یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۱۰۰۰۸۸

بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

مارکوس گالپرینمارکوس گالپرین
در این مقاله از سرپوش به بررسی زندگی و حرفه میلیاردر آرژانتینی مارکوس گالپرین می‌پردازیم. با مهارت های تجاری وی یکی از بازیکنان برجسته و محبوب در دنیای ثروت است. در ادامه به تحصیلات، زندگی و نحوه تاسیس شرکت وی کاملا اشاره می شود. 

چکیده بیوگرافی مارکوس گالپرین

نام کامل: مارکوس ادواردو گالپرین

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

بیوگرافی مارکوس گالپرینبیوگرافی مارکوس گالپرین

بیوگرافی مارکوس گالپرین

مارکوس ادواردو گالپرین در ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱ در بوینس آیرس، آرژانتین به دنیا آمد. او یکی از بنیانگذاران، رئیس هیئت مدیره، رئیس و مدیر عامل Mercado Libre، پاسخ آمریکای لاتین به eBay است. او با دارایی خالص ۵.۳ میلیارد دلاری تا اکتبر ۲۰۲۳، ثروتمندترین فرد در آرژانتین و یکی از بزرگترین انقلابگران تجارت دیجیتال است. اما سفر گالپرین از بوئنوس آیرس به اوج تجارت الکترونیک، نه تنها داستان موفقیت مالی، بلکه از چشم انداز، نوآوری، و یک حرکت بی سابقه برای برقراری ارتباط بین مردم و مشاغل در سراسر مرزها است.

در سال ۲۰۲۰ او تصمیم گرفت به دلیل محیط تجاری دوستانه در آن کشور به اروگوئه نقل مکان کند.

شرکت تجاری مارکوس گالپرینمارکوس گالپرین و تاسیس شرکت Mercado Libre

سنین جوانی و تحصیل مارکوس گالپرین

مارکوس گالپرین در یک خانواده ثروتمند یهودی تبار متولد شد که از صاحبان SADESA، یکی از بزرگترین شرکت های چرم در جهان، بودند او در مدرسه اسکاتلندی سنت اندرو در اولیووس تحصیل کرد. در سال ۱۹۹۰، پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، برای تحصیل در رشته مالی در دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا به ایالات متحده سفر کرد. در آنجا با خوزه استنسرو، پسر رئیس YPF دوست شد. در سال ۱۹۹۴ با پایان تحصیلات دانشگاهی به این شرکت پیوست و به آرژانتین بازگشت.

در سال ۱۹۹۷ به ایالات متحده بازگشت و در دانشکده بازرگانی استنفورد ثبت نام کرد و در سال ۱۹۹۹ مدرک M.B.A خود را دریافت کرد. گالپرین با مشاهده ناکارآمدی تجارت سنتی در آرژانتین، نیاز روزافزونی به یک بازار دیجیتال را دید که بتواند شکاف بین خریداران و فروشندگان را پر کند.

مارکوس گالپرین در دفتر کاری اشزندگینامه مارکوس گالپرین

آغاز تجارت مارکوس گالپرین

مارکوس این شرکت را در حالی که هنوز در مدرسه بازرگانی در دانشگاه استنفورد تحصیل می کرد، راه اندازی کرد. جک مک دونالد، پروفسور مالی، به مارکوس کمک می کرد تا با سرمایه گذاران احتمالی تماس بگیرد و از جان میوز، سخنران دعوت شده و یکی از بنیانگذاران هیکس میوز، پرسید که آیا مارکوس می تواند او را به هواپیمای شخصی خود برساند. قبل از سوار شدن به هواپیما، میوز تمایل خود را برای سرمایه گذاری صندوق خود در این ایده ابراز کرد و به زودی پس از آن شرکت شروع به کار کرد.

مارکوس گالپرین با چالش عظیم ایجاد یک پلتفرم آنلاین در منطقه ای با نفوذ محدود اینترنت و شک و تردید گسترده نسبت به تجارت الکترونیک مواجه شد؟ اما اعتقاد تزلزل ناپذیر گالپرین به چشم انداز خود و توانایی او برای جذب افراد با استعدادی مانند کازا، بسیار مفید بود.

روزهای اولیه Mercado Libre با شلوغی بی امان و سازگاری مشخص شد. با شروع استفاده از اینترنت در آمریکای لاتین، تمرکز اولیه شرکت بر حراج های شخص به فرد به تدریج به سمت یک مدل تجارت الکترونیک سنتی تر تغییر کرد. مشارکت استراتژیک گالپرین با eBay و دیگر غول‌های فناوری، منابع و تخصص مورد نیاز را فراهم کرد و Mercado Libre را به سمت تسلط منطقه‌ای سوق داد.

امروزه Mercado Libre یک غول بزرگ است که در ۱۸ کشور آمریکای لاتین و پرتغال فعالیت می کند. بیش از ۸۰ میلیون کاربر ثبت نام شده دارد و میلیون ها تراکنش را هر روز تسهیل می کند. پیشنهادات این شرکت فراتر از خرید آنلاین صرف شده و شامل خدمات فین‌تک، تبلیغات دیجیتال و راه‌حل‌های لجستیکی شده است. با این حال، جاه طلبی گالپرین حد و مرزی نمی شناسد. او تصور می کند که Mercado Libre به آمازون آمریکای لاتین تبدیل شود، یک فروشگاه یکپارچه برای همه چیزهای دیجیتال، و محرک اصلی رشد اقتصادی در منطقه.

مصاحبه با مارکوس گالپرینفعالیت های تجاری مارکوس گالپرین

افتخارات و سایر فعالیت های مارکوس گالپرین

- مارکوس گالپرین یکی از کارآفرینان اینترنتی آرژانتین محسوب می شود. در نتیجه او یک جایزه Konex در سال ۲۰۰۸ و یک جایزه Platinum Konex در سال ۲۰۱۸ به عنوان مهمترین تاجر دهه گذشته در آرژانتین دریافت کرد.

- در سال ۱۹۹۹، او به عنوان یک کارآفرین پرتلاش انتخاب شد و در حال حاضر در هیئت مدیره آرژانتین خدمت می کند. Endeavor یک سازمان غیرانتفاعی جهانی است که کارآفرینان را در بازارهای نوظهور انتخاب و حمایت می کند.

- علاوه بر این، او در هیئت مدیره Onapsis، در زمینه امنیت برنامه های تجاری، و همچنین سرمایه گذار در COR است که یک ابزار مدیریت پروژه می باشد و سودآوری را در زمان واقعی پیش بینی و ردیابی می کند.

- گالپرین علاوه بر وظایفش در MercadoLibre، تا سال ۲۰۲۰ در هیئت مدیره گلوبانت نیز حضور داشت.

مارکوس گالپرین و همسرشمارکوس گالپرین و همسرش

سخن نهایی درباره مارکوس گالپرین

سفر مارکوس گالپرین هنوز به پایان نرسیده است. با توجه به اینکه Mercado Libre به گسترش دامنه و نفوذ خود ادامه می دهد، و خود گالپرین مملو از ایده های نوآورانه و انرژی بی حد و حصر است، تنها می توان تصور کرد که فصل بعدی چه چیزی را در بر می گیرد. اما یک چیز قطعی است: نام او برای همیشه در تاریخ آمریکای لاتین به عنوان فردی که جرأت داشت رویای یک بازار دیجیتالی را در سر داشته باشد که یک قاره را به هم متصل کند و مردم آن را قدرتمند کند، ثبت خواهد شد.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش