چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۳۰۱۰۰۰۵

بیوگرافی رید هستینگز؛ امپراطور محتوا و نتفلیکس

رید هستینگزرید هستینگز
رید هستینگز، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت نتفلیکس، به عنوان یکی از نوآورترین کارآفرینان در صنعت تکنولوژی و سرگرمی شناخته می‌شود. در این مقاله از سرپوش، به زندگی شخصی و حرفه‌ای رید هستینگز و تأثیر او بر دنیای دیجیتال می‌پردازیم.

چکیده بیوگرافی رید هستینگز

نام کامل: ویلموت رید هستینگز جونیور

تاریخ تولد: ۸ اکتبر ۱۹۶۰

محل تولد: بوستون، ماساچوست، ایالات متحده آمریکا

حرفه: کارآفرین، مدیر ارشد اجرایی

شناخته شده برای: بنیانگذار نتفلیکس

تحصیلات: فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد

دارایی: ۹/۴ میلیارد دلار

بیوگرافی رید هستینگزبیوگرافی رید هستینگز

بیوگرافی رید هستینگز

در میان انبوهی از نام‌های تاثیرگذار در صنعت سرگرمی، رید هستینگز (Reed Hastings) به عنوان چهره‌ای برجسته خودنمایی می‌کند. او بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت نتفلیکس است، غول دنیای استریم که انقلابی در نحوه‌ی تماشای فیلم و سریال ایجاد کرده است. رید هستینگز با هوشمندی و دوراندیشی مثال‌زدنی، نتفلیکس را از یک شرکت اجاره‌ی فیلم‌های ویدیویی به امپراطوری عظیم محتوا تبدیل نمود و میلیون‌ها کاربر را در سراسر جهان به مشترکین پر و پا قرص خود بدل کرد. در این مقاله، سفری خواهیم داشت به دنیای پ پرزرق و برق رید هستینگز و نتفلیکس؛ نگاهی خواهیم انداخت به گذشته‌ی او، رازهای موفقیت‌اش را رمزگشایی خواهیم کرد و در نهایت، تاثیر انکارناپذیر او بر صنعت سرگرمی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

عکس های قدیمی رید هستینگزعکس های قدیمی رید هستینگز

از تولد تا تحصیلات دانشگاهی رید هستینگز

ویلموت رید هستینگز جونیور در ۸ اکتبر ۱۹۶۰ در بوستون ماساچوست آمریکا به دنیا آمد. ویلموت رید هیستینگز پدرش به عنوان وکیل وزارت بهداشت در دولت نیکسون مشغول به کار بود. مادرش جوآن آموری لومیس از اعضای خانواده برهمنی بوستون بود.

رید هستینگز تحصیلات خود را در مدرسه باکینگهام براون و نیکولز در کمبریج ماساچوست آغاز کرد. در سال ۱۹۸۳، او از کالج Bowdoin با مدرک لیسانس هنر در ریاضیات فارغ التحصیل شد که به نظر او "زیبا و جذاب" بود.

وی در تابستان هایی که به دور از دانشگاه بود به وسیله کلاس فرمانده جوخه به آموزش افسران تفنگدار دریایی می پیوست، از جمله تابستان ۱۹۸۱ که در کمپ مدرسه کاندیدای افسری در پایگاه نیروی دریایی کوانتیکو ویرجینیا حاضر شد. البته وی هیچگاه آموزش خود را در این زمینه کامل نکرد و هرگز به سپاه تفنگداران دریایی نیز نپیوست. 

هستگینز دوره ای را نیز به عنوان یکی از اعضای سپاه صلح مشغول به کار بود و بعد از آن در آزمون MIT رد شد به دانشگاه استنفورد رفت و در سال ۱۹۸۸ با مدرک کارشناسی ارشد رشته علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد. 

رید هستینگز بنیانگذار نتفلیکس رید هستینگز بنیانگذار نتفلیکس

شروع فعالیت حرفه ای رید هستینگز

شرکت های اولیه رید هستینگز:

اولین کار هاستینگز درخصوص Adaptive Technology یا فناوری تطبیقی، جایی که او ابزاری برای اشکال زدایی نرم افزار ایجاد کرد، اما وی در سال ۱۹۹۱ شرکت Adaptive Technology را ترک کرد تا پایه و اساس اولین شرکت خود، Pure Software را که محصولاتی برای عیب یابی نرم افزار تولید می کرد، بنیان گذارد.

رشد شرکت برای هاستینگز چالش برانگیز بود، زیرا او تجربه مدیریتی نداشت. او اظهار داشت که در مدیریت با رشد سریع تعداد کارمندان مشکل دارد. سوابق مهندسی او را برای چالش های مدیر عامل بودن آماده نکرد و او از هیئت مدیره خود خواست تا او را جایگزین کنند. درنهایت تلاش های هستینگز پاسخ داد و نرم افزار خالص توسط مورگان استنلی در سال ۱۹۹۵ عمومی شد.

در سال ۱۹۹۶، Pure Software ادغام با Atria Software را اعلام کرد. در سال ۱۹۹۷، شرکت ترکیبی، Pure Atria، توسط Rational Software خریداری شد، که باعث کاهش ۴۲٪ در سهام هر دو شرکت پس از اعلام معامله شد. هستینگز به عنوان مدیر ارشد فنی شرکت‌های ترکیبی منصوب شد و بلافاصله پس از اکتساب آن را ترک کرد.

پس از نرم افزار خالص، هاستینگز دو سال به این فکر کرد که چگونه از مشکلات مشابه در راه اندازی بعدی خود جلوگیری کند.

تاسیس نتفلیکس:

تاسیس نتفلیکس توسط رید هستینگز به سال ۱۹۹۷ برمی گردد، که اجاره فیلم را با نرخ ثابت از طریق پست برای مشتریان در ایالات متحده فراهم می کرد.

هاستینگز و کارمند سابق نرم افزار خالص، مارک راندولف، نتفلیکس را تأسیس کردند و با ترکیب دو فناوری نوظهور، اجاره فیلم از طریق پست را به مشتریان در ایالات متحده ارائه کردند. DVD هایی که ارسال آن‌ها به‌عنوان پست بسیار آسان‌تر از کاست‌های VHS بود و وب‌سایتی که از طریق آن می‌توان دی وی دی ها را سفارش داد.

نتفلیکس که دفتر مرکزی آن در لوس گاتوس، کالیفرنیا قرار داشت، مجموعه ای از ۱۰۰۰۰۰ عنوان و بیش از ۱۰۰ میلیون مشترک را جمع آوری کرد.

هاستینگز گفت که وقتی نتفلیکس را تأسیس کرد، نمی دانست آیا مشتریان از این سرویس استفاده خواهند کرد یا خیر. او از طرفداران تلویزیون اینترنتی است و آن را آینده می داند، او یوتیوب را به دلیل تغییر استراتژی خود برای توسعه یک سرویس پخش ویدئو معتبر می داند. نتفلیکس در سال ۲۰۰۷ سرویسی را برای پخش فیلم ها و برنامه های تلویزیونی به رایانه راه اندازی کرد.

همانطور که نتفلیکس رشد کرد، این شرکت به دلیل شیوه های مدیریتی نوآورانه اش مورد توجه قرار گرفت، گزارش شده است که نتفلیکس بسته های بزرگی را به کارمندان متوسط ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که کارکنان به طور مداوم برای پیشرفت بیشتر کار می کنند. محیط نوآورانه شرکت نتفلیکس زمان مرخصی را برای کارمندان حذف کرده است و در عوض به آنها اجازه می دهد تا زمان مدنظر، مرخصی خود را به صورت جداگانه مدیریت کنند.

هاستینگز با ملاقات با کارمندان برای بحث در مورد فرهنگ شرکت و فرضیه های کارکنان در مورد آن، یک راهنمای فرهنگ داخلی برای نتفلیکس ایجاد کرد. در آگوست ۲۰۰۹، هاستینگز این راهنمای فرهنگ داخلی را به صورت عمومی به صورت آنلاین منتشر کرد و در نهایت به یک ابزار غربالگری قبل از استخدام تبدیل شد که افراد ناسازگار را از درخواست کار در نتفلیکس منصرف کرد.

در سپتامبر ۲۰۲۰، هاستینگز و ارین مایر کتابی در مورد فرهنگ و اصول مدیریت نتفلیکس با مصاحبه از کارمندان فعلی و سابق نوشتند. بدون قوانین: نتفلیکس و فرهنگ اختراع مجدد، پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز بود که در فهرست‌های پایان سال انتشاراتی مانند NPR و The Economist قرار گرفت همچنین توانست در فهرست نهایی جایزه کتاب سال کسب و کار فایننشال تایمز و مک کینزی قرار گرفت.

رید هستینگز به جای اتکا به مدل سنتی تبلیغات، مدل اشتراک را برای کسب درآمد نتفلیکس انتخاب کرد. در این مدل، کاربران با پرداخت مبلغی به صورت ماهانه، به تمام محتوای نتفلیکس دسترسی پیدا می‌کنند. این مدل اشتراک محدودیت‌های تبلیغات را از بین برد و تجربه‌ی کاربری بهتری را برای مخاطبان فراهم کرد.

رید هستینگز به دنبال تسلط بر بازار جهانی بود. نتفلیکس با ارائه‌ی خدمات خود به زبان‌های مختلف و تولید محتوای بومی در کشورهای مختلف، به سرعت در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرد.

عکس های رید هستینگزفعالیت های رید هستینگز

زندگی شخصی رید هستینگز

رید هاستینگز با پاتریشیا آن کویلین ازدواج کرد و این زوج در سانتا کروز کالیفرنیا زندگی می کنندو حاصل ازدواج رید هاستینگز دو فرزند است. خودروی شخصی رید هاستینگز ابتدا یک پورشه بود اما بعد از مدتی آن را با یک تویوتا آوالون تعویض کرد، اکنون نیز با تسلا رانندگی می کند. 

در سال ۲۰۲۰، هاستینگز و همسرش ۳۰ میلیون دلار به GAVI برای حمایت از ابتکار واکسن کووید-۱۹ COVAX اهدا کردند.

در مارس ۲۰۲۲، هستینگز ۱ میلیون دلار به Razom، یک سازمان غیرانتفاعی اوکراینی که لوازم اضطراری و تجهیزات پزشکی مانند احیاگرهای یکبار مصرف را برای درمان مجروحان تهیه می‌کند، اهدا کرد.

براساس آخرین آمار منتشرشده، ثروت بنیان‌گذار نتفلیکس را ۹/۴ میلیارد دلار است.

رید هستینگز و همسرشرید هستینگز و همسرش

تاثیر رید هستینگز بر دنیای سرگرمی

رید هستینگز با تاسیس نتفلیکس و نوآوری‌های خود، انقلابی در صنعت سرگرمی ایجاد کرد. او با ارائه‌ی خدمات استریم و تولید محتوای اختصاصی، نحوه‌ی تماشای فیلم و سریال را برای همیشه تغییر داد. تاثیرات رید هستینگز بر صنعت سرگرمی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

- ترویج خدمات استریم و جایگزینی آن با روش‌های سنتی تماشای فیلم و سریال

- افزایش رقابت در صنعت سرگرمی و تشویق سایر شرکت‌ها به تولید محتوای باکیفیت

- ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در حوزه‌های تولید محتوا، برنامه‌نویسی و بازاریابی

- تغییر در ذائقه و عادات تماشای مخاطبان و گرایش آن‌ها به محتوای اختصاصی و باکیفیت

رید هستینگز در منزلشزندگی شخصی رید هستینگز

سخن پایانی درباره رید هستینگز

رید هستینگز با تلاش و پشتکار خود و با استفاده از خلاقیت و نوآوری، نتفلیکس را به یکی از بزرگترین و موفق‌ترین شرکت‌های سرگرمی در جهان تبدیل کرد. او به عنوان یک رهبر الهام‌بخش، نشان داد که با ایده‌های خلاقانه و عزم راسخ می‌توان به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش