سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۰۱۲

بیوگرافی عيسی زارع پور و فعالیت هایش (+ تصاویر)

عیسی زارع ‌پور مدیر وزارت فرهنگ و ارشاد,تحصیلات عیسی زارع پور,همسر عيسی زارع پورعیسی زارع ‌پور در سال ۱۳۸۹ مدیر نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد در کل کشور انتخاب شد
عیسی زارع پوردر سمت وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ایران از ۳ شهریور ماه ۱۴۰۰ تاکنون مشغول به فعالیت بوده است. علاوه‌براین ، او در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران بعنوان استادیار کار میکند.

چکیده ای از بیوگرافی عیسی زارع پور

نام:عیسی زارع پور

زاده:۱۳۵۹

زادگاه:اسلام آباد غرب، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

تحصیلات:دکترای مهندسی کامپیوتر

بیوگرافی عیسی زارع پور

عیسی زارع پور متولد سال ۱۳۵۹ در کرمانشاه و شهر اسلام آباد غرب می باشد.

سوابق عیسی زارع پور,عيسی زارع پور,عکس های عيسی زارع پورعیسی زارع ‌پور عضو علی‌البدل هیئت مدیره جمعیت توسعه‌گران فضای مجازی پاک است

تحصیلات عیسی زارع پور

عیسی زارع پور از دانشگاه رازی در رشته مهندسی کامپیوتر، مدرک کارشناسی خود را دریافت کرد و از دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی کامپیوتر- نرم‌افزار ، موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد گردید. او در سال ۱۳۹۴ از دانشگاه نیوساوت ولز کشور استرالیا ( یکی از ۵۰ دانشگاه برتر جهان) دورهٔ کتری خود را با درجه عالی در رشته علوم و مهندسی کامپیوتر- گرایش شبکه های رایانه ای دریافت کرد.

عیسی زارع پور در سال های ۹۴ و ۹۵ در دو دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا و صنعتی شریف توانست دو دوره پسادکتری را با موفقیت بگذارند.

ازدواج عیسی زارع پور

اطلاعات دقیقی درباره‌ی مجرد یا متاهل شدن عیسی زارع پور دردسترس نیست.

سوابق اجرایی عیسی زارع پور

عیسی زارع پور در سال های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ در حوزه فضای مجازی بعنوان نخستین نهاد حاکمیتی فعال و سیاست گذار توانست بنیان گذاری و ریاست مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده بگیرد. مرکز توسعه فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولیت توسعه فناوری اطلاعات و توسعه خدمات الکترونیک را بر عهده دارد.

سوابق عیسی زارع پور,عيسی زارع پور,عکس های عيسی زارع پورعیسی زارع ‌پور عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت است

عیسی زارع پور به عنوان مدیر نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کل کشور در سال ۱۳۸۹ انتخاب شد. همچنین از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط کارگروه فاوای دولت در دوران مدیریت عیسی زارع پور بعنوان دستگاه برتر در توسعه خدمات الکترونیکی تقدیر شد.

عیسی زارع پور در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران از سال ۱۳۹۶ عضو هیئت علمی شده است.

عیسی زارع پور، فعالیت خود را در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در سن ۲۶ سالگی شروع کرد. این مرکز با گذشت زمان در کشور به یکی از قطب های فناوری اطلاعات تبدیل شد و در حوزه فضای مجازی به عنوان نطفه مجموعه های تصمیم گیر در آن زمان محسوب میشد.

عیسی زارع پور در سمت مدیر نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۸۹ انتخاب گردید. وی سابقا در طرح شبکه ملی فرهنگ به عنوان مجری فعالیت داشت و جشنواره و نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال را برگزار کرد. زارع پور در خصوص این مرکز گفته که می توان آن را در حوزه فضای مجازی بعنوان نخستین نهاد حاکمیتی فعال و سیاستگذار شناخت.

سوابق عیسی زارع پور,عيسی زارع پور,عکس های عيسی زارع پورعیسی زارع ‌پور مجری طرح شبکه ملی فرهنگ بوده‌است

عیسی زارع پور، به عنوان مشاور چندین وزیر در دولت های نهم و دهم در حوزه تخصصی خود بود که از این وزیران می توان به وزیر ارتباطات، نماینده وزارت ارشاد، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، وزیر بهداشت در حوزه آی تی، عضو کمیسیون ملی یونسکو، مجری طرح شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی با حکم معاون وقت علمی فناوری رییس جمهور ، عضو کمیسیون فناوری دولت در دولت دهم اشاره کرد.

عیسی زارع پور در اسفند ۱۳۹۸ توسط سید ابراهیم رئیسی ( رئیس وقت قوه قضائیه ایران) بعنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه انتخاب شد. آنلاین کردن گواهی عدم سوءپیشینه یکی از اقدامات زارع پور به شمار می رفت که قبلا، گرفتن آن تا چندین هفته زمانبر بود. راه اندازی اپلیکیشن عدالت از دیگر اقدامات او بود. تیم زارع پور توانست سامانه های الکترونیکی قوه قضاییه را رشد و توسعه دهد که از دستاوردهای ابراهیم رئیسی در دوران ریاستش در این قوه محسوب میشد.

عیسی زارع پور در سمت وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ توسط ابراهیم رئیسی به مجلس معرفی شد و با اخذ ۲۵۶ رأی موافق و ۱۷ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳ بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رای اعتماد گرفت.

تکمیل تحصیلات و اظهارات عیسی زارع پور

عیسی زارع پور پس از این که دولت احمدی نژاد پایان یافت، به استرالیا سفر کرد تا تحصیلات خود را در آن جا ادامه دهد. به همین منظور او در سال ۲۰۱۶ از دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا در رشته مهندسی کامپیوتر- گرایش شبکه های رایانه ای مدرک دکترای خود را گرفت. نسل جدید شبکه های رایانه ای و اینترنت اشیا از حوزه های کاری او محسوب میشد. عیسی زارع پور با کمک استاد راهنمای خود، طراحی پروتکل های کارآمد برای نانو شبکه های حسگر بی سیم را بعنوان پایان نامه دکترای خود انتخاب کرده بود. وی در نشریات و کنفرانس های بین المللی، ده ها مقاله علمی و پژوهشی را به زبان انگلیسی چاپ کرد و موفق به کسب چندین جایزه علمی و پژوهشی بین المللی شد.

سوابق عیسی زارع پور,عيسی زارع پور,عکس های عيسی زارع پورعيسی زارع پور دورهٔ کتری خود را با درجه عالی در رشته علوم و مهندسی کامپیوتر دریافت کرد

عیسی زارع پور، دروس شبکه های کامپیوتر پیشرفته، اصول طراحی پایگاه داده و اینترنت اشیا را بعنوان استادیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت با تمرکز بر روی شبکه های نوظهور، اینترنت اشیا و سنسورهای پوشیدنی تدریس می کند.

عیسی زارع پور با رهبر جمهوری اسلامی ایران در مهر ماه ۹۶ در مراسم دیدار نخبگان، دیدار کرد و در این مراسم به عنوان مجری به موضوعاتی تأکید کرد که از آن ها می توان به لوازم اصلاح قوانین شرکتهای دانش بنیان و ضرورت مقابله با واردات در فضای مجازی از طریق تولید محتوای سالم و داخلی اشاره کرد. او نیز گفت که همه نخبگان در کشور،« پاسدار» هستند.

عیسی زارع پور به عنوان عضو علی البدل هیئت مدیره جمعیت توسعه گران فضای مجازی پاک( فمپ) شناخته میشود. طبق گفته ی او چنین تشکلی، یک سازمان مردم نهاد از مدافعان فیلترینگ گسترده سایت ها و فضاهای آلوده و ناپاک برای گروه‌های سنی کم میباشد و اولویتش استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی است و برای پیشبرد اهداف ملی ایران، پیشرفت آن ها را توصیه می کند.

عيسی زارع پور سیاستمدار,بیوگرافی عيسی زارع پور,زندگی نامه عيسی زارع پورعیسی زارع پور ده‌ها مقاله علمی و پژوهشی به زبان انگلیسی چاپ کرده‌است

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
بیخودی ترین وزیر تاریخ
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش