سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۸۰۰۱۴

بیوگرافی داوید دخیا فوتبالیست اسپانیایی (+ تصاویر)

داوید دخیا در تیم اتلتیکو,داوید دخیا فوتبالیست,عکس های داوید دخیاداوید دخیا فوتبالیست مشهور
یکی از بازیکنان فوتبال اسپانیایی، داوید دخیا نام دارد که مشغول به بازی در باشگاه منچستر یونایتد و تیم ملی اسپانیا می باشد. وی در پست دروازه بان بازی میکند.

چکیده ای از بیوگرافی داوید دخیا

نام:داوید د خیا کینتانا

زاده:۷ نوامبر ۱۹۹۰

زادگاه:مادرید، اسپانیا

قد:۱۹۲ سانتیمتر

ملیت:اسپانیایی

سمت:بازیکن فوتبال

بیوگرافی داوید دخیا

داوید دخیا متولد ۱۷ نوامبر ۱۹۹۰ در شهر اییسکاس مادرید اسپانیا می باشد. این فوتبالیست، تنها فرزند خانواده است.

همسر دیوید دخیا

داوید دخیا با مجری و خواننده اسپانیایی به نام ادورنه در سال ۲۰۱۰ آشنایی پیدا کرد و تاکنون با این خواننده در ارتباط است. اِدورنی در تاریخ ۲۲ دسامبر ۱۹۸۵ به دنیا آمده است. او به عنوان نماینده اسپانیا در مسابقه آواز یوروویژن ۲۰۱۵ انتخاب شده بود.

داوید دخیا در تیم منچستریونایتد,داوید دخیا,داوید دخیا و همسرشداوید دخیا درکنار ادورنه

دوربینی چشم داوید دخیا

طبق تائیدیه ی دیوید دخیا در ژانویه ۲۰۱۲، او به بیماری دوربینی مبتلا شده ولی این بیماری بر روی بازی اش، هیچ اثری ندارد.

حضور داوید دخیا در تیم اتلتیکو

داوید دخیا وقتی که به سن سیزده سالگی رسید، با آکادمی باشگاه اتلتیکو مادرید قرارداد بست. وی در سال ۲۰۰۹ با طی کردن مدارج پایه ای باشگاه، نخستین بازی رسمی اش را برای این تیم انجام داد و از این طریق نظر مربی را جلب کرد و به عنوان دروازه بان اول تیم انتخاب شد.

داوید دخیا در سال ۲۰۱۰ به خاطر عملکرد خوبش در تیم اتلتیکو همراه با قهرمانی در لیگ اروپا و سوپر جام اروپا توانست نظر تیم منچستریونایتد را به خود جلب کند و با این تیم در ژوئن ۲۰۱۱ قراردادی به مبلغ ۱۸٫۹ میلیون پوند بست و در انگلستان، رکورد انتقال دروازه بان را شکست و تاکنون به عنوان دروازه بان این تیم بوده است.

داوید دخیا در تیم اتلتیکو,داوید دخیا فوتبالیست,عکس های داوید دخیاعکسهای داوید دخیا

فصل دوم حضور داوید دخیا در تیم اتلتیکو مادرید در دسته سوم لالیگا سپری شد و تیمهای نومانسیا و کویینز پارک میخواستند با او به صورت قرضی قرارداد ببندند که مدیر ورزشی اتلتیکو که در آن زمان ، خسوس گارسیا پیتارچ نام داشت به این بازیکن اسپانیایی توصیه کرد تا به نومانسیا برود، ولی داوید دخیا قبول نکرد و باشگاه برای تنبیه او، تمرین را در نظر گرفت. پس از مدتی سرمربی وقت اتلتیکو با نام ابل رسینو، داوید دخیا را در حال تمرین انفرادی دید و به او گفت که به تمرین تیم اول بعنوان دروازه بان سوم تیم فعالیت کند.

داوید دخیا در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۰۹ نخستین بازی رسمی اش را در بازی مرحله گروهی برای اتلتیکو مادرید در مقابل پورتو انجام داد و دو گل را در دقایق پایانی دریافت کرد و اتلتیکو با نتیجه ی ۲–۰ در این بازی شکست خورد. داوید دخیا با منصوب شدن کیکه فلورس بعنوان سرمربی و اشتباهات آسنجو در اواخر فصل ۱۰–۲۰۰۹ تبدیل به دروازه بان اصلی تیم شد. او بعنوان بهترین بازیکن میدان در دو بازی مقابل اتلتیک بیلبائو و والنسیا شناخته شد. در ضمن او برای اتلتیکو مادرید در ۸ بازی در لیگ اروپا به میدان رفت، یکی از این بازی ها، بازی فینال در مقابل فولهام بود که با نتیجه ۲ بر ۱ تیم اتلتیکو مادرید به پیروزی رسید.

اولین فصل داوید دخیا در باشگاه، طبق گفته ی دیگو فورلان( هم تیمی اش) این چنین بود:« او با ۱۹ سال سن، در بالاترین سطح قرار داشت و مورد اعتماد بازیکنان بود.»

تیم های داوید دخیا,داوید دخیا در تیم اتلتیکو,داوید دخیا فوتبالیستداوید دخیا بازیکن فوتبال

حضور داوید دخیا در تیم منچستریونایتد

پس از جدایی وندرسار از باشگاه منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۱، این تیم در پی کشف دروازه بان بود؛ به همین خاطر افرادی نظیر مارتن استکلنبرگ دروازه بان ملی پوش آژاکس و مانوئل نویر از تیم شالکه ۴ را زیر نظر گرفت ولی بیشتر بر روی داوید دخیا متمرکز بود. داوید دخیا برای تست پزشکی در ۲۷ ژوئن وارد منچستر شد و یک قرارداد ۱۷ میلیون پوندی را در روز بعد یعنی ۲۹ ژوئن با این تیم بست.

وی در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۱ برای نخستین بار در این تیم در یک بازی دوستانه مقابل تیم شیکاگو فایر به میدان رفت و در سال ۲۰۱۱ در بازی جام خیریه انگلستان، نخستین بازی رسمی خود را در مقابل منچسترسیتی بازی کرد و با نتیجه سه بر دو پیروز میدان شد. نخستین بازی داوید دخیا در لیگ انگلستان در مقابل تیم وست برومویچ بود و منچستر با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید.

حضور داوید دخیا در تیم ملی اسپانیا

داوید دخیا در مسابقات قهرمانی اروپا با تیم ملی زیر ۱۷ ساله های اسپانیا در سال ۲۰۰۷، مقام قهرمانی را کسب کرد و به مقام دومی در جام جهانی ۲۰۰۷ دست یافت. نام او در سال ۲۰۱۰ در فهرست اولیه و ۳۰ نفره تیم ملی اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۰ قرار گرفت ولی نام او توسط دل بوسکه در فهرست نهایی حذف شد. او در مسابقات قهرمانی اروپایی با تیم ملی زیر ۲۱ سال اسپانیا در سال ۲۰۱۲ به قهرمانی رسید.

دیوید د خیا برای بازی مقابل تیمهای صربستان و چین در ۱۵ مه ۲۰۱۲ به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد و نام او در فهرست اولیه یورو ۲۰۱۲ بود ولی مجددا نامش از فهرست نهایی حذف شد. این بازیکن در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن برای بازی در تیم المپیک اسپانیا انتخاب شد و به این ترتیب در هر سه بازی تیم اسپانیا حضور داشت.

داوید دخیا در سال ۲۰۱۳ توسط تیم ملی زیر ۲۱ ساله اسپانیا از مقام قهرمانی اش در اروپا دفاع کرد و در فهرست اولیه نفرات انتخابی تیم ملی اسپانیا در ۱۳ مهٔ ۲۰۱۴ برای شرکت در جام جهانی ۲۰۱۴ قرار گرفت و در فهرست نهایی نیز انتخاب شد. این بازیکن، نخستین بازی ملی اش را در ۸ ژوئن برای آمادگی شرکت در جام جهانی در دیدار دوستانه ای مقابل ال سالوادور انجام داد که تیم اسپانیا با نتیجهٔ ۲–۰ پیروز شد. او به عنوان جانشین ایکر کاسیاس در درون دروازه در هفت دقیقهٔ پایانی انتخاب شد.

بیوگرافی داوید دخیا,تیم های داوید دخیا,داوید دخیا در تیم اتلتیکوداوید دخیا فوتبالیست اسپانیایی

داوید دخیا در دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸، تبدیل به شماره ۱ تیم ملی اسپانیا شد و در ترکیب اصلی ۹ بازی از ۱۰ بازی این مرحله قرار گرفت و توانست دروازهٔ خود را تا شش بازی بسته نگه دارد.

رکورد ۱۰۰ کلین شیت در باشگاه منچستر یونایتد

در فصل ۲۰۱۷- ۲۰۱۸ داوید دخیا در پنجمین هفته با بسته نگهداشتن دروازه اش در مقابل اورتون، توانست در باشگاه منچستر یونایتد به رکورد ۱۰۰ کلین شیت برسد و در ۲ دسامبر ۲۰۱۷ در ورزشگاه امارات در مقابل آرسنال با نتیجه ی ۳–۱ با ۱۴ مهار توپ، به پیروزی رسید و در این زمینه با بالاترین رکورد در لیگ برتر انگلستان برابری کرد.

افتخارات داوید دخیا

۱. افتخارات باشگاهی داوید دخیا:

>> اتلتیکو مادرید :

- لیگ اروپا( ۱):۲۰۱۰–۲۰۰۹

- سوپرجام اروپا( ۱):۲۰۱۰

داوید دخیا فوتبالیست,عکس های داوید دخیا,داوید دخیا در تیم منچستریونایتدافتخارات داوید دخیا

>> منچستر یونایتد:

- لیگ برتر فوتبال انگلستان :۱۳–۲۰۱۲[ ۱۰۹]

- جام حذفی فوتبال انگلستان :۱۶–۲۰۱۵

- جام اتحادیه باشگاه های انگلستان:۱۷–۲۰۱۶

- جام خیریه انگلستان:۲۰۱۱، ۲۰۱۳، ۲۰۱۶

- لیگ اروپا:۱۷–۲۰۱۶، لیگ اروپا نایب قهرمان ۲۰۲۱- ۲۰۲۰

۲. افتخارات ملی داوید دخیا:

> اسپانیا:

* یوفا زیر ۱۷ سال اروپا( ۱):۲۰۰۷

* یوفا زیر ۲۱ سال اروپا( ۱):۲۰۱۱

عکس های داوید دخیا,داوید دخیا در تیم منچستریونایتد,داوید دخیاتصاویر داوید دخیا

۳. افتخارات فردی داوید دخیا:

> یوفا زیر ۲۱ سال اروپا:

عضو تیم منتخب جام( ۲):۲۰۱۱، ۲۰۱۳ 

> تیم سال پی اف ای لیگ برتر:

۱۳–۲۰۱۲، ۱۵–۲۰۱۴، ۱۶–۲۰۱۵، ۱۷–۲۰۱۶، ۱۸–۲۰۱۷

> بازیکن سال سر مت بازبی( ۳):

۱۴–۲۰۱۳، ۱۵–۲۰۱۴، ۱۶–۲۰۱۵

> بازیکن سال از نگاه بازیکنان تیم منچستر یونایتد( ۲):

۱۴–۲۰۱۳، ۱۵–۲۰۱۴

> بهترین دروازه بان لیگ جزیره ۲۰۱۷- ۲۰۱۸( ۱۸ کلین شیت

داوید دخیا در تیم اتلتیکو,داوید دخیا فوتبالیست,عکس های داوید دخیاداوید دخیا بهمراه نامزدش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش