پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۲۶

بیوگرافی آمانسیو اورتگا و فعالیت های او در کمپانی زارا (+تصاویر خانوادگی)

آمانسیو اورتگا,آمانسیو اورتگا کیست,بیوگرافی آمانسیو اورتگاآمانسیو اورتگا، موسس شرکت ایندیتکس است
آمانسیو اورتگا، (به اسپانیایی: Amancio Ortega) زاده ۲۸ مارس ۱۹۳۶، فعال در صنعت مد و مؤسس شرکت ایندیتکس می باشد. آمانسیو اورتگا اکنون، بعنوان ششمین فرد ثروتمند جهان و ثروتمندترین فرد در کشور اسپانیا شناخته می شود.

چکیده ای از بیوگرافی آمانسیو اورتگا

تاریخ تولد: ۲۸ مارس ۱۹۳۶

تابعیت: اسپانیا

نوع فعالیت: خرده فروشی

منبع ثروت: ایندیتکس، زارا( خودساخته)

تحصیلات: مقطع دبیرستان

علت شهرت: در فهرست ثروتمندترین افراد جهان

آمانسیو اورتگا کیست؟

آمانسیو اورتگا موسس شرکت ایندیتکس یکی از شخصیت های پولدار جهانی می باشد. در سال ۲۰۱۸ توانسته رتبه ششم را در دنیا بعنوان ثروتمند به خود اختصاص دهد. آمانسیو توانست در سال ۲۰۱۵ برای چند ساعت حتی بالاتر از بیل گیتس و بیزوس در صدر جدول قرار گیرد. آمانسیو اورتگا تاجر اسپانیایی فعال در صنعت مد و موسس شرکت ایندیتکس می باشد. در سال ۲۰۱۸ دارایی خالص او بالغ بر ۷۰ میلیارد دلار بوده است.

زندگی نامه ی آمانسیو اورتگا

آمانسیو متولد ۲۸ مارس ۱۹۳۶ در شمال اسپانیا شهر کوچک با جمعیت کم به نام Busdongo de Arbas می باشد. آمانسیو اورتگا یکی از بنیانگذاران شرکت Industria de Diseño Textil و دارای زنجیره های مد مختلف زارا، برشکا، پول اندبر، ماسیمو دوتی، دولسی گابانی، حدودا ده برند و فروشگاه های خرده فروشی پوشاک نیز می باشد. آمانسیو اورتگا در دوران کودکی دارای خانواده ی بی بضاعت ۶ نفره بود، به صورتی که پدرش یک کارگر راه آهن بود و مادر اورتگا هم خدمتکار بود و درآمد ناچیزی که از شغل پدر و مادرش بدست می آمد حتی گاهی اوقات نمی توانست نیازهای اولیه آنها برای داشتن اقلام اولیه زندگی شان را برآورده کند. به همین علت مدرسه را رها کرد و در یک تولیدی پیراهن دوزی محلی به نام گالا بعنوان پیک مشغول بکار شد. اما بعدها به دستیار خیاط تبدیل شد و همان جا دوخت لباس با دست را یاد گرفت.

زندگی نامه آمانسیو اورتگا موسس کمپانی zara,آمانسیو اورتگا,موسس شرکت ایندیتکسآمانسیو اورتگا در سال ۱۹۷۵ میلادی نخستین فروشگاه Zara خود را افتتاح کرد

سال های نخست زندگی حرفه ای آمانسیو اورتگا

آمانسیو اورتگا در سال ۱۹۷۲ میلادی تولیدی پوشاک Confecciones Goa را تأسیس کرد و در آن حوله حمام های پشمی که به وسیله هزاران زن محلی که عضو تعاونی دوزندگی بودند تولید می شد، میفروخت. سه سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۵ میلادی آمانسیو اورتگا به همراه همسرش رزالیا، نخستین فروشگاه Zara خود را افتتاح کرد. او در ابتدا تصمیم داشت فروشگاهش را Zorba نامگذاری کند ولی این اسم از گذشته توسط شرکت دیگری انتخاب شده بود. آمانسیو اورتگا این اسم را به زارا تغییر داد. این فروشگاه بسیار موفقیت آمیز بود و او در یک دهه بعدی، چند فروشگاه زارا را در گالیسیا اسپانیا افتتاح کرد.

آمانسیو اورتگا، جزء ثروتمندترین اقراد جهان

آمانسیو اورتگا با برند ZARA توانسته است خود را در رده ی ثروتمندترین افراد جهان قرار دهد. آمانسیو اورتگا موسس و رییس INDITEX GROUP است. همچنین صاحب یکی از لوکس ترین و شیک ترین هتل های جهان در میامی است. آمانسیو اورتگا جت شخصی هم دارد. جت شخصی آمانسیو اورتگا BD-700 است.

زندگى خانوادگى آمانسیو اورتگا

آمانسیو اورتگا بسیار در خصوص زندگى خصوصی و شخصى اش محافظه کار و محتاط مى باشد، به طورى که تا سال ٢٠١٢ میلادى او تنها با سه روزنامه نگار مصاحبه کرده بود. در سال ١٩٦٦ میلادى، آمانسیو اورتگا با روزالیا مرا ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های ساندرا اورتگا مورا و مارکوس اورتگا میباشد ولی در سال ١٩٨٦ میلادى از روزالیا مرا جدا شد و بعد در اوت ٢٠١٣ میلادى روزالیا مرا در سن ٦٣ سالگی فوت کرد.

آمانسیو اورتگا,موسس شرکت ایندیتکس,زندگى خانوادگى آمانسیو اورتگاآمانسیو اورتگا در کنار دختر و همسرش

در سال ٢٠٠١ میلادى، آمانسیو اورتگا با همسر دومش فلورا ازدواج کرد که ۱۸ سال از خودش کوچکتر است و در یکی از شرکت های آمانسیو بعنوان هیئت مدیر مشغول بکار بود. حاصل این ازدواج سه فرزند مى باشد. از سال ٢٠١٧ میلادى، آمانسیو اورتگا همراه با همسرش در لاکرونیا- اسپانیا زندگی مى کند.

تاریخچه برند زارا,بیوگرافی آمانسیو اورتگا,آمانسیو اورتگاآمانسیو اورتگا در سال ٢٠٠١ میلادى با فلورا ازدواج کرد

تاریخچه پیدایش برند زارا

کمپانی ZARA سومین فروشگاه زنجیره ای کفش و لباس جهان را در اختیار دارد و موسس آن پیژامه دوز سابق و باربر یک مغازه لباس فروشی، به نام آمانسیو اورتگای اسپانیایی است.

آمانسیو اورتگا به همراه همسر خویش روزالیا مرا، در سال ۱۹۸۵ میلادی کمپانی بزرگ ایندیتکس را تأسیس کرد تا شرکت مادری برای برند زارا و سایر فروشگاه های زنجیره ای دیگر باشد. در ابتدا کار این شرکت تولید منسوجات و پارچه بود.

زندگى خانوادگى آرمانسیو اورتگا,آرمانسیو اورتگا,تاریخچه برند زاراآمانسیو اورتگا و روزالیا مرا در سال ۱۹۸۵ میلادی، کمپانی ایندیتکس را تأسیس کردند

آمانسیو اورتگا (Amancio Ortega)، بنیانگذار Inditex بعد از ۱۲ سال ساخت منسوجات، تصمیم به تولید لباس گرفت. آمانسیو اورتگا نخستین فروشگاه لباس خویش را در سال ۱۹۷۵ در مرکز شهر لاکرونیای اسپانیا افتتاح نمود. در ابتدا نام این فروشگاه زوربا( فیلمی کلاسیک از سینمای یونان) بود که به علت تشابه اسم با یک بار در نزدیکی این فروشگاه, نام آنرا به زارا تغییر داد.

کار اولین فروشگاه زارا تولید لباس‌های ارزان قیمت و برطبق مد روز اسپانیا بود. بعد از چند وقتی به دلیل قیمت مناسب لباس‌های آمانسیو اورتگا فروشگاه زارا در لاکرونیا به شهرت رسید.

مهمترین علت موفقیت برند زارا از بین بردن شکاف بین طراحان مد و مشتریان بود و مردم با زارا می توانستند خیلی زود به لباس‌های دلخواه خود برسد. آمانسیو اورتگا اساس تولیدات خود را بر روی خواسته های قشر متوسط جامعه متمرکز نمود و به اینصورت در بازه زمانی کوتاهی محبوبیت بسیاری بدست آورد.شهرت بین المللی زارا برای قیمت های شگفت انگیز اجناس این برند و سبک استایل این برند است که علت محبوبیت این برند مى باشد. زارا همیشه آخرین طرح هاى به روز و مد را ارائه مى نماید که برطبق آخرین مد روز دنیا هستند که به همین دلیل داراى طرفداران زیادى در سرتاسر دنیا مى باشد، بالاخص بین افراد تنوع طلب که همه دنبال طرح هاى جدید و آخرین مدل هاى دنیا مد مى باشند.

آمانسیو اورتگا,برند زارا,آمانسیو اورتگا کیست به دلیل قیمت مناسب لباس‌های آمانسیو اورتگا فروشگاه زارا در لاکرونیا به شهرت رسید

امروزه بیش از ٢٢٠٠ فروشگاه زارا در ٩٣ کشور وجود دارد، من جمله ٧٨ فروشگاه این برند مشهور در ایالات متحده امریکا واقع مى باشد.

زارا کم ترین میزان ضایعات را در بین اکثر برندهای جهان دارد

این یکى از اصول و سیاست اساسى برند زارا است که به وسیله شرکت اصلى این برند ایندیتکس تعیین شده است. بطور میانگین اکثر شرکت های مد در پایان هر فصل، بعد از فروش در آخر هر فصل خود، تمایل دارند که میزان حدود ١٠ الى ٢٠ درصد از تولید باقى مانده خود را از بین ببرند یا نابود کنند، ولى میزان برند زارا ١ درصد است که واقعاً نسبت به رقباى دیگر رقم باور نکردنی است!

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش