شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۷۱

زندگی نامه فرانسوا پینو؛ کارآفرین و بازرگان میلیاردر فرانسوی

عکس های فرانسوا پینو,بیوگرافی فرانسوا پینو,بیوگرافی میلیارد معروف فرانسوا پینوعکس فرانسوا پینو
سی امین فرد ثروتمند جهان فرانسوا پینو به عنوان مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت کرینگ شناخته می شود باید اشاره کرد ک فرزند ارشد او بنیانگذار شرکت کرینگ می باشد. او از ثروتمندان فرانسوی است و دارای تجارت های پردرآمد زیادی می باشد.

چکیده بیوگرافی فرانسوا پینو:

نام کامل: فرانسوا پینو

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۳۶

محل تولد: کوت-دارمور، فرانسه

حرفه: کارآفرین و بازرگان فرانسوی

دارایی: ۱۵ میلیارد دلار

فرزندان: فرانسوا هنری پینو

بیوگرافی فرانسوا پینو:

فرانسوا پینو در اوت ۱۹۳۶ در بریتنی فرانسه و در یک خانواده ثروتمند به دنیا آمد. وی که به درآمد در کنار درس علاقه مند بود از ۱۶ سالگی شروع به کسب درآمد کرد و مدرسه را ترک کرد. زندگی این مرد را به طور قطع می توان خوشحال نامید زیرا او دوران کودکی خود را در فراوانی زندگی می کرده است و دشواری چندانی نکشیده شاید می توان گفت؛ تنها نقطه تاریک زندگی فرانسوا پینو طلاق پدر و مادرش است.

به گفته خود فرانسوا؛ پدرش یک جنگلبان بوده است و او را برای ادامه تحصیل به دبیرستانی در پاریس منتقل کرد، اما با رسیدن پیلو به ۱۶ سالگی ترجیح داد درس را رها کند و سفری را آغاز کرد، او تصمیم داشت کاری را ادامه دهد که به آن علاقه مند است و او تحصیلات را به این مفهوم نسبت نمی داد. 

او نمی توانست دیپلم را تحمل کند و کاری حرفه ای که توسط کارگر صورت می گرفت او را به خود جلب نمی کرد، به همین دلیل برای مدتی نسبتا طولانی مجبور شد با مشاغل عجیب و غریب سرو کله بزند تا اینکه فهمید تنها می تواند به خودش اعتماد داشته باشد. او برای کسب موفقیت به الجزایر رفت و به مدت سه سال در آنجا ماندگار شد، در نهایت با کسب سرمایه به شهر خود بازگشت در این زمان او از کاری که می خواست انجام دهد به شکل دقیق اطلاع داشت و خیلی سریع ازدواج کرد. او دختر یک منبع عرضه کننده الوار را به همسری انتخاب کرد و لوئیز گوتیر به عنوان یکی از برگزیدگان شناخته شد.

بیوگرافی میلیارد معروف فرانسوا پینو,زندگینامه فرانسوا پینو,فرانسوا پینو فرانسوا پینو در کنار همسرش

تاسیس شرکت شخصی:

تجارت شخصی فرانسوا پیلو در خانه اش افتتاح شد، این خانواده دارای سه فرزند شد. فرانسوا گروه Pinault را تاسیس کرد و با تجارت چوب کار خود را آغاز کرد. این تاجر مشتاق با ژاک شیراک که یک سیاستمدار آینده بود آشنایی پیدا کرد. سیاست و احتیاط تجاری باورنکردنی در کنار استعداد باورنکردنی سبب جلب توجه همه به او شد. در سال ۱۹۷۳ قبل از اینکه بازار سهام سقوط کند، فرانسوا این شرکت تجاری پر رونق را به فروش رساند و مجددا آن را با قیمت بسیار کمتری خریداری کرد. سودی که از این اقدام به موقع حاصل شد با درآمد بیش از ۵ سال گذشته این شرکت برابری می کرد.

توسعه تجارت فرانسوا پیلو:

در سال ۱۹۸۸ فرانسوا به عنوان یک تاجر معتبر در طبقه متوسط شناخته می شد و تصمیم گرفت خود را به یک تاجر میلیاردر تبدیل کند. در این زمان وی طلاف گرفته بود و ازدواج مجدد نیز داشت و حاصل این ازدواج ۴ فرزند بود. 

فرانسوا خیلی سریع توانست به یک دلال بورس سهام پاریس تبدیل شود، سپس یکسری بنگاه اقتصادی خریداری کرد و بقیه را فروخت. در اواخر سال ۱۹۸۹، فرانوسا توسط پل پائولی رئیس CFAO دعوت شد تا شریک زندگی اش باشد و با شروع این موضوع همه معاملات به شکل موفقیت آمیزی انجام می شد.

Acquisition سازمان جدیدی بود که در زمینه تأمین تجهیزات الکتریکی برای آفریقا نقش داشت. این امپراطوری جدید بر اساس درآمد حاصل از واسطه گری در معامله خرید شرکت بیمه اجرایی زندگی استوار بود، همه میلیارد ها بلافاصله وارد این تجارت شدند. حدود یک سال بعد فرانسوا صاحب پرینتمپس ، یکی از بزرگترین فروشگاه های بزرگ پایتخت فرانسه شد.

در سال ۱۹۹۴ بزرگترین کتاب فروشی Fnac خریداری کرد و La Redoute را صورت داد. گروه جدید که مخفف Pinault-Printemps-Redoute بود و با نام PPR شناخته می شد؛ به عنوان بزرگترین گروه خرده فروشی در کشور شده بود.

علاوه بر این موضوع پینو به تاسیس یک کارخانه جوراب بافی ، یک شرکت دارویی ، یک کار سفارش پست الکترونیکی و تجهیزات اداری نیز اقدام کرد. زمینه فعالتی او به قدری گسترده و متفاوت بود که کارمندهایش به شوخی او را رئیس در کلیپس های کاغذی گرفته تا تجارت تراکتور معرفی می کردند.

فرانسوا مرد ثروتمند فرانسوی,فرانسوا پینو کارآفرین و بازرگان فرانسوی,فرانسوا پینو و همسرشبیوگرافی میلیارد معروف؛ فرانسوا پینو

جمع آوری کلکسیون:

فرانسوا بعد از جمع آوری ثروتی کلان به جمع آوری علاقه مند شد. او از نمایشگاه ها دیدار می کرد و با کارشناسان زیاد و مشهوری به ملاقات می پرداخت. فرانسوا در سال ۱۹۹۸ برای نخستین بار در حدود دو قرن و نیم وارد یک تجارت کاملاً انگلیسی شد و فرانسوا خانه حراج را تاسیس کرد.

بعد از این خرید، فرانسوا برای تجهیز مکان اصلی حراج در یک هتل با بوتیک اقدام کرد. جلسات با زبان فرانسوی شروع می شود و همه قرار های پینو با کارمندان مدیریت جایگزین شدند. بعد از آن خانه مد در حوزه منافع  Yves Saint Laurent قرار گرفتند.

Gucci Group در جریان تهیه و اجرای معامله ایجاد شد و فرانسوا پینو تاجر موفق شد، شرکت موفق طلا و جواهر Boucheron را که معروف به عطر ، ساعت و جواهرات است؛ به دست آورد.

PPR تقریباً دارنده تمام مشهورترین مارک های جهان شده است. در سال ۲۰۰۳ پینو به جای خود ، پسر ارشد فرانسوا-هنری را که از مدرسه مدیریت فارغ التحصیل شده بود دادو او را در راس امپراتوری قرار داد.

فرانسوا پینو و همسرش,فرانسوا هانری پینو,ثروتمندترین افراد فرانسهفرانسوا پینو در کنار اعضای خانواده

خود این کارآفرین موفق تصمیم گرفت یکی از بهترین باغ های انگور جهان ، Château-Lyatour را مدیریت کند و مجموعه هنری خودش را دوباره پر کند. 

فرانسوا پینو,فرانسوا مرد ثروتمند فرانسوی,فرانسوا پینو کارآفرین و بازرگان فرانسوا پینو تاجر موفق

در عرض یک سال و نیم ، ساختمان ونیزی امتیاز پشتیبانی بیشتری دریافت کرد ، تقویت و مرمت شد. ترکیب "پسری با قورباغه" ساخته چارلز ری به نوعی گیلاس در آرتا تبدیل شد. او چنان به خوبی با چشم انداز ترکیب شد که به نمادی جدید از ونیز تبدیل شد.

میلیاردر رویدادهای رسمی را دوست ندارد و عجله ای برای مصاحبه ندارد. او با خوشحالی زندگی شخصی را ترتیب داد و با همسری مومن زندگی می کند. هر چهار فرزند میلیاردر بزرگ شده اند. فرانسوا مدیریت شرکت ها را به بزرگترین فرزندش ؛ فرانسوا - هنری سپرد. از میان افراد مشهور ، این کارآفرین ترجیح می دهد فقط با همسر پسرش و سلما هایک؛ بازیگر ارتباط برقرار کند.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش