پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۸۰۰۰۳

بیوگرافی کوین یامگا فوتبالیست دو رگه فرانسوی-کامرونی (+ تصاویر)

کوین یامگا,بیوگرافی کوین یامگا,عکس های کوین یامگاتصاویری از کوین یامگا
یکی از بازیکنان دو رگه فرانسوی- کامرونی که فعالیتش در پست دفاع راست است، کوین یامگا نام دارد. این بازیکن می تواند در دو پست وینگر چپ و راست بازی کند. وی که دارای ۱۸۷ سانتیمتر ، قد می باشد؛ برای بازی در فوتبال از توانایی فیزیکی مناسبی برخوردار است.

چکیده ای از بیوگرافی کوین یامگا

نام:آرتور کوین یامگا

زاده:۷ سپتامبر ۱۹۹۶

زادگاه:پاریس

ملیت:فرانسوی

قد:۱۸۷ سانتی متر

حرفه:دفاع راست

بیوگرافی کوین یامگا

کوین یامگا در فرانسه و شهر پاریس در تاریخ ۷ سپتامبر ۱۹۹۶ به دنیا آمد. اصلیت پدر و مادر این بازیکن از کامرون میباشد ولی آن ها به فرانسه مهاجرت کردند. وی در فرانسه، فوتبال خود را شروع کرد و ادامه داد. استقلال قدرت بدنی بالا و سرعت خوب کوین یامگا از مهمترین ویژگی های این بازیکن خارجی به شمار می رود.

کوین یامگا,بیوگرافی کوین یامگا,تصاویر کوین یامگاکوین یامگا بازیکن دفاع راست فوتبال

فعالیت های کوین یامگا

کوین یامگا در سال ۲۰۱۲ در تیمهای پایه کیه وو ورونا دوران فوتبال خود را شروع کرد و پس از آن به تیم جوانان باشگاه راه یافت و با این تیم در آن زمان ، به عنوان قهرمان لیگ جوانان سری آ انتخاب شد. وی در سری C در دوران حرفه ای فوتبالش توپ میزد و در لیگ بزرگسالان، دوران حرفه ای خود را از سری C ایتالیا آغاز کرده و در سری B بمدت کوتاهی بازی کرد. کوین یامگا در لیگ دو فرانسه نیز حضور داشته و البته در لیگ برتر پرتغال هم فعالیت داشته است.

کوین یامگا,بیوگرافی کوین یامگا,عکس جدید کوین یامگاعکسهای کوین یامگا

کوین یامگا هیچ وقت در طول دوران بازی اش مصدوم نشده است، بدین دلیل که او از فیزیک بسیار خوبی برخوردار است. این بازیکن بعد از موفقیت در تست پزشکی در ساختمان باشگاه استقلال حاضر شد و با مدیرعامل باشگاه استقلال به نام مصطفی آجرلو دیدار کرد و با این باشگاه، قراردادی بمدت دوسال بست. او در دیدار مقابل ذوب آهن اصفهان که نخستین بازی اش محسوب میشد دو گل را به ثمر رساند. باشگاه استقلال ، بعد از این که کوین یامگا به تهران آمد، به معرفی توضیحات تکمیلی درباره ی وی پرداخت.

کوین یامگا,بیوگرافی کوین یامگا,تصاویر کوین یامگاکوین یامگا فوتبالیست

کوین یامگا تاکنون در تیم هایی حضور داشته که از آن ها می توان به کیه وو ، روبر سیه نا، آرتزو، کارپی و پسکارا ایتالیا و همچنین لابریسون فرانسه، وایله دانمارک و دسپورتیوو آوس پرتغال اشاره کرد.

کوین یامگا,بیوگرافی کوین یامگا,کوین یامگا فوتبالیستکوین یامگا بازیکن دورگه ای فرانسوی - کامرونی

بازیکن تیم ته جدولی

کوین یامگا که اینک در تیم استقلال بازی می کند، فصل قبل در لیگ دانمارک توپ می زد. او بعد از این که از باشگاه “دسپورتیوا آوز” جدا شد؛ با تیم وایله در دانمارک، قراردادی به مدت یک فصل از سال ۲۰۲۰ تا سال۲۰۲۱ امضا کرد. تیم وایله به عنوان یکی از تیمهای پائین جدولی لیگ دانمارک می باشد.

کوین یامگا,بیوگرافی کوین یامگا,عکس کوین یامگاعکس از کوین یامگا

کوین یامگا سابقه ی فعالیت در تیمی را داشته که اینک هافبک دفاعی تیم ملی کشور به نام سعید عزت اللهی در آن تیم بازی می کند. به همین خاطر این بازیکن، شناخت نسبی از ایرانی ها دارد و از بابت این که در تیمی عضو شود که تمام اعضایش ایرانی هستند، مشکلی ندارد. او برای تیم دانمارکی در آخرین بازی هایش در کنار عزت اللهی توپ زد و در فصل قبل، حدود دو سوم مسابقات را نیمکت نشین بود.

مصدومیت خطرناک کوین یامگا

در ۲۶ دی ماه ۱۴۰۲ در حین  تمرینات تیم فوتبال استقلال تهران در کمپ زنده یاد ناصر حجازی در نبرد تصاحب توپ بین امید حامدی فر و کوین یامگا، استوک (کفش) حامدی فر با صورت این بازیکن فرانسوی برخورد می‌کند که به همین دلیل یامگا دچار مصدومیت از ناحیه صورت، چشم و بینی می شود، همانجا مشخص شد آسیبی جدی و به استخوان‌های صورت و بافت نرم وارد شده است. وی کارش به اتاق عمل کشید، کسی فکر نمی‌کرد قضیه تا این حد جدی باشد ولی به نظر می‌رسد آسیب دیدگی‌ تاریخی و بسیار تلخ مانند یک طلسم گریبانگیر بازیکن خارجی استقلال شده اشت.

در بحث درمان طبی؛ تمرکز بر روی این است تا فشارِ روی عصب چشم برداشته شود تا بینایی او به مرور برگردد. مشکل اصلی این است که بینایی کامل نیست و احتمال بسیار زیاد نیاز به عمل‌های جراحی دیگر هم خواهد داشت.

کوین یامگا,بیوگرافی کوین یامگاکوین یامگا بازیکن فوتبال
کوین یامگا,بیوگرافی کوین یامگا,عکس های کوین یامگاکوین یامگا بازیکن تیم استقلال

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش