه اعتبار خارج شد. ضمن این که این قرارداد مابین دو باشگاه بسته شده بود درحالیکه آریا برزگر در این زمینه توافقی صورت نداده بود و در نهایت نیز با توجه به اینکه سن وی کم بود، شرط امضای ولی او در زیر این توافق اجباری بود که هر دو باشگاه نسبت به این مسأله بی تفاوت بودند تا این که ماجرای انتقال او به باشگاه استقلال فسخ شد و پرسپولیس توانست از این فرصت برای جذب او سود ببرد.

عکس از آریا برزگر,آریا برزگر,افتخارات آریا برزگرآریا برزگر بازیکن تیم پرسپولیس

تیم پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی خود تصمیم داشت با آریا برزگر قرارداد ببندد ولی باتوجه به مشکلات اسکان این بازیکن جوان شیرازی، پرونده انتقالش با مشکلاتی رو به رو شد ولی این بازیکن بار دیگر با توجه به اقدامات صورت گرفته و برطرف شدن این مشکل، توانست مذاکره ی خود را با باشگاه از سر بگیرد و در نهایت به لیست این تیم در مهرماه ۹۸ ملحق شد.

بازی های دور مقدماتی جام ملت های آسیا در رده جوانان در ۱۱ گروه برگزار می شود که در سال ۲۰۲۰ تیمهای اول با چهار تیم برتر دوم و کشور میزبان و در مجموع ۱۶ تیم، مرحله نهایی جام ملت های جوانان آسیا را برگزار می کنند و سرانجام در سال ۲۰۲۱ چهار تیم برتر آسیا به جام جهانی زیر ۲۰ سال راه می یابند.

قرار است آریا برزگر دوران سربازی اش را در تیم فجر سپاسی سپری کند؛ یعنی بمدت دو فصل، با این تیم همکاری داشته باشد. چنانچه فجر سپاسی به لیگ برتر صعود کند وی میتواند بازی دربرابر پرسپولیس را در فصل آینده تجربه کند. وی قرارداد خود را با تیم پرسپولیس فسخ کرد تا در تیم فجر سپاسی آرزوهایش را جستجو کند. تیمی که با علی کلانتری یکی از گزینه های صعود به لیگ برتر بشمار می رود.

زندگینامه آریا برزگر,فعالیت های آریا برزگر,آریا برزگرافتخارات آریا برزگر

سرنوشت آریا برزگر میتواند برای دیگر بازیکنان تیم ملی جوانان، درس خوبی محسوب شود. این که  برای شروع فعالیت در فوتبال، یک تیم بزرگ را انتخاب نکنند به علت اینکه سرنوشتی جز نیمکت نشینی در انتظارش نخواهد بود و ناچارا  بعد از گذشت یکی دو فصل باید برای بازی راهی یک تیم کوچک تر شوند. البته در خصوص بازی دادن به جوان ها نه نقدی به تیم پرسپولیس وارد است و نه استقلال به این خاطر که این دو تیم نتیجه گرا هستند و بالاجبار به باتجربه ترها بهای بیشتری خواهند داد و سرمربیان دو تیم هم ناچار هستند. هیچ وقت جوانگرایی در تیم پرسپولیس و استقلال نمی تواند جای نتیجه گرایی را بگیرد.


 آریا برزگر در سال ۱۴۰۲ به تیم فوتبال نساجی مازندران پیوست.

آریا برزگر,عکس از آریا برزگر,بیوگرافی آریا برزگرتصاویر آریا برزگر

افتخارات آریا برزگر

> بازیهای لیگ برتر آریا برزگر:

لیگ برتر ایران:قهرمان ۹۹–۱۳۹۸

> اطلاعات باشگاهی آریا برزگر :

>> باشگاه های جوانان:

۲۰۱۸    خلیج فارس شیراز

>> باشگاه های حرفه ای آریا برزگر:

۲۰۲۰−    پرسپولیس        

>> بازی های تیم ملی آریا برزگر:

۲۰۱۷–۱۸    زیر ۱۶ سال ایران

۲۰۱۹–    زیر ۱۹ سال ایران    

زندگی نامه آریا برزگر,آریا برزگر,آریا برزگر بازیکن فوتبالآریا برزگر بازیکن فوتبال

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 23
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش