چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۶۰۰۲۹

بیوگرافی مری بارا، مدیر اجرایی جنرال موتورز

مری بارامری بارا
مری بارا یکی از مطرح‌ترین شخصیت‌های در حوزه تجارت جهان است. او در حوزه تجارت توانست به موفقیت های بسیار بزرگی دست پیدا کند به طوریکه همواره توجه و تحسین بسیاری را به خود جلب کرده است. در این مقاله از سرپوش به زندگی این تاجر برجسته می‌پردازیم.

چکیده بیوگرافی مری بارا:

نام کامل: مری ترزا ماکیلا

تاریخ تولد: ۲۴ دسامبر ۱۹۶۱

محل تولد: رویال اوک، میشیگان

ملیت: آمریکایی

حرفه: مدیر عامل اجرایی شرکت جنرال موتورز 

آغاز فعالیت: از سال ۲۰۱۳

محل تحصیل: دانشگاه استنفورد

بیوگرافی مری بارابیوگرافی مری بارا

بیوگرافی مری بارا:

مری ترزا بارا در ۲۴ دسامبر ۱۹۶۱ در رویال اوک، میشیگان به دنیا آمد. او یک تاجر آمریکایی است که از ۱۵ ژانویه ۲۰۱۴ به عنوان رئیس و مدیر اجرایی جنرال موتورز انتخاب شده است. او اولین مدیر عامل زن در یک "سه بزرگ" است. در ، خودروسازی جنرال موتورز او را به عنوان جانشین دنیل آکرسون به عنوان مدیرعامل در دسامبر ۲۰۱۳ انتخاب کرد. بارا قبل از اینکه به عنوان مدیرعامل انتخاب شود، معاون اجرایی توسعه محصول جهانی، خرید و زنجیره تامین بود.

بارا در رویال اوک، میشیگان به دنیا آمد و در واترفورد، میشیگان بزرگ شد. او دختر آنتونی ماکلا، سازنده قالب در جنرال موتورز، و ریتا ماکلا (متخلص به نام فرید) است. او در سال ۱۹۷۹ از دبیرستان واترفورد مات فارغ التحصیل شد.

بارا در ۱۸ سالگی در سال ۱۹۸۰ زمانی که یک دانشجوی بود، کار خود را با جنرال موتورز آغاز کرد. کار او بررسی پانل گلگیرها و بازرسی هودها بود و از این شغل برای پرداخت شهریه دانشگاه استفاده کرد. او متعاقباً سمت‌های مهندسی و اداری مختلفی از جمله مدیریت کارخانه مونتاژ دیترویت/همترامک داشت.

مری بارا مدیر اجرایی جنرال موتورزمری بارا تاجر بزرگ آمریکایی

در فوریه ۲۰۰۸، او معاون مهندسی تولید جهانی شد. در ژوئیه ۲۰۰۹، او به سمت معاونت منابع انسانی جهانی ارتقا یافت که تا فوریه ۲۰۱۱ در سمت معاونت اجرایی توسعه محصول جهانی منصوب شد.

در دسامبر ۲۰۱۳، بارا به عنوان مدیرعامل جنرال موتورز انتخاب شد. او اولین مدیر عامل زن در یک خودروسازی بزرگ در جهان است. تحت رهبری او، جنرال موتورز بر بهبود کیفیت، ایمنی و بهره وری سوخت تمرکز کرده است. او همچنین بر انتقال این شرکت به خودروهای الکتریکی نظارت داشته است.

بارا یکی از اعضای هیئت مدیره جنرال موتورز، جانسون و جانسون و انجمن ملی تولیدکنندگان است. او همچنین عضو میزگرد تجاری و شورای روابط خارجی است.

بارا جوایز متعددی از جمله جایزه وودرو ویلسون برای شهروندی شرکتی، جایزه توماس ادیسون تالار مشاهیر خودرو، و جایزه قدرتمندترین زن ثروتمند در تجارت را دریافت کرده است. او همچنین در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از ۱۰۰ فرد تأثیرگذار در جهان توسط مجله تایم انتخاب شد.

مری بارا در شرکت جنرال موتورزمری بارا مدیر اجرایی جنرال موتورز

ازدواج مری بارا:

بارا با آنتونی بارا ازدواج کرده و دو فرزند دارند.

مری بارا و ترامپمری بارا در کنار رئیس جمهور پیشین آمریکا

افتخارات مری بارا:

در اینجا برخی از دستاوردهای کلیدی مری بارا آورده شده است:

جنرال موتورز را از طریق بزرگترین فراخوان در تاریخ خودرو که شامل ۱۲ میلیون وسیله نقلیه است، رهبری کرد.

با برنامه ریزی برای سرمایه گذاری ۲۷ میلیارد دلاری در خودروهای الکتریکی و خودران تا سال ۲۰۲۵، بر انتقال این شرکت به خودروهای الکتریکی نظارت داشت.

جوایز مری باراافتخارات مری بارا

تمرکز شرکت بر ایمنی را افزایش داد و جنرال موتورز اکنون رتبه اول را در رتبه بندی برتر ایمنی انتخاب + موسسه بیمه برای ایمنی بزرگراه ها دارد.

افزایش تعهد شرکت به تنوع همکاری با زنان در حال حاضر ۳۵٪ از نیروی کار جنرال موتورز و ۲۵٪ از پست های مدیریت آن است.

مری بارا یک رهبر پیشرو است که سهم قابل توجهی در صنعت خودرو داشته است. او الهام بخش زنان و دختران در همه جا است، و او یک الگو برای آینده تجارت است.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش