شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۹۲

بیوگرافی جیم والتون رئیس هیئت مدیره آروست (+ تصاویر)

جیم والتون,بیوگرافی جیم والتون,جیم والتون کیستجیم والتون رییس هیئت مدیره بانک آروست میباشد
سام والتون، بنیانگذار شرکت وال مارت میباشد که جوانترین پسر او جیم والتون نام دارد و هم اکنون به عنوان رئیس هیئت مدیره آروست بانک مشغول به فعالیت است. والتون از دانشگاه آرکانزاس توانست مدرک کارشناسی اش را بگیرد.

چکیده ای از بیوگرافی جیم والتون

نام:جیمز کار والتون

زاده:۷ ژوئن ۱۹۴۸

تابعیت:ایالات متحده آمریکا

نوع فعالیت:خرده فروشی

تحصیلات:کارشناسی MBA دانشگاه آرکانزاس

افتخارات:جایزه رضایت مندی مشتری بانک آروست

بیوگرافی جیم والتون

جیم والتون در تاریخ ۷ ژوئن ۱۹۴۸ در نیوپورت ایالت آرکانزاس متولد شده است. سم والتون، نام پدر او بود و نام مادرش، وی هلن رابسون بود. نتیجه ی ازدواج سم والتون و وی هلن رابسون، ۴ فرزند به نام های جیم، راب والتون، جان والتون و آلیس والتون بود.

عکس جیم والتون,تحصیلات جیم والتون,زندگینامه جیم والتونسم والتون و وی هلن رابسون، ۴ فرزند به نام های راب، جان، آلیس و جیم والتون داشتند

سم والتون که کارمند سابق شرکت J. C. Penney بود یکی از شعبات فروشگاه Ben Franklin را در سال ۱۹۴۵ میلادی از برادران Butler اجاره کرد تا از این طریق بتواند با سود کم تر، محصولات بیشتری را بفروشد. بنابراین وی روند افزایش فروش خود را، پس از گذشت پنج سال حفظ کرد ولی او اقدام به تأسیس مغازه ی Walton’s Five and Dime، بعد از عدم توافق با مالکان بر تمدید قرارداد اجاره کرد که اکنون این مغازه به موزه وال مارت تبدیل شده است. وی نخستین فروشگاه تخفیف دار وال مارت را در سال ۱۹۶۲ میلادی در شهر راجرز ایالت آرکانزاس تاسیس کرد و تعداد شعبه های وال مارت در ۵ سال اول فعالیتش در سرتاسر ایالت آرکانزاس به ۲۴ عدد افزایش یافت.

ساکت ترین فرد خانواده والتون، جیم والتون بود که نسبت به بقیه ی فرزندان سم، شباهت بیشتری به پدرش داشت. علاوه بر این که افرادی که از چنین ثروت و کسب و کاری برخوردار می شوند به کار کردن با مدت زمان طولانی نیاز ندارند. جیم والتون فردی بسیار سخت کوش بود که در مدت زمان طولانی، کار میکرد. جیم والتون خیلی کم با مطبوعات مصاحبه میکرد.

دوران تحصیل جیم والتون

جیم والتون با نمرات متوسطی، تحصیلات مقطع ابتدایی خود را سپری کرد و در مدرسه بنتون ویل، تحصیلات دبیرستانش را گذراند. در سال ۱۹۶۵ جیم والتون فارغ التحصیل شد. او پس از اتمام تحصیلات در دبیرستانش، برای تحصیل در رشته MBA به دانشگاه ارکانزاس رفت. وی توانست در این مدت به عنوان عضو فعال انجمن برادری Lambda Chi Alphaانتخاب شود. او در سال ۱۹۷۱ از دانشگاه فارغ التحصیل شد و مدرک کارشناسی اش را گرفت. پس از این که فارغ التحصیل شد به خاطر علاقه به خلبانی به مدت یک سال سفر کرد و موفق به دریافت مدرک خلبانی اش شد. پس از آن همان طور که شرکت وال مارت به خانواده والتون به ارث رسیده بود در سال ۱۹۷۲ به آن ها پیوست ولی پس از کار کردن درآن شرکت بمدت چهار سال تصمیم گرفت که دیگر در آن جا کار نکند و در اداره سازمان والتون مشغول به فعالیت شد که هلدینگ برای کنترل دارایی های خانواده والتون بود.

جیم والتون رئیس هیئت مدیره آروست,بیوگرافی جیم والتون,شرکت آروست جیم والتون بعد از فارغ التحصیل شدن مدرک خلبانی خود را گرفت

زندگی خصوصی جیم والتون

لین مک ناب والتون نام همسر جیم والتون می باشد. این زوج، مدتی طولانی در کنار هم زندگی کرده اند و در بنتون ویل ایالت آرکانزاس از زندگی رضایت مندی برخوردارند. حاصل ازدواج این زوج، چهار فرزند به نام های آلیس، استوارت والتون، توماس ال والتون و جیمز ام والتون می باشند. محل زندگی جیم والتون و خانواده اش در بنتونویل، آرکانزاس می باشد.

فعالیت های جیم والتون

,جیم والتون کیست,فعالیت های جیم والتون,جیم والتونجیم والتون ساکت‌ترین فرد خانواده والتون هاست و از همه بیشتر به پدرش شبیه است

جیم والتون در یک ساختمان قدیمی در بنتون ویل، یک شرکت دارد. شرکت تجاری والتون بعنوان یک شرکت خانوادگی محسوب میشود که وظیفه ی آن، مدیریت اموال و کارهای این خانواده ثروتمند می باشد. جیم والتون با استخدام ۲۰ کارمند که بیشترشان از مشاوران کلیدی شرکت هستند، این شرکت را اداره می کند. وظیفه ی این مشاوران، مدیریت کارهای مالی روزمره خانواده میباشد که یکی از آن ها مدیر بنیاد خانواده والتون است.

اکثر وقت ها جیم والتون در بانک آروست سپری میشود. در اوایل دهه ۶۰ سام والتون، بانک بنتون ویل را خرید و سپس با گذشت زمان در طول چند دهه با کمک جیم، آنرا شکل داد و به این ترتیب این بانک اخیرا از رشد بسیار سریعی برخوردار بوده است. شعبه های این بانک و شعبه های وال مارت، شباهت بسیاری به هم دارد. در واقع ، شخص با رفتن به یکی از شعبه های این بانک، حس می کند به« نسخه بانکی وال مارت» رفته است. بانک آروست، عملکرد مالی متوسطی دارد. این بانک در مقایسه با همتایانش دارای سود حاشیه ای بیشتری میباشد ولی بازگشت سرمایه اش پائین تر از همتایانش است.

مالک اصلی بانک آروست، خانواده والتون با حدود ۵/۴۴ درصد سهام می باشند. تعداد شعبه های این بانک در ایالت های آرکانزاس، اوکلاهاما و میسوری، بیش از ۲۰۰ شعبه است. آروست در مقایسه با والمارت از نظر رشد جغرافیایی دارای رشد مشابهی بوده است. سام والتون در سال های قبل، علاوه بر این که به بانکداری وارد شد، تصمیم گرفت روزنامه محلی بنتون کانتری که زیرمجموعه ای از شرکت خانوادگی چاپ والتون است را بخرد. جیم والتون اینک مالک ۹۷ درصد این شرکت می باشد.

بیوگرافی جیم والتون,جیم والتون کیست,فعالیت های جیم والتونجیم والتون، فردی بسیار سخت کوش و با ساعات کاری طولانی می‌باشد

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 9
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش