شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۳۰۰۴۲

زندگینامه گابریل پین مربی فوتبال ایتالیایی (+ تصاویر)

گابریل پین,گابریل پین مربی فوتبال ایتالیایی,بیوگرافی گابریل پینعکس های گابریل پین
گابریل پین، مربی فوتبال ایتالیایی که اکنون در ایران بعنوان دستیار مدیر استقلال فعالیت می کند. او پس از مدتها فعالیت حرفه ای بعنوان هافبک فوتبال به سمت مربيگری رسیده است.

چکیده ای از بیوگرافی گابریل پین

نام:گابریل پین

زاده:۲۱ ژانویه ۱۹۶۲

زادگاه:ویتوریو ونتو، ایتالیا

ملیت:ایتالیایی

قد:۱.۷۴ m

پست:هافبک

بیوگرافی گابریل پین

گابریل پین در ۲۱ ژانویه ۱۹۶۲ در شهرستان وتریو ونه تو در استان ترویزو  دیده به جهان گشود. وی در تیم زیر ۱۹ ساله های باشگاه یوونتوس ، فوتبال خود را شروع کرد و به تیم سانرمو در فصل ۱۹۸۲ منتقل شد.

فعالیت های گابریل پین

گابریل پین، از سال ۱۹۷۵ فعالیت خود را در عرصه ی فوتبال شروع کرد و با تیم یونتوس قرارداد بست. او به عنوان هافبک حدود ۶ سال در این تیم بازی کرد. او بعد از بازی با تیم یونتوس به تیم فورمو منتقل شد. از سال ۱۹۸۵ با تیم پارما قرارداد بست و بعد از این که عملکرد درخشان خود را در این تیم نشان داد، باعث جلب نظر مدیران یوونتوس شد و با این قدرت به تیم فوتبال ایتالیا منتقل شد ولی فقط بمدت یک سال در این تیم بازی کرد و در پایان فصل به تیم لاتزیو ملحق شد.

گابریل پین فوتبالیست,گابریل پین,گابریل پین بازیکن فوتبالگابریل پین سرمربی ایتالیایی

دوران اصلی بازیگری گابریل پین در تیم لاتزیو بود که از سال ۱۹۸۶ تا سال ۱۹۹۲ در تیم لاتزیو مشغول به فعالیت شد و ۱۹۶ بازی در این مدت برای تیم لاتزیو انجام داد. وی از آن دسته هافبک هایی بود که وظایف دفاعی داشت و ۱۵ گل برای این تیم به نتیجه رساند. او بعد از درخشش و عملکرد خوبش در تیم لاتزیو، در سال ۱۹۹۲ با تیم پارما بمدت ۵ سال قرارداد بست و توانست در این تیم افتخارات بسیاری کسب کند. وی برای تیم پارما در ۲ مقطع گوناگون به میدان رفت و در ۱۶۴ بازی این تیم توانست ۹ گل را از آن خود کند. وی در تیم پیاچنزا ایتالیا، آخرین دوران بازیگری خود را تجربه کرد و سرانجام در سال ۱۹۹۷ از فوتبال خداحافظی کرد. یکی از ارکان پارمای دهه نود که به قهرمانی لیگ اروپا رسید و برای این تیم ۹۷ بازی انجام داد، گابریل پین نام داشت.

گابریل پین یکی از ارکان کادر فنی تیمهای چزاره پراندلی در زمان مربی گری اش بود و همکاری بسیاری با چزاره پراندلی داشته است. وی خیلی زود به دنیای مربيگری وارد شد و هدایت تیم زیر ۱۹ ساله های پارما را در سال ۱۹۹۹ برعهده گرفت. در سال ۲۰۰۱، گابریل پین به صورت رسمی کار خود را بعنوان مربی در تیم پارما شروع کرد و در این تیم تا سال ۲۰۰۴ بعنوان مربی به فعالیت پرداخت. او در پارما با سرمربیانی همچون دنیله پاسارلا همکاری داشته است.

قد گابریل پین,زندگی نامه گابریل پین,گابریل پینگابریل پین فوتبالیست

گابریل پین بعد از آن تا سال ۲۰۱۰ با تیم فیورنتینا قرارداد بست و کار خود را بعنوان مربی شروع کرد. نقطه عطف کارنامه مربی گری او به تیم ملی ایتالیا برمیگردد جایی که این مربی هدایت لاجوردی پوشان را در کنار چزاره پراندلی برعهده داشت. تا سال ۲۰۱۰ گابریل پین در کنار پراندلی ۲۵۰  بازی برای فیوره ای ها انجام داد. فیورنتینا یکی از درخشان ترین سال های خودش را زیر نظر چزاره پراندلی و دستیارانش سپری کرد. فیورنتینا چزاره با پراندلی توانست به سهمیه رقابت های اروپایی برسد. وی در تیم ملی ایتالیا از سال ۲۰۱۰ به مدت ۴سال بازی کرد و در یورو ۲۰۱۲ با این تیم به مقام نایب قهرمانی یورو رسید.

پس از اینکه چزاره پراندلی به تیم ملی ایتالیا ملحق شد ، گابریل پین نیز بهمراه وی در کادرفنی تیم ملی وارد شد و در بازی های یورو ۲۰۱۲، جام کنفدراسیون های ۲۰۱۳ و جام جهانی ۲۰۱۴ با چزاره پراندلی همکاری داشت و در این مدت موفق شد یک نایب قهرمانی در یورو و مقام سوم در جام کنفدراسیون ها را کسب کند.

گابریل پین,زندگینامه گابریل پین,گابریل پین بازیکن تیم ایتالیاتصاویری از گابریل پین

پس از این که چزاره پراندلی از تیم ملی ایتالیا خداحافظی کرد، گابریل پین در گالاتاسرای و جنوا نیز پراندلی را همراهی کرد و رابزه این دو مربی به  قدری خوب بود که این مربی در فیورنتینا، پراندلی را نیز همراهی کرد، اگرچه پراندلی از تیم فیورنتینا خیلی زود استعفا داد. پس از این تیم، گابریل پین بعنوان مربی در تیمهای والنسیا، النصر فعالیت کرد. فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال در تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۲۱  در استوری اینستاگرامش اعلام کرد که گابریل میخواهد در سمت دستیار استقلال F.C به او بپیوندد.

عکسهای گابریل پین,گابریل پین,تصاویر گابریل پینگابریل پین مربی تیم والنسیا

گابریل پین اینک در تیم استقلال پایتخت بعنوان مربی تیم استقلال و دستیار فرهاد مجیدی حضور خواهد داشت. وی در دوران بازی خود نیز با پیراهن تیمهای بزرگ ایتالیا روزهای درخشانی را پشت سر گذاشته و حضورش در استقلال میتواند یک اتفاق مثبت و خوبی برای این تیم باشد.

تصاویر گابریل پین,عکس از گابریل پین,گابریل پینگابریل پین دستیار فرهاد مجیدی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 12
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش