چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۰۰۵

بیوگرافی پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت

پل آلن,بیوگرافی پل آلن,عکس های پل آلنپل آلن
نام ماکروسافت به گوش همه ما رسیده و تا کنون از آن استفاده کرده ایم، بنیانگذاران این شرکت جهانی بیل گیتس و پل آلن هستند. پل آلن از مدیران ماکروسافت نیز بود که در سال ۲۰۱۵ سرمایه او غالب بر ۱۷/۶ میلیارد دلار تخمین زده شد. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این میلیارد موفق خواهیم پرداخت.

چکیده بیوگرافی پل آلن:

نام کامل: پل گاردنر آلن

تاریخ تولد: ۲۱ ژانویه ۱۹۵۳

محل تولد: سیاتل، واشینگتن ایالت واشینگتن

حرفه: بنیانگذار ماکروسافت

 سرمایه: ۱۶/۷ میلیارد دلار

درگذشت: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ در سن ۶۵ سالگی

پل آلن,بیوگرافی پل آلن,بیوگرافی پل آلنبیوگرافی پل آلن

بیوگرافی پل آلن:

پل آلن یکی از بنیانگذارن ماکروسافت می باشد که این شرکت بزرگ را با مشارکت بیل گیتس تاسیس کردند. این ملیارد موفق در ۲۱ ژانویه ۱۹۳۵ در سیاتل،  ایالت واشینگتن به دنیا آمد. دوستی او بیل گیتس به ۱۴ سالگی آنها برمی گردد که در مدرسه  «لیک ساید» با همدیگر ملاقات کردند و دوست شدند.

هر دوی آنها به فعالیت های کامپیوتری علاقه داشتند همین موضوع سبب شد که در نوجوانی شروع به ساختن وسایل الکترونیکی کنند. با وجود اختلاف سنی که بین این دو دوست وجود داشت اما وجه تشابه و علاقه های مشترک زیادی داشتند به همین دلیل توانستند برای همدیگر دوستان خوبی باشند.

پل آلن و بیل گیتس تا ۱۰ سال بعد هم دوست ماندند و بعد از رسیدن به مقطع آموزش عالی متوجه شدند که هیچ علاقه ای به درس های یکنواخت و خشک ندارند، در نهایت تصمیم گرفتند بعد از دو سال دانشگاه را ترک کنند با مشارکت همدیگر یک نرم افزار تجاری برای کامپیوترهای خانگی طراحی کردند که در نهایت به تاسیس شرکتی تحت عنوان ماکروسافت ختم شد.

پل آلن,بیوگرافی پل آلن,عکس پل آلنپل آلن در کنار بیل گیتس

شروع فعالیت حرفه ای پل آلن:

همانطور که اشاره شد فعالیت حرفه ای پل آلن و بیل گیتس به سال ۱۹۷۵ برمی گردد که آنها شرکتی برای تهیه و طراحی نرم افزارهای کامپیوتری تاسیس کردند و در نهایت به ماکروسافت تبدیل شد.

شرکت آنها در ابتدای فعالیتشان به فروش برنامه های بیسیک اقدام کرد اما بعد از گذشت مدتی، با اقدامی که آلن کرد شرکت آنها به موفقیت چشم گیری دست پیدا کرد.

 او یک سیستم عامل به نام Q-DOS به مبلغ ۵۰ هزاردلار خریداری کرد. بعد از تغیرات، رفع ایرادات و بازنویسی که این دو مدیر عامل بر روی برنامه خریداری شده انجام دادند نامش را به  MS-DOS تغییر دادند و با استفاده از برنامه جدید سیستم های شرکت IBM  را به آن مجهز کردند.

در آن زمان IBM به عنوان غول کامپیوترهای شخصی شناخته می شد و توانست با استفاده از این برنامه جدید کل بازار را بگیرد، بنابراین موفقیت بسیاری را برای گیتس و آلن به همراه آورد و شرکت ماکروسافت را نیز به شهرت رساند.

پل آلن,بیوگرافی پل آلن,تحصیلات پل آلنعکس قدیمی پل آلن و بیل گیتس

ترک مایکروسافت توسط پل آلن:

زمانی که این دو دوست صمیمی به سرعت به سمت موفقیت حرکت می کردند به طوری که همه پل را با عنوان مرد ایده و گیتس را با مرد عمل می شناختند در سال ۱۹۸۳ آلن درگیر بیماری سرطان خون شد، به همین دلیل دیگر انرژی کافی برای ادامه کار نداشت.

بعد از گذشت مدتی حال عمومی وی بهتر شد اما تصمیم گرفت از هیئت مدیره شرکت مایکروسافت استعفا دهد زیرا فکر می کرد ممکن است در آینده همکاری او مشکلاتی ایجاد شود، به همین دلیل در سال ۱۹۸۳ پل آلن مایکروسافت را ترک کرد اما سهام خود را از شرکت خارج نکرد و همچنان بخشی از آن را در اختیار داشت.

پل آلن,بیوگرافی پل آلن,تصاویر پل آلنعکس جوانی های پل آلن

پل آلن برا تقویت روحیه خود زمانی که درحال درمان بود سفرهای زیادی را تجربه کرد و مایکروسافت هم درحال رشد و پیشرفت سریع خود بود. سهامی که آلن در این شکرت داشت سبب شد از او در ۳۰ سالگی یک میلیارد بسازد.

بعد از اینکه دوره درمانی این میلیارد موفق، به اتمام رسید برای یافتن چیزی که ارزش تولد دوباره اش را داشته باشد زمینه های مختلفی را مورد بررسی قرار دارد و پروژه های گوناگونی را امتحان کرد.

به دنبال این تکاپو برای راه اندازی پروژه ای او در سال ۱۹۸۶ شرکتی را تحت عنوان والکان ونچرز تاسیس کرد که هدف آن جستجوی پروژه هایی برای سرمایه گذاری با تمرکز بیشتر بود. در سال ۱۹۹۲ یعنی ۶ سال بعد آلن شرکتی را تاسیس کرد که نام آن اینتروال ریسرچ بود. این مرکز به یک قطب فکری در دره ی سیلیکون تبدیل شد. این دو شرکت تواسنتند آلن را به رویای گذشته خود برسانند، رویایی که مبنی بر راه اندازی یک جامعه ی جهانی که همه در آن حضور مجازی دارند، بود.

پل آلن,زندگینامه پل آلن,عکس های پل آلنمصاحبه ها و سخنرانی های پل آلن

پل آلن و سرمایه گذاری های متعدد:

پل آلن در شرکت ها و پروژه های متعدد و بزرگی سرمایه گذاری کرد و نام او در میان بسیاری از شرکت های بزرگ به چشم می خورد. به دلیل علاقه بسیاری که به ورزش داشت، اکنون به عنوان مالک یکی از تیم های ورزشی بسکتبال NBA  و تیم راگبی در  NFL شناخته می شود، همین موضوع توانست برای این میلیارد محبوبیت و معروفیت زیادی را به ارمغان بیاورد.

نام پل آلن در رسانه های سرگرمی و تعاملی هم به عنوان یک سرمایه گذار به چشم می خورد و توانسته عملکرد خوبی را از خود نشان دهد. یکی از فعالیت های او در این زمینه مربوط به خریداری بزرگترین سالن نمایش درشهر سیاتل که به دلیل ورشکستگی به مزایده گذاشته شده بود، آلن سریعا آن را خریداری، بازسازی کرد و به مکانی جهت پخش فیلم و برنامه های تفریحی اختصاص داد.

پل آلن,بیوگرافی پل آلنپل آلن در خانه چند میلیاردی اش

این میلیارد همیشه غیرقابل پیش بینی است زیرا کسی نمی تواند از برنامه هایش خبر داشته باشد، همین موضوع سبب شده که کمتر کسی از سرمایه گذاری اش در پروژه ی فضایی ناسا تعجب کند.

در سال ۱۹۹۰ زمانی که ناسا اعلام کرد برای پروژه ی اِس ای تی آی سرمایه ای نمی گذارد، پل آلن سریعا اعلام آمادگی کرد و نام خود را بر روی تلسکوپ هم گذاشت. در این پروژه حدودا ۱۳/۵ میلیون دلار سرمایه از طرف پل آلن وارد شد که برای نصب کردن چند دیش در اطراف کالیفرنیای شمالی هزینه شدند. نرم افزارهای بسیاری که توسط پل آلن در زمینه های گوناگون آموزشی و تجاری طراحی شدند توانسنتد لقب پرکاربردترین و پرفروش ترین ها را به خود اختصاص دهند.

پل آلن,بیوگرافی پل آلن,فعالیت حرفه ای پل آلنسرمایه گذاری های متنوع پل آلن

پل آلن حامی اقتصادی اسپیس شیپ وان در سال ۲۰۰۳ بود که برنده ی طرح فضاپیماهای خصوصی هستند. همچنین یکی از پیشرفته ترین  مراکز تحقیقاتی مغز در سپتامبر ۲۰۰۳ به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار توسط پل آلن تاسیس شد و توانست اطلس های گوناگونی از مغز تهیه کند.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 18
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش