چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۹۹

زندگی نامه برنارد آرنو و فعالیت هایش (+ تصاویر)

برنارد آرنو,تصاویر برنارد آرنو,زندگی نامه برنارد آرنوبرنارد آرنو، مدیرعامل موفق شرکت ال‌وي‌ام‌اچ است
برنارد آرنو یک کارآفرین موفق، تاجر و کلکسیونر آثار هنری اهل فرانسه است. او به عنوان پسری تاجر متولد شد و در امور تجارت از خردسالی با تیزبینی به موفقیت رسید.

چکیده ای از بیوگرافی برنارد آرنو

نام:برنار آرنو 

زاده:۵ مارس ۱۹۴۹

زادگاه:روبه

ملیت:فرانسوی

سمت:بازرگان، سرمایه دار

وضعیت تاهل:متاهل

بیوگرافی برنارد آرنو

برنارد آرنو در پنجم مارس ۱۹۴۹ در شهر روبه واقع در شمال فرانسه چشم به جهان گشود. نام پدر او ژان لئون آرنو بود که کارخانه دار و صاحب یک شرکت ساخت و ساز به نام« فیرت ساوینل» بود.

عکسهای برنارد آرنو,برنارد آرنو,اعتقادات برنارد آرنوادغام موفقیت‌آمیز چند تولیدکننده معروف کالاهای لوکس توسط برنارد آرنو انجام شد

تحصیلات برنارد آرنو

برنارد آرنو تمام دوران کودکی اش را در شهر روبه گذراند و از دبیرستان ماکسنس شهر روبه در سال ۱۹۶۹ برای ادامه تحصیل به شهر پاریس مهاجرت کرد و وارد دانشگاه پلی تکنیک پاریس شد. او سرانجام موفق شد در سال ۱۹۷۱ از رشته عمران، مدرک مهندسی خود را کسب کند. بعد از آن بخاطر درخواست پدرش به کسب و کار خانوادگیشان یعنی شرکت ساختمان سازی و املاک پدری اش ملحق شد.

ازدواج برنارد آرنو

برنارد آرنو دو بار ازدواج کرده است. برنارد آرنو با آنه دواورین در سال ۱۹۷۳ میلادی ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک دختر به نام دلفین و همینطور یک پسر به نام آنتوان بود. زندگی برنارد آرنو و آنه حدود ۱۳ سال دوام داشت و سرانجام آنها در سال ۱۹۹۰ میلادی رسماً از یکدیگر طلاق گرفتند. برنارد آرنو یک سال پس از جدایی از همسر اولش با یک خانم پیانیست از اهالی کبک کانادا و کلکسیونر نت های موسیقی به نام هلن مرسیه ازدواج کرد و حاصل این ازدواج سه فرزند پسر بود. دلفین تنها دختر برنارد آرنو، قائم مقام شرکت لویی ویتون است و پسرش آنتوان نیز مدیر عامل برلوتی یکی از شرکتهای تابعه LVMH و رئیس هیئت مدیره شرکت ایتالیایی لورو پیانا است.

فعالیت های بشر دوستانه برنارد آرنو,آثار خیرخواهانه برنارد آرنو,برنارد آرنوتصاویر خانوادگی برنارد آرنو

اعتقادات برنارد آرنو

برنارد آرنو بر این باور است که شرکت برای افزایش انرژی خلاقانه، باید مدیرانی با عشق و علاقه به هنرمندان داشته باشد در اینصورت میتوانند هنرمندانشان را درک کنند. در میان مدیران ارشد اجرایی پیشتاز در جهان، برنارد آرنو فردی منحصربه فرد است، همواره این توانایی را دارد که بین جنبه های مالی و خلاقانه کسب و کار، ارتباطی مناسب برقرار کند. گرچه او به محدود کردن نوآوری طراحانش هیچ وقت اعتقاد نداشته ولی همواره بر انضباط مالی در مواردی چون خرید، بازاریابی و فروش محصولات شرکتش تأکید کرده است.

برنارد آرنو,زندگینامه برنارد آرنو,تحصیلات برنارد آرنوبه اعتقاد برنارد آرنو یک مدیر یا رئیس باید در فعالیت‌های خلاقانه‌ کارکنانش مشارکت داشته باشد

حرفه برنارد آرنو

برنارد آرنو پس از این که در سال ۱۹۷۱فارغ التحصیل شد، بعنوان مهندس عمران  به یک شرکت ساختمان سازی که املاک پدرش بود، پیوست. او برای گسترش و رشد شرکت برنامه ریزی  را آغاز کرد و  موفق شد در سال ۱۹۷۶ پدرش را متقاعد کند که بخش ساخت و ساز شرکت را منحل کند و در یک تجارت سودآور، درآمد حاصل از آنرا سرمایه گذاری کند. خانواده ی آرنو ۴۰ میلیون فرانک فرانسه از محل تصفیه بخش ساخت و ساز دریافت کردند و در تجارت املاک و مستغلات سرمایه گذاری کردند، که در آن هنگام یک بخش پر رونق بود. این شرکت که اکنون نام آن به Ferinel تغییر کرده است ، به یک شرکت بسیار موفق با داشتن تخصص در محل اقامت در تعطیلات، تبدیل شد. سه سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۹ برنارد آرنو رسماً جانشین پدرش شد و فعالیت خود را در جایگاه ریاست شرکت ادامه داد.

ازدواج برنارد آرنو,برنارد آرنو,حرفه برنارد آرنوبرنارد آرنو، رییس و مدیر ارشد اجرایی شرکت Louis است

بعد از اینکه فرانسوا میتران بر مسند ریاست جمهوری فرانسه نشست، برنارد آرنو در سال ۱۹۸۱، به ایالات متحده آمریکا نقل مکان کرد و در آن جا شرکت فرینل را تأسیس نمود. سپس به این وسیله توانست در پالم بیچ واقع در ایالت فلوریدا ساختمان هایی مسکونی احداث کند. 

برنارد آرنو سه سال بعد یعنی در سال ۱۹۸۴درست هنگامی که سوسیالیست های فرانسه تغییر رویه دادند مجدد به کشور فرانسه که زادگاهش بود، بازگشت و این بار کار خود را در سمت مدیر ارشد اجرایی یک شرکت کالاهای لوکس به نام فیانسیر آگاش ادامه داد. برنارد آرنو  با کمک بخش بنگاه سرمایه گذاری بانک لازارد و استفاده از سوبسیدهای اعطا شده از سمت دولت فرانسه، در قبال این که شرکت اصلاً تعدیل نیرو نداشته باشد، شرکت کریستین دیور که در آن هنگام شرکتی ورشکسته بود، را خریداری کرد.

حرفه برنارد آرنو,زندگی نامه برنارد آرنو,برنارد آرنوبرنارد آرنو به تنیس و اسب سواری علاقه مند است

دولت فرانسه قصد داشت کسی را برای این امپراتوری نساجی که شرکتهای زیادی مانند شرکت دیور زیرمجموعه اش هستند، بدست گیرد. خانواده برنارد آرنو برای خرید این شرکت فقط مبلغ ۱۵ میلیون دلار هزینه کردند و بانک لازارد  ۸۰ میلیون دلار باقی مانده را، به آنها داد. از علت های اصلی برنارد آرنو برای خرید این شرکت دست گرفتن برند معروف دیور بود تا شروعی باشد برای راه اندازی یک شرکت مخصوص« کالاهای لوکس» تا طبقه متوسط جامعه بتوانند، از آن خریداری کنند. درنهایت برنارد آرنو توانست شرکت دیور را با سرعت بسیار گسترش دهد.

برنارد آرنو اولین قدمِ خود را با خریدِ یکی از تولیدکننده های کالاهای لوکس به نام Financier Agache در سال ۱۹۸۴، در دنیای مُد برداشت و برای همیشه آنرا تغییر داد. مدتی بعد قصد کرد شرکتِ نساجی ای را که در مرز ورشکستگی قرار داشت، بخرد. Boussac در آن زمان صاحبِ برند کریستین دیور بود. برنارد آرنو توسط گروه LVMH در سال ۱۹۸۹ برای مخالفت با پیشنهاد تسویه حساب Lazard Bank فراخوانده شد . پس از این که او سهامدار اکثریت گروه شد، به سرعت لوکس شماره یک جهان شد و Guerlain، Kenzo، Givenchy و سایر مارک های مهم را گرد هم آورد. او با همکاری آلبرت فر در سال ۲۰۰۶، یک صندوق سرمایه گذاری با یک میلیارد یورو تأسیس کرد.

برنارد آرنو,بیوگرافی برنارد آرنو,تصاویر برنارد آرنوبرنارد آرنو یک کارآفرین موفق اهل فرانسه است

فعالیت های بشر دوستانه برنارد آرنو 

در سال ۲۰۰۷ برنارد آرنو، فرمانده ی افتخاری لژیون فرانسه شد و به سمت افسر بزرگ افتخاری لژیون فرانسه در سال ۲۰۱۱ درآمد. کمپانی برنارد آرنو در چندین فعالیت خیرخواهانه تا به حال حضور داشته است. از حمایت های کمپانی برنارد آرنو در زمینه فعالیت های بشر دوستانه، تحقیقات علمی و پزشکی، می توان به ارگان بیمارستان های فرانسه و موسسه ی گریس آو موناکو اشاره کرد. در بین ثروتمندانی که در ماه آوریل ۶۵۰ میلیون دلار برای بازسازی کلیسای نوتردام اهدا کردند، آرنولت و خانواده اش بودند. برنارد آرنو از طریق یک شرکت هلدینگ خانوادگی حدود نیمی از سهام شرکت ال وی ام اچ را در اختیار دارد و همینطور مالک ۹۷ درصد سهام کریستین دیور است که ۳ سال قبل از تولدش در سال ۱۹۴۹ تأسیس شده است.

آثار خیرخواهانه برنارد آرنو

شرکت LMVH برنارد آرنو به فعالیت های خیرخواهانه بسیاری اشتغال دارد. این سازمان از سازمان های تحقیقاتی بشر دوستانه، علمی و پزشکی مانندSave the Children، بنیاد بیمارستان های پاریس و بنیاد Princess Grace از موناکو پشتیبانی می کند.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش