پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۰۴۶

بیوگرافی جان پاول دجوریا بنیان‌گذار محصولات موی پل میشل (+ تصاویر)

داستان موفقیت جان پاول دجوریا,عکس های جان پل دوجوریا,همسر جان پل دوجوریاجان پاول دجوریا یکی از بنیان‌گذاران محصولات موی پل میشل است
زندگی جان پاول دجوریا، داستانهای اموزنده به انسانها می دهد. او پس از تجربه ی چندین سال فقیری و آوارگی توانست با نیروی اراده به فرد ثروتمندی در جهان تبدیل شود. درواقع یکی از بنیان گذاران محصولات موی پل میشل و تکیلای پاترُن به نام جان پاول دجوریا می باشد.

چکیده ای از بیوگرافی جان پاول دجوریا

نام:جان پل دوجوریا

زاده:۱۳ آوریل ۱۹۴۴

زادگاه:لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا

ملیت:آمریکایی

سمت:بنیان گذار محصولات موی پل میشل

تاهل:متاهل

بیوگرافی جان پاول دجوریا

جان پل دوجوریا زاده ی ۱۳ آوریل ۱۹۴۴ در لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا می باشد. پدرش به عنوان مهاجری ایتالیایی مشغول به فعالیت بود و مادرش به عنوان یک مهاجر یونانی تبار شناخته میشود که والدین او در سن دو سالگی از هم طلاق گرفتند.

زندگی شخصی دوجوریا

همسر اول جان پاول دجوریا در سال ۱۹۶۶، پسر دو ساله اش و جان پاول دجوریا را ترک کرد و تمام پول و تنها اتومبیل متعلق به جان پاول دجوریا را گرفت. همین امر سبب شد تا جان پاول دجوریا قادر به پرداخت اجاره آپارتمانش نباشد و ناچارا در خیابان با پسر نوزادش زندگی کند. او با الوئیز برادی در سال ۱۹۹۳، زندگی مشترکی را تشکیل دادند. جان پاول دجوریا در حال حاضر دارای شش فرزند و ۴ نوه میباشد که سه نفرشان از الوز متولد شده اند. یکی از حامیان Food4Africa، جان پاول دجوریا نام دارد که به نلسون ماندلا در سال ۲۰۰۸ پیوست و در تلاش بود تا از طریق Food4Africa بیش از ۱۷۰۰۰ کودک یتیم را تغذیه کند. او برای کودکان، بیش از ۴۰۰۰۰۰ وعده غذایی نجات دهنده را در همان سال فراهم کرد.

بیوگرافی جان پاول دجوریا,جان پل دوجوریا و همسرش,داستان زندگی جان پل دوجوریاجان پاول دجوریا، سخنگوی سازمان جستجوگران مین است

فعالیت های جان پاول دجوریا

جان پاول دجوریا بهمراه بردارش تا سن ۹ سالگی زندگی کرد و کارت های کریسمس و روزنامه را برای تامین مخارج زندگی خود می فروخت. این دو برادر در ساعت ۳ صبح برای رساندن روزنامه ها به درب منزل مشتریان، از خواب بیدار می شدند و زمانی که مادرشان قادر به تامین مخارج زندگی آنها نبود، آنها را به پرورشگاه سپرد.

جان پل دوجوریا توسط اکثر افراد حاضر در دسته های خیابانی شرق لس آنجلس، شناخته شده بود؛ بدین دلیل که او در این خیابان ها بیشتر دوران نوجوانی اش را گذرانده بود و زمانی که معلم ریاضی اش به او در دبیرستان جان مارشال گفت که در هیچ کاری در زندگی به موفقیت نمی رسی، تصمیمش را عوض کرد.

در سال ۱۹۶۲ جان پاول دجوریا تحصیلات خود را در دبیرستان تمام کرد و به مدت دو سال، بعد از فارغ التحصیلی اش در نیروی دریایی آمریکا کار کرد و پس از آن فعالیت خود را در زمینه های متنوعی شروع کرد که از آن ها می توان به سرایداری، ماشین های فتوکپی، تعمیر دوچرخه تا فروش دایره المعارف ها، لوله کشی گاز و حتی فروش بیمه های عمر اشاره کرد. غرور او به حدی بود که هیچ وقت نمیخواست به سمت کسی دست کمک، دراز کند و ناگهان تبدیل به فردی بی خانمان شد که مجبور به فروختن قوطی های نوشابه و کنسرو برای به دست آوردن مقدار اندکی پول و غذا شد.

زندگی شخصی دوجوریا,زندگینامه جان پل دوجوریا,خانواده جان پل دوجوریاجان پاول دجوریا و خانواده اش

یکی از نکات جالب توجه اینست که جان پاول دجوریا زندگی خود را به مدت چند وقت در ماشین گذراند و در آن شب ها خوابید. اما ميزان تحمل سختی او مهم نبود؛ بدین دلیل که او بالاخره توانست با وجود تمام سختی ها آنها را پشت سر بگذارد و در زندگی به جایگاه مناسبی برسد. در نهایت سرنوشت جان پاول دجوریا در زمان استخدام شدنش در جایگاه بازاریابی اولیه مجله تایمز، تغيير کرد. کمی بعد او در لس آنجلس در سمت مدیر انتشار مجله انتخاب شد. او در سال ۱۹۷۱ برای نخستین بار در زمینه تولید محصولات سالن های آرایشگاه در آمریکا در یک شرکت تخصصی پیشتاز استخدام شد و اطلاعاتی در خصوص محصولات مراقبت از مو پیدا کرد.

البته او بر سر استراتژی های کسب و کار، مخالفت هایی کرد و همین امرموجب اخراج او شد. جان پاول دجوریا بهمراه دوستش، پل میشل( آرایشگر) در سال ۱۹۸۰ با دریافت وامی ۷۵۰ دلاری، شرکت جان پل میشل سیستمز را راه اندازی کرد. از تاثیرگذارترین طراحان موی آمریکا در آن زمان ، پل میشل نام داشت. آن ها برای مدل دادن به مو، لوسیون ها و مجموعه های مخصوص مو را ارائه کردند که در آن زمان بسیار انقلابی بود.

داستان موفقیت جان پاول دجوریا,عکس های جان پل دوجوریا,همسر جان پل دوجوریاکمک های خیریه جان پاول دوجوریا زمینه های مختلفی مانند سرطان، دیابت و ... را شامل میشود

در ابتدا جان پاول دجوریا و میشل به آرایشگاه ها میرفتند تا محصولاتشان را بفروشند و از استراتژی های جدیدی استفاده کنند. آن ها در آرایشگاه ها محصولاتشان را به شکل رایگان به نمایش گذاشته و امتحان می کردند.

در سال ۱۹۸۹ پل میشل درگذشت و پسرش به نام آگوست، راه پدرش را بزودی دنبال کرد و فعالیت خود را به شکلی خستگی ناپذیر شروع کرد تا در شرکت، احترام همکارانش را بدست‌آورد امروزه بیش از ۹۰ محصول مراقبت از مو توسط شرکت جان پل میشل سیستمز تولید میشود که فروش آن در بیش از ۹۰ هزار آرایشگاه در ایالات متحده و در بیش از ۴۵ کشور دنیا انجام میشود. این شرکت در هر سال، حدود ۹۰۰ میلیون دلار فروش داشت.

داستان زندگی جان پل دوجوریا,زندگی شخصی دوجوریا,زندگینامه جان پل دوجوریاجان پل دجوریا در سال ۱۹۶۲ از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد

بهتر است بدانید که این شرکت جزء نخستین شرکت هایی محسوب میشود که بر روی حیوانات هیچ آزمایشی انجام نمی دهد و از مزرعه این شرکت در هاوایی، مواد گیاهی موردنیاز را برای تولید محصولاتش فراهم می آورند. لازم است بدانید که فعالیت های این مزرعه به انرژی خورشیدی ، وابسته است. درصورت توجه به سابقه شرکت جان پاول دجوریا میفهمید که دجوریا همواره حامی انرژی های جایگزین و پاک بوده است و در ساخت نخستین پالایشگاه دوستدار محیط زیست جهان، سرمایه گذاری کلانی را در تونس انجام داده است.

جان پاول دجوریا که علاقه بسیاری به یافتن منابع انرژی جایگزین داشت، در تونس، نخستین پالایشگاه نفت دوستدار طبیعت را از نظر مالی تامین کرد. او همچنین با استفاده از انرژی خورشیدی روی اتومبیل هایی، کار و سرمایه گذاری میکرد. جان پاول دجوریا در حوزه های زیاد و متنوع دیگری، علاوه بر شرکت اصلی خود سرمایه گذاری کرده است. او همچنین از نظر مالی به جنبش های خیریه متنوع به اندازه میلیون ها دلار کمک کرد که جوایز متعددی را به واسطه این کمک ها دریافت کرد. عقیده ی او چنین بود که در هر روزی هر کدام از انسانها برای داشتن زندگی بهتر دارای مسوولیتی می باشند. او همچنین می گفت که در دنیا هیچ کاری ارزش انجام دادن ندارد، فقط درصورتی که لذت آن کار را ببرید.

فعالیت های اخیر جان پاول دجوریا

جان پاول دجوریا در زمینه های مختلفی به کمک های خیریه پرداخت که از آن ها می توان به سرطان، دیابت، ایدز و تحقیقات لوسمی اشاره کرد. دیگر موضوعات مورد توجه جان پاول دجوریا شامل اعطای کمک های مالی به بنیادهای فعال در زمینه کودکان، نجات حیوانات، احیای جنگل ها و پروژه های زیست محیطی بود.

جان پل به عنوان سخنگوی سازمان جستجوگران مین شناخته میشود. این سازمان به فعالیت در زمینه پاک سازی مناطق آلوده به مین مشغول است. جان پاول دجوریا باتوجه به دوران طولانی بی خانمانی ، آشنایی با چالش های افراد بی خانمان پیدا کرد و برای کمک به این افراد در برنامه های کشوری شرکت کرد. از جمله فعالیت های جان پاول دجوریا در این زمینه می توان از کمک به بی خانمان ها برای دستیابی کامل به ظرفیت های بالقوه خود و تامین مالی برنامه های مربوط به غذا، سرپناه و مراقبت های بهداشتی این افراد یاد کرد.

آنچه که جان پاول دجوریا را به یکی از حامیان بیمارستان کودکان لس آنجلس تبدیل کرد؛ اشتیاق و علاقه اش به کودکانی بود تا آینده ای سالم برایشان بسازد. این بیمارستان مرکزی در زمینه آموزش و تحقیق، پیشرو بوده که درباره تشخیص و درمان بیماری های کودکان فعالیت دارد. جان پاول دجوریا بودجه لازم برای ارائه خدمات غذایی و کمک های مالی را در سفر اخیر خود به آفریقا برای ۲۰ هزار کودک یتیم فراهم کرد و به منظور مهار گسترش ایدز در کودکان این قاره برنامه ای را اجرا کرده است.

عکس های جان پل دوجوریا,همسر جان پل دوجوریا,جان پل دوجوریاجان پاول دجوریا و همسرش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش