پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۲۳

زندگی نامه بیل گیتس موسس مایکروسافت (+عکس)

بیل گیتس,زندگینامه بیل گیتس,موفقیت بیل گیتسبیل گیتس
ویلیام هنری گیتس سوم مشهور به بیل گیتس، متولد ۲۸ ماه اکتبر سال ۱۹۵۵ در شهر سیاتل واشنگتن و موسس مایکروسافت (Microsoft) است. گیتس یک کارآفرین، بازرگان، سرمایه دار ، نیکوکار و مدیر برجسته ی امریکایی است. ثروت بیل گیتس تا مارس ۲۰۱۷ به رقم ۸۶ میلیارد دلار رسیده بود.

چکیده‌ای از بیوگرافی بیل گیتس

نام کامل: ویلیام هنری «بیل» گیتس سوم

تاریخ تولد: ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵

محل تولد: سیاتل، واشینگتن

تحصیلات: دانش آموخته دانشگاه هاروارد (ناتمام)

پیشه: مدیریت

شغل: بنیانگذار مایکروسافت، بنیانگذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس

مدت فعالیت: ۱۹۷۵-اکنون

همسر: ملیندا فرنچ گیتس

فرزندان: جنیفر، روری، فوبی

والدین: ویلیام اچ. گیتس و مری ماکسول گیتس

بیل گیتس کیست؟

بیل گیتس مرد افسانه ای دنیای کامپیوتر باعث تأسیس و شکل گیری شرکت مایکروسافت جهانی شد. بیل گیتس یکی از بزرگ ترين تاجرین و کارآفرینان جهان است که با تاسیس مایکروسافت، به یکی از معروف ترین افراد جهان تبدیل شد.

بیوگرافی بیل گیتس

تحصیلات بیل گیتس,بیل گیتس,بیل گیتس در مدرسهبیل گیتس در نوجوانی

ویلیام هنری بیل گیتس سوم معروف به بیل گیتس ( به انگلیسی: Bill Gates) در حوزۀ ارتباطات و فن آوری اطلاعات، نامی شناخته شده است. بیل گیتس در سال ۲۸ ماه اکتبر ۱۹۵۵ متولد شد. او بهمراه شریکش،« پل آلن»، بزرگ ترين شرکت نرم‌افزار دنیا را تأسیس کرد. 

پدرش ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشناسان شهر سیاتل، واشینگتن بود و مادر وی معلم مدرسه و یکی از اعضای هیئت مدیرهٔ یونایتد وی اینترنشنال بود که در امور خیریه هم فعالیت داشت.پدر و مادر بیل از ابتدا برای او شغلی در زمینه ی حقوق و وکالت در نظر داشتند؛ ولی بیل گیتس در سال های تحصیل علاقه ی خویش به کامپیوتر را نشان داد.

تحصیلات بیل گیتس 

بیل گیتس در سن ۱۳ سالگی وارد مدرسه ی Lakeside شد.علاقه ی زیاد او به برنامه نویسی سبب شد معلمان او را از کلاس ریاضی معاف کنند. بیل گیتس نخستین برنامه ی کامپیوتری خود را به صورت یک بازي Tic- Tac- Toe روی دستگاه Teletype Model 33 ASR نوشت و از عملکرد آن شگفت‌زده شد.

بیل گیتس در سال ۱۹۷۳ از مدرسه ی لیک ساید فارغ التحصیل شد و بورسیه ی ملی National Merit را دریافت کرد و در پائیز سال ۱۹۷۳ وارد دانشگاه هاروارد شد.هنگامی که در سال دوم رشته ریاضیات در دانشگاه هاروارد با کامپیوتر« Altair 8800» اشنا شد، تحصیلات را رها کرد.

راز موفقیت بیل گیتس,زندگینامه بیل گیتس,بیل گیتسجوانی بیل گیتس

بیل گیتس بهمراه سه دوست دیگرش در کار به یکدیگر کمک می کردند و همچنين به اموزش زبان های برنامه نویسی دیگری نیز پرداختند، دوست صمیمی تر بیل پل آلن نام داشت، آن ها در آن زمان نمیدانستند که قرار است چه کار بزرگی را در آينده انجام دهند و چه عناوینی را در دنیا به خود اختصاص دهند. دانشگاه هاروارد ۳۲ سال بعد از ترک تحصیل به "بیل گیتس" مدرک افتخاری داد.

ازدواج بیل گیتس

بیل گیتس و همسرش,بیل گیتس,بیل گیتس و ملیندا فرنج گیتسبیل گیتس و همسرش

گیتس در سال ۱۹۹۴ با ملیندا فرنج گیتس که از کارمندان مایکروسافت (Microsoft) ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر( متولد سال ۱۹۹۶) و یک پسر( متولد سال ۱۹۹۹) بوده است. بیل گیتس راه مادر خود را ادامه داد و بهمراه همسر خود تعدادی موسسه خیره در سراسر جهان تاسیس کرد. این زوج در تاریخ خیرین ایالت متحده آمریکا بعنوان بخشنده ترین بشر دوستان آمریکایی شناخته می شوند.

ثروت و دارایی بیل گیتس

بیل گیتس تا مارس ۲۰۱۷ با دارایی خالص ۸۶ میلیارد دلار، به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می شد.بیل گیتس از تکنولوژی موجود استفاده نموده و با استفاده از استراتژی های بازاریابی خود توانست بازار را تحت سلطه اش درآورد.

بیل گیتس,خانه بیل گیتس,دارایی های بیل گیتس خانه بیل گیتس در واشینگتن

منزل بیل گیتس یکی از مدرن ترین و گران ترین خانه های دنیا بوده که در کنار تپه میباشد و منظره ای رو به دریاچه واشینگتن در مدینا واقع در واشینگتن دارد. بر اساس محاسبه مجموعه خانه و زمینش معادل ۱۲۵ میلیون دلار ارزش دارد و مالیات آن در حدود ۱ میلیون دلار در سال می باشد.عمارت مسکونی خانواده گیتس یک ساختمان ۳۹۰۰ فوت مربعی( ۳۶۲ متر مربع) جداگانه هم دارد به یک استخر ۶۰ فوتی( ۱۸ متری) مجهز است. 

همینطور در بین اموال بیل گیتس، مجموعه ای از نوشته های لئوناردو دا وینچی موجود میباشد که وی در سال ۲۰۰۴ به مبلغ ۳۰٫۸ میلیون دلار در یک حراجی خریداری کرده است.

تاسیس مایکروسافت توسط بیل گیتس

بیل گیتس,فعالیت های بیل گیتس در مایکروسافت,فعالیت های بیل گیتسبیل گیتس در شرکت مایکروسافت

بیل گیتس بعد از ترک تحصیل از دانشگاه هاروارد، با دوست دوران کودکی اش، پاول آلن، به دنبال تحقق رویاهای بلند پروازانه اش رفت.

شرکت مایکروسافت در تاریخ ۴ ماه آوریل ۱۹۷۵ با مدیر عاملی بیل گیتس تاسیس شد. در اوت ۱۹۷۷، مایکروسافت با مجله اسکی در ژاپن توافق کرد و در نتیجه نخستین دفتر بین المللی خود را در ژاپن تاسیس کرد. مایکروسافت در ژانویه ۱۹۷۹، به یک مرکز جدید در واشینگتن در ایالات متحده آمریکا نقل مکان کرد.

مایکروسافت با سیستم عامل زنیکس در سال ۱۹۸۰،  وارد بازار کار سیستم عامل شد. بعد از آن مایکروسافت سیستم عامل MS- DOS را تولید کرد. سرانجام مایکروسافت در مذاکرات با تحقيقات دیجیتال شکست خورد و در نوامبر ۱۹۸۰ سیستم عامل جدیدی با نام CP/M تولید کرد که در آينده در کامپیوترهای شخصی مورد استفاده قرار گرفت.

مایکروسافت با درآمدهای بسیارش ۲۱۰ شرکت را خرید و همچنین یک بخش چاپ و نشر به نام مایکروسافت پرس تولید کرد. عاقبت پائول آلن در ماه فوریه بعد از مبتلا شدن به بیماری هوج کین استعفاء داد.

دوستی پائول آلن و بیل گیتس,بیل گیتس,شریک بیل گیتس در مایکروسافتبیل گیتس و پائول آلن

بیل گیتس با راه اندازی مایکروسافت که اولین شرکت نرم‌افزاری دنیا بود، پیشتاز برنامه سازی در دنیای کامپیوتر گردید و امپراتوری نرم‌افزاری اش با کامپیوترهای شخصی دنیا را درنوردید. مایکروسافت در زمینه طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائهٔ خدمات نرم افزاری برای وسایل کامپیوتری فعال است.

"بیل گیتس" که در ابتدای عصر ریزپردازشگرها( مایکروپروسسورها) در سیاتل متولد شده بود،  پس از توسعه و تکوین سیستم عامل" داس"( MS- DOS) و بعد از آن ویندوز، به ثروتی میلیارد دلاری رسید که برای نخستین بار در تاریخ فقط و فقط از راه فروش سرویس ها و نرم افزارهای تولید شده برای کامپیوترهای سراسر دنیا تامین شد. بیل گیتس دیگر بزرگترین سهام دار مایکروسافت نیست و سالها است که سهام خود از این شرکت را به فروش رسانده است.

علاقه مندی های بیل گیتس

  • بیل گیتس عاشق مسافرت است و هرساله برای برنامه های فقرزدایی از هند بازدید می کند.
  • علاقه بیل گیتس به تمرینات بدنی و ورزش
  • توجه به یادگیری موضوعات جدید 
  • پیروی بیل گیتس از شعار" به چیزی که باعث اعتبار است، اعتبار دهید"
  • تلاش برای موفقیت و کمک به دیگران
  • مطالعه کتاب قبل از خواب

جوایز و افتخارات بیل گیتس

بیل گیتس,جوایز بیل گیتس,عکس بیل گیتسسخنرانی بیل گیتس

بیل گیتس جوایز متعددی را بابت مسایل مختلف به دست آورده است که میتوان به نشان افتخاری Knight Commander of the Order of the British یا KBE که از دست ملکه انگلیس دریافت کرد.

دریافت خدمات عمومی بلوبرگ میلینیوم، کسب جایزه پادما بوشان، اخذ جایزه بوفالوی نقره ای به علت کمک های او به صنعت IT اشاره کرد.

در سال ۲۰۱۶، باراک اوباما مدال افتخار ریاست جمهوری را به گردن بیل گیتس و همسرش ملیندا به پاس تلاش های انسان دوستانه شان آویخت. در سال ۲۰۱۷ فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه هم نشان لژیون دونور که بالاترین نشان ملی این کشور است را به این دو خیِّر نیکوکار تقدیم کرد.

نقل قول های بیل گیتس

۱- فن آوری تنها یک ابزار است. برای اینکه کودکان با همکار کنند و انگیزه داشته باشند، حضور معلم و اموزگار الزامی است.

۲- نرم افزار، ترکیبی زیبا از هنر و مهندسی است.

۳- ناراضی ترین مشتریان، بهترین منابع یادگیری برای کسب و کار هستند.

۴- موفقیت معلمی فریبکار است زیرا انسان های باهوش را راضی می کند که نباید باخت در کارشان باشد.

۵- جشن گرفتن موفقیت ها امری خوش آیند است اما مهم ترین نکته بی تردید درس گرفتن از شکست ها خواهد بود.

۶- هوش یک مفهوم زیرکانه است. افراد باهوش زیرکی خاصی دارند و میتوانند حقایق تازه را دریابند.

۷- این بازار نیست که خط مشی دانشمندان، متفکران و دولت مردان را تعریف می کند و ما تنها باتوجه توجه کردن به این چیزها و در اختیار داشتن انسان های باهوش می توانیم تا حد ممکن پیشرفت کنیم.

تصاویری از  فرزندان بیل گیتس

بیل گیتس,پسر بیل گیتس,فرزندهای بیل گیتسروری جان گیتس
دختر بزرگ بیل گیتس,بیل گیتس,خانواده بیل گیتسجنیفر کاترین گیتس
خانواده بیل گیتس,دختر بیل گیتس,بیل گیتسفیبی ادل گیتس

گردآوری:بخش بیوگرافی سرپوش

  • 35
  • 36
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید