شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۸۰۰۲۹

زندگینامه پل رومر اقتصاددان آمریکایی (+ تصاویر)

پل رومر,بیوگرافی پل رومر,پل رومر کیستپل رومر در اکتبر ۲۰۱۶ به اقتصاددان ارشد بانک جهانی تبدیل شد
پل رومر تا ژانویه ۲۰۱۸ به عنوان معاون ارشد بانک جهانی و اقتصاددان آمریکایی شناخته میشد. رومر هنگامی که در بانک جهانی مشغول به فعالیت شد، دیگر بعنوان استاد اقتصاد دانشکده تجارت اشترن نیویورک فعالیت نمی کرد.

چکیده ای از زندگینامه پل رومر

نام:پل مایکل

نام خانوادگی:رومر

زاده:۷ نوامبر ۱۹۵۵

زادگاه:دنور, کلرادو, ایالات متحده

ملیت:آمریکایی

پیشه:اقتصاد دان آمریکایی

بیوگرافی پل رومر

پل رومر در تاریخ ۷ نوامبر ۱۹۵۵ در کلرادو دیده به جهان گشود. او به جز خودش دارای چهار برادر و دو خواهر می باشد. کریس رومر نام یکی از برادرانش است که به عنوان سناتور سابق ایالت کلرادو فعالیت داشته است.

تحصیلات پل رومر

پل رومر در دانشگاه شیکاگو در سال ۱۹۷۷ موفق به دریافت مدرک کارشناسی در رشته ریاضیات شد و مقطع دکترای رشته اقتصاد دانشگاه شیکاگو را در سال ۱۹۸۳ انتخاب کرد ولی تحصیل خود را در سال ۲۰۰۱ بطور موقت ترک کرد تا بطور آنلاین در مؤسسه اپلیا به رفع مشکلات دانشجویان بپردازد. او در پائیز ۲۰۱۱ به دانشکده اقتصاد مدرسه کسب وکار اشترن دانشگاه نیویورک رفت و اقدام به راه اندازی برنامه جدید موج شهری سازی کرد. این برنامه تا به حال موجب جذب میلیون ها نفر به شهرها شده است.

بیوگرافی پل رومر,زندگینامه پل رومر,پل رومر کیستپل رومر در سال ۱۹۷۷ مدرک کارشناسی خود را در رشته ریاضیات از دانشگاه شیکاگو اخذ کرد

فعالیت های علمی پل رومر

پل رومر درواقع در زمینه رشد اقتصادی فعالیت اساسی دارد. اقتصاددانان عمدتاً رشد اقتصادی طولانی مدت را در بین سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ بررسی کردند. طبق نظریه ی او نتیجه اعمال عمدی مردم( تحقیق و توسعه)، تغییرات تکنولوژیکی می باشد. در سال های ۱۹۸۶ و ۱۹۹۰ با انتشار این مطلب، نظریه رشد درونی آغاز شد. او در کالیفرنیا به سخنرانی در نشست سرمایه داری نوامبر سال ۲۰۰۴ پرداخت و نقل قول او برای اقتصاددانان و مشاوران به یک مفهوم تلفیقی برای پیدا کردن فرصت های سازنده در میان رکود شدید، تبدیل شد.

اظهارات پل رومر در سال ۲۰۰۴ در جریان نشست سرمایه گذاران پرخطر اینگونه بود« بحران برای هدر دادن، یک چیز وحشتناک محسوب میشود.» جمله ای که در اذهان عمومی به شدت وی را معتبر کرد. با وجود تأکید رومر به سطوح رو به رشد سریع اموزش در سایر کشورها، این نقل قول برای اقتصاددانان و مشاوران، زنگ خطری بود که برای دوره رکود اقتصادی ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ به دنبال یک اقدام مثبت بودند. تاکید رومر بر مفهوم سرمایه داری مردمی که توسط جیمز آلباس ارائه شده، میباشد که یک نوع درامد را تضمین می کند.

شهرهای منشور

پل رومر در تلاش برای تکثیر موفقیت شهرهای منشور بود تا از این طریق آن ها را در کشورهای در حال توسعه به موتور رشد اقتصادی تبدیل کند. او در سال ۲۰۰۹ این ایده را در سخنرانی TED ترویج داد و گفت که کشورهای کم تر توسعه یافته با وضع قوانین و نهادهای بهتر میتوانند در مسیر رشد و موفقیت قرار بگیرند.

یك كشور میزبان در مدل پل رومر، وظیفه دارد که شهر منشور را به یك كشور متولی پیشرفته تر بسپارد، كه در نتیجه قوانین جدیدی بوجود می آید. مردم می توانستند به این قوانین با پای خود، رأی مخالف یا مخالف بدهند. دولت هندوراس ایجاد شهرهای منشور را در نظر گرفت، هرچند بدون نظارت دولت شخص ثالث، که بعضی معتقدند استعمار نو. پل رومر در" کمیته شفافیت" بعنوان رئیس فعالیت داشت ولی از این سمت در سپتامبر ۲۰۱۲ استعفا داد وقتی آژانس دولتی هندوراس مسئول این پروژه بدون مشارکت کمیته با توسعه دهندگان بین المللی توافقنامه امضاء کرد.

فعالیت های علمی پل رومر,لیست مقالات پل رومر,تحصیلات پل رومرپل رومر یک اقتصاددان آمریکایی است

مهم ترین مقالات پل رومر

از مهم ترین مقالات رومر که در نشریات معتبر بین المللی چاپ شده می توان به« افزایش بازده و رشد بلندمدت( ۱۹۸۶)»،« کالاهای جدید، نظریه قدیم و هزینه های رفاه محدودیت های مبادلات تجاری( ۱۹۹۴)»،« تغییرات تکنولوژیک درون زا( ۱۹۹۰)»،« ترجیحات، وعده ها و سیاست برخورداری( ۱۹۹۶)»،« عامل جدید کالدور، ایده ها، موسسات، جمعیت و سرمایه انسانی» و« چرخه های رشد( ۱۹۹۸)» اشاره کرد.

جایزه یادبود نوبل اقتصاد

پل رومر در زمانی که جایزه ۲۰۱۸ را دریافت کرد، با ویلیام نوردهاوس سهیم شد. آکادمی سلطنتی علوم سوئد در انتخاب رومر بعنوان برنده ی اقتصاد ۲۰۱۸، گفت که او نشان داده است" نحوه ی عملکرد دانش به عنوان محرک رشد اقتصادی درازمدت چگونه است ... او برای ایجاد فناوری های جدید، نحوه ی تعيين تصمیمات اقتصادی و شرایط بازار را الگوبرداری نکرده است. پل رومر با اثبات داوری نیروهای اقتصادی بر تمایل شرکت ها به منظور بوجوداوردن ایده ها و نوآوری های جدید، به رفع این مشکل پرداخت."

پل رومر بعد از دریافت جایزه، به شرح روش تفکر در مورد رابطه رشد و نوآوری پرداخت:" نخستین سوال من این بود که علت افزایش سرعت پیشرفت ... با گذشت زمان چه بود؟ این به دلیل همین ویژگی خاص یک ایده به وجود می آید، که اگر یک میلیون نفر در تلاش برای کشف چیزی باشند؛ درصورت پیدا کردن آن توسط یک نفر، بعد از آن همه مجوز استفاده از این ایده را دارند." پل رومر بعد از دریافت این جایزه با کارولین وبر که در کالج بارنارد، استاد ادبیات فرانسه بود؛ ازدواج کرد.

لیست مقالات پل رومر,تحصیلات پل رومر,پل رومر اقتصاددان آمریکاییپل رومر جایزه ۲۰۱۸ را با ویلیام نوردهاوس به اشتراک گذاشت

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش