چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۶۷

بیوگرافی جواد اوجی؛ وزیر نفت دولت سیزدهم

جواد اوجی,بیوگرافی جواد اوجی,عکس های جواد اوجیجواد اوجی
با مشخص شدن اعضای کابینه ابراهیم رئیسی؛ جواد اوجی به عنوان وزیر نفت این دولت انتخاب شد. او دانش‌آموخته رشته مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت می باشد و بعد از فارغ التحصیلی در سال ۱۳۶۹ در شرکت نفت استخدام شد. 

چکیده ای از بیوگرافی جواد اوجی:

نام کامل: جواد اوجی

تاریخ تولد: ۲ مرداد ۱۳۴۵

محل تولد: شیراز

حرفه: وزیر نفت دولت سیزدهم

شروع کار: ۳ شهریور ۱۴۰۱

تحصیلات: دانش‌آموخته رشته مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت

حزب سیاسی: اصولگرا

جواد اوجی,بیوگرافی جواد اوجی,عکس های جواد اوجیبیوگرافی جواد اوجی

بیوگرافی جواد اوجی:

جواد اوجی در ۲ مرداد ۱۳۴۵ در شیراز به دنیا آمد. وی توسط ابراهیم رئیسی به عنوان وزیر نفت دو لت سیزدهم برگزیده شد. اوجی تحصیلات خود را در رشته مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت تکمیل کرده است. 

وی توانست در سال ۱۳۶۶ رتبه سوم در رشته مهندسی دانشکده نفت آبادان را به دست بیاورد و بعد از پایان دوره تحصیلات در سال ۱۳۶۹ در صنعت نفت استخدام و سپس مشغول به کار شد. 

پیش از این جواد اوجی در سمت معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران فعالیت داشته است، همچنین سابقه کارشناس اداره مهندسی نفت شرکت مناطق نفت‌ خیز جنوب اهواز، کارشناس ارشد اداره ارزیابی مخازن نفت و گاز شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب اهواز، رئیس اداره مهندسی پترو فیزیک شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، رئیس اداره مهندسی نفت شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، عضو هیئت مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، معاون امور فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از سال ۸۳ تاکنون در کارنامه او دیده می شود. 

وی تا حدی مورد اعتماد جناح اصولگرا است به طوری که برخی از رسانه های تخصصی نفت از جمله نوین عنوان می کنند که وی از سمت رستم قاسمی؛ وزیر نفت دولت محمود احمدی‌نژاد مأمور انتقال شمش‌های طلا به کشورهای همسایه برای تهاتر کالا به کالا و دور زدن تحریم بود.

جواد اوجی,بیوگرافی جواد اوجی,تصاویر جواد اوجیجلسه های مدیریتی جواد اوجی

ازدواج جواد اوجی:

از وضعیت تاهل و ازدواج جواد اوجی هیچ اطلاعی در دسترس نیست.

وزارت نفت:

جواد اوجی در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ توسط ابراهیم رئیسی به عنوان وزیر نفت به مجلس پیشنهاد شد که توانست با کسب ۱۹۸ رای موافق، ۱۸ رای ممتنع و ۷۰ رای مخالف از سوی نمایندگان مجلس یازدهم، ‌ عهده دار تصدی وزرات نفت شود. 

او از تاریخ ۳ شهریور ۱۴۰۰ فعالیت خود را در این منصب آغاز کرد. 

جواد اوجی,بیوگرافی جواد اوجی,جواد اوجی وزیر نفتحضور جواد اوجی در رسانه ها

حزب سیاسی جواد اوجی:

همانطور که اشاره شد وزیر نفت دولت سیزدهم تاحدی مورد اعتماد حزب اصولگرا است به طوری که بر اساس گفته های مامور انتقال شمش‌های طلا به کشورهای همسایه برای تهاتر کالا به کالا و دور زدن تحریم بوده است.

نفت نوین دراین باره عنوان می کنند: سابقه پیشنهاد تهاتر کالا در برابر گاز وارداتی از ترکمنستان، برای نخستین‌بار توسط «جواد اوجی» مدیرعامل وقت شرکت ملی گاز در وزارت «مسعود میرکاظمی» مطرح و با همکاری بانک توسعه صادرات اجرایی شد و آقای «رستم قاسمی» مبتکر اجرای این طرح نبودند و صرفا در دوره وزارت ایشان در وزارت نفت توافقی که از قبل عملیاتی و اجرایی شده بود، ادامه یافته است.

جواد اوجی,بیوگرافی جواد اوجی,وزیر نفت دولت سیزدهمجلسه جواد اوجی با دولت مردان

سوابق جواد اوجی:

- رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسی توسعه گاز ایران

- مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا

- مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره هلدینگ نفت و گازی توسعه پترو مفید

- معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در دولت دهم

- مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی

- عضو هیئت امنای دانشگاه صنعت نفت

- عضو هیئت رئیسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت

- رئیس هیئت مدیره نظارت بر تولید و پالایشگاه‌های گازی

- مدیرعامل گروه اقتصاد مفید

جواد اوجی,بیوگرافی جواد اوجی,زندگینامه جواد اوجیدرباره زندگی جواد اوجی

حمایت وزارت نفت از توسعه روابط ایران و روسیه در همه بخش‌ها:

در آیین گشایش رسمی شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، اوجی به عنوان رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه درکنار تشکر از دولت روسیه درخصوص برگزاری این نشست خبری عنوان می کند: وزارت نفت به عنوان متولی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، علاوه بر تلاشی که جهت همکاری راهبردی در حوزه های مختلف انرژی دارد از همکاری در بین همه بخش های وزارتخانه، ارگان‌ها و سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی و روس حمایت می‌کند.

اوجی ضمن بیان اینکه در شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه برای پیشبرد پروژه‌های مشترک اقتصادی با هدف منافع متقابل در دستور کار قرار دارد اضافه کرد: نتیجه تلاش هایی که از کار گروهی آمده است نشان می دهد که گام های محکمی برداشته شده است و من مطمئن هستم که اگر همه تلاش بیشتری را به کار بگیریم؛ روند همکاری نیز با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. 

جواد اوجی,بیوگرافی جواد اوجی,جواد اوجی در وزارت نفتدیدار جواد اوجی با سیاستمداران ترکی

وزارت نفت از همه توان خود برای پیگیری توافق‌ها استفاده خواهد کرد!

وزیر نفت در نشست هماهنگی با نمایندگان کارگروه‌های مختلف طرف ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه برای بررسی اسناد تدوین‌شده به‌ منظور مذاکره و امضای سند نهایی همکاری‌های تهران - مسکو با بیان اینکه تاکنون در شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و روسیه همه دستگاه‌های اجرایی به‌ نحو شایسته‌ای پای کار بودند، عنوان کرد:

خیلی زود با جمع بندی های صورت گرفته اسناد کلی توافق میان دو کشور امضا خواهند شد، تاکنون سرمایه‌گذاران و شرکت‌های روس قرارداد ۷ میدان نفتی و گازی را با ایران به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار نهایی کرده‌اند که بعضی از پروژه‌ها تاکنون ۷ تا ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

جواد اوجی,بیوگرافی جواد اوجی,سوابق اجرایی جواد اوجیسوابق اجرایی جواد اوجی

اوجی تاکید کرد که در هیچ زمانی بیشتر از الان روابط میان ایران و روسیه به همدیگر نزدیک نبوده است، همچنین اضافه کرد: بادی از همه فرصت هایی طلایی که در حوزه انرژی، حمل‌ونقل، اقتصادی، صنعت، بهداشت و درمان، بانکی و... ایجاد می شوند کمال استفاده را کنیم، در این میان همکاری دو کشور در زمینه بانکی از همه مهمتر به نظر می آید. 

جواد اوجی,بیوگرافی جواد اوجی,جواد اوجی در مجلسجواد اوجی در مجلس

اوجی عنوان کرد: تاکنون سرمایه‌گذاران و شرکت‌های روس قرارداد هفت میدان نفت و گاز را با ایران به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار نهایی کرده‌اند و بعضی از این پروژه‌ها ۷ تا ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اوجی به عنوان وزیر نفت ایران عنوان کرد یکی از پروژه های مهم میان دو کشور احداث مشترک کارخانه پمپ‌ های درون‌چاهی از سوی شرکت‌های روس و ستاد اجرایی فرمان امام در اهواز می باشد و در این خصوص عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده سالانه ۱۵۰ پمپ درون‌چاهی در این کارخانه تولید خواهد شد. این پمپ‌ها با فناوری خاصی که دارند می‌توانند تولید چاه‌های نفت را دو تا سه برابر افزایش دهند.

جواد اوجی,بیوگرافی جواد اوجی,جواد اوجی وزیر نفت دولت سیزدهمجواد اوجی در کنار ابراهیم رئیسی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش